Házipatika fórum: Fülzúgás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 64 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Fülzúgás

#1 kovnat 2016. 01. 26. - 13:48:40

Üzenet megtekintéseIdézve: liliabraham39 - Dátum: 2015. március 12. - 15:15:02

Nekem is nagyon sokáig volt fülzúgásom. Majd ajánlották a hiperbár oxigénterápiát, azóta nincsen rá panaszom, nekem bevált!! Ez segít abban, hogy az oxigén eljusson a belsőfül hajszálereibe!

Érdeklődnék, hogy hol lehet ilyen oxigén terápián részt venni? Köszönöm

#2 csekea 2015. 08. 26. - 15:22:07

Üdvözlök mindenkit,

Én csak most csatlakoztam ehez a fülzúgés fórumhoz de örülö hogy sorstársakra találtam remélem tudunk segíteni egymásnak.A fülzúgásom elég réd óta 2010 novemberében kezdődött azóta orvostól orvosig jártam,sokmindent kipróbáltam és rengeteg pénzbe van már a betegségem.Az orvodok több okot is találtak ami miatt kialakulhatott ezek a következők:5-7 nyaki csigolya elcsúszása,nyaki érelmeszesedés,gyógyszer mellékhatás,egyik agyi főerem nincs kifejlődve rendesen.stressz.Menrég kb 2 éve vásároltam egy tinnitool nevü Svájci fülzúgás elleni készüléket és ettől vártam a csodát, 3 hónapig használtam de semmi.Most ugyanaton a honlapon www.hallas.hu hirdetnek egy tinnitool neurosonic nevü készüléket krónikus fülzúgásra.Azt szeretném kérdezni hogy használta-e már valaki ezt a készüléket és mi a tapasztalata.
A válaszokat előre is köszönön András

#3 klaudianagy75 2015. 03. 29. - 08:08:23

Sziasztok. Nekem a fülzúgás több mint egy hete kezdődött, úgy hogy tisztítottam a fülem fülpálcikával éreztem egy kis fájdalmat valószínűleg a fülpálcikával megsértettem valamit belül. Elkezdett zúgni. Másnap reggel forgó szédülés jött, pár óra múlva elmúlt. Éreztem egy feszülést is a fülemben egy ponton ami minden nap más kicsit másik irányba haladt a fülemben és zúgás is és azon a helyen ha kicsit megnyomtam fájt is. Legjobban belül fáj, feszül abban a pontban ahonnan a fülzúgás is jön. Egyébként úgy érzem mintha enyhült volna. Valószínűleg begyulladhatott? Ha elmúlik a gyulladás akkor a zúgás is? és ez mind a fülpálcika miatt lehet? Segítsetek tanácstalan vagyok.

#4 liliabraham39 2015. 03. 12. - 15:15:02

Üzenet megtekintéseIdézve: dani80 - Dátum: 2013. április 08. - 19:04:25

Nekem is 3hónapja tart. Az való igaz, hogy szar és képtelenség így élni főleg ha a zúgás erős ráadásul. Az endorfin vagy az adrenalin valójában jó lehet, mert nekem is ez az elméletem,hogy ez segíthet.Én extrém dolgon agyalok pl. bungee jumping, vagy ejtőernyőzés amitől az agy brutál sokkot kap és valahogy sikerül kibillenteni ebből a negatív állapotából..... A hétköznapi terápiák mellett ha nem javul ezek lehetnek még talán eredményesek.

Nekem is nagyon sokáig volt fülzúgásom. Majd ajánlották a hiperbár oxigénterápiát, azóta nincsen rá panaszom, nekem bevált!! Ez segít abban, hogy az oxigén eljusson a belsőfül hajszálereibe!

#5 gretaa 2015. 01. 17. - 08:53:03

Sziasztok! Én anno mikor ilyen problémám volt próbáltam sok fórumon, internetes oldalon utánajárni a dolgoknak, hogy ki milyen kezelési módot ajánl vagy kihez fordult, milyen orvoshoz. Ahogy itt már említettétek, tényleg sok ember eltűnik időközben és nem tudjuk, hogy egy egy kezelés tényleg sikeres volt-e. Ami biztos, hogy mivel kielégítő válaszokat nem kaptam a kérdésre, elkezdtem orvosokat keresgetni. Egy ismerősöm ajánlása alapján jutottam el Szegedre Dr. Vass Zoltán doktor úrhoz. Nagyon kedves, lelkiismeretes orvos. Én csak ajánlani tudom minden kedves sorstársnak. http://www.fulklinika.hu/ Ezen az oldalon ott van az elérhetőség is. Remélem így orvos terén tudtam/tudok segíteni Nektek! Üdv

#6 grizzlygeza 2014. 03. 01. - 17:21:34

Üdv mindenkinek!
Kitartás és nyugalom,sokaknak elmúlik,csak lusták utána írni...
Itt vagyok pédául én :)
Jobbulást és csöndes éjszakákat!

#7 users69 2013. 09. 17. - 18:45:52

Üdv!
Érdeklődni szeretnék hogy meg van-e a készüléked látom eléggé rég írtad a hozzá szólást de azért megkérdezem!
És ha igen akkor helyileg merre lenne?

#8 users69 2013. 09. 17. - 18:43:23

Üzenet megtekintéseIdézve: giorgio86 - Dátum: 2013. június 03. - 09:38:26

Üdv. Mindenkinek!

Két évvel ezelőtt nekem is elkezdett zúgni, sípolni a bal fülem. Részt vettem infúziós és gyógyszeres kezeléseken, de mindhiába, a fülzúgás ugyanúgy megmaradt. Elkezdtem keresgélni az interneten erre való gyógymódot és rátaláltam a Tinnitool fényterápiás eszközre. Megvásároltam, elég borsós áron 150E ft-étr, de mivel az egészség a legfontosabb így nem hezitáltam. Fél évnyi mindennapos használat után egyre halkabb lett a sípolás, majd végleg megszűnt. Most hogy megszabadultam e kellemetlen betegségtől, feleslegessé vált számomra az eszköz. Ha valaki hasonló problémával küzd, szívesen felajánlanám az eredeti ár feléért. Érdeklődni a következő tel. számon lehet: 06702268999

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok.

#9 shiatsu 2013. 07. 03. - 15:38:53

Üdv mindenkinek!
Lassan már két éve zúg a bal fülem megszakítás nélkül. Néha jobban néha kevésbé.
Voltam elég sok vizsgálaton, de ezek hogy is mondjam "szemfényvesztések" :)
Vajmi keveset tudnak az orvosok az okokról.De egy biztos, az esetek nagyon nagy
százalékánál és szerintem nálam is lelki eredetű oka van.
Sok türelemmel legyünk önmagunkhoz, az életmód váltás is segíthet a gyógyulásban
vagy legalábbis a tünetek enyhülésében. Kitartónak kell lenni,hisz a betegség sem
egy hét alatt alakult ki.
Személy szerint inkább a természetből eredő lehetőségeket próbálom alkalmazni.
Köszönöm,hogy írhattam :) később benézek.
Sziasztok!

#10 giorgio86 2013. 06. 03. - 09:38:26

Üdv. Mindenkinek!

Két évvel ezelőtt nekem is elkezdett zúgni, sípolni a bal fülem. Részt vettem infúziós és gyógyszeres kezeléseken, de mindhiába, a fülzúgás ugyanúgy megmaradt. Elkezdtem keresgélni az interneten erre való gyógymódot és rátaláltam a Tinnitool fényterápiás eszközre. Megvásároltam, elég borsós áron 150E ft-étr, de mivel az egészség a legfontosabb így nem hezitáltam. Fél évnyi mindennapos használat után egyre halkabb lett a sípolás, majd végleg megszűnt. Most hogy megszabadultam e kellemetlen betegségtől, feleslegessé vált számomra az eszköz. Ha valaki hasonló problémával küzd, szívesen felajánlanám az eredeti ár feléért. Érdeklődni a következő tel. számon lehet: 06702268999

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok.

#11 never1 2013. 04. 23. - 10:03:54

http://www.hso.hu/page.php?page=264

#12 lili83 2013. 04. 22. - 15:07:22

Üzenet megtekintéseIdézve: dani80 - Dátum: 2013. április 12. - 18:52:55

Szia.

Néha már egész jó, de aztán valamikor visszaesik. Jónak tűnik a mágnesterápia de mint minden hasonló kezelésnek ennek sem egyből jön meg a teljes hatása. Szóval bizakodó vagyok! Azt látom viszont, hogy sok embernek kezd hasonló problémája lenni de,hogy mitől azt nem tudom. Lehet először sok embert megfertőznek vele az éteren keresztül aztán meg piacra dobnak bizonyos érdekeltségi körök valami új hatásos gyógyszert és mindenki boldogan veszi majd meg horror árért, mert ezzel együtt élni elég nehéz és tudják, hogy bármi pénzt megadnánk érte csak elmúljon.......

Kedves dani80!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet elérni ezt a mágnesterápiás kezelést? Tudnál nekem ajánlani valamit? Keresgélek a neten, de én csak hülyeségeket találok. Egyébként hogy vagy? Javulgatsz?
sing

#13 dani80 2013. 04. 12. - 18:52:55

Üzenet megtekintéseIdézve: lili83 - Dátum: 2013. április 12. - 18:37:50

Sziasztok!
Az a baj, hogy már nem tudom megállapítani, hogy a bal csendesedett vissza, vagy a jobb hangosodott. Most épp a jobb fülem a hangosabb. Pár napja minden este leírom, hogy mit ettem, mit ittam és milyen volt az időjárás az nap, illetve, hogy a munkahelyemen mennyi stressz ért. Így próbálom kiszűrni, hogy mire változik. Nagyon bízom benne, hogy sikerül legyőzni.Te hogy vagy dani80? Valami változás? Hogy hat a mágnesterápia?

Szia.

Néha már egész jó, de aztán valamikor visszaesik. Jónak tűnik a mágnesterápia de mint minden hasonló kezelésnek ennek sem egyből jön meg a teljes hatása. Szóval bizakodó vagyok! Azt látom viszont, hogy sok embernek kezd hasonló problémája lenni de,hogy mitől azt nem tudom. Lehet először sok embert megfertőznek vele az éteren keresztül aztán meg piacra dobnak bizonyos érdekeltségi körök valami új hatásos gyógyszert és mindenki boldogan veszi majd meg horror árért, mert ezzel együtt élni elég nehéz és tudják, hogy bármi pénzt megadnánk érte csak elmúljon.......
sing

#14 lili83 2013. 04. 12. - 18:51:50

Üzenet megtekintéseIdézve: szabopetergeza - Dátum: 2013. április 12. - 12:33:43

Hát sziasztok !

Nekem ma kezdődött minden reggel . A Jobb fülem zúg , hol pedig sistereg . Mint akit fülön ütöttek és semmi előzménye nem volt. Se szél nem érte, nem ütöttem meg . stb. Nem is értem mi ez és úgy néz ki nem is fog elmúlni ahogy olvasom a hozzá szólásokat nagyon szomorú dolog. Kicsit elkeserítő . Mert nagyon idegesítő főleg amikor a kutya ugat mellettem vagy a macska nyávog . és érdekes de ha beszélek még jobban sistereg borzasztó . Én pedig éneklek is és nem tudok mert ha hangosabb vagyok a beszéd hangomnál akkor aztán még rosszabb . Várok még pár napot hátha elmúlik aztán nem tudom mi tévő leszek :((((((((((((((((

Szia!
Ne keseredj el, sok példa van arra is, hogy hamar elmúlik. A fórumokon azért találsz hozzánk hasonlókat, mert akinek pár napig tart, az nem csatlakozik ilyen oldalakhoz. Én is csak sok idő elteltével jutottam ide, amikor már nagyon elkeseredtem. Remélem neked hamar elmúlik. Nekem az egyik doki azt mondta, hogy három-öt napon belül infúzióval el lehet még csípni. Én hülye voltam, mert amikor legelőször mentem dokihoz már akkor mondták, persze nekem a munka fontosabb volt. Nem értem rá befeküdni a kórházba. Nemrég estem túl rajta. nekem már nem használt, de neked mivel ilyen friss jó esély van rá. Minden jót!
sing

#15 lili83 2013. 04. 12. - 18:37:50

Üzenet megtekintéseIdézve: dani80 - Dátum: 2013. április 12. - 18:08:07

Szia!

Nálad mi a helyzet van valami pozitív változás?

Sziasztok!
Az a baj, hogy már nem tudom megállapítani, hogy a bal csendesedett vissza, vagy a jobb hangosodott. Most épp a jobb fülem a hangosabb. Pár napja minden este leírom, hogy mit ettem, mit ittam és milyen volt az időjárás az nap, illetve, hogy a munkahelyemen mennyi stressz ért. Így próbálom kiszűrni, hogy mire változik. Nagyon bízom benne, hogy sikerül legyőzni.Te hogy vagy dani80? Valami változás? Hogy hat a mágnesterápia?
sing

#16 dani80 2013. 04. 12. - 18:08:07

Üzenet megtekintéseIdézve: lili83 - Dátum: 2013. április 10. - 17:41:54

Sziasztok!
Sajnos Onlygodcan én sem tudok semmi jó tippet. Számtalan szakrendelőben voltam már én is. Eszméletlen sok pénzt elköltöttem már. Az orvosok pedig csak vonogatják a vállukat, hogy nem tudnak mit tenni. Én is hallottam arról az egy millás kütyüről, de erre nekem nincs pénzem. Csak tudjátok érdekes dolog ez, ha van pénzed, van gyógymód. Én most arra próbálok rá állni, hogy magamban tudatosítsam, hogy meggyógyulok. Ez a kütyü is bizonyítja, hogy nem feltétlen kell így élni. Minden betegségnél azt mondják, hogy fontos az aggyal elhitetni, hogy meggyógyulunk. Ja egyébként én most azért húztam fel magam, mert azt mondták, hogy mivel a CT-m nem volt túl jó felvétel ezért kellene egy MR. De senkitől nem kaptam beutalót. Még ajánlottak Debrecenben egy dokit, Őt talán még megpróbálom.

Szia!

Nálad mi a helyzet van valami pozitív változás?
sing

#17 dani80 2013. 04. 12. - 18:04:48

Üzenet megtekintéseIdézve: szabopetergeza - Dátum: 2013. április 12. - 12:33:43

Hát sziasztok !

Nekem ma kezdődött minden reggel . A Jobb fülem zúg , hol pedig sistereg . Mint akit fülön ütöttek és semmi előzménye nem volt. Se szél nem érte, nem ütöttem meg . stb. Nem is értem mi ez és úgy néz ki nem is fog elmúlni ahogy olvasom a hozzá szólásokat nagyon szomorú dolog. Kicsit elkeserítő . Mert nagyon idegesítő főleg amikor a kutya ugat mellettem vagy a macska nyávog . és érdekes de ha beszélek még jobban sistereg borzasztó . Én pedig éneklek is és nem tudok mert ha hangosabb vagyok a beszéd hangomnál akkor aztán még rosszabb . Várok még pár napot hátha elmúlik aztán nem tudom mi tévő leszek :((((((((((((((((

Szia!

Egy napja tartó fülzúgásból még ilyen következtetéseket kár levonni, hogy "soha nem fog elmúlni". Csak pozítívan próbálj gondolkozni!
sing

#18 szabopetergeza 2013. 04. 12. - 12:33:43

Hát sziasztok !

sing

#19 lili83 2013. 04. 10. - 17:41:54

Sziasztok!
Sajnos Onlygodcan én sem tudok semmi jó tippet. Számtalan szakrendelőben voltam már én is. Eszméletlen sok pénzt elköltöttem már. Az orvosok pedig csak vonogatják a vállukat, hogy nem tudnak mit tenni. Én is hallottam arról az egy millás kütyüről, de erre nekem nincs pénzem. Csak tudjátok érdekes dolog ez, ha van pénzed, van gyógymód. Én most arra próbálok rá állni, hogy magamban tudatosítsam, hogy meggyógyulok. Ez a kütyü is bizonyítja, hogy nem feltétlen kell így élni. Minden betegségnél azt mondják, hogy fontos az aggyal elhitetni, hogy meggyógyulunk. Ja egyébként én most azért húztam fel magam, mert azt mondták, hogy mivel a CT-m nem volt túl jó felvétel ezért kellene egy MR. De senkitől nem kaptam beutalót. Még ajánlottak Debrecenben egy dokit, Őt talán még megpróbálom.
sing

#20 onlygodcan 2013. 04. 09. - 12:06:25

Sziasztok

nálam pár éve történt a dolog, meló közben 5x vagy 6x csengett a fülem , meg is lepődtem a gyakoriságán, meg azon hogy milyen intenzív ! estére a jobb fülemre úgy kezdtem el hallani a hangokat, mint mikor egy kiszakadt membránu hangfalbol szol a zene , azaz baromira sértett minden jobbról jövő hang ! pár napra rá a fül orr gégészeten kimosták a fülem , nem javult semmit, hallás vizsgálat kimutatta hogy 30 % al gyengült a hallásom a jobb fülemre, magyarázatot nem találtak rá .főorvos állítása szerint fül kürt hurut, kezelés orrcsepp plusz inhalálás kamillával.... semmit nem segített azóta zúg mikor gyengén mikor erősen, de csak az egyik fülem azaz a jobb
mostanában egy gombóc érzése a torokban társult hozzá amire szintén nem tudom a magyarázatot... megelégeltem a szakrendelőket most már valami komolyabb vizsgálat kell !
ha van valami jó tippetek akkor azt szívesen meghallgatom !
köszi
sing

• 64 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: