Házipatika fórum: Visszatérő orrpolip - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 41 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Visszatérő orrpolip

#41 andreako 2010. 12. 14. - 14:50:16

Nekem először 2006-ban majd 2007-ben egy új(!) orvossal csináltattam az orrpolipomat. (Véletlenül kerültem hozzá.) Nagyon jól csinálhatta meg, mert 3,5 évig nem éreztem a feszítő érzést. Végig és most is homeopátiás bogyókat szedtem és szedek. Eddig bírtam. Az 'ügyes' doktorhoz most fogok visszamenni (ÁEK-ba), hogy kezdjük a röngen, CT stb-vel és meglátjuk :(

#42 avirextibi 2010. 11. 23. - 17:34:57

sziasztok! nekem 4 -szer volt orrpolipmütétem,altatás nélkül. Már kb 4 éve élek mütét nélköl mert feladtam,semmi értelme kimüteni mert nekem 2 honap mulva mindig visszanőtt. találtam egy oldalt:http://www.kavalko.hu/new2/index.php?im=9&fl=29&id=31 itt több mindenki irt egy bizonyos:NOZICO nevü krémröl. érdeklődnék tud-e erről valaki valamit én még nem probáltam ki de lehet hogy kikéne 2000 ft-ot megér!

#43 axika2002 2010. 11. 15. - 22:20:31

Kedves Oszy! Lentebb olvashatod az un. "deszenzibilizálást". A hozzászólásaim között rátalálsz. Leírtam, hogyan s mint és kiknél működhet a dolog! :) Üdvözlettel: axi

#44 oszy 2010. 11. 07. - 19:48:03

Üdv. fórumozók! Túl vagyok az 5. orr műtétemen. Orvosi eset vagyok! :( Ebből 4 polip miatt volt. Kapok levegőt rendesen, és néha már illatok is beszivárognak! Most már csak arra kellene rájönni, h mi okozza és hogyan lehet hátráltatni a kialakulást!! Ha valakinek van valami "új" ötlete szívesen olvasom ;) És sztem nem csak én!!

#45 papilona3 2010. 10. 15. - 13:23:22

Kedves Oszy. Én már mindent kipróbáltam ,kivéve a buteykot,mert az szerintem csak kábitás jó pénzért.Az utolsó kisérletem egy homeopátiás tabletta volt Marum Verum D12,amit a Természetgyógyász magazinban olvastam,hogy lesorvasztja az orrpolipokat.Ezt itthon nem kaptam meg,Németországból küldték meg nekem.3 hónapig szedtem,az orrpolipjaim ugyanúgy dühöngenek tőle,mintha be se vettem volna,viszont a pikkelysömöröm megszünt.Hát akkor ez is jó valamire,csak pont nem a polipjaimra,ami azért fontosabb lett volna.Szerintem a műtéten kivül nincs más hatékony szer,ami megkönnyitené az életünket.Sajnos az orvosok is elismerik halvány lila gőzük sincs,hogy mi befolyásolja az orrpolip kialakulását.Csak az a bajom a műtéttel,hogy azért az egy radikális beavatkozás akárhogy is nézzük,ezért úgy vagyok vele,hogy halasztgatom amig lehet.Nekem Kispesten a Med-vita KFT-nél volt lézeres kezelésem pár éve és akkor nekem az használt,mert nagyon klasszul éreztem a buszon azt a jó kis büdöset,csak az a bajom,hogy vidéki vagyok és túl macerás és költséges 2-3 naponta feljárni kezelésre.Nekem 4 éve volt az orrpolip műtétem,de akkor az orrsövényferdülésemet elfelejtette a doktor bácsi megcsinálni egyúttal,úgyhogy talán ráveszem magam,hogy tavasszal komplett leoperálják az orromat és kérek majd egy műorrot a helyére,mert már idegileg nem birom ezt a sok orrcseppet,papirzsepit,.Gyakorlatila g akinek nincs ilyen baja az el sem tudja képzelni,hogy mi mennyit szenvedünk ettől.Olyan az életem,mintha egy fekete-fehér filmet néznék nem szineset,jó volna egyszer érezni tavasszal a friss földszagot meg a frissen nyirt fű illatát,dehát a műtétem után is csak kb. fél évig éreztem a szagokat.Meg már az izeket sem érzem,csak az alapizeket,sós-édes-keserű-savanyú,a ztán jónapot,az aromát-zamatot,fűszereket egyáltalán nem.Jó volna egyszer érezni a bablevesben a füstölt csülök izét....álom-álom édes álom.Na jól felviditottalak,ha gondolod irj nyugodtan az e-mail cimemre: iluci56@gmail.com. Szia Ilona

#46 oszy 2010. 10. 06. - 12:11:00

Üdv. kedves fórumozók! Nekem már a Nekem már volt 3 orrpolip műtétem és 1 orrsövény. Ezzel kezdtem meg a műtétek sokaságát. A legutóbbi tartott a legtovább. Idáig! :( Tegnap voltam dokinál. Azt mondta műteni kell! HURRÁ! :'(' OMÜ RTG megvolt. Hétfőn jön majd az allergológiai vizsgálat, szerdán pedig CT. Én jártam lágylézeres kezelésekre. Változás semmi!! Ha a buteyko módszerre vállalnának garanciát, azt mondanám, h kiadom érte az a rengeteg pénzt. Mert valljuk be nem kevés összegről van szó. És itt nem a fórumra beépített emberek véleményére vagyok kíváncsi ezzel kapcsolatban! Mikor szedtem a Medrol-t kaptam levegőt rendesen és még illatokat és ízeket is éreztem. De ezt nem lehet sokáig "fogyasztani"! Elég káros a szervezet más részére. Szóval ki tud valami biztatót mondani? Lúgosítás? Orrspray? Gyógyszer? Természetgyógyász? Hová forduljak műtét után????? Igaz még azt sem tudom hol műttessem!! :s

#47 buteykoterapeuta 2010. 04. 15. - 11:03:23

Kedves Erzsó! A Buteyko módszerről a legfontosabb dolgokat megtalálod a buteyko.hu honlapon. Ott lehet jelentkezni tanfolyamra is. Épp ezen a hétvégén indulnak újabb tanfolyamok. Már a tanfolyam három hete alatt jelentős javulást fogsz tapasztalni. Nekem fél év alatt szívódtak föl teljesen a polipok, de a tünetek szinte azonnal radikálisan lecsökkentek, amint elkezdtem alkalmazni a Buteyko-féle légzést. Üdvözlettel: Gyula

#48 erzso56 2010. 04. 15. - 10:15:08

Szia buteykotarapeuta! Engem 3-szor műtöttek orrpolyppal, a 4. van kilátásba helyezve. Ha a Buteyko módszerről tudnál valamilyen anyagot küldeni, vagy a saját tasztalatodat is leírnád, nagyon megköszönném. 1994-óta szenvedek a polyptól, de csak a műtétet ajánlják az orvosok. Neked mennyi időbe telt amíg határozott javulást észleltél, a módszer alkalmazásával? Most is tele van az orrom, állandóan szörcsögök, és szagot egyáltalán nem érzek. Magánban is írhatsz:etokes56@gmail.com Minden jót erzso56

#49 l_edina85 2010. 04. 07. - 15:54:45

Kedves Olvasók! Szeretnék hozzászólni kérdéseikhez, véleményeikhez. Hatékonynak tartom a Buteyko légzés technikát, igazából minden légzés technika segít, erősíti belső működésünket. Nagyon fontos lépés, a betegségek kezelése mellett, hogy megtaláljak a kiváltó okot/okokat. A légzéstechnika elsajátítása és alkalmazása hasznos dolog, de emellett elsősorban ajánlom mindenkinek, hogy nézzen utána a földsugárások hatásainak is. Mert a legelső lépés amit megtehetünk azért, hogy ne alakuljanak ki betegségeink, hogy megszüntetjük az erőveszteségeket. Elsősorban az fontos, hogy hol alszunk, hol van az ágyunk. Mert vannak negatív (erővesztéssel járó) földsugárzások, melyek folyamatosan áthangolják azokat a szervünket, amiket érnek. Több országban már ezek az erővonalak figyelembevételével, felmérésével építik a házakat. Erről bővebb tájékoztatást megkeresésük által is tudok adni. Mindenkinek jó tanulást és jó egészséget kívánok!

#50 axika2002 2010. 04. 01. - 12:19:53

Hahó! Egyszerű volt a dolog...vagyis azért annyira nem. Tudtam már régóta fejben, hogy le kell szokjak, mert tulajdonképpen már többet árt, mint használ a dolog...úgyhogy amikor bementem a gyógyszertárba, hogy újabb adag orrsprayt vásároljak, közölték, hogy nincs, és nem tudják mikor kapnak abból a bizonyos márkából, amihez én annyira ragaszkodtam. Akkor gondoltam arra, hogy ez egy "isteni jel" volt, úgyhogy eldöntöttem, ha már így alakult, akkor ha törik, ha szakad, nem megyek el másik gyógyszertárba, és nem veszek többet orrsprayt. Bevallom az első 3nap nem volt egyszerű, de utána mintha elvágták volna, és örömmel jelentem, hogy azóta is! :) Szal tényleg minden fejben dől el! Szép napot! axi

#51 bordilici 2010. 03. 05. - 21:39:34

én a mütét óta soha nem használok orrsprayt. ha már nagyon dugulok, csak rinocort acquát, de azt is csak nagyon ritkán.a fütést persze az én szobámban kikapcsolom..inkább alszom kicsit hüvösben, mind eldugult orral.akkor ugyanis sehogy sem alszom. ez a buteyko dolog érdekes..el lehet kezdeni a gyakorlatokat önnálóan is.

#52 GSzarkaTAT 2010. 03. 04. - 04:35:12

Hogy csináltad? Nekem már évtizedek óta nem sikerült. Leírhatnád a módszeredet, szívesen venném.

#53 axika2002 2010. 02. 11. - 09:45:58

Hahó! Szeretnék beszámolni Nektek arról,hogy nagy akaraterővel, na és persze némi hisztivel,DE sikerült leszoknom az orrsprayről! :) Polipok is nyugton vannak, úgyhogy az aspirines kezelés is használt! :) Kapok levegőt sőőőt, illatokat is érzek, és nem fújkodom tele az orrmányom állandó jelleggel orrsprayvel.. :) axi

#54 buteykoterapeuta 2010. 01. 20. - 21:32:29

Egyelőre csak Budapesten vannak tanfolyamok. Minden infót megtalálsz a www.buteyko.hu honlapon.

#55 baranyanya 2010. 01. 20. - 17:17:36

A lézeres kezelést hol lehet igénybe venni? Aki kapott már annak használt?

#56 baranyanya 2010. 01. 20. - 17:14:15

Ezt a légzést, hol lehet megtanulni. Várom válaszodat.

#57 baranyanya 2010. 01. 20. - 17:12:04

Kérem, hogy aki tanácsot tud adni visszatérő orrpolip ügyben írjon. Kétszer volt FESS műtétem 2éven belül. De most fél év múlva újra kiújult. Folyamatosan fáj a fejem, A tapasztalatok szerint ez lehet a poliptól?

#58 axika2002 2010. 01. 05. - 12:05:58

BOLDOG ÉS POLIPMENTES ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK!!! axi

#59 osva 2010. 01. 03. - 21:06:57

HellóW! Fél év eltelt a szteroid kúra óta, a szaglásom folyamatosan romlik, általában reggel felkelés után nincs,aztán napközben javulgat. Nasonexet fújok meg Aerius bogyót szedek (havi 5000 a kettő :( ) Amig nem megy el teljesen a szaglásom addig nem szeretném műttetni. Azért volt halászlé, lángos stb az elmúlt pár szép hónapban, sőt megtanultam örülni a kakiszagnak is :)

#60 buteykoterapeuta 2009. 12. 01. - 15:54:01

Engem ötször operáltak orrpolippal. Már a hatodikat tervezte az orvos, amikor megismerkedtem a Buteyko légzéstechnikával. Ez négy éve történt és azóta is így lélegzem. A helyes légzéstől visszafejlődött a polipom, azóta sem nőtt ki, újra érzek szagokat és nem használok semmilyen gyógyszert.

• 41 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: