Házipatika fórum: JOGI KÉRDÉSEK - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

JOGI KÉRDÉSEK

#21 2006. 01. 02. - 22:37:39

Jó estét kívánok mindenkinek! 22 éves vagyok és porkorongsérvem és kopásom van.Fájdalmaim miatt arra kényszerülök, hogy a BKV helyett autóval közlekedjek. Érdeklődnék, hogy a mozgáskorlátozottaknak járó kedvezményeket (igazolvány) én is igényelhetem-e, vagy műtét után jár.Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel:Tradler Enikő

#22 maxpecs 2005. 11. 15. - 14:02:35

Sziasztok! Üdv mindenkinek! 2005 jan-ban megállapították Sclerosis Multiplexet nálam, a tünetem szemideg-bénulás volt, amit szteroidos infuzióval helyre tettek. Augusztus óta zsibbadok, kaptam vitaminokat, és egész jól vagyok. Természetes úton biztos hogy nem lehet gyermekünk, és egyelőre életképes hímivarsejtem sincs, de ezt sem adjuk fel, próbálkozunk! Szept-ben hererákot állapítottak meg nálam. Most hereeltávolítás műtét után vagyok,.műtétem szövődményei lassan kezdenek rendbejönni. . Sok huzavona után megszületett az orvosok döntése. Végül is -mivel nagy a valószínűsége az áttéteknek- a legnagyobb műtétre szavaztak. A sclerosis multiplexem ellenére engedélyezték a műtétet. December 6-ára tűzték ki az időpontját. A lényege: hosszú vágás, sok cső lóg majd ki belőlem, kapok katétert, az orromon át gyomorszondát, 3 nap intenzív, stb. A műtét többi részét inkább nem részletezem. A LÉNYEG: TERMÉSZETESEN EZT IS TÚL FOGOM ÉLNI, ÉS MEGGYÓGYULOK! A munkámat, a hobbimat és a szenvedélyeimet is fel kellett adnom, ennek ellenére jól vagyok, pozítívan állok mindkét betegségemhez! MINDEZT AZÉRT ÍROM LE, HOGY MINDENKI FELFOGJA, LEHET ÍGY IS HOZZÁÁLLNI! Igenis bízni kell a gyógyulásban, akármilyen betegséget mutatnak ki az orvosok! Kösz mindenkinek, aki szorított-szorít nekem! ----------------------------------------------- Kösz mindenkinek a bíztatást. Továbbra is pozitívan állok a dolgokhoz, és bíztatok is erre mindenkit. Bár most meggyűlt a bajom a hivatalokkal. Képzeljétek: /majd egyszer ha meg is kapom/ 24700 Ft lesz a rokkant nyugdíjam. Hiába állapították meg vita nélkül, azonnal az orvosok a 67 %-ot az első vizsgálaton, AZONNAL, csak várakozok. Mellesleg fogalmam sincs, hol juthatok ez mellé támogatáshoz. Ha valaki tudja közületek, légyszi írja meg, köszi! Ez a nyugdíj nagyon kevés lesz. Amit lehet, szeretnék december 6-ig /a nagy műtétig/ elintézni. Mégegyszer köszi mindenkinek! Max Pécsről E-mail címem: max@angolkorona.hu

#23 2005. 04. 20. - 21:07:17

Jó estét mindenkinek.Információt szertnénk kapni tartosan beteg gyermekek utáni gyesröl mivel tankötelesek és bentlakásos intézményben vannak nem tud senki segiteni hogy mit kérhetnénk utánunk.?Ja és informáciot szertnénk kérni még a három gyermek utáni anyaságival kapcsolatba is ?Köszönettel.Jákli józsefné

#24 2005. 04. 20. - 21:07:14

Jó estét mindenkinek.Információt szertnénk kapni tartosan beteg gyermekek utáni gyesröl mivel tankötelesek és bentlakásos intézményben vannak nem tud senki segiteni hogy mit kérhetnénk utánunk.?Ja és informáciot szertnénk kérni még a három gyermek utáni anyaságival kapcsolatba is ?Köszönettel.Jákli józsefné

#25 2005. 04. 11. - 19:04:25

Helló Mindenkinek! Ugy tudom, hogy aki fizeti a tb-t, egy évben jár 30 nap beutaló valamelyik gyógyfürdőbe?Az lenne a kérdesem, hogy ez igaz?Ha igaz akkor hol tudnék valamilyen jogszabályt találni? Választ előre is köszönöm! Hali

#26 barbicsek11 2005. 04. 08. - 13:24:20

Hello. Ha van tb kártyád akkor ingyenes a kezelés. Ugyhogy menj csak nyugodtan orvoshoz.

#27 2005. 04. 03. - 23:47:01

Tisztelt Bárki! Az a nagy kérdésem lenne, hogy Magyarországon személyi jogon jár-e az orvosi kezelés. Ez alatt azt értem, hogy kirúgtak az egyetemről egy éve, azóta sincs bejelentett munkahelyem sajnos és 25 éves vagyok. Kell-e nekem az orvosi ellátásért fizetnem vagy, mivel van tb-kártyám is, így ingyenes a kezelés. Van sajnos egy két problémám amivel nem merek orvoshoz menni emiatt! Köszönöm

#28 austen 2005. 03. 02. - 11:54:02

Úgy tudom, hogy a tartósan beteg gyermekek esetében tíz éves korig jár a gyes, amely méltányosságból, kérelemre 14 éves korig meghosszabbitható. Viszont nem jár annak, aki a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezi el. Tartok töle, hogy a vakok diákotthona ilyennek minösül. Ismerek viszont valakit, aki erre a kérdésre pontosan választ tud adni: forduljon a Gézengúz Alapítványhoz, amely a születési sérült gyermekekkel foglalkozik, ott Szénásné Bánszki Judit segíteni fog. Emailcím: gezenguz@gezenguz.hu. Tel: 243-8595.

#29 2005. 02. 22. - 11:15:13

Jákli Józsefné vagyok és egy fontos kérdésem volna.Van egy vak ikerpár lányom júliusban lesznek 8 évesek.Budapestre járnak óvodában A vakok óvodája Általános iskolája speciális szakiskolája módzsertani központja és gyermek ottthon diákotthon.Kérdezni szeretném hogy mivel a lányok teljesen vakok és igy fogyatékos kategoriában tartoznak jár e utánk a gyes .A lányokat hétfön visszük az oviba pénteken meg hozzuk haza. Kérném hogy indololja meg valaki hogy jár e utánunk valami.Köszönettel Jákli józsefné

#30 austen 2005. 01. 17. - 16:12:42

Minden egészségügyi intézménynek van betegjogi képviselője, ki van irva a neve, elérhetősége, őt kell megkeresni! A.

#31 2005. 01. 13. - 20:51:15

Segitséget szeretnék kérni esetleg valaki olyan helyet tudna mondani ahol orvosi hibával kapcsolatosan kérdést lehetne feltenni.

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: