Házipatika fórum: Gyomorfájás-torokfájás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Gyomorfájás-torokfájás

#21 petra23 2008. 02. 22. - 19:41:41

Sziasztok! Nálam jan. 24-én derült ki a reflux. De már sok-sok éve küzdöttem "bizonytalan hasi panaszok"-kal. Nagyon sokszor érzem úgy, mintha az összes belső szervem égne. A hátam, mellkasom fáj. A kávét ki tudtam iktatni, de a dohányzást nem igazán sikerül. Jóval kevesebbet cigizem, de még mindig sok. Ti hogyan tudtatok leszokni??? Diétázom két napja, azóta egy picit jobb, de nem az igazi. Mert hol ide szúr bele, hol oda. Már vakbélgyanúval is feküdtem a kórházban, de akkor azt mondták: "csak egy kis vírusos bélgyulladás". Na, most megint ezt érzem. És ez általában úgy kezdődik, hogy érzékennyé kezd válni a hasam jobb fele, de annyira, hogy a nadrágot is alig tudom elviselni! :( Ráadásul hipohonder és szerintem pánikbeteg is vagyok! Állandóan attól rettegek, hogy valami halálos betegségem van, csak nem tudják megállapítani. Attól félek, hogy nem ébredek fel, meghalok! :'(' Szinte mindentől savanyú ízű a szám és fehér a nyelvem, pedig napi 2 liter szénsavmentes ásványvizet iszom. Nagyon ritka, ha 1-2 napig nem fehér. Röviden ennyi az én történetem... Petra

#22 jerylee 2008. 02. 21. - 14:17:16

Ja igen.. És azt kell, hogy mondjam. gyomor és nyelőcső fájdalmaim szinte alig vannak. Csak ritkán fájdul be a gyomrom, de ezt egy citrom- és cukormentes kamillatea egyből enyhíti. A torkomba szoktam maró bizsergetést érezni és nehézkes étkezés után ha megiszok 1 pohár vizet. szorító érzés van a torkomban. Ebből is bízom benne, hogy nem vagyok súlyos helyzetben. Kivétel persze a nyelés. :|

#23 jerylee 2008. 02. 21. - 14:10:28

Sziasztok. Kb 6 hónapja tapasztaltam azt, hogy egyre nehezebben tudom lennyelni a kaját. Aztán mikor 100adszor is az orromon távozott a kaja - a folyamatos akadás miatt- orvoshoz mentem. Megnézték, hogy nincs e pajzsmirígy szűkületem. Majd gyomortükrözésre küldtek. Reflux tünetekkel. Megállapították, hogy a nyelőcső alsó szakasza körkörösen felmaródott és gyomor ill nyombél gyulladásom van. Pariet gyógyszert szedek lassan 2 hónapja, de semmi javulás. Azelőtt az ebédet 20 perc alat fogyasztottam el, most ez 45 percet is igénybe vehet; korábban 65-67 kiló voltam, most pedig 57-59 között áll meg a mérleg mutatója.Egyszerűen nem megy a nyelés.Ha jól tudom a nyelőcső szűkület a reflux egyik szövődménye. Kezdek nagyon aggódni, hogy műtétre kerül sor. A szédülésre pedig az a válaszom, hogy igen én is szédülök, és nekem sűrün szokott is fájni a fülem. Valamint hiába mosom a fogaimat, lukadnak, mivel a sav állítólag visszamegy a számba. Idáig itt tartok. De bízom a gyógyulásomba mert az életmódom szerencsére nem önkárosító (az alkalmi alkoholizálást leszámítva). Van köztetek olyan ember akit esetleg műtöttek nyelőcsőszűkülettel, vagy esett már át ilyen dolgokon? Érdekelne a tapasztalatotok..

#24 silverfruct 2008. 01. 22. - 00:20:00

Sziasztok. Nekem is refluxom van. Nagyon sok gyógyszert szedtem Nexium. Refluxon Pariett, Lansacid,semmi javulás. A tükrözésen is túl vagyok én is és helikóbaktert is megállapítottak, mikor visszamentem nem ellenőrizték hogy van e még vagy sem. Nem foglalkoznak semmivel írják a gyógyszert és kész .Te meg te h.... szedjed vagy jó vagy nem. Ezért elkezdem keresgetni a neten és rátaláltam egy gyógymódra úgy néz ki beválik. Már elegem van az orvosokból,sajnos nagyon sűrűn kell mennem mert más betegségem is van. De úgy döntöttem hogy most természetes alapanyagú készítményekkel gyógyítgatom magam. Ha titeket is érdekel írjatok a közvetlen címemre és megosztom veletek is. Addig is jobbulást kívánok mindenkinek.

#25 motilla 2007. 11. 07. - 13:21:47

Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet hozzájutni a teához, mi ez tulajdonképpen?Hasonló panaszaim vannak, gyógyszerek nem nagyon használnak sajnos.

#26 Hover 2007. 10. 28. - 07:34:48

Sziasztok! Sajnos nemrég nálam is a reflux betegséget állapították meg, kaptam lansone-t az valamennyire segít.Persze mindjárt mondták a tükrözést is,de én nem kérek belőle. Próbálom az étkezést változtatni,de nem könnyű amikor a család többi tagjának mást kell csinálni. A kávéról viszont nem tudok leszokni,akkor megfájdul a fejem/lehet hogy ez csak tudati dolog/,valami más kéne helyette,ha tudtok valamit írjátok meg.A kávé ízét úgysem szeretem,az nem hiányozna. Még kérdezném valaki nem próbált már homeopátiás szert esetleg? Vagy esetleg valami más természetes gyógymódot erre a fránya betegségre? Ha tudtok valami jót írjatok! Hover

#27 bagucika 2007. 10. 08. - 18:23:15

Két éve állapították meg, hogy gyomorfekélyem van. Folyamatosan felpuffadt a hasam, mindemellett a gyomrom égett és minimum három óránként ennem kell, mert különben megfájdul a hasam. Felírtak már mindenféle gyógyszert, amellett hogy nem használt, még tej szerű váladék is folyt a mellemből tőle. Egyik barátnőm ajánlotta a kálmusgyökér teát. Minden reggel ittam, kb fél évig. Ma voltam tükrözésen, már harmadszor és azt mondták, hogy már gyulladás sincs a gyomromban és a nyelőcsövemben. Azért felírták a Nexium nevű gyógyszert, hogy ne alakuljon ki újra.

#28 2007. 04. 16. - 22:07:02

Valószínűleg nem egyről beszélünk. Amit én szedek néha (igaz Amerikából hozom) arra az van írva 325mg aszpirin, 1916 mg szódabikarbonát, 1000 mg citromsav. Nekem mindenesetre segít.

#29 erikaerika 2007. 03. 26. - 11:24:07

Az említett pezsgőtabletta hatóanyaga az acetilszalicilsav, amely a záróizmot gyengíti és a refluxosok legnagyobb ellensége!!! Semmi pénzért be nem venném!!!

#30 2007. 03. 18. - 18:16:09

Én szerencsére megúsztam a tükrözést. Sajnos évente egy két alkalommal engem is kínoz a reflux, azonnal és rendkívül hatásos az Alka-Seltzer pezsgőtabletta, savmegkötőt és egy pici aspirint tartalmaz ami megnyugtatja a zaklatott emésztőrendszert, de mindez csak tüneti kezelés, hosszútávon az életmódváltást nem lehet megúszni. Antibiotikum helyett pedig tudom javasolni az Ezüst-colloidot, elképesztő baktérium és mikróbaölő hatású (650 különböző baktériumot 6 perc alatt elpusztít) immunerősítő, az allergiás tüneteket is enyhíti (vagy megszünteti), korpásodásra, hajlati és láb izzadásra, nemi gombákra is jó.....fel se tudom sorolni mennyi mindenre alkalmazható, külsőleg és belsőleg is, mellékhatása nincs, csak aki az ezüstre allergiás.

#31 2007. 02. 04. - 22:51:24

Sziasztok!! 1999 óta vannak gyomorproblémáim, tavaly megtükröztek, eredmény: reflux. Nexiumot is kaptam, de nem érzem, hogy használ. Azt szeretném megkérdezni, hogy nektek nem szokott-e savanyú lenni a szátok /íze/, ill. nyelvproblémáitok nincs-e véletlenűl. Tavaly még candidát is kaptam antibiotikumtól. Válaszotokat előre is köszönöm

#32 2007. 01. 22. - 07:52:11

Sziasztok mindenkinek!!! Látom nem csak egyedül vagyok a problémával.Nekem is már 12 éves korom óta fáj a gyomrom.Először az ugynevezett proba reggelit csinálták meg nekem gyerek koromban ami teljesen ugyan az mint a tükrözés csak vékonyabb csővet kellett lenyelnem.Na akkor állappították meg hogy refluxom van ,és egy kis gyomor ideg ami a sok suliban való felelet dolgozat hozzott ki.Ekkor felirtak 3 féle gyógyszert amit szednem kellett.Ezt követően a panaszaim múlóban voltak,majd 20 évesen elöjöttek,és akkor következett a tükrőzés.Ekkor megálapították újból a refluxot egy kis nyombél fekélyell köritve,akkor is 3 féle gyógyszert irtak fel bele értve a zantakot amit már korábban itt olvastam.Ekkor megint tünetmentes volt az életem,azóta született egy csodálatos kis babaám akit imádok,de a terhesség alatt nem volt problémám a gyomrommal.Most 29 éves vagyok,a panaszom ismét jelentkezett és december óta tart.A kisfiam beteg volt egy olyan különleges bakit szedett össze amit csak a gégészet tudott megállapitani,de semmi gáz szedtük a gyógyszert és helyre jött ,viszont én elkaptam töle és egy olyan erős antibiutikumot irtak fel hogy teljesen haza vágta a gyomromat.Tehát december óta nem érzek mást mint hogy fáj a gyomrom ,hányingerem van,de orvoshozz már nem merek elmenni,mert többet az életben le nem nyelem azt a csövet,akkor inkább szenvedek. Én azt gondolom ezzel kapcsolatban,hogy az életmód változtatás nagyon hasznos lehet,napi többször kevet evés ,sok mozgás ,lehetőleg gyomor kimélő étrend amit sokan(én sem)tudok betartani,mert imádok enni,de muszáj.Kutatom a neten hogy létezik e más fajta vizsgálat ezzel kapcsolatban mint hogy sokakknak dugdossák a csövet sokszor eredmény nélkül,de eddig nem jártam sikerrel.Ill hallottam hogy Györben van valami olyan kapszula amibe egy kis tükör van ,de csak le kell nyelni,viszont drága a vizsálat és nem biztos,hogy hoz eredményt,de szivesen megcsináltatnám azt,de nem tudom hogy jutok el odáig,melyik korház kit kell keressni stb???.Ha van esetleg olyan aki szintén hallott a dologrol akkor ossza meg velem legyen szives.Segítsünk egymáson,nem lehet hogy ennyi fiatallal kibabrál ez a betegség. Minden jót kívánok mindenkinek,és nem utolsó sorban jó bullást. Üdv:Gabi

#33 2006. 02. 16. - 13:35:01

Sziasztok! Nekem kb. 10 éve vannak gyomorproblémáim. Sokáig nem foglalkoztam vele, ennek köszönhetően 8 éve kilyukadt a gyomrom. Műtét, ezer gyógyszer, diéta stb. kb. 4 éve ismét előjöttek a panaszaim, én beparáztam és azonnal orvoshoz mentem. Ekkor derült ki, hogy fertőzött vagyok a helycobacter pylori nevű baktériummal. Antibiotikumos kúra és egy nagyon jó gyógyszer (NEXIUM) rendbehozott, de fél évente kontrollra kell menni. A legutóbbi (múlt heti) befújásos ellenőrzéskor ismét pozitív lett a helykobacter. Azt mondta az orvos, hogy nem szabad bombázni a szervezetet állandóan antibiotikumokkal, ezért, ha nincsenek fájdalmaim ne foglalkozzunk vele, ugyanis a társadalom 80-100 %-a fertőzött ezzel a bacival. Fájdalmaim nincsenek, viszont amint érzem, hogy sok a savam csinálok egy 1 hónapos NEXIUM kúrát (évente). Így jól érzem magam. Bár dohányzom, kávézom, szeretek enni, nyilván nem tesz jót, ezért legalább a cigiről és a kávéról le kellene szoknom. Mindenkinek jobbulást kívánok: Tamás

#34 2006. 02. 11. - 11:26:25

Szia!! Sajnos én is gyomorfájással küzködök már másfél éve. Nekem azt mondták, hogy sok a savam, kaptam rá valami humbuk gyógyszert de nem segített. Ezek után elmentem egy másik orvoshoz, ő megtükrözött de azt mondta, hogy semmi bajom biztos idegi alapon fáj a gyomrom! Aztán végső elkeseredésemben elmentem egy természetgyógyászhóz, aki azt mondta, hogy kandida gombám van. Elmentem vérvételre és megállapították, hogy nincs kandidám, az a megállapítás, hogy van 20ezer forintmba került, az a megállapítás, hogy nincs az megint egy 20asba került. Most az a legújjabb verzió, hogy helikobaktériumom van. Ezt vérvétel alapján mondták. Most megint el szertnék menni egy dokihoz, de én sem szeretném még egyszer lenyelni azt a kurva csövet. Már nekem nagyon elegem van az egész hercehurcából, akkor neked mennyire eleged lehet. Írj

#35 ocsai 2005. 08. 24. - 22:03:35

Szervusz Ádám! Nekem 3 évembe telt beazonosítani a betegségemet ami szintén reflux. A hányinger nekem csak az utóbbi 8 hónapban jelentkezett ám akkor szédüléssel, ált. rossz közérzet és néhány hét alatt drasztikus fogyás.Hivatalosan 1 hónapja mondták ki a betegségemet (eddig csak találgattak) miután ledugták a "csövet". Azóta szedem a lansone-t valamennyit javult a helyzetem. Ha rendszeresen szedem és ha be tudnám maradéktalanul tartani a kímélő étrendet streszmentes életmódot sokat lehet javítani az életminőségen. Visszatérve kérdéseidre nekem inkább a gyógyszer szedése előtt voltak hasonló problémáim, jelenleg inkább tompultak a tünetek de nem multak el. ?Nekem is lenne kérdésem Mindenkihez ( Valakihez) . Ez a savtultengés el fog mulni valamikor? Meddig kell gyógyszert szedni? Mikor lehet már egy nagyot kajálni? Ha valaki már tul van esetleg a betegségen irjon 1-2 sort.

#36 Csigadam 2005. 08. 01. - 07:57:35

Szép jóreggelt. :) Csak pár kérdés. 5 éve kisebesedett mindkét kézfejem, krémezgettem kezelgettem időnként elmúlt,aztán visszajött,végül egy éve kb.állandósult és elkezdett hasonlóképpen reagálni a lábszáram is. Gyomorégésem évek óta volt,de nem foglalkoztam vele. Egyre fáradékonyabb lettem,a közérzetem gyorsan romlott, most márciusban egyszercsak erősen szédelegni kezdtem, mellkasi fájdalom, hányinger stb. Hosszas hónapokig tartó kivizsgálás után megállapították,hogy reflux betegségem ill. gyógyuló gyomorfekélyem van,az okozza a bőrtüneteket is, ill. a sav hatására begyulladt a fülem,annak köszönhető a szédülés. Remek. :) Három gyógyszert írtak fel, különösebb kommentár nélkül. Vernter, Motilium és Lansone. A gyógyszereket félretettem és nekiálltam gyökeresen megváltoztatni az életvitelemet a neten (www.reflux.hu) olvasottak szerint . Leraktam a bagót, a kávét, a szénsavas cuccokat, semmi alkohol, gyakori étkezés stb. Ill. három napja elkezdtem szedni a Lansone -t,de nagyon pocsék a közérzetem tőle. Nem tudok órákig elaludni, szédelgek, full depressziós vagyok és ehez hasonlók. A kérdésem az lenne,hogy van e itt valaki aki tapasztalt már Reflux/emésztési betegésgekkel kapcsolatosan állandó szédülést, bőrproblémákat, illetve ,hogy találkoztatok e hasonló mellékhatással a Lanosne-nál és ha igen elmúlt e pár nap szedés után? Előre is köszönöm. Mielöbbi gyógyulást! Ádám

#37 2005. 02. 22. - 19:16:34

Szia Ancsy! Köszönöm a jó tanácsaidat. Nagyon sokat segítettél. Az orvos, aki megállapította a refluxot semmit nem mondott, csak felírta a gyógyszereket. A vizsgálathoz adtak egy Seduxen injekciót, amitől eléggé kába voltam, ezért nem is nagyon kérdezősködtem. Szia, Ildi

#38 2005. 02. 22. - 15:22:54

Szia Ildi! Jól tetted, hogy elmentél dokihoz, én is évekig halogattam. A legfontosabb az étrend változtatás, de semmiképpen nem drasztikusan, hanem folyamatosan hozzá szoktatva a szervezetedet a min. napi 5x étkezésre.Sokszor, de keveset egyél.Zsíros,fűszeres,olajos kaját próbáld mellózni, amennyire csak lehet.Ha dohányzol, azt jó lenne abbahagyni és a csokit is el kell felejteni.Sok zöldséget, gyümölcsöt egyél.Nekem pl. a banán nagyon bevált. 18.00 óra után már ne egyél, legfeljebb csak valami könnyűt.Alváskor az ágy fejrészét emeld meg. Ami szinte a legfontosabb, sportolj sokat, ha nem szeretsz a napi 1-2 óra séta is jót tesz. Valószínűleg először nem fogod érezni az eredményt, nálam is így volt.Aztán egyre jobban éreztem magam és örülök, hogy probáltam változtatni és bizony nagyon is megérte.Szerintem az étrenden nagyon sok múlik. Ha van kérdésed nyugodtan írjál, szívesen segítek, ha tudok. tntany@freemail.hu, az a mail címem.

#39 2005. 02. 21. - 20:43:11

Sziasztok! Ildi vagyok, február 17-én voltam gyormortükrözésen, ahol megállapították, hogy reflux II.-m van. Kérlek, ha tudtok segytsetek nekem, én semmit nem tudok erről a betegségről, csak éreztem a féjdalmakat. Hála a páromnak elcipelt egy orvoshoz és viszonylag hamar (előtte 2-3 évi visszatérő tájdalom)- Ha tudtok írjatok mi az amivel tudok segíteni a gyógyulásban. Controlocot és Motiliumot kaptam az orvostól. Előre is köszönöm a kedvességeteket, mindenkinek minden jót kívánok Ildi (ildie99@freemail.hu) :)

#40 iqlight 2005. 01. 25. - 12:12:00

Szia Zsanyka! Ha nem sikerült kiírtani a Heliko baktériumot, arra van egy fájdalommentes szűrés. Egy (izotóp) tesztfolyadékot kell lenyelned, amire a gyomrodban lévő baktériumok reagálnak, majd egy készülék a kilégzéseidből megmondja, fertőzött vagy még vagy sem. (A kilégzéshez csak egy papír-csőbe kell belefújni, nem fáj! :-) ) Mivel már megnéztek belülről :-) nem hiszem, hogy újra kíváncsiak lennének rád. Ellenben ezt a szűrést a gyógyszerek beszedése után 2 hónappal el kellett volna végezni és ha még mindig pozitív vagy, akkor újra antibiotikum. A gyógyszer-szedés (Duomox + Fromilid + Lansone) szintén nem jár fájdalommal, úgyhogy ne parázz! :-) Menj el, kérd a szűrést, írjanak gyógyszert, aztán 2 hónap múlva újra teszt, valószínűleg semmi bajod nem lesz! A helyzet az, hogy bizonyos embereknek a gyomor a stressz-központjuk. Van, aki izzad, mint a ló, akad olyan is, akinek a vérnyomása megy fel és van, aki gyomorsavat termel ezerrel. A dohányzás, alkohol, kávé, fűszeres ételek erre még jócskán rápakolnak és ugye -esetedben- bejött a képbe a heliko-baktérium is, ami szintén irritálja a gyomrot. Ettől megnő a gyomorsav-szintje és elég a legapróbb (tűszúrásnyi) seb a gyomorfalon és úgy érzed, belehalsz. Az infarktus tünetei szintén ettől vannak. by3 ákos

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: