Házipatika fórum: JOGI KÉRDÉSEK - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

JOGI KÉRDÉSEK

#1 marcsi68 2012. 06. 14. - 09:22:30

Üdv,szeretném megkérdezni hogy emlőrákos betegek csökkent munka képeségünek számít? Köszönöm Marika

#2 ditke12345 2012. 05. 20. - 08:48:40

Üdvözlet A következőkben szeretném kérni segítségét, véleményét. Expárommal 8 évig éltünk együtt az ő szülei házában. 2009-ben vásároltunk egy telket amelyre építkezni szerettünk volna. A telek ára 2,1 M Ft volt, a páromnak nem volt félretett pénze a telket az én pénzemből vettük meg, 1 m Ft ot a nagymamám által gyűjtögetett takarékkönyvemből vettem ki a másik 1 M Ft-ot pedig keresztanyámék kölcsönözték számomra. A telket sajnos az ő és az én nevemre írattuk fele fele arányban. A nagymamám meghalt a házát elkezdtük árulni édesapám és a keresztanyám /édesapám nővére/ voltak az örökösök. Miután elkelt a ház édesapámtól kaptam 1 M Ft-ot hogy el tudjuk kezdeni az építkezést, ebből a pénzből megcsináltuk a ház alapját és a lábazatot. Összesen kb 3,5 M Ft ot költöttünk a telekre eddig amiből 3 M Ft az enyém a többi pedig ugymond közös a párommal. Lényeg a lényeg szakítottunk. Miután ez történt azt mondta minél előbb adjuk el a telket adjam neki oda amit ő rá költött /ez legyen az 500ft.../ és felejtsük el egymást. Ezzel egyet is értettem de mivel kifizetni nem tudtam, minden pénzem a telekben volt, vártuk hogy vevő akadjon s majd abból ezt megteszem.Most hogy megérkezett a vevő ugy gondolta felhagy a becsületével, s kihasználja az akkori butaságom, s fele összeget követeli amiért a telek elkel /3M ft/ tehát 1,5 millót. Mivel papiron az övé a fele. Sajnos azt hiszem nem tudom bizonyítani semmilyen úton hogy a pénz az enyém, gondolom szüleim rokonaim szava nem elég ehhez. Kérem írja le erről véleményét. A másik téma, azt állítja hogy azért is illeti meg ez összeg mert ők a 8év alatt "eltartottak " engem, holott én is ugyan ugy dolgoztam a pénzt közös dolgokra költöttük. Fizetésemből fizettem a csekkek ránk eső részér , a rezsibe beszálltam ami igen magas volt mivel párom növére is abban a házban élt férjével és lányukkal, Édesanyámék nagyon sokat segitettek anyagilag és tárgybéli dolgokkal is. Mindent nekünk adtak, odaajándékoztak páromnak /rotácis kapa, régi gáztűzhely, és a család számára igen értékes nagyapám által épített mezőgazdasági traktort, stb/ezeket a dolgokat persze nem kaptam vissza szakitásunk után. Együttlétünk alatt vásároltunk egy autót, 2009 késő tavaszán, a kezdő befizetést a párom adta illetve a nevén is van az autó / biztosítás. Viszont a törlesztöket ami havi 32-46 E Ft-ig ingadozott egészen tavaly novemberig én fizettem a bankártyámról a magyar postán keresztül. Kötöttünk fundamenta szerződéseket is, az övét is én fizettem havi 20.000 ft ot, kb 1 évig. Szeretném megtudni hogy az általam befizette részleteket vissza e tudom valahogyan kapni, mivel az autó jelenleg is nála van a nevén van, a fundamentáját azóta megszüntette a pénzt kivette belőle. Kérem adjon tanácsot az ügyben hogy van e esély arra hogy ezek alapján tudok-e visszakapni pénzt amiket befizettem és engem illet. Köszönöm, várom válaszát

#3 bumerang11 2011. 07. 28. - 10:08:42

Dr. Szemerey Balázs Istvánnak üzenem: Tisztelt doktor úr! Mint jogász, azt tanácsolom Önnek, hogy sürgősen hagyja abba az internetes rágalmazást! Súlyosan sérti az orvosi etikai normákat, hiszen a paciens felhatalmazása nélkül nyilatkozik, az orvosi titoktartást szegi meg, ráadásul ostobaságot csinál! Teljesen nyilvánvaló, hogy vagy Ön vagy a megbízottja regisztrált és irkál László Erika ellen különböző fórumokon, online-újságokban, ugyanis Önön és a paciensen kívül más nem tudhat holmi távolságtartási végzésről. Ez nagy öngól, csodálkozom is, hogy az ügyvédje nem óvta ettől a ballépéstől. Mint értelmiségi (magán)embernek pedig külön lesújtó véleményem van erről a méltatlan üzengetésről. Ettől nem lesz több paciense, az biztos, a legjobb úton van afelé, hogy elveszítse őket. Sőt! Ilyen súlyosan kifogásolható magatartás láttán az emberben kétségek merülnek fel a szakmai ellátás színvonala iránt is... Az is érthetetlen számomra, hogy Ön egy alkoholista pacienst miért vállalt, miért operált meg? Mivel megtette - s nyilván tudta, hogy az, hiszen most olyan magabiztosan nyilatkozik erről, tényként kezelve mintha mondjuk csak a háziorvosa lenne -, akkor azzal is tisztában kellett lennie, hogy egy szenvedélybeteg nem úgy gyógyul, nem úgy viselkedik, nem olyan reakciói lesznek, mint egy nem egészségesnek. A pénz fontosabb volt? Avagy csak most állítja mindezt? Utólag? Ha ez így van és alaptalan a vádja, akkor Ön bizony nagy bajban van, mert nyilvánosan rágalmazza az ex-paciensét.

#4 christie_ 2011. 01. 14. - 20:15:20

Nos, tavaly óta sok víz lefolyt a Dunán, az Eü. Felügyelet is bezárta a kapuit. Írtam az eü. miniszternek - válasz nem érkezett. Maradt a pereskedés. Dr. Szemerey Balázs István írásban deklarálta, hogy elmebeteg vagyok, az orvosi irataimat pedig meghamisította. Ismerős a felállás, ugye? Sőt, ő még ennél is továbbment: rámuszította az udvari söprögetőjét, aki miután tett egy trágár szexuális ajánlatot, tettleg is bántalmazott. Az ügyet jelenleg még az ügyészség vizsgálja. Szép kis magánklinika, mi? Szép kis jogállam! Idézet Kende Péter könyvéből: (mintha csak rólam írta volna)... "Az egyetlen esély a kártérítési per, de aki erre vállalkozik, annak fel kell készülnie arra, hogy hosszú évekig tartó pereskedés lesz, a műhibát elkövető orvos, ill. kórház körömszakadtáig tagadni fogja a hibát, még a beteg épelméjűségét is kétségbe fogja vonni, sőt, akár meg is hamisítja a kórlapokat és a műtéti naplókat. S ha mégis bebizonyosodik a műhiba ténye, akkor a kártérítés összegét fogják majd a lehető legalacsonyabbra leszállíttatni. A hibázó orvosnak semmi bántódása nem esik, ugyanott dolgozhat tovább, mintha mi sem történt volna, sőt, még elő is léptetik. A legrosszabb, ami várhat rá, az az, hogy el kell mennie egy másik kórházba." :( :( :( :( :( :( :( {H} {H} {H} {H} {H} {H} {H}

#5 szilimi 2010. 12. 02. - 21:29:34

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy segítsenek a következő káresemény jogi elbírálásában. : Az udvarunkra egy autó beállás közben megsérült, a következőképpen: én, mint tulajdonos, kinyitottam a kétszárnyú kaput, kitámasztottam, és a beálló autóra egy széllökés nekilökte a kaput, melynek során megsérült a hátsó ajtó. A sérülés 2-3 cm- es horpadás. Lakásbiztosításunk van, de a szélre hivatkozva nem fizet. A biztosító úgy nyilatkozott, hogy a tulajdonos emiatt nem felelős. Az autó tulajdonosa viszont tőlem kártérítést követel. Mégpedig komplett ajtócserét, ami az ő állítása szerint 200.000 forint. A sérülés alapján szerintem ez eltúlzott. Kérdésem, ha ezt az összeget nem vagyok hajlandó kifizetni, és bíróságra kerül az ügy, mire számíthatok? Köszönöm válaszukat, segítségüket!

#6 capoeiraaerobic 2010. 04. 11. - 13:27:50

Ezt a cikket nemrég olvastam! Elég érdekes :D Czanik Balázs capoeira aerobik sikerei óta egyre többet hallhatunk Tóth Andrásról, aki egyre több babért kíván magának szerezni az aerobik világába. Hírforrásaim szerint,már 3 fittnes központban oktat a fővárosban és környékén, és szabad idelyében magán személyeket tanít vagy segít nekik formába hozni a testüket a nyárra. A közelmúltban fölkereste egy tv csatorna is , hogy forgassanak vele egy interjút és ,hogy fölvegyék az óráit. Egy tanítványát megkérdeztük,hogy mit gondól Andris óráiról : " Nagyon intenzív és hatékony alakformáló órákat tart. Én személy szerint nagyon kedvelem az óráit, mivel mindig jó kedvűen és barátságosan tartja ezeket és ezek melett , minden órán teljesen elfáradok ami annak a jele ,hogy jól megdolgoztat minket! Amióta hozzá járok edzeni, érzem ,hogy fittebb és mozgékonyabb lettem és nem fáj már a hátam sem. Ezek az edzések nagyon jól formálják a combot (belül, kívűl ) ,erősítik a hasizmot és a hát izmot, valamint az egész testet formálja,feszesíti. "

#7 capoeiraaerobic 2010. 04. 11. - 13:27:50

Ezt a cikket nemrég olvastam! Elég érdekes :D Czanik Balázs capoeira aerobik sikerei óta egyre többet hallhatunk Tóth Andrásról, aki egyre több babért kíván magának szerezni az aerobik világába. Hírforrásaim szerint,már 3 fittnes központban oktat a fővárosban és környékén, és szabad idelyében magán személyeket tanít vagy segít nekik formába hozni a testüket a nyárra. A közelmúltban fölkereste egy tv csatorna is , hogy forgassanak vele egy interjút és ,hogy fölvegyék az óráit. Egy tanítványát megkérdeztük,hogy mit gondól Andris óráiról : " Nagyon intenzív és hatékony alakformáló órákat tart. Én személy szerint nagyon kedvelem az óráit, mivel mindig jó kedvűen és barátságosan tartja ezeket és ezek melett , minden órán teljesen elfáradok ami annak a jele ,hogy jól megdolgoztat minket! Amióta hozzá járok edzeni, érzem ,hogy fittebb és mozgékonyabb lettem és nem fáj már a hátam sem. Ezek az edzések nagyon jól formálják a combot (belül, kívűl ) ,erősítik a hasizmot és a hát izmot, valamint az egész testet formálja,feszesíti. "

#8 christie_ 2009. 11. 21. - 22:43:56

Nekem egy jogi kérdésem lenne. Ha ugyan jogászok olvassák ezt az oldalt. Rémálom élményem volt dr. Szemerey Balázs István plasztikai sebésszel, a Mediburg magánklinikán. Közel egy millióért az endoszkópos technikájával tönkretette az arcomat, főleg a szememet. Semmi más lehetőségem vele szemben nincs a kártérítésre csak az, ha évekig pereskedem. Ha állami szférában történt volna a dolog, akkor az Egészségügyi Felügyelet vizsgálódni kezdene és kötelezné a kórházat vagy a klinikát, hogy hozza rendbe a hibát. Esetemben éveket kell várnom, hogy a pénzemhez jussak. Szerintem itt joghézag van. Az Eü.Felügyelet tevékenységének ki kellene terjednie a magánszférára is, hiszen ott is emberek egészségéről, épségéről van szó. Ennek hiányában azonban a magánpáciensek teljesen ki vannak szolgáltatva az orvosaiknak. (Akik mellesleg, megjegyzem, számlaadás nélkül dolgoznak.) Hová, kinek írjak ez ügyben? Az eü.miniszternek? Vagy kinek?

#9 CsDavid 2009. 04. 27. - 08:27:44

Üdvözletem! Egy olyan kérdésre szeretnék választ kapni miszerint, milyen távolságra kell építeni a szomszédnak a nyílt wc-jét a telkünktől? Probléma a következő: a szomszédban élő 8 család wc-jét az IKV telkünk mellé akarja építeni és hát ugye elég kellemetlen volna ez nekünk amikor kiülünk a teraszra és a bűzét szagoljuk ennek a wc-nek nem beszélve a látványról. A csatolt képen kb felrajzoltam hova akarják építeni a wc-t. A választ előre is köszönöm!

#10 aldozat 2008. 08. 28. - 11:04:28

Idézet dr. Kende Pétertől - minden szava igaz. "Az egyik ilyen kitérő azt az általános forgatókönyvet mutatja be, amely szerint a magyarországi műhibaesetek rendszerint lezajlanak. Először is megtörténik a műhiba. Mármost az orvosok soha nem közlik a beteggel (vagy annak hozzátartozóival), hogy valami hiba történt, úgyhogy ha nem súlyos a hiba, a beteg sohasem értesül róla. Súlyosabb esetben a beteg (vagy hozzátartozója) maga jön rá, hogy valami nem stimmel (esetleg, nagyon ritkán, a boncolóorvos jelenti). Ha nem túl nagy a baj, akkor a beteg többnyire nem csinál ügyet a dologból, mert nem akarja rontani a saját helyzetét azzal, hogy szembeszáll a saját orvosával. Nagyobb baj esetén a rendőrséghez vagy ügyvédhez fordul. Az ügyvéd mindig erősen lebeszéli a beteget arról, hogy büntetőeljárást kezdeményezzen, a rendőrség ugyanis a legtöbb esetben igen hamar megszünteti a nyomozást. Az egyetlen esély a kártérítési per, de aki erre vállalkozik, annak fel kell készülnie arra, hogy hosszú évekig tartó pereskedés lesz, a műhibát elkövető orvos, ill. kórház körömszakadtáig tagadni fogja a hibát, még a beteg épelméjűségét is kétségbe fogja vonni, sőt, akár meg is hamisítja a kórlapokat és a műtéti naplókat. S ha mégis bebizonyosodik a műhiba ténye, akkor a kártérítés összegét fogják majd a lehető legalacsonyabbra leszállíttatni. A hibázó orvosnak semmi bántódása nem esik, ugyanott dolgozhat tovább, mintha mi sem történt volna, sőt, még elő is léptetik. A legrosszabb, ami várhat rá, az az, hogy el kell mennie egy másik kórházba. Az orvosi kamarának eszébe sem jut etikai eljárást indítani, ilyesmivel nem foglalkozik. Sajátos szerepe van a kártérítési perekben az igazságügyi orvosszakértőknek, ill. az ún. Egészségügyi Tudományos Tanácsnak (ETT). Az igazságügyi orvosszakértők szinte kivétel nélkül az orvosok pártját fogják, s letagadják a műhibákat. Ez a jól ismert orvosi összetartás eredménye: az orvostársadalomban szigorú hierarchia érvényesül, és senki nem bánt senkit, hiszen az előmenetelük egymástól függ: az orvos kandidatúráját, nagydoktoriját, professzori kinevezését más orvosok fogják elbírálni. A műhiba tényét általában csak magánszakértők állítják. Ellentmondó vélemények esetén a bíróság kikéri az ETT, egy rangos, neves professzorokból álló testület véleményét, amely "felülvélemény" elnevezéssel meg is érkezik. Az ETT véleménye szinte mindig tagadja a műhiba megtörténtét, s teljes mértékben az orvos mellé áll; ugyanakkor az ETT-t nem lehet beidézni, azt sem lehet tudni, a véleményről kik döntöttek. A megszeppent bíróságok az ETT véleményét általában perdöntőnek tekintik, így aztán a betegnek vajmi kevés esélye van a per megnyerésére. Szerencsére vannak csodálatos és állhatatos ügyvédek, mint a jónevű Ádám György, akik minderre jól fel vannak készülve, s így a per az esetek nem kis részében mégis megnyerhető. ( Megjegyzésem : ha van elég kockáztatni való pénze a szerencsétlen megnyomorított betegnek... mert ha veszit, akkor perköltség és egyéb költségek miatt a lakást is elviszik a feje fölül. Megnyomorítottan könnyen lehet belőle hajléktalan. - andaxin ) Egy másik kitérőben a szerző az Országos, ill. a Budapesti Rendőrfőkapitányság egy-egy illetékesével készített interjút a műhibaügyekről. A helyzet nagyon szomorú: a jogi szabályozás rossz, a rendőrök képzetlenek, a rendőrségen állandó átszervezések, személyi változások vannak, s a bonyodalmas műhibaügyektől igyekeznek minél előbb megszabadulni. A nyilatkozók nem is látnak esélyt a javulásra. Budapesten az elmúlt években csak néhány büntetőügy volt, de még egyetlen orvost sem ítéltek el. Foglalkozástól való eltiltással az utóbbi 5 évben az egész országban mindössze 1, azaz egy orvost büntettek. Néhány oldallal később a Sándor Judit jogásszal készített interjút olvashatjuk el. Sándor Judit feldolgozta az 1983 és 1996 között jogerősen lezárt műhibaperek anyagát, s következtetéseit a Gyógyítás és ítélkezés -- orvosi műhibaperek Magyarországon (Medicina, 1997) c. könyvében ismertette. A fejlett országokhoz viszonyítva nagyon kevés a műhibaper, a fenti időszakban alig több mint 200 ilyen per zárult le jogerősen. Az összes pernek mintegy 40%-ában állapították meg a műhibafelelősséget, de az ország egyes területei között óriási eltérések vannak a részarányban. Az utóbbi években talán már gyakrabban állnak a bíróságok a beteg oldalára, de egy kisvárosban például a bíró sem szívesen húz ujjat azzal az orvossal, akinek a kése alá valamikor még ő is bekerülhet. Szomorú tény, hogy elsősorban egészségügyi dolgozók indítanak pereket, a többi ember nem mer szembeszállni az orvosokkal. A perek 4--7 évig elhúzódnak, békés megegyezés a beteg és a kórház között szinte soha nincs, a kórház a legnyilvánvalóbb esetekben is váltig tagadja, hogy hibát követett volna el, annak ellenére, hogy nem is a kórháznak kell megfizetnie a kártérítést, hanem a biztosítónak. A biztosító küldi a kórház ügyvédjét is. Egy ilyen biztosító ügyvédje dr. Martini Jenő, akinek cinikus és embertelen hozzáállását a könyv számos története bizonyítja, elég annyit mondani, hogy Martini úr többnyire végigröhögi a tárgyalásokat." Tökéletes helyzetkép, a mai magyar valóság ! Kell még ezt olvasva andaxinnak bármiben is hinnie ? Ugrás a tetejére

#11 aldozat 2008. 02. 18. - 18:57:44

van !!!! de sokra nem megy vele a beteg !!!!! :-(((( Maximum megkérdezi az orvost, aztán elmondja, hogy az orvos a szakma szabályai szerint járt el , de polgári pert indíthatsz ..... ha bírod anyagilag ! Nyerésre minimális esélyed van, mert az orvos kollégái adják a szakvéleményeket ami alapján a bíróság dönt. Holló ó a hollónak nem ..... Sajnos ez is olyan " magyarosan " működik nálunk. Horváth Ágica azt hiszi hogy a beteg attól gyógyul hamarabb, ha széf van az ágya mellett. Eszébe sem jut, hogy a nővéreknek ezer meg ezer dolguk van széfek kezelése nélkül is ! Igy a betegre még kevesebb idejük lesz. Hány bőrt akarnak még az orvosokról, nővérekről lehúzni ? Én aki valóban egy gondatlan orvos áldozata lettem, egy életre megnyomorított, - ennek ellenére azt mondom, hogy sok esetben az orvosok a túlterheltségük miatt hibáznak. (Esetemben nem ez volt az ok. )

#12 aldozat 2008. 02. 01. - 10:10:44

Létezik ennek a műtétnek egyáltalán " előírása "? .. vagy minden orvos úgy csinálja, ahogy akarja? :-) vagy 100 évre titkosítva van ? Nincs ebben a " qrva országban" ( hogy a nagy "klaszikusunk" szavaival éljek ) egy ember aki tud erről valamit? ... vagy mindenki fél kiadni ? Orvosok - ti mire esküdtetek ?

#13 aldozat 2008. 01. 28. - 10:12:17

Keresünk olyan gyakorló idegsebészt, aki A " GASSER THERMOCOAGULÁCIÓ műtéti protokollját rendelkezésünkre tudja adni. Jelentkezést : hazugsagfigyelo@vipmail.hu e-mail címre várjuk , amit előre is köszönünk.

#14 aldozat 2008. 01. 26. - 21:11:13

Kedves "zsirkigyó" ! Javaslom nézd meg a www.orvosimuhibak.tvn.hu oldalt, ott tudunk ügyvédet ajánlani aki sikerdíjért is elvállalja képviseletedet akár polgári perben is, vagy tanácsot tud adni.

#15 2007. 04. 29. - 13:57:27

Azt szeretném megtudni,hogy gyermektartás nemfizetése ügyében kitől kaphatnék választ a kérdéseimre, mert sajnos évek óta húzódik a dolog és nem kapok gyermektartást. Egyedül nehéz középiskolás lányomat nevelni, szeretném megtudni,hogy mik a lehetőségek arra,hogy kapjak gyermektartást, hiszen az,hogy nem bejelentett munkahelyen dolgozik a volt férjem és nem tudnak tőle vonni, ez elképesztő,hiszen ezt vállalnia kell az apának is és valahogy büntetni kéne őket érte. Nekem is fizetnem kell mindent, nekik miért lehet kibújni ez alól? Kérem segítsenek, ki adhatna választ nekem. Köszönettel: Judit

#16 iIbolya55 2007. 04. 15. - 20:36:14

Válasz Jutka001 kérdésére. A válaszom: sajnos igen. Április1-től megszüntették a nagykorú hozzátartozók járulékfizetési mentességét. Sajnos mostmár neked is kell fizetned. Én ugyanígy vagyok. Az első utad a helyi Önkormányzathoz kell hogy vezessen. Mert ugyanis ha négyen vagytok egy családban, akkor a jegyzőnek meg kell vizsgálni az 1 főre jutó jövedelmet. Ha az nem éri el a minimálbér összegét a 65500 forintot, akkor a legkissebb őregségi nyugdíj lehet a járulékfizetés alapja.Az most 27100 forint. Ha ezt az összeget sem éri el, akkor szociális alapon kaphatsz teljes mentességet, de csak abban az esetben, ha nincs vagyonotok. Egy gépkocsi már vagyonnak számít. Ha fizetési kötelezettséget állapít meg a jegyző, akkor a 07T1011 formanyomtatványon kell az Apeh-hoz bejelentkezni. Ilyen nyomtatvány állítólag az Apeh honlapján tölthető le, én speciál sehol nem találom. Ezt vinni kell magaddal, kitöltve. Üdv:Ibolya

#17 2007. 03. 12. - 09:41:17

Regisztrált munkanélküli vagyok, viszont nem részesülök semmiféle segélyben, nincs semmiféle jövedelmem, sajnos a férjem tart el, két gyermekünkkel együtt. Mivel folyamatos műszakban dolgozik, nekem mellette nehéz megfelelő állást találnom, mert a gyerekek is elég kicsik. Kérdésem a következő: Kell-e nekem külön TB-t fizetnem most áprilistól? S milyen nyomtatványt kell, hova küldeni? Köszönöm előre is a felvilágosítást.

#18 2007. 02. 10. - 14:12:51

Sziasztok, lenne egy kérdésem, talán valaki tud segíteni: Hivatalosan férjnél vagyok /lasan 5 éve nem élünk együtt/, egy hónapja beadtam a válókeresetet. Kérdésem, hogy, amíg nem mondják ki a válást, addig köthetek e hivatalosan élettársi szerződést? A családi pótlékot évek óta egyedülállóként kapom. Előre is köszönöm a segítséget.

#19 2006. 07. 05. - 16:06:35

Keresünk egy olyan ügyvédet aki, segíteni tud egy megigényelt de ki nem fizetett támogatás hozájutásához a támogatás összegét ajánljuk fel! (gyermek nevelési támogatás 2005 június - 2006 június)

#20 2006. 01. 03. - 23:26:13

Úgy látom ,senki sem válaszolt erre a kérdésre, de valószínű más úton már sikerült információt szerezni arról, hogy valóban jár félévente 15 napos gyógyászati kezelés (masszázs, fizikoterápia, torna, vizitorna, stb) amit reumatológus szakorvos írhat fel, ahhoz pedig a háziorvos beutalójával juthatunk el időpont előjegyzés után, legalább is az én lakóhelyemen, Veszprémben.

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: