Házipatika fórum: epilepsziás a gyerekem - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5

epilepsziás a gyerekem

#81 2005. 08. 14. - 18:24:53

A fiam is epilepsziás.egy idöben ö is félt milesz ha rá jön a roham.Most már ugyvan vele lesz amilesz nem kondolrá,jobblene ha te is elfelejtenéd és nem aragondolnál ha fáj a fejed ez fog bekövetkezni.lehet,hogy egy szimpla fej féjás és semmi komoly.Egy biztos mindig aludki magad. T.Rudolf

#82 2005. 06. 15. - 19:50:43

Szia mindenkinek! Nem tudom mennyire él még ez fórum. Azért leírom velem mi történt. Idén márciusbanvolt egy ébredéses epilepsziás rohamom. természetesen nem sok mindenre emlékszem. Este későn kerültem ágyban mert aznap érkeztünk meg Prágából (a párommal, ahol megkérte a kezem.) Éjszaka egyszer megébredtem hogy rettenetesen fáj a fejem, de vissza aludtam, gondoltam elmúlok. Aztán jött... Hajnal kettő már csak arra ébredtem, hogy a párom a húz ki a fürdőszobába, rettenetesen gyenge vagyok.... Nem tudtam mi történt velem, minden összehányva, lefehéredtem, a szám elharapva. Aztán a párom elmesélte, hogy furcsa hangokat adtam ki mint aki meg akar fulladni..... megfeszült az egész testem..... remegtem Mindenféle viszgálaton voltam, nem mutatott ki semmi, semmit. azóta titkon nagyon félek, mert nap mint nap autóval járok dolgozni, és félek nehogy balesetet okozzak. Talán a fáradság, talán az érzelmi megviselés (lánykérés a Károly hídon) nem tudom mi okozta. Rossz mert azóta mindig bennem, van, figyelem és jelzem is környezetmnek pl ha fáj a fejem. Hát ennyi. Nem tudom mi lesz . De félelmetes, nagyon.

#83 nexttics 2005. 04. 28. - 19:22:06

szia! érdekes, amiről írtál, ilyenről még nem hallottam. bár egy hasonló eset már nálunk is előfordult.sokáig ez volt a húgommal is: volt rohama, de az EEG semmit sem mutatott ki. alvásmegvonásnál szintén semmi sem történt. de nem túl sok jót és bíztatót tudok mondani, ha ebből a példából indulunk ki, mert végül kiderült hogy mégiscsak epilepsziás, és idővel az EEGn is jelentkeztek a jelek. ma már ő is gyógyszert szed, de remélhetőleg kinövi majd a kamaszkorral. egyébként hadd kérdezzem meg, te hány éves vagy? üdvözlettel: nexttics jah, és még vmi: én nem akartalak elkeseríteni, bocs ha úgy jött le. én csak annyit akarok mondani, hogy érdemes odafigyelni erre mert történhetnek meglepő dolgok. de mindezek ellenére remélem egészséges vagy. (és maradsz..)

#84 2005. 04. 27. - 19:26:52

Sziasztok!! Nekem egyszer volt rohamom, még tavaly nyáron. Aztán bementünk az OPNI Epi centrumába és csináltak EEG-t, aztán alvásmegvónásos EEG-t, aztán MR-t. Mindegyik negatív az epilepszia szempontjából, de azt mondta egy neurológus, h vmi kis difi van a két agyféltekémen és azért csak vigyázzak. Nem tudom, hogy ti jártatok e már az OPNI epi centrumába, de ott mindenképp rám akarták húzni, hogy epilepsziás vagyok. Nem túl kedvesek. A vizsgálatkor is azt mondták, remélik lesz rohamom , mert akkor megtudják nézni a videófelvételen és szg-en, h mi az összefüggés. Kedvesek mi? nem azt mondják, h remélhetőleg nincs semmi baj... azóta szerencsére nem volt semmi, de azóta nem derült ki, hogy mi volt. Az lenne a kérdésem, hogy mit tudtok a rohamokról (nem feltétlen epi). Nem habzott a szám, össz 10 mp volt, ültem az asztalnál egy nagy vacsi után , aztán lefejeltem a tányért, majd lehullottam a földre, rángatózás , max 10mp és utána mintha semmi se történt volna. teljesen jól voltam. Azóta azért figyelek, h sokat pihenjek, meg ilyenek , mert pont a roham előtt voltam nagyon leterhelve fizikailag és lelkileg is. Kívánok mindenkinek sok egészséget, a gyerekeiteknek is!! üdv azzurra

#85 nexttics 2005. 04. 23. - 16:38:58

Sziasztok!! most olvastam a hozzászólásokat, gondoltam én is írok. Én egy 18 éves lány vagyok, és az első rohamom 7 éve volt. nekem az jelent igazán nagy problémát, hogy a fiatalkoromat nem élhetem ki eléggé és egy csomó mindenben-úgy érzem -korlátozva vagyok betegségem által. Nehezen teszem túl magam ezen a dolgon, talán kimondhatom: 7 éve nem tudom elfogadni, hogy beteg vagyok. Én még mindig reménykedem a gyógyulásban, bár tudom, hogy ez csak kamaszkori naivitás, mert megmondta az orvosom: ez a fajta epilepszia nem kinőhető, csak kezelhető. Jelenleg Orfirilt szedek. Egy kérdésem lenne viszont, kíváncsi vagyok a reakciókra, ha még jár errefelé valaki. A kérdés a következő: Hogyan oldjátok meg (oldtátok meg) a fogamzásgátlást? Remélem valaki válaszolni fog, mindenkinek kitartást és ha van még a földön ilyen, akkor gyógyulást kívánok: nexttics

#86 2005. 03. 07. - 17:06:12

Szia Timcsi! Örömmel látom, hogy nem döglött be ez a topic. A Te epilepsziád milyen tipusú? Egy góc van az agyban vagy több? Nekünk a homloklebenyben van a központja. A családotokban van rajtad kívül ilyen beteg? Milyen képet mutat az EEG-d? Bocsi a sok kérdés miatt, ha nem akarsz nem kell válaszolni mindre de ez a téma engem nagyon foglalkoztat! Vigyázz magadra.Szia:greece

#87 2005. 03. 06. - 09:53:11

Szia! Azt elfelejtettem leírni, hogy nekem is mindig hajnalban, alvás után történtek a rosszullétek, és soha sem alvás közben, hanem az elejére felriadtam. Érzi az ember, de nem tud mit tenni, eszméletvesztés, stb. Olyan is volt, hogy még tudtam szólni anyukáméknak, hogy most rosszul leszek, és ennyi. Szörnyű, remélem kinövi a kicsid, vagy legalábbis tünetmentes. Az első terhességemnél nagyon figyelni kellett, a gyógyszert nem hagyhattuk el, csak csökkentettük az adagot. A terhesség tervezésétől folsavat kellett szednem, ez idegrendszer erősítő. A HIETE-n javasolták, hogy a Szabolcs utcában direkt ilyen problémás terhesekre specializálódott egy szülész-nőgyógyász, őt kerestem fel. 1 hónappal a szülés előtt befektetett, állandó felügyelet stb. Féltek, hogy szülés közben lesz rosszullét. De semmi baj nem volt. A másodikat már itthon szültem, de természetesen tudott a doki a betegségemről. Szia! Minden jót nektek! Timcsi

#88 2005. 03. 06. - 08:50:31

Szia Timcsi! Nem vagyok benne biztos, hogy olvassa valaki ezt a topicot de azért próbálkozom. Sajnálattal olvastam a történetedet de azt javaslom próbálj túl lépni azon a szorongáson, hogy a lányaid is betegek lesznek. Én úgy tapasztalom, hogy amitől félek az általában utol is fog érni. Én sokszor gondoltam hasonlóra mint Te. 2 gyerekem van és csak az egyik epilepsziás ( a kisebb ).Amikor tavaly a kicsi beteg lett arra gondoltam kivizsgáltatom a nagyot is. Mivel a kislánnyal többé kevésbé a nyarat a korházban töltöttük, ez mindig csak gondolat maradt. Aztán ahogy telt az idő egyre inkább azt éreztem, hogy nem akarom azt a kivizsgálást. Nem keresem a bajt, jön az anélkül is. Ellene tenni úgy sem tudok és biztos összeomlottam volna egy pozitív EEG-től. Az orvost szerintem nem szabadna elhanyagolnod és persze a gyógyszereket sem. Jó, hogy leírtad azokat az érzéseket amik roham előtt vannak, mert szerintem az én kicsim is érez v.mit de nem tudja, hogy mit. A 2. és 3. roham előtt felébredt ( mindig hajnalban volt ), arra emlékezett, hogy nem tudja a lábait kinyújtani aztán képszakadás. De! Nem tudja, hogy mire ébredt fel. Azt szeretném tőled megtudni, hogy a szülés közben nem volt gondod? Terhesség alatt is szedted a gyógyszereket?Sziasztok:Greece

#89 2005. 02. 26. - 12:36:49

Sziasztok! Nekem 2 kicsi lányom van, de hál'istennek velük nincs baj. A baj az,hogy nekem van epilepsziám, és örökölhető. Úgyhogy számíthatok rá, hogy bármelyiküknél jelentkezik. Nekem 14 éves koromban volt az 1. rohamom ( most 30 vagyok), utána évenként 1* 4 alkalommal, míg rá nem jöttek, hogy ez epilepszia. Az 1. rohamom (nagyroham volt mind) repülőút előtt jött elő, hajnalban. Kialvatlanság, a félelem okozta. Erre azóta rájöttem, emiatt az én kamasz éveimből teljesen kimaradt a disco, a szórakozás. Ki kellett mindig aludnom magam. 3 éve ráadásul egyedül maradtam a gyerekekkel. Ők 6 és 3 évesek. Hülyeségemnek köszönhetően nem szedtem a gyógyszert, ezért tavaly újra volt rohamom, de nem annyira súlyos, magamtól felébredtem, lefeküdtem aludni. Szörnyű, főleg ha érzed előre, hogy na most leszel rosszul. Szokott olyan lenni, hogy arra ébredek, hogy nem kapok levegőt, ilyenkor gyorsan 2 Convulex-et bekapok. Ez azóta van, mióta egyedül maradtam. Ilyenkor remegést érzek az egész testemben, sőt néha látható is. Nekem olyan problémám van még, hogy pl. reggel nem tudok hajat mosni, mert ha becsukom a szemem, akkor rándulok, biztosan rosszul is lennék. Amúgy másban nem korlátoz, van munkahelyem, vezetek stb.. A HIETE Epilepszia Centrumában (kellene) megjelennem évente 1-szer, de elhanyagolom. Pedig ez nem múlik el, sőt nagyon is figyelni kell rá. Kitartás, meg kell szokni. Én nagyon félek, hogy a lányoknál is jelentkezni, fog, az orvos azt mondta, hogy náluk is 14 évesen várható, ha örökölték. Jó lenne tartani a kapcsolatot. Várom a leveleiteket. Sziasztok. Timcsi

#90 2005. 02. 23. - 16:22:08

Sziasztok! Már hetek óta keresek ilyen fórumot mint ez, ugyanis az én kislányom is epilepsziás lett nyáron. Mónikának hívnak. A történet röviden annyi, hogy külföldön voltunk éppen amikor egyik reggel lezajlott az első rohama. Azonnal hazahoztam és itthon kiderült, hogy tényleg epilepsziás. Gondolhatjátok mit éreztem! Soha nem láttam ilyet, egyáltalán nincs a családban ilyen betegség. Ö most volt 6 éves. Mindig nagyrohama van és mindig hajnalban, alvás közben. 3 volt összesen, szept.-ben volt az utolsó. Az agyban kóros eltérés nincs, tehát jó indulatú epilepsziával van dolgunk. Azóta egy szobában alszunk, de én mindig úgy fekszem le, hogy felkészülök mindenre(fejben). Convulexet és Ospolotot szed. Szörnyen nehéz volt elfogadni ezt a helyzetet de ma már látom, hogy ezzel is együtt lehet élni. Köszi,ha válaszoltok, sziasztok.

#91 gaborbatyo 2005. 02. 11. - 20:32:47

Kedves Sándor! Nálunk a lányunknál diagnoztizáltak lassan 1 éve epilepsziát! Akkor kivizsgálták és megállapították, hogy születéskori oxigénhiány miatti agyi elváltozás okozta a rohamát! Nem nagyroham volt, de minket így is nagyon megviselt a dolog. Convulexet szed napi 2-x1-et, azóta nem volt roham, de rettegek a gondolatától is, hogy lessz. A gyógyszerektől egyébbként lehet hízni, főleg a Convulex a felelős érte, de azt ajánlom magadtól ne csökkents az adagokon, mert csak orvos teheti meg. Gondolom jársz te is ellenőrzésekre vérvétel és EEG-re? Nagyon érdekelne, hogy hány éves voltál amikor kezdődött nálad ez az egész és hogyan. Mindenki története nagyon érdekelne, aki érintett ebben a témában! Köszönöm!

#92 2005. 02. 06. - 18:55:33

Sziasztok, én Sándor vagyok, sajnos már gyerek koróm óta Epilepsziás. Leveleteket olvasva vettem rá magam , hogy írjak,nagyon együtt érzek veletek mert tudom, hogy milyen betegségben szenvedünk. Hála a jó Istenek, nekem már kb 2-éve nem volt rosszul létem ,és remélem nem is lesz, de egy nagy baj van csak, hogy 3-féle gyógyszert szedem és írtó nagy mennyiségben. Kérlek írjatok hogy nem -e ez okozta nálam azt hogy 103kg helyett most két év múlva 130kg vagyok????????? Gyógyszereim Convulex300mg napi 3db Neurotop retard 300mg-os napi 3db Rivotril 50mg-os napi 3db Összesen 1950mg idegnyugtató kérlek titeket írjatok hogy hogy lehetne ezt lejjebb csökkenteni mert nem mertem vissza menni az orvosomhoz a kórházba mert félek, hogy ha lecsökkenti újra rohamom lesz?! Írjatok egy együtt érző embernek. és vigyázatok magatokra Sándor

#93 2004. 12. 28. - 14:20:30

Kedves Chrissy! Én 26 éves vagyok és 5 éve epilepsziás,igaz nem makacs,de van!Két nagyrohamom volt eddig és pár kicsi!A nagyrohamok alatt nem emlékeztem semmire,mert elvesztettem az eszméletemet,de előtte balra tekeredett a fejem és arra még emlékszem!Nem jó!Ahogy elmesélte a családom,akik végignézték a rohamomat,nem lehetett könnyű elviselni a látványt!A kisrohamok nem járnak eszméletvesztéssel nálam, csak kicsit remegek. Engem nem kell megműteni,mert a gyógyszer hat,de van ismerősöm akit megműtöttek és jobban lett! Együtt érzek legfőképpen az 5 éves kislányával,egy hős!És Önnel is!

#94 Chrissy5 2004. 11. 19. - 12:08:58

a lányom ötéves. homloklebenyi, elég makacs epilepsziában szenved. Gyógyszerekre nem nagyon reagál, ezért szóba került egy lehetséges műtét. Olyan emberek írjanak feltétlen, akik átestek ilyen jellegű műtéten, illetve bárki, akinek gyermeke, vagy ő maga ebben szenved, hogy jobban megérthessem szülőként mi is zajlik le egy-egy rosszullét során.

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: