Házipatika fórum: Digitális hallókészülék - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Digitális hallókészülék

#1 oticongopro 2016. 02. 02. - 10:31:23

Sziasztok!

Az alábbi készülékről érdekelnének tapasztalatok (aki próbálta már, vagy aki esetleg ezt választotta) Oticon Go Pro BTE . Tegnap ota ezt használom és most ismerkedek vele.

#2 ferencbelakerek 2015. 07. 24. - 19:56:07

Most találtam ezt a fórumot. Sajnos közepesen súlyos és súlyos közötti nagyothallásban szenvedek. Van egy kiváló Siemens készülékem,Life és most sikerült egy régi, használt, de úgy tűnik működő készülékpárt szereznem pótkészülék céllal. Siemens SWING S1+ típus. Be kellene állítani az én fülemre, de az Amplifonban azt mondták régebbi típussal nem foglalkoznak. Van valakinek ötlete, hogy lehet beállítani, hangosítani? Esetleg van valakinek leírása ehhez a típushoz? Email címem kerfer@t-online.hu itt is várok segítséget, vagy a fórumon. Köszönöm.

#3 lazarovichkarol 2014. 10. 18. - 15:41:08

Hol találom meg a válast .Címem lazarovich.c@gmail.com
Nem tudom megadhatom .

#4 lazarovichkarol 2014. 10. 18. - 15:35:53

Idézve: femaxi - Dátum: 2011. november 17. - 14:24:08

Eladó Viennatone 118 ATS tipusú alig használt vízálló hallókészülék, jobb és bal fülre. +6 db tartalék elem(675-ös) Irányár: 30.000 Ft/pár.

#5 bicske 2013. 11. 03. - 06:51:46

Kedves Uzonyi András!
Édesanyám hallókészülékével kapcsolatban szeretném Önnel felvenni a kapcsolatot. Kérem jelezze az elérhetőségét (e-mail, telefon), mert már halaszthatatlan a problémája. Az én e-mail címem: evikozma@gmail.com
Várom jelzését, üdvözlettel:
Kozma Éva

#6 csabi30 2013. 07. 13. - 16:10:11

Sziasztok!

Az alábbi készülékről érdekelnének tapasztalatok (aki próbálta már, vagy aki esetleg ezt választotta):
Widex Clear 220 C2-FS

Ezt tervezem kipróbálni.

Üdv, Csabi
sing

#7 docmarton 2013. 06. 16. - 19:40:12

Kedves Fórumozók!

Elnézést, de gyakorlatlan vagyok ennek a fórumnak a használatában és már viszonylag régen nem néztem be.
Akit érdekel a Siemens hallókészülék (Motion 701 P BTE), nagyon szívesen válaszolok neki privát e-mailben: hnedrmarton@gmail.com

Üdvözlettel:

M.F.

Szia!
Ez a készülék is érdekelne,ezért tőled is ezt kérdezném.

Most jutottam el oda ,hogy muszály hallókészüléket venni.
Mivel nem vagyok járatos a kérdésben,ezért kérdeznék egy- két dolgot.
Van e garancia a készülékre?
Nyilván az én fülemhez kellene hangolni,ki fogja ezt megcsinálni?
Mennyibe került a készülék?
Helyileg hol található?
Bocsi a sok kérdésért,de kezdő vagyok.
[/quote]
sing

#8 docmarton 2013. 06. 16. - 19:36:53

Üzenet megtekintéseIdézve: eros50 - Dátum: 2013. május 30. - 17:25:39

Kedves Fórumozók!

Szia!

Helyileg hol található?

sing

#9 csabi30 2013. 06. 04. - 12:47:56

Idézve: lilla085 - Dátum: 2013. március 05. - 20:06:32

Kedves András, köszönöm a levelet és hozzászólást. Korábban a Siemensnél és most a Beltone készülék esetében is közepes hallásvesztésre "való" készüléket próbálok, mert bár papíron nem lenne jó a hallásomra, én eddig bármilyen készüléket próbáltam súlyos hallásvesztésre, nekem nem volt jó. Őrült koncert volt a fülemben, de beszédértés nulla. Mindenkinek más és más készülék válik be, nekem a Siemens torzított, a Beltone-nak viszont gyönyörű a hangja, nem torzít, egy dologgal nem vagyok kibékülve, de ez minden készülék esetében probléma volt, hogy zajos környezetben készülékkel a fülemben sem tudok kommunikálni "megfelelően", vagy legalábbis számomra elfogadhatóan.
Megkérdezhetem egyébként, hogy ki az a 4 gyártó?
Köszönettel, Lilla

Szia Lilla,

Milyen hallókészüléket választottál?
Én hallókészülék csere előtt állok.

Ha van kedved levelezni, írj a következő címre: csabi.hlw@gmail.com

Üdv, Csabi
sing

#10 bodricsek 2013. 06. 04. - 12:34:04

Kedves MF.

Látom, hogy az egyik másik oldalon is tetszik hirdetni e hallókészuléket. Engem nagyon komolyan érdekelne a dolog. Kérném, hogy a skubiduuu@gmail.com-os címemre kuldjon Onre egy telelfonos elérhetoséget, hogy komolyabbra tudjuk fordítani, megbeszélni a dolgot.

Elore is koszonom.

Idézve: docmarton - Dátum: 2013. március 12. - 13:23:25

Kedves Fórumolvasók!

Eladó 2 db gyöngyházfehér színű Siemens Motion 701P BTE fülmögötti digitális hallókészülék. Közepestől nagyfokú halláscsökkenésig illeszthető. A kislányom használta őket 6 hónapig, de egyre romlott a hallása és így mindkét fülére cochleáris implantátumot kapott. Egy év garancia van rajtuk. Dobozával, 18 db elemmel és elemtöltöttség mérővel adom.

Ár: 170.000,- Ft / 2 db.

Leírás:
Flexibilis, 16 csatornás digitális, nagyteljesítményű hallókészülék. fülmögötti hallókészülék, 5 egyéni hallási program állítható be. Technológiai szolgáltatásai a legmagasabb igényű hallássérült egyedi igényeit is kielégítik. SpeechFocus szolgáltatása lehetővé teszi, hogy a viselője a háta mögül érkező beszédet is zavarmentesen élvezhesse. A FeedbackStopper a sípolást akadályozza meg, a SoundLearning 2.0 a viselője hallási preferenciáit megtanulja és automatikusan alkalmazza a különböző hallási szituációkban. A SoundBrilliance emeli a hangzás minőségét. Automatikus, többcsatornás, adaptív iránymikrofonnal ellátott. A SoundSmoothing a nem várt zajok csökkentését szolgálja, a Speech/Noise Management a beszédértést növeli zajos háttérben. A kétoldali hallókészülék közötti szinkron működést az e2e wireless 2,0 teszi lehetővé és a szélzaj csökkentését az eWindScreen szolgálja. A fülkagyló és hallójárat akusztikai tulajdonságait képezi le a TrueEar. A mikrofon zajának csökkentése hozzájárul a komfortosabb hangélményhez. Tek kompatibilis, így viselője a komplex audiovizuális környezetével vezeték nélküli kapcsolatban maradhat. ePen és ProPocket távirányítók teszik a kezelését diszkrétté és könnyebbé.13-as elemmel működik. Újratölthető áramforrással is üzemel. Többféle ház színből válogathat a hallókészülék várományos és a színes borítók később is cserélhetők.

Tisztelettel:

M.F.

#11 eros50 2013. 05. 30. - 17:25:39

Üzenet megtekintéseIdézve: docmarton - Dátum: 2013. március 12. - 13:23:25

Kedves Fórumolvasók!

Eladó 2 db gyöngyházfehér színű Siemens Motion 701P BTE fülmögötti digitális hallókészülék. Közepestől nagyfokú halláscsökkenésig illeszthető. A kislányom használta őket 6 hónapig, de egyre romlott a hallása és így mindkét fülére cochleáris implantátumot kapott. Egy év garancia van rajtuk. Dobozával, 18 db elemmel és elemtöltöttség mérővel adom.

Leírás:
Flexibilis, 16 csatornás digitális, nagyteljesítményű hallókészülék. fülmögötti hallókészülék, 5 egyéni hallási program állítható be. Technológiai szolgáltatásai a legmagasabb igényű hallássérült egyedi igényeit is kielégítik. SpeechFocus szolgáltatása lehetővé teszi, hogy a viselője a háta mögül érkező beszédet is zavarmentesen élvezhesse. A FeedbackStopper a sípolást akadályozza meg, a SoundLearning 2.0 a viselője hallási preferenciáit megtanulja és automatikusan alkalmazza a különböző hallási szituációkban. A SoundBrilliance emeli a hangzás minőségét. Automatikus, többcsatornás, adaptív iránymikrofonnal ellátott. A SoundSmoothing a nem várt zajok csökkentését szolgálja, a Speech/Noise Management a beszédértést növeli zajos háttérben. A kétoldali hallókészülék közötti szinkron működést az e2e wireless 2,0 teszi lehetővé és a szélzaj csökkentését az eWindScreen szolgálja. A fülkagyló és hallójárat akusztikai tulajdonságait képezi le a TrueEar. A mikrofon zajának csökkentése hozzájárul a komfortosabb hangélményhez. Tek kompatibilis, így viselője a komplex audiovizuális környezetével vezeték nélküli kapcsolatban maradhat. ePen és ProPocket távirányítók teszik a kezelését diszkrétté és könnyebbé.13-as elemmel működik. Újratölthető áramforrással is üzemel. Többféle ház színből válogathat a hallókészülék várományos és a színes borítók később is cserélhetők.

Tisztelettel:

M.F.

Kedves Fórumozók!

Szia!

Helyileg hol található?

#12 eros50 2013. 05. 30. - 17:20:36

Üzenet megtekintéseIdézve: bereczolga - Dátum: 2013. április 05. - 11:32:27

Kedves Fórumozók!

[b]Eladó az alábbi paraméterekkel rendelkező 2 db készülék. (Sajnos összesen 3 hónapig volt használva:
A 2 db ára 70.000 Ft.

Oticon Go Pro BTE
Fül mögötti hallókészülékek, nagyfokútól súlyos halláscsökkenésre

• Teljesen digitális nem lineáris erősítésű automatikus hallókészülék
• Teljesítmény 112dB/ 53dB
• Nyitottan is illeszthető Corda vagy Corda2 illesztékkel ill. MicroMould illesztékkel
• 4 egymástól függetlenül állítható csatorna
• NAL-NL 1 illesztés
• Noise Reduction zajcsökkentés
• Adaptációs manager (a viselő tapasztalata szerinti beállításhoz)
• Dinamikus feedback elnyomás
• Kérhető programozható hangerő szabályzó
• 3 választható program
• Állítható hangjelzés program váltáskor és elem lemerüléskor
• Standby funkció
• Választható bekapcsolás késleltetés és indítási dallam
• Az oldaliság megkülönböztetésére kék és piros, az elemajtóba
illeszthető stift
• Audio bemenet
• Számítógéppel programozható az Oitcon 3 kábellel és
programozó papucs használatával

Szia!
Helyileg hol található?

#13 uzonyiandras3 2013. 05. 21. - 08:22:22

Idézve: annamariagalzol - Dátum: 2013. április 13. - 09:34:54

Kedves fórumozók!
Victofon Pearl 12-es készülékem van 2 napja próbahordáson(mindkét fülön).genetikailag romlik a hallásom és 2 éve volt egy műtétem a jobb fülemen(stapedotónia),ami nem jött össze.Így marad a készülék előbb-utóbb:-(Ez a kis kütyü érdekes...a tv-t ugyan úgy 8-ason nézem,mindössze az a baj vele,hogy a hajam birizgálja a külső mikrofont..zavaró.A beszéd néha visszhangzik,me g egyéb más is, szóval érdekes érzés..Ez normális az elején?2 hét próbahordásra kaptam...azon gondolkodom vissza megyek 1-2 nap múlva megnézetni,mert nekem nem 100%-os a dolog...Összegészében a készülékkel furábban hallok mint nélküle...ja és naaagyon viszket néha a fülem belülről:-(

Kedves Annamária,

akkor Neked kis-közepes hallásromlásod van. A készülék beállítása nagyon fontos a hallásodra, hogy ne legyen visszhangos a készülék illetve a saját hangod. Nincs jól beállítva. Azzal a hangerővel nézni a tv-t készülékkel mint készülék nélkül
az sem a legjobb. A fülviszketés lehet egy kis irritáció mert nem volt még neked előtte készüléked és most furcsa.
Én a helyedben más gyártó készülékeit is kipróbálnám. Vannak ennél jobbak is.
Ha tudok még valamiben segíteni csak írj.

Üdvözlettel:

András
sing

#14 vassivan5 2013. 04. 25. - 11:43:40

Eladó 2 pár Beltone Opera Plus CSPII-P Hallókészülék tökéletes állapotban lévő Az új ára 130000 Ft köröli. Apró esztétikai hibával. Vételár 30.000 Ft/pár.

Valamint Oticon HIT CIC P hallókészülék. Mélyhallójárati készülék nagyfokútól súlyos halláscsökkenésre digitális jelfeldolgozással, IV. csoport.Papírokkal, használati útmutatóval. Új ár 400.000 Ft. körüli. Vételár 60.000 Ft/pár.

vass.ivan@upcmail.hu

#15 annamariagalzol 2013. 04. 13. - 09:34:54

Kedves fórumozók!
Victofon Pearl 12-es készülékem van 2 napja próbahordáson(mindkét fülön).genetikailag romlik a hallásom és 2 éve volt egy műtétem a jobb fülemen(stapedotónia),ami nem jött össze.Így marad a készülék előbb-utóbb:-(Ez a kis kütyü érdekes...a tv-t ugyan úgy 8-ason nézem,mindössze az a baj vele,hogy a hajam birizgálja a külső mikrofont..zavaró.A beszéd néha visszhangzik,me g egyéb más is, szóval érdekes érzés..Ez normális az elején?2 hét próbahordásra kaptam...azon gondolkodom vissza megyek 1-2 nap múlva megnézetni,mert nekem nem 100%-os a dolog...Összegészében a készülékkel furábban hallok mint nélküle...ja és naaagyon viszket néha a fülem belülről:-(
sing

#16 bereczolga 2013. 04. 05. - 11:32:27

Kedves Fórumozók!

[b]Eladó az alábbi paraméterekkel rendelkező 2 db készülék. (Sajnos összesen 3 hónapig volt használva:
A 2 db ára 70.000 Ft.

Oticon Go Pro BTE
Fül mögötti hallókészülékek, nagyfokútól súlyos halláscsökkenésre

• Teljesen digitális nem lineáris erősítésű automatikus hallókészülék
• Teljesítmény 112dB/ 53dB
• Nyitottan is illeszthető Corda vagy Corda2 illesztékkel ill. MicroMould illesztékkel
• 4 egymástól függetlenül állítható csatorna
• NAL-NL 1 illesztés
• Noise Reduction zajcsökkentés
• Adaptációs manager (a viselő tapasztalata szerinti beállításhoz)
• Dinamikus feedback elnyomás
• Kérhető programozható hangerő szabályzó
• 3 választható program
• Állítható hangjelzés program váltáskor és elem lemerüléskor
• Standby funkció
• Választható bekapcsolás késleltetés és indítási dallam
• Az oldaliság megkülönböztetésére kék és piros, az elemajtóba
illeszthető stift
• Audio bemenet
• Számítógéppel programozható az Oitcon 3 kábellel és
programozó papucs használatával
sing

#17 docmarton 2013. 03. 12. - 13:23:25

Kedves Fórumolvasók!

Leírás:

Tisztelettel:

M.F.
sing

#18 uzonyiandras3 2013. 03. 05. - 22:10:29

Üzenet megtekintéseIdézve: lilla085 - Dátum: 2013. március 05. - 20:06:32

Kedves András, köszönöm a levelet és hozzászólást. Korábban a Siemensnél és most a Beltone készülék esetében is közepes hallásvesztésre "való" készüléket próbálok, mert bár papíron nem lenne jó a hallásomra, én eddig bármilyen készüléket próbáltam súlyos hallásvesztésre, nekem nem volt jó. Őrült koncert volt a fülemben, de beszédértés nulla. Mindenkinek más és más készülék válik be, nekem a Siemens torzított, a Beltone-nak viszont gyönyörű a hangja, nem torzít, egy dologgal nem vagyok kibékülve, de ez minden készülék esetében probléma volt, hogy zajos környezetben készülékkel a fülemben sem tudok kommunikálni "megfelelően", vagy legalábbis számomra elfogadhatóan.
Köszönettel, Lilla

Kedves Lilla,

a készülékek digitális programozása és beállítása nagyon fontos. Ha jól be van állítva a készülék ( akár próbahordás alatt többször is mert azért vagyunk ott ) akkor annak jónak kell lennie.
A 4 gyártó nálunk: Beltone, Bernafon, Oticon, Siemens
Jelen esetben egyébként egyes gyártóknál be lehet programozni, hogy különféle helyzetekben pl. több emberrel beszél egy zajos helyen tudjon alkalmazkodni a készülék illetve a csúcskategóriás készülékek már "tanulási funkció" is van benne. Ez azt jelenti, hogy ha visszamegy kétszer ugyanabba a környezetbe pl. piac akkor alkalmazkodik automatikusan a készülék a környezethez, és beállítja az Önnek legkellemesebb hangzást. ( Zaj le, és beszéd előtérbe )
Az Oticon illetve a Bernafon készüléket is próbálja ki szerintem ha még nem vásárolt.

Üdvözlettel:

Uzonyi András
sing

#19 lilla085 2013. 03. 05. - 20:06:32

Köszönettel, Lilla

#20 uzonyiandras3 2013. 03. 05. - 19:54:14

Üzenet megtekintéseIdézve: lilla085 - Dátum: 2012. augusztus 04. - 15:13:21

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni Tőletek. Most 26 éves vagyok, de 12 éves korom óta halláscsökenéssel élek. Pontosabban akkor vettük észre, és azóta folyamatosan romlik, főleg az elmúlt 2 évben :( Jelenleg 80-90dD a vesztésem mindkét oldalon (idegi alapú), beszédértésem katasztrófa, és azt hiszem emiatt kezdem produkálni a depresszió általános tüneteit is :( 3 éve kaptam először hallókészüléket, ami persze nem is volt jó a hallásomra, de ez hosszú történet. A lényeg, hogy most Siemens Pure 701-es készülék van nálam próbán, az első készülékem is egyébként Siemens volt (Cielo Life), tehát más készülékekkel kapcsolatban semmi tapasztalatom sincs. A Pure 701 tényleg egy kis csoda, de nekem mégsem teljesen tökéletes. Hiába erősít fel hangokat, mégsem értek vele sokkal jobban. Erre azt mondták, hogy ennek az idegi alapú csökkenés az oka. Tehát az erősítés csak egy bizonyos szintig segítség csak nekem, de afelett már hiába erősít, ha az agyam nem dolgozza fel az ingereket. :( Kétségbe vagyok esve és nem tudom mit tegyek. Megerősítést és tanácsokat várok Tőletek! Tényleg olyan jó a Siemen Pure, vagy mit próbáljak még ki? Merre induljak? Minden válasznak nagyon örülnék!
Köszönöm, Lilla

Szia Lilla,

a Siemens Pure 701 az kis-közepes hallásvesztésre van.
http://sejk.oep.hu/?...iemens-pure-701
Szóval, ha a beszédértésed 500,1000 és 2000 Hz-n meghaladja az 50 db-t ( jelenleg neked 80-90 db ) akkor már nagyfokú súlyos hallásromlásról beszélünk. 90 db átlag felett hallásmaradványról. Természetesen egy hallásgörbe ( audiogram ) sokat segítene a további tanácsadásban.
Nálunk több fajta gyártó ( 4 ) közül választhatsz.
További kérdés segítség esetén: uzonyi@citromail.hu
sing

• 12 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: