Házipatika fórum: epilepsziás a gyerekem - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

epilepsziás a gyerekem

#21 Nopoeticfake 2009. 03. 25. - 11:06:40

Helló! 18éves vagyok és pár napja volt a 4.rohamom.Ami elég érdekes volt!!! Éjjel 2kor arra éberedtem hogy fáj az egyik szemem felkeltem felkapcsoltam avillanyt és azt láttam,hogy a mellettem lévő hatalmas akvárium félcm vastag üvege be van törve,a telefonom pedig az akváruimba.Semmire nem emlékszem!Létezik olyan,hogy roham közben ilyesmi dolgokat csinálok? :o A nyelvem is elharaptam és mivel afejemmel törtem be az akváriumot,most eg elég csúnya seb van az arcomon.Sokat olvastam az epilepsziáról,tudom,hogy normális ha elvesztem az eszméletem és semmire nem emlékszem,de sehol nem írták,hogy eszméletvesztés közben meg is ölhetem magam. :( Más epilepsziás is csinál ilyen dolgokat?

#22 J.Lala 2009. 02. 13. - 15:02:24

Helló! Én egy epilepsziás nyolc éves kislány apukája vagyok.Ötévesen kezdődött nála de még szerencsére ilyen tünet nem jelentkezett nála pedig több gyógyszert próbáltunk már.Gyönyörű hosszú haja van.

#23 nexttics 2009. 01. 22. - 22:58:57

Sziasztok! Hullt/hullik valamelyikőtöknek a haja ettől a betegségtől, vagy a gyógyszerektől? Ha igen, mennyire, mióta, és hogyan sikerült véget vetni neki? Minden infó érdekel erről a dolgoról, kérlek írjatok!! Köszi nexttics

#24 bekesjuditBBEC 2009. 01. 07. - 11:46:00

Árnyékból a Fénybe! Kedves Epilepsziával Élő Barátunk! Szeretnénk a 2009. évi -hagyományosan megrendezésre kerülő - XIII. Epilepszia Napot emlékezetessé tenni a résztvevők számára, ezért pályázatot írunk ki "Árnyékból a Fénybe" címmel. A pályázat szóljon az ön életének, epilepsziával való együttélésének, e tény nehézségeinek és elfogadásának, az Ön társadalomba való beilleszkedésének történetéről, maximum 3 gépelt oldal terjedelemben. A győztes pályázatot felolvassuk az Epilepszia Nap rendezvényen - 2009. február 14-én. A rendezvény helyszíne a Marczibányi Téri Művelődési Központ. A pályázat beküldési határideje: 2009. január 31. Beküldés: Email: bbec@bbec. hu Postán: BBEC Alapítvány 1426 Bp. Pf. 610. Budapest Bethel Egészség Centrum Alapítvány

#25 zizimazsi 2008. 12. 01. - 14:58:47

Szia Maria! Lehet, hogy most meg fogsz lepődni, de a "NEM, NINCS SEMMI" válaszok sajnos kisebb rohamok. A lányom 4 éve súlyos farmakorezisztens epilepsziás (semmilyen gyógyszerre nem reagál), és eddigi "pályafutásunk" alatt kb. 20 féle rohamot produkált. A kisebb rohamoknál még tud válaszolni a "Mi a baj?" kérdésre, de ez a vlasz a "SEMMI", ill. a "NEM". Ezek folyamatos ismétlése, és az, hogy megáll, és se jobbra, se balra, nem makacsságot jelent, hanem vagy a feltisztulási időszakot, vagy az elmélyülési időszakot. Azaz, vagy akkor jön ki a rohamból és már tud válaszolni, de még nem tiszta, vagy akkor rohamozik, és ebből lehetnek (nálunk többször előfordul) nagyobb vagy GM rohamok is. Az öngyilkossági kísérlet gondolata SAJNOS majdnem minden epilepszia kísérő tünete. Én a 10. emeleti ablakból rángatom vissza Nikit. Legtöbbször ezek a tünetek akkor jelentkeznek, amikor nagyon fáradt, és egy számára nem tetsző választ, vagy reakciót kap valamire. Ezt pszichiáterrel beszéljétek meg, mi is járunk. Erről azonban nem kell említést tenni sem az iskolában (leglábbis addig nem, amíg a tanárok maguktól nem szólnak), sem máshol, mert "jó magyar módra" az emberek hülyének fogják tartani, aminek hangot is adnak. A gyerek pedig el fog zárkózni minden további kezeléstől. Családban kell tartani, a gyereknek pedig azt lehet elmagyarázni, hogy vannak olyan dolgok, amiket a szülőkkel, vannak, amiket a barátokkal tudnak megbeszélni, de vannak, amiket ha úgy éreznek, hogy senkivel sem, erre való ez az orvos. Neki, mindent el lehet, és el kell mondani. Szerintem megérti. Nem tudom, hogy ezzel mennyit segítettem, de remélem valamilyen útmutatóul szolgál. Nagyon jó egészséget a barátnőd unokájának és mindenkinek, aki őt kürölveszi. Üdv.: Zizimazsi (Csilla)

#26 csituka 2008. 11. 30. - 18:31:25

szia Csilla! Nagyon jó ötletnek tartom a közös kirándulást: Hogyha még aktuális kérlek írj,nekem is van egy 8 éves epilepsziás gyerekem. Nagy Anikó :csituka@citromail.hu :d

#27 csituka 2008. 11. 30. - 18:24:36

szia! Az epilepsziának több fajtája van . Sajnos elő fordulhat hogy nappal jön rád a roham. Ezzel együtt lehet élni próbáld elfogadni nekem is nagyon nehéz volt,amikor kiderült hogy a kisfiam epilepsziás de mára sikerült elfogadni. Mindig gondolkodj pozitívan!!! sok-sok erőt és kitartást kívánunk neked: Anikó és kisfiam Bence :d

#28 csituka 2008. 11. 29. - 23:21:51

sziasztok! az én kisfiam 8-éves. 2007-ben lett elöször rosszul a reggel ébredés után.bekerültünk az 1.számú gyerekklinikára,de itt igazából nem állapítottak meg semmit.két nap után haza engedtek.novemberben megint csak ébredés után rosszul lett,de ez már egyértelmű epilepsziás roham volt.ismét kórházba kerültünk,de ezúttal a Heim Pál-ba. itt egy alapos kivizsgálás után kiderült,mi is a baj.voltunk MRI-n is kiderült hogy egy agyi fejlődési rendellenesség okozza az epilepsziát.elöször tri-leptált kapott,de ez nem volt jó.nagyon pörgős,agresszív lett tőle.lassan már az utcára sem tudtunk lemenni vele.váltottunk depakinra.ez nagyon jól bevált.idén februárban volt egy kissebb rohama,de azóta semmi,remélem ez így is marad! iskolát kellett váltanunk,de most minden rendben,a tanulás is jól megy. Ő tudja magáról hogy mi a baja,de nem foglalkozik vele,viszont tudja hogy mit szabad csinálnia és mit nem.jobban vigyáz magára! jó ötletnek tartom a közös kirándulást vagy akár csak a találkozást,ahol megoszthatnánk egymással tapasztalatainkat.ezuton zeretném megköszönni Dr.Rosdi beátának a sok segítséget amit nyújtott és nyújt nekünk. köszönjük szépen. illetve szeretném fölajánlani egy egész doboz trileptal 300 mg-os gyógyszert akinek szüksége van rá.ez nekünk még a váltás után maradt. szav:2010 09-ig. e-mail:csituka@citromail.hu

#29 Waky90 2008. 08. 12. - 21:08:59

Helló! Pár hete állapították meg , hogy epilepsziás vagyok. Eddig csak este jött rám roham, alvás közben. Érdeklődöm az epilepsziások és az orvosoknál, hogy a rohamok amik ritkán de erősek, előfordulhat olyan is hogy fényes nappal tör rám?

#30 bekesjuditBBEC 2008. 05. 14. - 14:30:30

A Budapest Bethel Epilepszia Centrum Alapítvány (BBEC Alapítvány-korábban Budapest Bethel Epilepszia Centrum Alapítvány) l997ben kezdte meg munkáját. 1999-ben közhasznú minősítést kapott. Országos hatókörű tevékenysége az epilepszia ellátás komprehenzív irányú fejlesztése két fő területen: az epilepszia műtéti kezelésének fejlesztése és a pszichoszociális, rehabilitációs lehetőségek bővítése. A BBEC Alapítvány egyik fő célja az epilepszia korszerű kezelésének és az érintettek társadalmi elfogadottságának elősegítése, ezen belül kiemelt tevékenysége a megváltozott munkaképességűek rehabilitációjának, a társadalmi reintegráció módszertanának kidolgozása és végzése. Az alapítvány tevékenysége a holisztikus szemlélet szerint az egész embert célozza, munkájának fókuszában az életminőség áll - testi, lelki és szellemi vonatkozásban egyaránt. Az egészség és a megmaradt egészségrészek megőrzése egyaránt fontosak számunkra. Hosszútávú célunk egy Életminőség Központ kialakítása, epilepsziával élők és olyan más tartós betegségben szenvedők számára, akik magas kockázatúak stressz zavarok és depresszió szempontjából. Támogassa céljaink elérését adójának 1%-ának felajánlásával! Kedvezményezett adószáma: 18160738-1-42 Kedvezményezett neve: Budapest Bethel Egészség Centrum Alapítvány

#31 babinka 2008. 04. 25. - 18:33:06

Kedves Maria! Az én gyerekem is tegretolt szed 11 hónapos kora óta, vagyis immáron 10 hónapja. Előtte sevenalettát kapott 6 hónapig, de voltak mellette rosszullétei. Ő még kicsi, de semmi furát nem vettünk észre a viselkedésében egyik gyógyszer mellett sem. Nem volt fáradékony, nem volt bágyadt, ugyanolyan kiegyensúlyozott kisbaba maradt mint a gyógyszerek előtt. Viszont amikor elkezdtük adni neki a tegretolt nagyon féltem, mert rengeteg mellékhatás volt a tájékoztatóján. Szerepel itt viselkedészavar, fáradtság, levertség is, amiket ön leírt. Nálunk hatásos ez a gyógyszer, amióta szedi a kisfiam nem volt egyetlenegy rosszulléte sem! Kívánom önöknek is, hogy hasonló hatást érjenek el vele!

#32 Arycsajszi 2008. 02. 17. - 19:26:28

Én is epilepsziás vagyok és már nagyon sok gyógyszert próbáltak ki rajtam (ilyet még nem szedtem) és sztem lehet a gyógyszer mellékhatása, mert nekem is voltak hasonló tüneteim, bár nem ismerem ezt a gyógyszert úgyhogy nem vagyojk biztos benne, de sztem lehet

#33 Maria2008 2008. 02. 11. - 19:56:48

Segítséget kérek..A barátnőm unokájánál kimutatták az epilepsziát.Első osztályba ment és rosszul lett az iskolában.Tegretolt szed.Iskolát váltottak,rosszul nem lett azóta,de érdekes dolgokat produkál:pl minden ok nélkül "sértődött" KÉRDÉSEINKRE A VÁLASZA kategórikusan:NEM.Makacsul NEM.Megáll a tornaterem közepén és nem akar kijönni óra végén.Meséli a tanító néninek,hogy ő megy a temetőbe,mert felvágja a kezét és meghal.Látszólag minden ok nélkül sírni kezd és elhagyja magát,mert "rosszul" van.Nem tudjuk mire vélni a viselkedését ,pedig jól érzi magát az iskolában.Ott figyelnek rá,nem rögtön rossznak kiáltják ki.A gyógyszer hatása lenne vagy valami más?Kérem a segítségét azoknak akik tapasztaltak már ezekhez hasonló "tüneteket".köszönöm Maria

#34 Vukitaliana 2008. 01. 05. - 12:06:12

Szép dolog, hogy ilyen figyelmes és segíteni szeretne!!! Én 18 évesen lettem epilepsziás. Előszöris fontos lenne tudni, hogy milyen típusu az epilepsziája ill. hogy kezelik e gyógyszerrel. Alapszabályok amiket a legfontosabb betartani: kerülni a villódzó fényeket(disco lámpa, sötétben tévézés, mozgó járműből nem szabad nézni a fákat folyamatosan, mert a napfény a fák takarása miatt villogásként hathat) és elegendő alvás. Ezekre érdemes odafigyelni, pl egy osztálykiránduláson, vagy ha látja, hogy fáradt érdemes jobban odafigyelni. A kispárna szintén jó ötlet. Gondlom tudja, hogy lefogni nem kell és nem is szabad akinek rohama van, viszont a fejére érdemes figyelni, nehogy beverje(akár többszörösen), ez kispárnával tökéletes. Az uszodát csak akkor lehet, ha orvos engedi, mertha nem teljesértékben kezelhető epilepszia, akkor ott gond lehet. A hétköznapi teendőket feltétlenül rá lehet bízni. Sőt ajánlott lehetőség szerint ugyanúgy kezelni, mint a többi gyermeket, inkáb háttérből kell megprobálni támogatni. Érdemes odafigyelni még hogy sose legyen egyedül illetve szerintem fontos lenne ha az osztálytársak is fel lennének világositva(ez a későbbiekben is jól jöhet). Ha bármi kérdés lenne, vagy tudok valamiben segíteni még akkor írjon itt, vagy akár e-mailben/MSN is: viki@delpiero.hu

#35 havasiheni 2007. 11. 24. - 18:21:37

Első osztályos tanító néni vagyok. Ebben az évben egy epilepsziás kislány került az osztályomba. A mama a második héten tájékoztatott a gyerek betegségéről. Szerinte hat éve tünetmentes a kislány, nem történhet baj, nem kell tenni semmit. A napokban a kislánynak nagyobb rohama volt, kisesett a padból majd a roham elmúltával eszméletét vesztette. A gyerekek és én is nagyon megijedtünk, mentőt hívtam. A kislányt azóta is kórházban kezelik. Ahogy utánanéztem ennek a betegségnek,rájöttem, hogy már több kis rohama lehetett. Gyakran leesett a mászókáról, székről. Órán elmerengett,ha szólítottam nem reagált, elmerült a saját kis világában. Szeretném,ha segítségemre lennének! Hogyan tudnám megkönnyíteni az életét, hiszen napi 9 órát tölt az iskolában. Amire gondoltam: Csak az első padba szabad ültetni, hogy roham alatt ne verje be a testrészeit padba, radiátorba, táskába. Mindig legyen a közelben kispárna. Nem zárkózhat be a WC-be. Utazásnál , buszon, zebrán csak felnőtt kezét foghatja. Szeretném, ha megírnák tapasztalataikat! Vihetem uszodába? Tornaórán felengedhetem a bordásfalra? Rábízhatom az asztalfelelősi teendőket? Mire kell figyelnem? Válaszaikat előre is köszönöm!

#36 havasiheni 2007. 11. 24. - 18:21:36

Első osztályos tanító néni vagyok. Ebben az évben egy epilepsziás kislány került az osztályomba. A mama a második héten tájékoztatott a gyerek betegségéről. Szerinte hat éve tünetmentes a kislány, nem történhet baj, nem kell tenni semmit. A napokban a kislánynak nagyobb rohama volt, kisesett a padból majd a roham elmúltával eszméletét vesztette. A gyerekek és én is nagyon megijedtünk, mentőt hívtam. A kislányt azóta is kórházban kezelik. Ahogy utánanéztem ennek a betegségnek,rájöttem, hogy már több kis rohama lehetett. Gyakran leesett a mászókáról, székről. Órán elmerengett,ha szólítottam nem reagált, elmerült a saját kis világában. Szeretném,ha segítségemre lennének! Hogyan tudnám megkönnyíteni az életét, hiszen napi 9 órát tölt az iskolában. Amire gondoltam: Csak az első padba szabad ültetni, hogy roham alatt ne verje be a testrészeit padba, radiátorba, táskába. Mindig legyen a közelben kispárna. Nem zárkózhat be a WC-be. Utazásnál , buszon, zebrán csak felnőtt kezét foghatja. Szeretném, ha megírnák tapasztalataikat! Vihetem uszodába? Tornaórán felengedhetem a bordásfalra? Rábízhatom az asztalfelelősi teendőket? Mire kell figyelnem? Válaszaikat előre is köszönöm!

#37 pircsi30 2007. 11. 21. - 22:40:59

Sziasztok sorstársak! Az én 11 hónapos kisfiam is epis. Volt a családban is, sajnos. Két hónaposan volt egy merevgörcse, EEG után, ami ki is mutatott v.mit, rá is állították a Convulex-re. Nekem az a problémám, hogy nem igazán érzem az orvos-ok részéről az odafigyelést. 9 hónap alatt már a 3. orvosnál voltunk. Még azt is a kórházi nővér mondta meg, hogy a szirupját ugyanabban az időben kell adni, stb... A gyerekorvosunk képes olyan antibiotikumot felírni szegénynek, ami reakciós lehet epis gyógyszerekkel- rosszul is lett. Ezek után épp csak nem nevezett hülyének, és hazaküldött másik antibiotikum nélkül, pedig torokgyulladása volt a kicsinek. Mondtam az utolsó kontrollon a neurológusnak, hogy a gyerek nagyon aktív lesz, miután megkapja gyógyszert- sikítozik, veri a tesóját, hisztizik, veri magát a földhöz. És már 2 hónapja jár. Boldog, aktív baba. A másik dolog, ami elbizonytalanít, hogy a mi kis városunkban néhány epis gyerekről kiderült, hogy nem megalapozott a diagnózis, és levették őket minden szerről. Nálunk is ez a doktor állapította meg a bajt. Kértem, hogy legyen újra EEG, vagy MR vizsgálat, azt a választ kaptam, hogy türelem, majd eljön annak is az ideje, talán februárban kérnek időpontot nekünk. Mindenkinek kitartást, és mielőbbi javulás, gyógyulást kívánok. Pircsi

#38 szz 2007. 10. 02. - 21:50:49

Sziasztok, A kislányunk epilepsziás, pszihomotoros rohamai vannak. A Bethesdába járunk kezelésre, a tegretolt kezdtük el használni. Ez eleinte jó volt, szinte teljesen megszűntek a rohamok és a melléktünetek is sokat javultak (hiszti, dühöngés, anyásság). Azonban mostanában visszajöttek a rohamok, az dózisemelés ellenére is. A baj az, hogy ráadásul még rosszabbak is mint régen, eddig nem esett össze, de most már elő fordult ez is. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Nekem az a legrosszabb, hogy nem tudom, hogy mondjam el neki, hogy miért kell gyógyszert szednie és hogy nem mehet az osztállyal úszni, biciklitúrára stb. Pedig nagyon energikus gyerek, szalad, ugrál, fára mászik stb. Mit tanácsoltok ez ügyben?

#39 zuli 2007. 08. 06. - 21:17:08

Szerintetek Tegretol CR-ből 200-0-400 mg. nem sok? Most átállították Neurotp retard-ra 2x300 mg-t kap, de emelni akarják 300-0-600 mg-ra.

#40 zuli 2007. 08. 06. - 17:43:08

Sziasztok! Anyukámnál állapítottak meg epilepsziát, apott Tegretol-t, de hasmenése volt tőle. Most másik gyógyszert szed, attól is... Volt már valakinek közületek hasonló panasza? Egyébként rá nincs jó hatással az hogy megállapították ezt a betegséget nála, azóta kifejezetten betegnek tartja magát, pedig szerintem az orvosa szorulna inkább kezelésre...segíteni nem segít, hülyének nézi a betegeit.

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: