Házipatika fórum: sportsérülés - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

sportsérülés

#1 chipke 2014. 02. 28. - 23:22:21

Üdv.
Gondoltam, leírom ide az esetemet, mert nagyon ritka és bevallom, a google nem nagyon volt a barátom a témában.
Röplabdaedzésen ráestem egy csapattársam lábára. Neki nem lett baja, nekem viszont 90 fokban befelé ficamodott a jobb bokám (a talpam "nézett" a bal bokámra)... Csak kórházban, altatásban tették helyre, azonnal kaptam utána a fekvő gipszet. 3 napot voltam bent, majd egy hét múlva mehettem a körkörös gipszért. Itt megjegyezném, hogy a körkörös gipsz nem egyenlő a járógipsszel. Csak annyi, hogy már nem nyitott, mint az az első héten volt, amikor még dagadt a lábam, és mindig széjjelebb húzták a gipszemet, ha túl szoros volt már.
Szóval megkaptam a kis körkörös NEMJÁRÓ gipszem (lehet vele mozogni, csak rálépni nem szabad semennyit, mankóval ugrálva nyomtam), és végre megtudtam, mi a szitu. A bokám köszöni jól van, az alsó ugróizületem sérült meg. Na ez az a cucc, amiről kb semmi nincs a neten. Mert nagyon ritka. Általában az ilyen ficamok nyílt töréssel végződnek. Plusz az is szerencse, hogy rendesen mozognak a lábujjaim, és nem fájnak. De ha nem gyógyul meg szépen, akkor nem fogok tudni rendesen járni, és hát 23 évesen nem ez az életcélom. 6 hétig volt rajtam ez a gyönyörűség.
Ezután járógipszet kaptam, most tartok 2 hétnél, még hátra van 2. Max 40 kilóval terhelhetem (ez testsúly függő), szóval maradtak a mankók. Utána jöhet a gyógytorna, bevallom, inkább rászánom a pénzt.
Szóval szumma 10 hét gipszben, hát nem kevés. Közben végig napi 1 véralvadásgátló szuri a hasba, a trombóziskockázat miatt (meg már túl vagyok egy tüdőembólián, gondolom, ezért is).
Remélem azért nem kell végleg búcsút vennem a röpitől, bokarögzítővel és megfelelő teremcipővel még játszanék. De legalább futni tudjak. Még nem mertem rákérdezni a dokinál, félek a válaszától :(

#2 bupeter 2014. 02. 14. - 11:46:08

Jó napot kívánok! én a kinesio tape-pel kapcsolatos véleményekre lennék kíváncsi, térdem eléggé rakoncátlan, nekem is volt porc kopásból adódó atroszkópikus műtétem még régebben, de mostanában megint elkezdett ugyanúgy fájni, mint előtte és gondoltam kipróbálom, annyi mindent írnak róla, meg olyan sok helyen olvastam a jótékony hatásairól, hogy mit veszíthetek, ha kipróbálom, meg tényleg már annyi sportolón láttam az elműlt években, hogy csak nem lehet a vakvilágba beszélés ha a hatékonyságáról van szó...
üdv, p.

#3 bupeter 2014. 02. 14. - 11:45:00

Jó napot kívánok! én a kinesio tape-pel kapcsolatos véleményekre lennék kíváncsi, térdem eléggé rakoncátlan, nekem is volt porc kopásból adódó atroszkópikus műtétem még régebben, de mostanában megint elkezdett ugyanúgy fájni, mint előtte és gondoltam kipróbálom, annyi mindent írnak róla, meg olyan sok helyen olvastam a jótékony hatásairól, hogy mit veszíthetek, ha kipróbálom:
http://gyogytornaszkereso.weebly.com/
pl. ezen az oldalon is, meg tényleg már annyi sportolón láttam az elműlt években, hogy csak nem lehet a vakvilágba beszélés ha a hatékonyságáról van szó...
üdv, p.

#4 czirjekhunor 2012. 06. 14. - 17:06:59

Tisztelt Doktorno! A napokban focizas kozben nagyon meghuzodott az agyekomnal valo in. Megprobaltam vele jatszani,de nem lehetseges. Mi tevo legyek,hogy ujra jatszhassak?Foleg rugaskor nagy fajdalmat erzek,futasnal kevesbe.(16/F)

#5 magnesvilag 2012. 06. 03. - 14:11:52

Sziasztok! Mindenfajta törésre, ficamra, amely fájdalommal jár, ajánlanék egy nagyszerű terméket. Én magam is használtam. Tavaly eltört a könyököm, műteni kellett. A mágneslap használatával, semmilyen fájdalmam nem volt sem akkor, sem azóta. Nem érzékelem az időváltozást sem. Csak ajánlani tudom mindenkinek! Hogyan hat a mágnes a fájdalomra? A mágneses tér enyhíti a különböző fájdalommal kísért tünetcsoportot, kezdve a fejfájás, a migrén, a csontfájdalom a diszmenorea tüneteitől. Ez, a gyulladást közvetítő anyagok gyorsabb lebontásával, az általános vérkeringés javításával és a "fájdalomküszöb" blokkolásával magyaráható. A fájdalom jelei megakadályozásában szerepe van a gerincvelőben található neuropeptideknek, az endogén opioidoknak (ezek előhírnökei az endorfinok, az ACTH...). Amikor az idegszálak mágneses étr hatása alatt stimulálódnak, a fájdalmat közvetítő sejtek leblokkolnak és így a központi idegrendszer magasabb szintű részeibe a fájdalom impulzusa nem jut el. További információ az orvosi szakvéleményben: http://magnesvilag.h...SI_SZAKVELEMENY K.Mariann

#6 szalairami 2011. 01. 20. - 11:08:30

Nem tudom, hogy melyik az az izom, amiről beszélsz, de egyszer nekem is volt egy olyan húzódásom - nekem hátul a derekam fájt nagyon - hogy két napig alig bírtam lábraállni, aztán utána is még egy darabig enyhén megmaradt a fájdalom, de aztán végül teljesen eltűnt. Nekem kb 2-3 hét volt mire már tényleg nem éreztem, szerintem nálad sem tarthat tovább. De ha lehet azért inkább meg kéne látogatnod egy orvost! Jó dolgok a netes fórumok, de nem biztos, hogy lehetséges e módon pontos diagnózist adni, és bár tényleg kellemetlen sorbanállni, meg időpontot kérni, szabadnapot kivenni az orvos miatt, azért mégiscsak az a biztos megoldás, elkerülendő a nagyobb problémákat.

#7 kisspetya16 2010. 12. 27. - 22:56:06

Tisztelt Doktor Úr/Nő! Október 18-án egy barátok közötti focimeccs során egy rossz lépést követően a körzeti orvosomat idézve "egy részleges szalagszakadás lehet". Utána tovább irányított a sebészetre ott csináltak egy röntgent majd-mivel törést nem látott-annyi instrukciót kaptam, hogy borogassam és fáslizzam.(a bokám be volt dagadva és mankózni kellettem 5 napig mer nem bírtam ráállni a lábamra;az orvoshoz is mankóval mentem be). A bokám ha oldalra feszítem még mindig fáj, illetve egy szúró fájdalmat érzek. Sportolás után (mer próbáltam fokozatosan terhelni) másnap a járás is fájdalommal járt. A duzzanat már nincs rajt csak a fájdalom van jelen. Esetleg az is sokat jelentene ha egy jó kenőcsöt tudna ajánlani. Köszönöm h időt szakít rám. Kiss Péter

#8 tmonika83 2010. 09. 27. - 13:26:31

Bár lehet hogy nem ide tárózik, de pár hónapja rohantam a gyors hetesre, és a háziorvos szerint meghúzhattam a csípőhajlatomnál az izmot. Kaptam rá gyógyszert és kenőcsöt, jobb is lett menni már tudok de mikor fázol és merevebbek az izmaim akkor meg tompán mindíg érzem a fájdalmat a lépéseknél. Ez is elfog múlni?

#9 aniko0821 2010. 08. 30. - 08:24:37

Sziasztok! Szeretném ha segíteni tudna valaki! Túl vagyok egy térd műtéten amit Pesten végeztek el,de nem lett tökéletes,ezért Majzik dr. újabb műtéttel talán javítani tud rajta.Érdekelne ,hogy akit már műtött milyen tapasztalatai voltak.Hogy bántak vele,milyen volt az altatás után ,meddig kellett bent maradni,mennyi pénzt illik adni és ezt műtét előtt vagy után???? Ha valaki tud kérem segítsen! Előre is köszönöm.

#10 sziivoszal 2010. 04. 04. - 20:59:38

Üdv! Valaki tudna segíteni? A napokban sérültem le(a bokám), és a kórlapomra csak annyit írtak, h dist. mall. lat. l.s. Na és fogalmam sincs, h ez mi a manót jelent, igazából azt se tudom mi a baja a bokámnak, mert az orvos a fenéért se mondta el, hogy a mókuska bajom van... Csak h bokarögzítőt kell hordanom... Tehát ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném :)

#11 Anonym 2009. 06. 27. - 14:39:27

Köszönöm a tanácsot :) El fogok menni a Mexikói útra, nem is lakom messze szóval azt hiszem megfogadom amit mondtál. Bár abban reménykedem nyáron magától elmúlik, mert eddig nagy volt a hajtás készültem a tesi érettségire, de sikeresen túl vagyok rajta, igaz a térdem nem bírta valami jól :( De nyáron nem igazán tervezek nagy sportolásokat :) talán elmúlik, ha mégsem szeptemberben elmegyek majd az ortopédiára. Még1szer köszi :)

#12 sugix 2009. 06. 25. - 20:36:42

Sziasztok! Lassan 3 hete hogy focizás közben eltört a lábamban a középcsont. Kaptam rá fekfőgipszet és hazaküldtek. Rá 1 hétre kontroll következett ahol járógipszet adtak. Itthon véletlen beleesett a fürdővízba és szétment a gipszem. Le kellet itthon vágni és ugy tervezem hogy nem megyek vissza vele. Nagy sportoló vagyok de most a nyarat ki kell haynom. Szerintetek milyen gyógymódt használjak amellyel hamarab gyógyulhatok. Előre is köszönöm:Ági

#13 lelkesemese 2009. 06. 25. - 11:48:30

Szia Anonym, ha aktívan sportolsz (vagy sportoltál), és van sportorvos ismerősöd, hozzá menj első körben. Ha nincs, akkor ortopédiára kell ilyen gonddal menni, Bp-en a Mexikói úton van az egyik legjobb gárda (az Uzsoki kórház része). A röntgennek sok értelme nem volt, mert nem csont hanem ízületi a gond, csak ezt a sebészeten nem igazán ismerik :( tisztelet a kivételnek! Az ortopédián jó esetben ultrahang vagy MRI vizsgálat megmutatja, mi a baj, kevésbé jó esetben artroszkóppal nézik meg. Jobbulást!

#14 Anonym 2009. 05. 17. - 18:30:01

Sziasztok! 18 éves vagyok aktívan sportolok, és nagyobb terhelés hatására a térdem iszonyatosan fáj, főleg a jobb, de a balban is érzek fájdalmat, jobb térdemen semmi nem látszik kívülről de olyan érzésem van mintha vízzel lenne tele, de dagadás nem látszik. Ez 1-2 nap alatt elmúlik, krémmel szoktam kenni, pihentetni. Ezután minden rendben egyáltalán nem érzek fájdalmat. Már nem sportolok annyit mint régen, heti 4-5 alkalom, csak heti 2-3 alkalommal, és ez a fájdalom meg vizenyős érzés csak akkor jelentkezik ha terhelem, (nem túlzott terhelés tehát elvileg bírnia kéne) nem tudom mit tudnék tenni ellene? 2 éve voltam ortopédián meg sem röntgeneztek csak megvizsgáltak azt a választ kaptam hogy növekedés miatt van a fájdalom ( vizes érzés akkor még nem volt) szedjek porcerősítőt. Nem tudom mitől lehet az, hogy néha iszonyatosan fáj, vizesnek érzem, aztán elmúlik és szinte tökéletes. Szerintetek sebészetre menjek? vagy mit kéne tennem?

#15 oolin 2009. 04. 23. - 12:13:53

köszi a linket, jónak tűnik!

#16 felelo 2009. 03. 05. - 23:03:25

Sziasztok! A sportsérülésekről és egy csomó sportorvosi dologról rengeteget olvashattok a sportorvos.hu oldalon. Javaslom mindenkinek!

#17 vadlajos 2008. 09. 16. - 10:13:58

Sziasztok, Nekem volt sportsérülésem, fociból adódóan, szalag szakadás és a térd tartó csontok törtek el, és nekem MBT lábbelit ajánlottak a rehabilitációhoz. Nem akarok reklámozni semmilyen terméket, csak azt tudom, hogy nagyon bevált, és rengeteget javított az állapotomon.Nyilván mindegyik sportsérülésre ez sem megoldás, de nekem segített.

#18 Christ 2008. 07. 23. - 20:44:49

Hali!Én nem vok egyik sem,de a Contundatur:töressék össze,a communis:közönségest jelent.Egyébként nem értem,ha vkinek ilyen gondja van,miért nem faggatja ki a dokit.én addig nem hagynám ott amíg nem mondja meg.szerencsére még ilyen gondom nem volt... :o na bye.

#19 Bencze_bp 2008. 07. 05. - 18:39:51

Tisztelt Sportorvos vagy Traumatológus! Volt egy balesetem, de BNO kódokat nem írtak a lapomra és a latin diagnózisok is rövidítve vannak, mar két napja próbálok utáána járni, mégis mit írhattak rá, de az istennek se sikerül. Megtenné nekem valaki, hogy leírja a teljes latin nevet és netán ugyanazt magyarul is ?? Utána a BNO kódot már én is ki tudom keresni, de így nem megy. Csak mert tiszta vicc, nekem sportorvosu papírra be kell írnom a sérüléseimet, de nem tudom mégis mik ezek csak azt tudom, hog ynagyon fáj a bokám, amúgy tegnap történt a motrobalesetem. Köszönöm előre is! 1, Cont. capitis 2, comm. cer. 3, Dist. mall. lat. l.s. Üdv: Bence bencevagyok@totalcar.hu

#20 kiraly4750 2008. 06. 21. - 22:23:51

Kedves krisztolca ! Erre nem tudom a választ,de azt tudom,hogy nekem a térdemben porcleválás volt,nagyon megütöttem,és nagyon nagyon fájt.Javasolták az Olimpiq StemxCell (Őssejtfokozó és Védő)Kapszula szedését,elfogadtam,és a fájdalmam egy idő után elmult és helyre is jött a térdem. kérem nézze át a weboldalt http://www.flavin7.com/unio Üdvözlettel-Marika :)

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: