Házipatika fórum: A hasnyálmirigy gyulladás és finom ételek? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

A hasnyálmirigy gyulladás és finom ételek?

#1 andifeher 2012. 01. 13. - 13:21:31

IBS teszt próbáljátok ki: http://vitaminkosar.hu/ibsteszt/

#2 anna_x0 2011. 10. 08. - 18:21:07

Szeretném megkérdezni valakitől akinek már van ilyen betegsége ,hogy nála is a köldökmagasságába be szokott-e duzzadni olyan mintha sérve lenne az embernek.Mert nekem igen de az orvos mindig azt mondja sebészetre menjek de most kaptam gyógyszert a neve Neo-Panpur elolvastam a tájékoztatott és ott ír a hasnyálmirigy betegségre adják nagyon megijedtem mi a teendő ilyenkor? Kérem ha valaki tud válaszoljon rá Diétáznom kellene ? Előre is köszönöm ha valaki írna.

#3 2006. 08. 01. - 03:25:44

Kedves Ismeretlen! 71802 A ferjemnek eleg sulyos hasnyalmirigy gyuladasa volt.A tunetei,zsiros szeklet ami nehezen jon ki, buzos szaj szag,szuro -ego fajdalom a szegycsont alatt kb 2 ujjnyival,2-3 napos emeszttetlen izu bufoges,faradtsag erzet. Nehany napos drasztikus dieta utan egesz jobban lett. Nekem az epeko problemammal volt hasomlo tunetem,lepedekes nyelv,neha hideg razas,es idonkent koldok koruli fajdalom. Tudok ajanlani egyszeru hazi gyogymodott,de ehez kell a biztos diagnozis. Ha tobbet akarsz tudni kerlek irjal az e-mail cimemre:gyongyvirag@email.com Tisztelettel Edit.

#4 kodiasne 2006. 06. 12. - 13:44:39

Szia! Olvastam a leveled hanem fárardság neked, megkérnélek, hogy a bevált receptjeidből küldjél nekem is. Sajna, kronikus hasnyálmirigy-gyulladás és(gyomorfekélyem is van.) Igaz, egyéni étrendet (dietetikussal) nem beszéltem meg. A korházban kaptam egy lapot amiből sajátmagamnak azt szürtem ki. hogy már a bővitett étrendet kell alkalmaznom. Ha tudsz, ide irj. kodiasne@ cirtromail,hu Köszi!!

#5 2006. 06. 02. - 15:36:33

Ja és megadom az email címemet ha valaki esetleg nem regisztrált. repsol1000@freemail.hu

#6 2006. 06. 02. - 14:34:59

Sziasztok! Nekem emésztési problémáim vannak.Az orvosok nem tudják még mi a pontos ok.A vérképem 62 se alfa-amilázértéket mutat,kicsit magas a billirubin értékem (58).Nyomásra legtöbbször nincs fájdalmam és egyébként sem.De van hogy a köldököm környéke fáj és van hogy nyomásra is.De jól meg kell nyomni.A nyelvem érdes és fehér lepedékes!Ez a legjellemzőbb tünet!Ezt szeretném megkérdezni ,akinek hasnylmirígy gyulladása van annak ez a tünet előfordul ill vele jár? Nehezen emésztek fogytam vagy 15 kilót.(Csak az a baj pont egy fogyókúra után ért a betegség 185cm mags vagyok és már csak 67 kiló.Ha elővesznek a panaszaim hőemelkedésem is lesz.Szilárd táplálékot nem tudok megemészteni.Ha eszek felmegy a hőemelkedésem elkezd a hideg nagyon nagyon rázni fáj a köldököm környéke és nagyon elgyengülök.Hányinger hányás nincs.A hasi ultrahang nem mutatott semmit az epe rendben.Gyomortükrözés látszólag ok.Tehát konkrétan az lenne a kérdésem ráismer-e valaki a tün tünetekre akinek volt vagy van hasnyálmirígy gyulladása?ILL A LEPEDÉKES NYELV JELLEMZŐ TÜNET-E???Nagyjából ennyit szerettem volna kérdezni! Előre is köszi a választ ha valaki válaszol?!Azt is nagyon szívesen veszem ha valaki akinek hesnyálmirígy... problémái vannak és nem lepedékesedet a nyelve vagy konkrétan mások a tünetei és válaszolna nagyon megköszönném!! Visz!

#7 2006. 05. 07. - 17:07:48

Szia lenne egy olyan bajunk hogy minket is el kapott ez a hasnyálmirigy betegség és kellene egy pár recept ha tudnál abban segíteni hogy hol lehetne találni az interneten ilyet nagyon jó lenne előre is köszönöm a segítségedet a címem wild12@hotmail.com erre küldj választ minnél elöbb köszi szia :(

#8 2005. 01. 31. - 10:08:25

Ha az enzimeid már normalizálódtak,akkor gondolom már nem a szűkített diétán vagy ,hanem a bővitetten.Ez azt jelenti,hogy már fehérjét is fokozatosan bevihetsz.Húsok közül eleinte csak pulyka-,ill.csirkemell párolva,késöbb szárnyas combja,teljesen zsírtalanítva /bőre,zsírosabb rész eltávolítva /A tejtermékek között is van lightos.pl:Tolnai sovány sajt,de kocka és lapkasajtban is van zsírszegény,aminek a zsírtartalma a 45-50% helyett 20-25%.Persze ezeket sem eheted korlátlanul. A napi össz-zsírmennyiségre figyelni kell.Kefír, joghurt mehet. A főzésnél is gyakran haszhálom ezeket habaráshoz.ritkán rántom be az ételt,akkor is csak zsír nélkül piritom a lisztet.A tejet egyénileg kell kipróbálni,hogy bírod-e.Köretként: Párolt,főtt krumpli,rizs,tészta ,répa, köles, pirított dara,mind zsír nélkül.Főzelékek:krumpli,spenót/bors,fokhagyma nélkül/sóska tök,sárgarépa.levesek:lightos húsleves,zöldségleves,/krémlevesnek is/rántottleves, édességek:piskóta/lekvárral/,puding,tejberizs,dara,ha bírod a tejet.Ezek csak alapok,még sokféle kombináció létezik. Én például fasirtot ,rántott húst ,pörköltet is tudok a diétának megfelelően készíteni.Fűszereket is használhatsz: petrezselyem,fahéj,szegfűszeg,majoranna,a Delikát 8 ételízesítö.édes pirospaprikaGyümölcs: alma,hámozva/kompótnak is/narancs kifacsarva és átszűrve,barack és meggybefött.Hirtelen ezek jutottak eszembe,de ezek csak általános dolgok.Recepteket,ha érdekel majd küldök.Nem tudom,hogy "Fórumon" keresztül vagy más módon kívánod.A páromnak már 5 éve főzök diétásan,neki élete végéig be kell tartani .Ezért próbálok állandóan újítani. Szia !

#9 Bernibej 2005. 01. 28. - 19:00:39

Nem jöttek rá, hogy mi okozta. Először epekőre gyanakodtak, de az epém teljesen tiszta és semmi baja. Szerencsére nem volt annyira súlyos. Műteni nem kellett és az inzulintermelésemet sem károsította. 2 hétig nem adtak enni és inni, csak infúzió! Ezalatt majdnem teljesen normalizálódtak az értékeim.

#10 2005. 01. 27. - 13:33:43

Szia Bernibej! A diétát mindenféleképp be kell tartani.Van ismerősöm,aki hasonló cipőben jár. A hosszú kényszer kreatívvá teszi az embert, így az intelmek betartásával változatosabbá lehet tenni a diétát.Kérdéseim: mi okozta a betegséget?milyen súlyos volt? mennyire szigorú diétára vagy ítélve?

#11 Bernibej 2005. 01. 26. - 23:21:35

Sziasztok, Sajnos 2004 decemberében korházba kerültem hasnyálmirigy gyulladással. 3 hét után ki is engedtek a korházból és szigorúan meghagyták, hogy: semmi fűszer, minimális zsír, rostos gyümölcs és zöldség kizárva. Az elmúlt 3 hétben főtt krumplin, natúr pirítóson, ásványvizen és kevés gyümölcsleven tengődtem. Ha van köztetek valaki aki szintén ebben a helyzetben van, vagy volt, kérem osza meg velem a tapasztalatait. Ez a koszt persze jót tett fogyókúra szempontjából (nagyon is rámfér), de már iszonyúan unom. :'(' Az is érdekelne, hogy szerintetek valóban be kell e ezt a diétás dolgot tartani legalább 8 hónapig? Előre is köszi

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: