Házipatika fórum: Visszatérő orrpolip - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 41 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Visszatérő orrpolip

#21 avirextibi 2011. 09. 13. - 21:01:14

szia én már 15 éve szenvedek ettől az állattol, 4x volt mütétem, kiprobáltam nagyon sok gyógyszert,orrsprayt,de semmi értelme egyiknek sem a nozikoban biztam főleg aztán kb 1 hét után teljesen összement a polip örültem mint állat, de utánna visszafejlődött eredeti méretére szoval nem ért semmit az egész.a sebészeti mütét a legjobb de az is csak egy ideig tart mivel a szervezeted ujra termeli őket. én már ott tartok hogy 4 mg medrol minden nap+ cetirizin allergiára NEM FOGSZ ETTŐL MEGSZABADULNI SOHA.

#22 bambi777 2011. 09. 13. - 19:26:08

SZiasztok! az orrpolip műtét felesleges ,mert mindig visszanő ha gátolt az orrlégzés, először meg kéne nézni hogy esetleg orrsövény és orrkagyló túltengés nincs-e? ehhez ugye ct kell, tavaly nekem is mogyoro nagyságu polipok voltak , de miután az orrsövényt műtötték fél év múlva nyoma sem volt a polipoknak... ennyit tudtam segíteni.

#23 moni7907 2011. 09. 06. - 13:08:01

Kedves Gera! Én is sokáig halogattam a műtétet, aminek köszönhetően idén májusban a bal oldalon már egyáltalán nem volt orrlégzésem, a jobb oldalon is alig egy kicsi. Ízek és szagok természetesen nem voltak. Végül is elmentem a szigony utcába a F.O.G. Klinikára, ahol június 1.-én dr. Krasznai Magda megműtött, altatásban. Nagyon tudom ajánlani, csak pozitív jelzőkkel tudom őt illetni és újra csak Vele csináltatnám meg ha szükséges lenne! A legkellemetlenebb dolog a másnapi tampon kiszedés volt, de utána rögtön éreztem illatokat és ízeket. Ha valami kérdésed van nyugodtan tedd fel. Üdv. Móni

#24 geriandi 2011. 08. 30. - 21:00:35

Kedves Sorstársak, Látom nem egyedül tartok ilyen háziállatot. Sajnos én nagyon félős vagyok, így már 2 éve halogatom a polipműtétet. Ízeket, szagokat már egyáltalán nem érzek és már a légvétel is (főleg allergia szezonban) nehézkes. Segítséget és bíztatást szeretnék kérni, hogy tud-e valaki nagyon jó helyet, na meg persze orvost az altatásos műtétre. Azért az altatás mellett voksolok, mert sokan írták negatív élményüket az érzéstelenítéses műtétről. Így ettől nagyon hamar elment a kedvem. Meg persze azt is hallottam, hogy az altatásos műtétnél sokkal több polipot ki tudnak venni, így sokkal később nőnek újra. Mert persze biztos újranőnek :-( Továbbá nem tudom mennyire jók a szteroidos orcseppek. Úgy hallottam, ahhoz könnyen hozzá lehet szokni és akkor nélkülük nem lehet élni. Mert mindent elkövetnék azért, hogy ne kelljen műteni. És még egy utolsó kérdés: Ki hallott már a Nozico krémről? Tényleg jó polipra is? Mindenki hozzászólását és javaslatát előre is nagyon köszönöm! További szép napot és kitartást kívánok Mindenkinek. Üdv. Gera

#25 erzso56 2011. 08. 04. - 11:03:52

Ma kaptam (2011.08.04.) időpontot orrpolyp műtétre, de orrsövényferdülést is műteni kell. A doki azt mondta, nem lehet megcsinálni egy ülésben(tehát egyszerre). Igaz nekem még az orrban, vagy valahol ott, valami apró csontocskákat is ki kell szedni. Azokat a függőleges kis vékony csontokat. Tud erről valaki valamit, van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Írjatok valamit róla. Köszi. Üdv. Erzsébet

#26 dobronyitimi 2011. 06. 14. - 14:08:46

Szia, igen, sőt előszeretettel meg is csinálja egyszerre a legtöbb doki, na meg a páciensnek sem kell kétszer átélni a műtétet!!

#27 erzso56 2011. 06. 14. - 11:21:35

Sziasztok Sorstársak! Valószínűleg ismét műtét lesz a vége a halogatásoknak. Nem kapok levegőt, szörcsögök, állandóan fújom az orrom, de nem tudom kifújni sem. Ma már igen erős légszomj gyötört. Mostmár lépnem kell. A Buteykot szerettem volna megpróbálni, de elég borsos az ára, és innen nem tudom eldönteni a hatékonyságát. Látom, sokan vagyunk, s ha nem tévedek bizony egyre többen, sajnos! Valaki írta, hogy az idősebb korosztály nem nagyon érintett, dehogynem! Honnan számítunk idősnek? 1990-es évek elején, '92-'93-ban már volt polip az orromban, csak nem tudtam, miért nem kapok levegőt.Akkor voltam 36-37 éves, a jövőhónapban leszek 55! Szóval érinti az idősebbeket is, legfeljebb azok közül nem mindenki fórumozik. Amikor kórházban voltam műtéten, mindíg nálam idősebbek voltak bent. Polipmentes mindennapokat kívánok mindenkinek Erzsó

#28 avirextibi 2011. 06. 14. - 06:17:31

üdv engem az érdekelne lehet-e egy mütét alatt orrpolipot és orrsövényt egyszerre müteni?

#29 dobronyitimi 2011. 05. 24. - 14:51:18

Szia Dixi, köszi hogy írtál!szerintem sem olyan nagyok, sőt szerintem a ct óta még kisebbek lehetnek!!Hát, Te is sok mindenen túl vagy akkor, és kösz hogy Te aki többször is átestél a műtéteken öntöd belém a lelket!!!Remélem igazad van és elfelejtenek vissza nőni!!!Neked is ezt kívánom!!!A legjobbakat!!

#30 axika2002 2011. 05. 23. - 19:54:32

Hahó, ha a doki azt mondta sajnos, akkor a műtéttel kell kezdeni, de aztán simán meg lehetne próbálni ezt a deszenzibilizálást.... :) Nálam működött! :) Lentebb olvashatsz róla bővebben, ha bármilyen kérdésed lenne még, akkor pedig nyugodtan írj mailt. :) Jobbulást Édesanyádnak! üdv: axi

#31 divix 2011. 05. 22. - 20:58:18

Szia! Gondoltam, hozzászólok, ne magaddal beszélgess csak! :) Végül is jó ha nem kell most menned műtétre, talán nem olyan nagyok hogy nehezítse a levegővételt, és ha a Nasonex is használ, az külön szuper! Én már a sokadik orrspray-nél tartok, a Baclonasalt használom. Most műtöttek legutóbb május 4-én, ezelőtt nekem is 2009-ben volt, novemberben. Már nem is tudom, hányadik. (3 FES, kb 4-5 lézer)És még csak 6 éve kezdtem...Ja, kétszer évente kapok szteroidot is, de akkor érzek szagokat, ízeket, az csodás! Fel a fejjel! Bár én altatást kérek, de nagyon már meg sem kérdezik. Mindig rengeteg a polip, sokáig is tart a műtét. Fel a fejjel! Ha nem kell műteni az szuper, ha kell, akkor is nagyon sok az esély a gyógyulásra! Egyszer csak elfelejtenek visszanőni! :d Egyébként nekem speciel nem jött be a lézer. Túl sok heget hagyott az orrnyálkahártyán, Hála Istennek, egyre hosszabbodnak a jó orrlégzéssel telő időszakok.

#32 dobronyitimi 2011. 05. 13. - 14:44:29

Nagyon sajnálom hogy csak magammal tudok beszélgetni, na de nem baj, azért megosztom a történéseimet!!Kész a CT, van de nem annyi mint 2 éve, most még nem műtik meg, majd 3 hónap múlva ha bírom addig akkor kell vissza mennem kontrollra ! Viszont, Kedd óta használom a NASONEX orrsrayt és olyan mintha teljesen eltűntek volna a polipok!!!tényleg használ nekem hál istennek, remélem nem kell műteni!!!

#33 dobronyitimi 2011. 05. 08. - 09:11:52

Szia, a tünetek: nátha, és azóta most már lassan 4 hete folytonos bedugulás, orr folyás, vagy orrfolyás csak nem tudom kifújni!!!Kedden megyek CT vizsgálatra de már biztos vagyok benne hogy a múltkori aprók azóta nőttek és műtét lesz belőle!!!Nagyon kedves vagy én is azt kívánom neked, magamnak és minden szenvedőnek hogy soha többé ne jöjjön ki!!!!!!Tényleg, az a fura hogy az idősebb korosztály nem szenved ilyentől, vagy tévedek????!!Nekem is borzasztó volt a műtét, meg is fogom kérdezni a dokit hogy nem lehetne e altatásban műteni!!!Bár ha azt mondanák hogy holnap mehetek helyi érzéstelenítéssel, akkor mennék, hogy mielőbb túl legyek rajta!! Viszont helyesbítenem kell mert 2 éve volt a műtétem 2009.02.12.-én, csak rosszul írtam!! :-( Muszáj elmenned dokihoz, jobb ha tudod hogy van e megint, vagy éppen megnyugtatnak hogy nincs semmi!!!Majd írj hogy mi volt!!!!!!!!!!!!!!! Kitartás!! :-)

#34 bordilici 2011. 05. 05. - 14:09:13

nekem is 3 éve volt a műtét....nem merek elmenni orr-fü-gégészetre, félek hogy megint találnak valamit az orromban.. Timi, neked milyen tüneteid voltak..így 3 év után? drukkolok, hogy ez legyen az utolsó műtét, ne újuljon ki megint...egyszer csak kiégnek... nekem 1 műtét volt de elég is volt..remélem csak az allergia miatt megy el megint néha a szag-és ízérzékem kicsit...

#35 dobronyitimi 2011. 04. 05. - 07:00:59

Sziasztok, már régen voltam itt, sajnos a legtöbben velem együtt csak akkor látogatnak el ide ha újra baj van!!Én most ezért elnézést kérek mindenkitől!Tegnap voltam fül-orr-gégészeten mert éreztem hogy valami nem kóser!És sajna jól éreztem, 3 év után kiújult ez a rohadék! :-( bár még nagyon apró és még nem lógnak ahogy azt a doki nő mondta, de ez azt jelenti hogy nem sokára ismét műteni kell!!Bíztam benne hogy nem, de várható volt!Doki nő azt mondta hogy egyszerűen nem tudják a mai napig hogy konkrétan mitől jön ki!Kérdeztem tőle: amíg ilyen kicsi és apró nem lehetne megállítani ?! válasz: sajna nem!!!Hogy az a .............;-( hát ez van!!! Majd tájékoztatlak benneteket!!És én is város a 'sorstársak' hozzászólásait!Sziasztok !

#36 nikolka92 2011. 04. 04. - 18:28:16

Kedves axika2002 , drága fórumolvasók, Igazából , nem magam miatt kerestem fel ezt a fórumot. Édesanyámnak is találtak egy ilyen kis szörnyeteget az orrában. Nemtudom mit kell most csinálni , milyen eljárást kéne végrehajtani. Azt mondták a füll-orr-gégészeten hogy mindenképp műtét szükséges , de olvastam valami másról is , címszóban amit sajnos nem találtam meg :( Mit javasoltok , mi lenne a legjobb megoldás? Hogyan tudnék segíteni? Őszintén szólva, rettegek az altatásos műtétektől, ha rólam vagy ha a családomról is van szó. Kérlek segítsetek. :( Előre is köszönöm. Niki

#37 bordilici 2011. 03. 23. - 13:50:24

sziasztok... nagyjából évenként benézek ide...kicsit áll a fórum.. most meg vagyok ijedve kissé, mert néhány napja mintha megint nem nagyon érezném az ízeket..remélem csak valami múló allergia elvégre tavasz van..3 éve műtöttek, ki tudja mit látna az orvos egy kis efedrines lohasztás után az orromban.. most várok...aztán majd meglátjuk.nem igazán vágyom arra a fess műtétre,megvoltam nélküle. de ízek nélkül sem tudok élni...

#38 mankuc13 2011. 02. 20. - 20:43:29

Szép estét mindenkinek! Próbáltam visszaolvasni a hozzászólásokat,sajnálattal látom mennyien vagyunk :( A polipommal kapcsolatban már a végét járom. Felhívtam a lézeres klinikát ,és azt mondták visszahúzódik ,de el nem tűnik.Köszönöm. Marad a műtét. Segítsetek megbízható dokit találni:) Már utálom az éjszakákat,mert megfulladok. Vegyék ki belőlem ezt az állatot. Várom a válaszokat:)Remélem van ötletetek :'(' Köszönöm szépen. mankuc13.

#39 axika2002 2011. 01. 26. - 20:20:01

Kedves Lolly58, hm...Neked is azt tudom mondani, hogy nekem a deszenzibilizálás óta nincsen problémám a nózimmal...Lentebb megtalálod, hogy miről is van szó...Ha bármi kérdésed lenne, írj bátran! Üdvözlettel: axi

#40 lolly58 2011. 01. 07. - 15:32:16

Üdv! Kb.10éve tudok az orrpolipomról,ami a korábbi lakhelyemen sok szevedést okozott.Időközben elköltöztem és attól kezdve csak akkor okoz problémát,ha influenzás illetve náthás vagyok.Most is ez van,kb.két hete szedtem össze valamit.A háziorvos elküldött fül-orr-gége szakrendelésre,ahol azonnal a műtét volt az egyetlen lehetőség amit ajánlani tudtak.Én pedig most kétségek közt vergődök,mert amúgy sem szeretném ezt a megoldást,pláne,hogy elolvastam a leírtakat.Félek is tőle,meg aztán mint írtam már javult az állapotom.

• 41 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: