Házipatika fórum: Türöképesség - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Türöképesség

#61 IBilly 2005. 01. 31. - 17:59:53

Üdv Kedves Sorstársak és hozzászólók ! Örülök, hogy végre valaki nyitott egy ilyen topicot és hogy ilyen sokan hozzá is szólnak. Megtaláltam Mackóbácsi topicját is, de sajna nem sikerül beregisztrájam magam oda, így ide írok. Végigolvastam a korábbi hozzászólásokat mind2 topicban, én is megosztanám saját tapasztalataimat, remélem hasznosak lesznek Számotokra. 30 éves informatikus vagyok, 22-23 éves koromban kezdődött az egész. Furcsa volt egyszer a jobb oldali csípő forgóm fájt napokig aztán a másik. Egyzser bal lábra sántítottam, másszor jobbra. :-)) A barátaim viccelődtek is velem, hogy döntsem el már végre. :-))) A legnagyobb fájdalmat akkor éreztem ha hátralendítettem a lábam. Szerintem annyi csillag nincs amennyit én láttam akkor. :-)) Ez olyan 1-2 évig tartott. Aztán elkezdődött a fájdalom átterjedni a gerincem alsó részére. Hasonlóan mint Ti reggeli elfekvés érzetem volt, gyakran már a nyakamban is. Ezek után mentem el orvoshoz. Az első doki nem csinált/talált semmit, csak felírt gyógyszert és viszlát. Persze a gyógyszer nem használt semmit. Aztán 1-2 orvossal később volt 1 aki diagnosztizálta az SPA-t , de ő is csak gyógyszer, fizioterápia, gyógyfürdő stb. javaslata volt, mint mindegyiknek. Igaz egyik orvos sem merte egyértelműen azt mondani, hogy ez SPA, mert nem volt szemgyulladásom, nem fájt a sarkam stb. Teljes kivizsgálást nem végeztettem magamon, valahogy annyira tanácstlalannak éreztem az orvosokat ezzel a betegséggel kapcsolatban, tudva hogy csak szinten tudják tartani az állapotot. Próbáltam természetes gyógymódokat, pl. jártam az Ormosba akupuntúrára. Míg jártam a kezelésekre lazított a hátamon, de amint abbahagytam 1 hét múlva visszaállt az eredeti fájdalom és merevség. Ami nekem bejött: Számomra a legfontosabb a megfelelő ágy ! Szerintem egy nagyon sarkallatos pontja a dolognak, hogy min fekszik az ember. Erről miért nem beszél senki? Fiatalon mániám volt egyszerű puha szivacson/ágybetéten aludni. Ezt már látom nem volt jó ötlet. Majd Kb. 1 évig aludtam a földön 1-2 pokrócon, ez sem jött be. Majd vettem egy Cardo rugós matracot. Igaz a legfejletteb modelljét vettem meg, nem tudom az egyszerűbbek mit tudnak, de Mindenkinek merem ajánlani. Nekem sokat segített, már néhány hét alatt is. A stressz Stresszes típus vagyok, szerintem közrejátszott a betegség kialakulásában is, de talán ez egy másik téma. Próbálom kerülni. Testtartás kb. 190 cm vagyok és mindig is görnyedten lecsukló vállakkal jártam. Ha mostanában érzek némi feszülést a hátamban gyaloglás közben, odafigyelve a tartásomra, kihúzva magam, már lépések után sokkal jobb. Próbálom felvenni a gerinc természetes görbületéhez szükségek testtartást. Kiropraktika Na ez az amit minden SPA-ról szóló írás mondja, hogy nem ajánlott erre a problémára és veszélyes. Én mégis szerettem volna kipróbálni. A neten találtam egy Orfis dokit akihez elmentem. Megvizsgálva azt mondta, hogy nem hajlandó kiropraktikát alkalmazni rajtam. Gyógyszert írt, vérvétel, kontroll stb. Azt mondta gyúrjak, erősítsem a hátam izomzatát. Nem próbáltam. Majd egy barátom összehozott egy Amerikában végzett manuálterapeutával/kiropraktőrrel. Ő még nem találkozott velem hasonló esettel, de rábeszéltem, hogy próbáljuk meg a kezelést, először finoman lazán aztán meglátjuk hová jutunk. Az első kezelések borzalmasan fájtak, nagyon megviseltek, pedig szinte csak simogatta a gerincemet. Hol voltam még attól, hogy a csigolyákat mozgassa meg... Viszont egy idő után javulást vettem észre magamon. A gerincem elég sok helyen kilazult, a csigolyák is ki-kimozdultak, vagy pont a helyére, a nyakam a helyzethez képest egyenesen tökéletes volt. Kb. 4 hónapnyi kezelés után jött a nyár és abbahagytam a kezelést mert azért link is vagyok. Viszont úgy érzem ezután a 8 év szenvedés után megszűnt a gerincemben a gyulladás, persze az alsó 3-4 csigolyámban a merevség megmaradt. Persze azt nem tudom egyértelműen állítani, mitől szűnt meg az állandó fájdalom, de örülök neki. 1-2 havonta fáj pár napig de nem vetek rá ügyet. A merevséggel megtanultam együtt élni, remélem nem fog romlani. Amit szeretnék még megjegyezni, hogy míg a gyulladás tartott sem éreztem és tartottam magam betegnek. Egy átmeneti állapotnak tartottam és tartom még most is amit SPA-nak hívnak. Furcsa, hogy 20-22 éves koromig abszolút aktívan sportoltam, télen többet volt korcsolya a lábamon mint cipő, nyáron állandóan úsztam, ha kijöttem a vízből teniszütő ragadt a kezemhez. És tessék mégis itt van. Üdv Mindenkinek, örömmel várom a hozzászólásokat: IBilly

#62 katie1 2005. 01. 30. - 19:08:09

Engem is félreértettél ,visszavontam mindent és visszavettem mindent,de én nem így gondoltam,Sajnálom,hogy így reagáltál.

#63 2005. 01. 28. - 15:38:02

Kedves katie1! Nem dugiba írok,anyuka megengedte,hogy írjak...képzeld!Na mit szólsz????Sőt,még gyógyszert sem fogok beszedni,mert anyuka olyan jó fej,hogy nem lesz dühös rám! Úgy tűnik,te valamit félreértettél!Kissé,mintha gúnyos lenne a hangvétel!Ne gondold,hogy anyuka kicsi lánya vagyok!Ja,és vegyél visszább az arcodból!!!!!! :p

#64 katie1 2005. 01. 27. - 18:42:01

Anyuka rábeszél a gyógyszer szedésére. De anyuka hogyan engedte meg ,hogy erre a fórumra írjál????? Dugiba írtál,akkor dugiba ne szedjél gyógyszert! Ennyi. :o

#65 2005. 01. 26. - 21:34:33

MISKo, nem értelek. Az SPA-ra adott non-steroid gyulladáscsökkentőkre nem lehet rászokni. Gyakorlatilag semmi nem szól ellenük, kivéve, hogy a gyomrot hosszú távon veszélyeztethetik. Mi a fenének feleslegesen szenvedni? Vagy ez valami vallási parancs?

#66 2005. 01. 26. - 19:12:30

Sziasztok! Iszonyatosan tudok én is szenvedni a fájdalmaktól,de meg próbálom minél kevesebb gyógyszerrel ezt végigcsinálni.Tulajdonképpen nem is igazán szedek be,anyu parancsol rám,hogy most már szedjek ,mert nem bírja nézni a szenvedéseimet. Én úgy vagyok vele,hogy hozzászokni nem szeretnék,hiszen még előttem áll az élet.Mi lesz majd,ha már nem tudok nélküle élni? Majd ha már a sírás határán leszek...akkor beszedem. És sajnos valamelyik este eljött a pillanat /persze nem az első/ ,mikor be kellett vennem.A csípőm fájt iszonyatosan.Már nem is bírtam ráállni sem,megfordulni sem...semmit nem mertem csinálni....és rámjött a bőgés....átkoztam mindent!!!!Szóval akkor bevettem egy cataflan-t...és nagyon jót aludtam,se a hátam se a csípőm nem fájt.Imádtam,és eszembe jutott,hogy ez régen is így volt...aztán megint szomorú lettem. Tehát,két napig szedtem,jó volt,most nem szedem és megint kezd előjönni-nem akarom!!! Mit csináljak???Tornázzak rá veszettül vagy megint kezdjek el szedni valamit?És ha végigszedek egy levéllel,akkor abbahagyja?Milyen gyakorlatokat végezzek rá?Segítsetek ,légyszi!!!!!!!!

#67 2005. 01. 26. - 17:54:32

Nézz el ide is: http://forum.index.h...ticle?t=9119327 Hátha többre jutunk Üdv: mackóbácsi

#68 katie1 2005. 01. 20. - 17:58:02

Nagyon sok éve megvan a betegségem ,de igazából 2000-ben tudtam meg miről van szó.Nekem a doki akkor megmondta tanúljak meg élni a fájdalommal és ez valamilyen szinten tudom is a magam módján teljesiteni. A nappalok az egész jók de az éjszakákról regényt tudnák mesélni. Mindíg mozogni ezt nagyon jól írod és melette nem elkeseredni. Ezt a kór nevezést el kell felejteni nagy ívben,jobb ha csak azt írjátok, hogy spa ez szimpatikusabb. Mozgás a lényeg és ne haragudjatok ha ezt kűldöm :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d

#69 2005. 01. 19. - 14:16:04

Én is SPA-s vagyok. 4 éve vannak komolyabb tüneteim, de csak 1 éve diagnosztizálták. A dolog kulcsa a megfelelő és minden(!) nap végzett gyógytorna, és minden más testmozgás, amit éppen elbír az ember (akár fáj, akár nem). Egyedül így viselhető a dolog, az elkeseredés nem vezet sehová - ez nem jelenti azt, hogy engem nem kap el soha. Nagyon érdekelnének azok a "praktikák", amelyekkel sorstársaim próbálnak ill. tudnak magukon segíteni. Milyen gyógyszerek válnak be, amikor felerősödik a fájdalom és a merevség (engem több is kiüt)?

#70 katie1 2005. 01. 17. - 19:52:34

Akkor tudol magadnak segíteni a legjobban ha megmaradsz izgő-mozgónak és nem foglalkozol magaddal. Ha korlátolt a mozgásod-de ez nem mindig állandó-akkor is mozoghatsz és mindig mozogjál. Remélem nem bántottalak meg. Én Spa beteg vagyok sok éve ,de igazából 2000-ben állapította meg egy új orvos akihez kerűltem. Ha lesz kérdésed szivesen válaszolok reá.Én mindig azt mondom.: sohase szabad feladni. Igaz a számító gép tudásom a múlt héten csódött mondott, de volt egy igazi mackó bácsi aki segített nekem és ő is ugyanezt írta: NEM SZABAD FELADNI.!!!!!!!!!!!!! :) :d

#71 katie1 2005. 01. 17. - 19:38:38

Itt vagyok mackó bácsi! A másik fórumon nem jártál!? :d :d :d :d :d :d

#72 2005. 01. 16. - 14:25:13

Kb.másfél éve vannak tüneteim. Hajnalban szokott előjönni a hátfájásom.Általában a gerincem mellett közvetlenül érzem a fájdalmat.Nem bírok a hasamra fordulni már hajnalban,sem hátra.Reggelente még a fejemet sem tudom előre hajtani,annyira fáj.Úgy érzem,húzodnak az idegek. Ma éjszaka volt talán az egyik legrosszabb.Iszonyatosan fájt tonpán,aztán még rosszabb volt és már nem tudtam aludni sem. Egyszerűen nem akarom elhinni,hogy ezzel együtt kell élnem.Nem tudok már úgy mozogni mint régen,pedig mindig olyan izgő-mozgó vagyok /voltam/. És még csak 28 éves vagyok. Szeretném,ha erre is keresnének valami gyógymódot,hogy ne csak késleltessük,enyhítsük ezt a fájdalmat,hanem szüntessük is meg. Miskó

#73 2005. 01. 10. - 00:44:18

Neked is Bechterew kórod van? Pontosan mik a tüneteid? Kérlek írd le nekem!!! Üdv

#74 2004. 12. 27. - 19:59:03

Kíváncsi lennék rá,betegtársaim hogyan dolgozzák fel és viselik el a fájdalmaikat,ha a gyógyszer már mit sem ér?Én a tehetetlenséggel nem tudok mit kezdeni,s ez már több mint fizikai fájdalom!Befeléforduló ember lettem töle,nem érdekel semmi,tömegiszonyom van,és csak FÉLEK a holnapoktól!Családom viseli,elviseli ezt az állapotot,de meddig?Sorstársaimtól kérdezem:Merre van ebböl kiút?

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: