Házipatika fórum: epehólyag-papillóma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

epehólyag-papillóma

#1 varadero 2008. 10. 31. - 12:34:42

Én is hasonló cipőben járok 12 cm-es epehólyag polipom és 10 cm máj tályogom van az UH szerint. 3 éven keresztül jártam gasztroenterológushoz. Amikor végre kiírt egy CT-t - megittam a kontrasztanyagot befeküdtem a gépbe és tüzetes vizsgálat helyett jött az asszisztens és közölte, hogy hatalmas petefészek cisztám van és készen vagyunk. Próbáltam elmondani, hogy mire irányult volna a vizsgálat, de kiküldött. Amikor az erdményért mentem a leleten az volt, hogy nem voltam hajlandó meginni a kontrasztanyagot, ezért nem tudták a vizsgálatot elvégezni. A felvételen persze jól látszik a kontrasztanyag. Most tartok itt, jó lenne tovább lépni, de nem tudom merre. A CT vizsgálóban remek volt a hangulat, családi eseményeket beszéltek meg, tervezték a hétvégi programot és rágcsálták a büféből frissen hozott csemegéket. Hát ez az én sztorim röviden, a baj csak az, hogy lehet én jövök ki rosszul a történetből ha nem lépek tovább.

#2 2005. 09. 19. - 15:05:09

HELLO TANO Nekem idén tavasszal egy ultrahangos vizsgálattal ugyanezt állapították meg, és a kórházban egy sebész főorvos azt mondta, hogy nincs semmi teendő vele, csak fél év múlva menjek ismét egy ultrahangra. A házi orvos pedig mikor meglátta a leletet, azt mondta, hogy, ha nem foglalkoznak az esettel Kisvárdába, akkor menjek tovább. Én hallgattam rá és Debrecenbe folytatták a vizsgálatokat. Ott egyből azt mondták, hogy mindenképpen meg kell műteni előbb vagy utóbb, mert hamar okoz áttétet a májra. Ettől tartva augusztusban meg is műtöttek. A szövettan kimutatta, hogy jóindulatú viszont a papilloma mellett egy polipot is találtak, amit az ultrahang ki sem mutatott . Szerencsére az én esetem jól végződött.

#3 vildikoka 2005. 07. 16. - 06:49:26

:s Helló T. !! Most műtöttek kedden délelőtt Epepolipra! Élek, nagyon fáj még a műtét helye, és borzasztó a kajálási "önmegtartóztatás!! 3 éve vettélk észre hogy az epémen van egy pici polip, de adták rá a választ: nem kell vele foglalkozni!! Most már olyan szintre megnőtt hogy (az orvosok szégyenére) a háziorvosom mondta ki kellene venni mielőtt baj lesz belőle!! Orvosi vélemények: ultrahang: nem kell vele foglalkozni! gasztroenterológia: mint az előző Na gyerünk az ált sebre, nézessük meg. Ált seb: miért nem jött először ide??? gyorsan CT, és jöjjön vissza! CT után: A polip vagy bármi dolog az epénél vagy a májnál nagyon veszélyes mert, rövid idő alatt lehet belőle tumor!! A máj laza szövet és közel van az épéhez (mellete!!) ezért beszívja a rosszaságot mint a szivacs. Akkor viszont hatalmas a baj!! orvosi vélemény!! Ezután ő javalja a műtétet, ha én is úgy gondolom! oké!! végül is így még csak rutin műtét rizikó nélkül!! Laperoszkópiával ( 4 cső, 4 pici lyuk, és nem egy keresztvágás!!!) elvégezte a műtétet és eddig oké minden!! na ennyi az én sztorim!! Ha bármi kérdésed lenne írj: atiszay@chello.hu helló: tandras

#4 2005. 01. 02. - 17:50:51

Egy rutin ultrahang-vizsgálat kimutatta, hogy az epehólyag falához kötötten 2-5 mm nagyságú, hangárnyékot nem adó, hólyagpapillómára utaló képlet látható. Azt mondták, hogy nem igazán kell vele foglalkozni, évente egyszer ellenőriztetni kell, hogy nem változott-e a képlet. Tekintettel arra, hogy meglehetősen nyugtalanít ez a diagnózis, megpróbáltam utána érdeklődni/kutatni, de világos - szakértői - választ nem sikerült kapni. Tisztelettel kérem, hogy amennyiben bárki orvosi, vagy tapasztalati információval bír e témában, ossza meg velem. Köszönettel: T

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: