Házipatika fórum: epilepsziás a gyerekem - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

epilepsziás a gyerekem

#1 brobcsi 2013. 10. 31. - 22:18:51

Sziasztok!

A 7 éves kisfiamnak eddig két nagy rohama volt, az egyik tavaly nyáron, a második idén okt. 15-én. Kis rohamokat sosem észleltünk, a ismert nagy rohamok éjszaka elalvás után illetve reggel ébredés környéki állapotban következtek be. Mivel a két roham között nagyjából 14 hónap telt el gyógyszert nem kap.
Az az igazság, hogy mivel mindkét roham alvás közben történt egész egyszerűen be vagyunk tojva, hogy mi van ha egyszer lenyeli a nyelvét és egész egyszerűen megfullad, mert nem vesszük észre.
Azt szeretném kérdezni tőletek, akik esetleg akár rendszeres rohamokkal is szembesültök mennyire kell, szabad parázni ezen. Érdemes e a fentiek (2 éjszakai roham ~1,5 év alatt) tükrében 150-200.000 Ft-ért epilepszia monitort venni (hát bevallom tudnám másra is költeni), vagy segíthet e egy jobb minőségű bébiőr készülék, amelyre a felhasználói tesztek alapján is azt mondják, hogy érzékenyre állítva a légzést hallani (nem tudom jó e ha a feje közelében egy gyakorlatilag rádió adó-vevő sugároz éjjel). De nyugodtan azt is vágjátok a képembe ha úgy érzitek túlaggódjuk a dolgot.

Köszi

#2 vrita90 2013. 02. 19. - 21:22:18

Kedves látogatók!

Mentőtiszt hallgatóként, a szakdolgozatom megírása kapcsán egy
kutatást végzek, mely során az epilepsziás betegek életminőségét,
annak változásait vizsgálom, illetve az életminőség javítását célzó
javaslatokat szeretnék kidolgozni. Ebben a segítségüket szeretném
kérni: a kérdőívem kitöltésével hozzájárulhatnak ahhoz, hogy minél
szélesebb körben végezhessem el a kutatást, ezáltal minél bővebb képet
kapjak az Önök életéről.

A kérdőív az alábbi linken érhető el: https://docs.google....5d0N6YzhZcUE6MQ

Üdvözlettel: Vámosi Rita
sing

#3 ajandek 2012. 07. 20. - 18:43:57

Kedves Olvasók!

Egy használt, de kiváló állapotú , hiánytalan társasjátékot kínálok az epilepszia betegségről. A társasjáték német nyelvismeretet igényel, egyszerű nyelvezetű. 5 éves kortól 2-6 játékos részére, rengeteg fontos információval, igazán nagyszerű játék......kérem, emailben jelezd igényed, postázom Magyar Posta díjszabása szerinti postaköltségért, a játékért semmit sem kérek. A játék neve: Aktion Zone

köszönöm a figyelmet.

#4 mindenrendben 2012. 06. 15. - 19:34:33

Kedves Marcsi! Agykontroll tanfolyam!! Nézz utána, van, aki tudott segíteni gyermekének. Beszélj az agykontroll tanfolyam oktatóival, vagy végzett agykontrollosokkal hasonló tapasztalataikról. Nekem is voltak problémáim, és sok mindent elértem az agykontroll segítségével. Sok sikert kívánok és kitartást!

#5 mindenrendben 2012. 06. 15. - 19:30:45

Kedves Gabi! Nézzetek utána az agykontroll tanfolyamnak, sok mindenben segíthet. Beszéljetek agykontroll oktatókkal, vagy végzett agykontrollosokkal, hogy milyen tapasztalatuk van. Remélem, időben írtam. Minden jót!

#6 mindenrendben 2012. 06. 15. - 19:26:44

Szia, én 12 éves koromban kaptam "nagy rohamot". Az egyik nagyon fontos dolog, amit tehetsz érte, hogy biztatod, megnyugtatod és közösen elképzelitek, hogy meggyógyul. Fontos, hogy Te is kiegyensúlyozott legyél, a túlzott féltés többet árt, mint használ. Előbb-utóbb felnő és nagyon fontos, hogy egy önbizalommal teli emberré váljon, hiszen felnőtt korunkban már ki fogja a kezünket? Engem nagyon féltett Édesanyám, és sok félelemtől kellett megszabadulnom, még most is dolgozom ezen. 16 éves koromban agykontrollt végeztem, és nagyon sokat segített nekem, hogy gyakoroltam az ott tanultakat. Most ismétlőként vagyok a tanfolyamon, és egyre jobban erősödik bennem, hogy nemcsak magunkon, hanem másokon is tudunk segíteni. Egyébként van szülő-gyermek agykontrollos tapasztalat ebben a témában. Próbáld ki, a tapasztalatod érdekel és mások számára is nagyon értékes lehet. Erika

#7 mindenrendben 2012. 06. 15. - 19:12:42

Szia! Nekem az az ötletem, hogy végezd el az agykontroll tanfolyamot. Hallottam olyan tapasztalatot, ahol a szülő agykontrollal tudott a gyermekének segíteni. Nem orvos helyett, de érdemes kipróbálni, ártani nem árthat. Keress agykontrollos fórumot, és mindenképpen nézz utána hasonló tapasztalatoknak. Ha úgy döntöttél, kipróbálod, és van tapasztalatod, kérlek, oszd meg velem. Minden jót kívánok Nektek!

#8 ildiko0420 2012. 03. 29. - 20:25:44

Sziasztok. Az én 5 éves kisfiamnál most diagnosztizálták az epilepsziát. Arra lennék kíváncsi, mi az, amire figyelnünk, ügyelnünk kell, mit kerüljünk? Nagyon új a téma, tájékozatlanok vagyunk ebben a betegségben. Minden segítséget, tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm. Ildi

#9 gabika1979 2012. 03. 20. - 21:43:20

Kedves Mindenki! Én a kereszt lányom nevében írok,akinél sajnos a gyógyszerek nem segítenek és nagyon beteg. A Vágusz stimulizációs műtétere adtuk be az igénylést,bár még az sem biztos,hogy engedélyezik a számára.Nagyon keveset tudunk erről és keresek olyan embereket akik túl vannak ilyen műtéten és megtudják osztani a tapasztalataikat velünk! Előre is Köszönöm! Gabi

#10 marcsi83 2012. 01. 19. - 23:23:39

Sziasztok! Nekem 6 éves a kisfiam. 8 hónapos korától epilepsziás. Saalem epilepsziával kezdődött, aztán a sokféle gyógyszer próbák után már "csak" meresztegeti a szemeit. Ezt éjszakánként csinálja, 4-5 naponta. Látszólag magánál van. Most Sabrilt és Depakine-t szedünk. Tanulásbeli problémái vannak, normál iskolába nem fog tudni járni. Kérdésem lenne van-e hasonló tapasztalatotok ezzel az epilepsziával kapcsolatban? Mi várható? Kezelőorvosa szerint kinőheti, azért fejleszthető, csak lassan. Terhesség alatt toxoplazma fertőzésem volt, de sokak szerint nem ez okozta az epilepsziáját. Ha tudtok valami érdekeset légyszi írjatok! Köszi, Marcsi

#11 imon72 2012. 01. 06. - 15:15:24

Sziasztok! Sajnos én is epilepsziás gyereket nevelek,most már 5éve lessz juniusban.Nem könnyű feladat,sokszor nagyon nehéz vele bánni.Eggyik pillanatról a másikra teljes fordulatot vesz a kedély állapota.És nagyon nehezen megy a tanulás most 1osztályos.A betegsége óta baj van a rövidtávú memóriával és ez nagyon megnehezíti a tanulást.Nem volt biztos hogy kezdhetünk normál iskolában a fejlesztőpedagógusok szerint.És ezt még tetőzi egy jóadag önbizalom hiány is.nagyon sok megerősítést igényel.arra kérlek benneteket hogy aki tud valami jó ötlettel és tanáccsal szolgálni írjon.nelli85 nek csak annyit tudok mondani ne aggya fel mi is a 3ik dokinál vagyunk.Ha csak egy kicsit is úgy érzed hogy nem bízol a dokiban keress másikat.ajánlani tudom neked:SoteI.gyermekgyógyászati klinika,Dr.Kohlhéb Ottó Neurológiai Ambulancia,a gyerekorvos ad beutalót időpont nem kell minden héten keddi napon rendel 9 órára érdemes ott lenni.A parkoló örzött de fizetős.1083 Budapest Bókay János utca53.Ha elolvastad kérlek írj.Ha tudok nagyon szivesen segítek amiben tudok.

#12 nelli85 2011. 12. 16. - 23:08:18

Sziasztok! Kislányom augusztusban volt 2éves. Sajnos 5,5 hónapos kora óta diagnosztizált epilepsziás. Mára elértük a terápia rezisztens állapotot. A 6. gyógyszer megy a kukába, 2másikat is szedünk, nem túl nagy sikerrel. Sajnos a műtétet visszautasították, annak ellenére, hogy 2-4perces légzésleállással járó rohamokat produkál. Nagyon kétségbe vagyok esve. Tud esetleg valaki segíteni?????

#13 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:05:24

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#14 martonviki 2011. 05. 15. - 11:17:12

Eladó egy használt, de tökéletesen működő epilepsziás rohamot jelző készülék. 15 hónap garanciával!!! "Az eszköz olyan fekvő személy monitorozására alkalmas, akinél fennáll a veszélye tónusos-klónusos görcsök kialakulásának éjszaka, vagy ébredés után. Ez az első jelzőeszköz, ami felismeri és megkülönbözteti az olyan erős izomösszehúzódásokat, amik például a tónusos-klónusos görcsökre jellemző, a normális éjszakai mozgásoktól. Ezen kívül érzékel olyan mikro-mozgásokat, és azok hiányát, amiket az alvó személy légzése és szívverése okoz. Tehát nem csak akkor képes riasztani, ha a beteg személy a tónusos-klónusos görcsroham állapotában van, hanem akkor is, amikor a személy elhagyja az ágyat, vagy egyéb okból szűnik meg a légzés, szívverés által okozott rezgés (funkció letiltható)." Akit érdekel, az kérem jelentkezzen emailben! vikimarton@gmail.com Köszi Viki

#15 gterenyi 2010. 07. 11. - 09:50:01

Sziasztok! Tudna nekem valaki SOS segíteni? Kislányom Convulex szirupot eszik, és fogyóban a gyogyink. Sajna a neurológusunk szabin van, így nem tudok vele receptet íratni. A majom háziorvos nem írja fel, még teljes árral sem. Szóval nincs vkinek egy fölös receptje, vagy esetleg kölcsönbe, amikor én tudok íratni, akkor visszaküldeném. SEGÍTSETEK, nem maradhatunk gyógyszer nélkül. Köszi, egy aggódó anyuka!!!!

#16 an7ea8 2010. 04. 03. - 14:54:35

Kedves episek! Megmaradt 2 doboz Zonegran gyógyszerem,mivel nem vált be és le kellett cserélni. Ha van valaki ,akit érdekel jelezze.(bár kérek érte kis pénzt,de sokkal olcsóbb,mint a gyógyszertárban.) an7ea8

#17 asztapaszta 2009. 07. 27. - 11:46:32

Sziasztok! Nem tudom, hogy látogatja-e még valaki a fórumot, de ha valamikor valaki elolvassa, hátha hasznára lesz. :) Nekem nem a gyermekem epilepsziás, hanem én vagyok az epilepsziás gyerek, bár gyógyszer mellett szerencsére tünetmentes. A Tűzoltó utcába kezdtünk el járni, Dr. Kelemen Annához, de ő aztán elment a Lipótra. Mivel nekem akkor már csak félévente egyszer gyógyszert íratni kellett menni, ezért maradtunk a Tűzoltó utcában, Dr. Akárkinél. Nem kellett volna. 15 évesen rohamom volt, elmentünk a dokihoz, aki kb annyit mondott, hogy "Nos igen...előfordul, pech." Úgyhogy visszamentünk Dr. Kelemen Annához, aki megállapította a vérvételből (elképesztő, h a másiknak ez eszébe sem jutott!), hogy kb fele annyi gyógyszert szedek, mint amennyit kellen. Úgyhogy felírta a dupláját, azóta szintén semmi bajom, és maradtam nála. Szóval csak annyit akartam végülis mondani, hogy aki még nem választott orvost, annak Dr. Kelemen Annát meleg szívvel tudom ajánlani, ő kifejezetten gyermek neurológus is. Törődik a betegeivel, és nagyon jó orvos. Valaki még az elején írta, hogy nagyon fontos a bizalom az orvos és a beteg között. Ő még 48 órás ügyelet-rendelés-ügyelet után is mosolyogva fogadta a betegeket, és tényleg mindent megtesz, hogy Nekünk jobb legyen. Most az Amerikai Úti Idegsebészeten rendel, a központi telefonszám 06-1-467-9300. A melléket nem tudom, de egy idő után odakapcsolnak :) Nos, csak ennyit akartam. Sziasztok

#18 aivlisz 2009. 05. 28. - 10:48:40

T .Tanárnő.Jók a kérdések.Nekem 7 éves kisfiam beteg.Nekünk csak kis rohamaink vannak,de ezzel sem szabad uszodába járni,sem pedig magasra mennie.A gyógyszereknek eggyensúlyzavar,hangulat változási,és még sok más mellékhatásai vannak.Fokozott figyelemre van szükség az epilepsziás betegekre.Mert sokszor nem tudni mikor jön a roham.Nekünk nagyon aranyos kedves tanárnénink van.Ez sokat segít Dávidnak és nekem is.Szilvia

#19 aivlisz 2009. 05. 28. - 10:37:52

Sziasztok.Mi most csöppentünk bele ebbe a betegségbe.7 éves kisfiammal.Kisrohamai vannak.Convulex et szedünk,úgy látszik nem jó.Most mellé Sertánt kapunk.Ez talán jó.Reménykedem.De jönnek a mellékhatások is .El vagyok keseredve.Az iskolába a tanárnő azt mondja hogy ez nem az én fiam.Amit én is észreveszek.Még csak pár hónapja vagyunk ebbe az állaotba és nem tudom hogyan tovább.Vissza áll hat minden a régi életbe?Erősnek kellene legyek de nem tudok.Úgy érzem kísérleteznek az orvosok.Sehol semmit nem találtak és mégis beteg.hogy lehet ez???Most hogy rátaláltam erre az oldalra ,egy kicsit jobb,mert érzem nem mi vagyunk ezzel a betegséggel egyedül.Sziasztok.Szilvia

#20 nagylelkekklub 2009. 05. 07. - 09:31:36

Ez egy hírlevél másolat a www.epilepszia.try.hu ról Kedves barátaim! Mostani hírlevelünk igen rövid de annál fontosabb dolgokat tartalmaz. A TALÁLKOZÓRÓL! Előzetes terveinknek megfelelően a találkozót 2009 -05 -23 án szombaton tartanánk! BUDAPESTEN A MARGITSZIGETEN megközelítés legegyszerűbben a 4 - 6 os villamos valamelyikével. A villamos a hídon megáll a sziget bejáratánál!!!! A találkozóra érkezés 10 órától folyamatosan ki mikor tud!!!!!! A Sziget déli bejáratánál a szökőkútnál találkozunk ott várunk meg mindenkit! Kaját és italt mindenki hozzon magával ,no meg a gyógyszereket!! Piknik jellegű lesz a találkozó, lényeg hogy immár személyesen is találkozzunk , ne csak on line beszélgessünk! Mindenki addig marad ameddig tud! Tehát semmi kötött program csak szimplán érezzük jól magunkat! Arra kérek mindenkit , hogy ammerre jár a neten, fórumokon esetleg kórház faliújságján bárhol bármilyen témályú helyen , ott hírdesse a találkozót!! Írjatok minél több fórumba be , hogy epis találkozó itt és ekkor mindenkit várunk ! Jöjjenek minél többen!!! , Hozhattok kísérőket, barátokat, barátnőket , ismerősöket! Bárkit! Én viszem pl a nejem és a lányom is na meg a Zsuzsát ! Gyerekeket is várunk , tehát nincs életkorhoz kötve!a találkozó! Mindegy hogy jár valaki a fórumra vagy sem , a honlapra vagy sem egy a lényeg jöjjön mindenki! Ha van epis ismerősötök szóljatok annak is! Ja és a fényképezőket se felejtsétek otthon! KÍVÁNOK MINDENKINEK ROHAMMENTES SZÉP NAPOKAT, ÉS JÓ IDŐT 23-ÁRA!!!! Laci Ezt a hírlevelet küldjétek tovább az ismerőseiteknek is!! ;) :)

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: