Házipatika fórum: Türöképesség - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Türöképesség

#21 Eorbi 2008. 10. 03. - 21:08:53

Szia Kriszta! Igen sajnos lehet, hogy huszonévesen kezdődhetett a betegséged! A Bechterewre jellemző, hogy fiatalkorban, akár 17-18 éves korban kezdődnek a panaszok - fiatal felnőtt kortól- és általában 45 éves korig szokta megbetegíteni az embereket. Többnyire a ffiaknál súlyosabb állapotokat idéz elő. Nem tudni még biztosan, hogy az vagy-e, vagy sem. Ha igen, hosszútávon nem valószínű, hogy bírni fogod ezt a munkát, mivel a lábakra és a gerincre komoly megterhelést jelent. Fiatal vagy! Javaslom kezdj el tanulni valamit, ami érdekel, hiszen ezzel felkészülsz a jövőre, amelyről nem tudni, hogy mit hoz. Viszont mindenképpen javíthatasz ezzel, a jövőbeni lehetőségeiden. Megadod magadnak az esélyt, hogy dolgozhass akkor is, ha esetleg később rosszabbodna az állapotod. A mozgás sokat segít abban, hogy a Becterew kisebb károsodásokat okozhasson!!! Járj a végére és tégy meg mindent önmagadért, hogy egy enyhébb lefolyású betegséggel élhesd le az életed!!!!!

#22 levo76 2008. 10. 03. - 07:05:02

Szia Emy! Sajnos nekem nincs még családom. 4 évig éltem együtt a párommal de sajnos elveszítettem.Leukémiás volt és idén húsvétkor elhunyt. Olvastam erről a betegségről(a bechterew-kórrol),hogy a külső tényezők befolyásolják.Valoszinű hogy nekem a stressz is közre játszott.Évek óta fáj a hátam de elhanyagoltam magam mert csak én voltam keresőképes.Muszáj volt dolgozni pláne hogy a párom beteg volt. Algoflexen éltem olyan fájdalmaim voltak. Nemrégen megismerkedtem a mostani párommal,azt mondta ez így nem mehet tovább.Mostmár belátom igaza volt. Mozogni mozgok.Nem hagyom el magam.Mindig is sajtkukac voltam.A munkahelyemről is alig hiányzok.Bár most pultosként melozok napi 12 orát nem tudom azt fogom e birni.Majd meglátjuk. Köszönöm hogy irtál. Krdésem is lenne.Lehetséges hogy huszonévesen elkezdödött azzal az őrült derékfájással és nem vették ezt észre???

#23 Eorbi 2008. 10. 02. - 13:55:59

Szia Kriszta! Én nem vagyok Bechterewes, nekem RA-m van( 1 hete diagnosztizálták), viszont a férjem 18 éves kora óta szenved ebben a betegségben. A tüneteid jellemzőek a Bechterewre is, de bizti, mint írtad, csak ezután fog kiderülni. Szóval, addig próbálj meg türelmes lenni, bár tudom, hogy nagyon nehéz. Tanácsolni azt tudom, hogy járj alaposan a végére! Tornázz, mert a mozgás, bár fájdalommal jár, de fontos! Anno a páromnál csont-TBC-re gyanakodtak és szigorú ágynyugalmat írtak elő neki, aminek következtében 2-3 év alatt 100%-os mozgássérült lett belőle! Ennek ellenére, szinte teljes életet él. Nem focizhatott a fiaival, megtettem helyette én. Ellenben, a rengeteg szellemi foglalkozásának eredményeként, mindkettő óvodásként megtanult írni- olvasni és számolni :) ! Szóval ne keseredj el!! Ha biztosat tudsz és szeretnél kérdezni, nyugodtan írj bátran priviben, segítek amiben tudok! Közel 30 éve vagyunk együtt a férjemmel, több műtét van a hátunk mögött és eü-t végeztem. Kitartás! Üdv, Emy

#24 levo76 2008. 10. 01. - 16:38:46

Sziasztok. Kriszta vagyok 31 éves.Valószínű hogy Bechterew-kórban szenvedek,bár még csak most fog majd kiderülni. Huszonévesen kezdödtek a derékfájdalmaim. Most hát és váll fájdalmakkal fordultam orvoshoz,mert sajnos algoflexen éltem már jo ideje.A röntgen kimutatta hogy a kereszt és csípőcsontnál 2/3-ban beszükülés van.A vérsüllyedésem magas.Most itt tartunk.Nem sok mindent tudok a betegségről.Én reménykedem hogy ez nem SPA. Kérem akinek hasonlo panaszai voltak vagy vannak irjon. Nagyon el vagyok keseredve.Egyre fokozodik a fájdalom még a gyogyszer sem hat.Most indometacinumot szedek.

#25 Eorbi 2008. 09. 27. - 17:25:06

Szia Gyuszko79! Nyilván nem fizikait, ha súlyos vkinek az állapota, de sok függ -főként- tőled!!! A férjemnek gimis (17-18 éves)korában diagnosztizálták a Bechterewet! Az állapota sajnos nagyon rövid idő alatt olyan súlyossá vált, hogy először 20 évesen, majd 21 évesen végezték el nála a csipőprotézis műtétet, mert már menni sem bírt, miközben egyetemre járt! Az egyetemet kitünő eredménnyel fejezte be! Szakmérnökizett, közben született 2 fiúnk, a nagy (26 éves) egyáltalán nem, reméljük a kicsi (Ő 21) csak hordozója lesz ennek a kórnak. 1985-ben sajnos újabb műtétre volt szüksége, gerinc osteotomiat végeztek rajta, azaz a gerincét kellett "kiegyenesíteni". Nos, azóta a párom igazgatói posztra küzdötte fel magát. Természetesen eszébe sem jutna futásban versenyen indulni, de megtanult a betegsége mellett teljes életet élni! Egyenrangúként elfogadtatni magát, igaz ehhez többet kellett kezdetben letennie az asztalra, de megérte! Utoljára 1986-ban volt betegállományban, amikor megcsúszott a botja -ahogyan Ő nevezi sétapálcája- elesett és koponyacsontig felhasadt a feje, amit 21 öltéssel kellett zárni. Ja még annyit, hogy bot nélkül egy lépést sem tud tenni, autóba is csak az ülésre szinte fekvő pózban tud beülni, a lábait már másnak kell beemelnie. Eddig minden ment simán, de sajnos nálam szerdán kimondták, hogy nagyon agresszív RA-m van (Rheumatoid Arthritis). Hogy mi lesz velünk? Együtt fogunk küzdeni egymásért! Te tanácsot vártál tudom, de azt, hogy mihez kezdjél, milyen munkát vállalj, magadnak kell eldöntened! Ha a születési időd a 79., akkor még a tanuláshoz sem késő! Hidd el a férjemen keresztül sokat tapasztaltam! Mikor kezdetben előadásokra kellett mennie és tartania, nagyon kellemetlenül érezte magát, amikor hazajött győzelemittasan mesélte el a történteket. A legközelebbi alkalom előtt, ismét stresszelni kezdte magát, mire azt találtam mondani neki, ha hazajössz, tükröt tartok eléd, hogy láthasd az arcod mennyire ragyog a boldogságtól, ennyit megér ez a kiküldetés! Tippet nem tudok adni azon kívűl, amit eddig is próbáltam sugallni, hogy a döntés rajtad múlik, mert segíteni mások csak ez után tudnak neked!!! Üdvözlettel, Orbán Emília

#26 Heidra 2008. 09. 25. - 20:01:52

Üdv! 20 éves egyetemista lány vagyok, és nemrég diagnosztizálták a betegségem. Nagyon lesújtott, mert nem vagyok a gyógyszerszedés híve, viszont erős fájdalmaim vannak szinte állandóan. Nem tudom, milyen hatékony, de természetes terápiás lehetőségek vannak. zívesen felvenném én is másokkal a kapcsolatot, hogy megoszthassuk a betegséggek kapcsolatos tapasztalatokat, tanácsokat, nekem rendkívül sokat segítene.

#27 Tundi28 2008. 08. 01. - 18:36:59

Sziasztok! Tündi vagyok .2005-ben állapitották meg,hogy SPA-van,Bechtereves vagyok,le vagyok százalékolva.:-( Milyen tapasztalattal vagytok az Enbrel injekcióról?Én nem akarok gyógyszert szedni de az orvosok ne javasolják ,hogy abba hagyam,azt mondják rosszabb lesz. :(

#28 Gyuszko79 2008. 06. 30. - 15:59:50

hali tudtok tanacsot adni hogy ezzel a betegseggel milyen munkat lehet vallalni?

#29 Luigi59 2008. 01. 25. - 07:26:34

Sziasztok! Kérdésem,mi vár még rám? E betegség 4 szintjén tartok 49 évesen. A tüdöm is már fele akkora.Gyógyszert nem szedek. 20 éve már. A gerinc beállt, a fejem forgatni nem tudom, alábam semtudom kiegyenesíteni, állandó csípő fájdalmak, a tüdővel is mindig baj van, abordáim miatt már feleakkorák. Mi lesz még? Őszinte választ várnék- Üdv. Mindenkinek

#30 erdelynetunde 2007. 11. 05. - 16:39:28

üdvözlök mindenkit tünde vagyok 38 éves 7 éve járok orvoshoz, 2004-ben diagnoztizálták az spa-t. nagyon elkeseredtem, hetekig depresszios voltam. jelenleg jól vagyok de ehhez szerintem kell egy jó család aki mindenben támogat. nekem a klinikán azt mondta a professzor, hogy 100 évig lehet élni ezzel a betegséggel csak az nem mindegy hogy hogy. kemény életmód váltás és minden müködik. minden reggel torna hetente 2 - 3 alkalom uszás, vöröshús nincs. ez igy soknak tünik de be lehet tartani és szerintem munka mellett jó idő beosztással müködik. én gyógyszert nem szedek, mert 100 évig szeretnék élni és ha most megszokja a szervezetem akkor mi lesz 62 év múlva. üdv. tünde38

#31 katie1 2006. 11. 19. - 11:48:28

Szia! Változatlanúl maradok a Crotalgin Forte melett.Nekem nagyon jó és a továbbiakban is köszönöm ajánlatodat. Mostanság én is levagyok maradva,de megnézem ajánlatodat. Aki azt mondja ,hogy ez a kenőcs büdös arra nem is tudok mit mondani. Jó egészséget neked Üdv

#32 2006. 10. 02. - 10:33:21

Szia katie1 ! Kicsit későn reagálva,de itt találhatsz egy-két érdekes dolgot az egészséggel kapcsolatban,és jó termékeket is.Nagyon sok van,nem részletezem,nézd meg. www.neways-hu.com/start.htm?v=97365003 Üdv.

#33 ovatos 2006. 09. 06. - 18:56:06

Kedves Mindenki! Sajnos nekem nem használt a Crotalgin Forte. Semmit nem csillapodott a fájdalmam - mindig reggelre fájdult meg iszonyatosan a forgóm - és a kenőcs olyan büdös, hogy éjjel felébredtem a szagára, és nem tudtam elaludni. Három napig próbálkoztam vele, de semmi hatását nem éreztem. A Voltaren gél valamelyest használt, és a szaga is kellemes. De valójában az sem segített. :( Jó lenne, ha az ilyen drága kenőcsökből kis mintát lehetne kapni, egykétszáz forintért, mert kifizettem 1300 vagy 1600 forintot - nem emlékszem pontosan, és ki kellett dobnom, mert kibírhatatlan a szaga. Nem ajánlom senkinek, hogy így beszagosítva menjen be a munkahelyére. Üdv

#34 2006. 09. 05. - 16:10:52

Syia Katie1 $ Patikaban vettem, de mar lattam,bio-boltban is.Mindennap hasznalom, a neten olvastam rola,es anyukam is ajanlotta, igy ezt vettem meg,es bevalt.

#35 2006. 09. 04. - 18:26:26

Sok szerencsét a 7-ei kontrollhoz! Én 8-án megyek, de már nagyon egyben mozgok és nem tudom a gyógyszert se csökkenteni, se szüneteltetni egy időre. Hétvégére többet tudunk.

#36 nagy1120 2006. 08. 28. - 15:08:57

Nekem három éve diagnosztizálták.A fiziko terápia mostanában már nem válik be,hetedikén megyek kontrollra az ORFI-ba.Valószinű,hogy kiírják a Bázis vagy a Biológiai terápia valamelyikét.Gyógyszer szedés:Indometacinum 100mg,Frontin3mg naponta.Izomlazítót kár szedned mert ezeket a görcsöket nem állítja ki semmi.Mydetont próbáltam tablettába és injekcióba is de nem hat!Kár a gyomrod kikészíteni vele.

#37 nagy1120 2006. 08. 28. - 10:32:11

Szia MISKo.Ha ismered a Lendvainét akkor neked akart bemutatni.Ha nem az sem baj.Kriszta.

#38 nagy1120 2006. 08. 28. - 10:29:27

Szia.Engem Krisztának hívnak.Nekem három éve diagnosztizálták SPA-mat.Én non szteroidot kapok.Szerencsés vagy,hogy a gerinced még ép.Ez jó hír.Hogyan tovább?Gyógytorna,fizikó,stb

#39 nagy1120 2006. 08. 28. - 10:23:58

Sziasztok.Krisztának hívnak.Három éve diagnosztizálták SPA-mat,és csak most szereztem tudomást a laprol.Sajnos mire diagnosztizálták betegségemet,végstádiumba kerültem!8 évig azt mondták az orvosok,hogy kövér vagyok és le kell fogynom.Szeretnék erröl a betegségröl beszélgetni.Ha ti is,akkor irjatok.Kriszta.

#40 2006. 02. 19. - 21:10:51

Hello! 40 éves vagyok. 1 éve derült ki a spa betegségem. Nagyon fáj néha mindenem, de inkább elviselem ezt minthogy szervi betegségem legyen. 20 éve fáj, de csak most mentem orvoshoz. Ehhez a betegséghez hozzá kell szokni és vele eggyütt kell élni. Én ritkán veszek be fájdalomcsillapítót de kár hogy nem százalékolnak le. 10 óra munka után nem igazán tud az ember tornázni ami a legfontosabb lenne.

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: