Házipatika fórum: Visszatérő orrpolip - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »

Visszatérő orrpolip

#61 bordilici 2009. 11. 01. - 10:54:04

Sziasztok Régiek, és Ujak.. már régen jártam itt gondoltam megnézem ki hogy van. 2008 áprilisban műtöttek, nekem kicsit bonyoultabb volt, le is irtam ide. most más dolgok aggasztanak mert babát várok, de eszembe jut hogy lassan meg kéne nézetnem az orrom a régi dokijaimmal. félek továbbra is a kiújulástól..néha dugulok olyankor elkezdem újra adagolni a rinocort-acquát.nagyon-nagyon ritkán elmegy az iz-szagérzék, de 1 orán belül visszatér. a mai napig hálás vagyok amiért nagyjábol rendben van a szaglásom. nem lehet hogy főleg fiatal korban nagyobb az esélye a kiújulásnak? én már elmultam 35, de axika és a többiek szerintem 20-25 körül járhatnak, söt vannak még fiatalabbak is... mindenkinek sok erőt bordilici

#62 papilona3 2009. 10. 09. - 14:30:49

Sziasztok! Kedves Edit és György! Remélem,hogy Editnek egyszer s mindenkorra megszünt a problémája és csak egy rossz emlék lesz neki ez a betegség.Nem mindenkinek újul ki,csak az a baj,hogy az orvosok sem tudják jórészt,hogy mi váltja ki ezt az allergiát,igy csak a jó sorsra bizzák a továbbiakat.Laboratóriumban csinálnak az orr nyálkahártyáján provokációs tesztet az orr rhinomanometriás kontrollja mellett,de eddig még én sem jutottam el,úgy látszik ezt úgy kell majd kikönyörögni valamelyik orvostól,hogy ezt megcsináltassam.Kispesten a lézeres kezelés 20 perc és nem érzel semmit közben,utána meg olyan érzésed van,hogy kitisztult az orrjáratod és kapod rendesen a levegőt,ami nem kis dolog!Gyakorlatilag csak ezen az 1 helyen van ez a kezelés,ami humánusabb ,mint a műtét,de nincs neki olyan nagy reklámja és csak a honlapjukon tudsz erről tájékozódni. Szeretettel üdvözllek benneteket és jó hétvégét! Ilona

#63 gaboredit 2009. 10. 09. - 08:33:31

Szia Ilona! Békés megyében műtöttek.Nekem kimondottan az orvos javasolta az altatást már az első vizsgálat után. Én is ellettem volna az orrdugulással, mert nem volt bedugulva csak az egyik oldalon és az sem mindig. Én inkább a szeptembertől májusig tartó megfázástól és tásaitól szenvedtem. Remélem minden bajom megszűnik, vagy csak szünettel?! Jó egészséget! Ü:E

#64 orrpolipos 2009. 10. 08. - 19:54:04

Sziasztok! Azért írok , mert szeretnék erről a témáról "csacsogni " úgy mint A Kedves Ilona.:) Rhinocort gyógyszerről idág csak jókat tudok mondani , pedig nem rég kezdtem el a használatát.Sokkal könnyebben lélegzem , igaz én egy bizonyos kamillás orrkenőcsöt is használok utána , ami szerintem a gyulladáscsökkentő hatásával elősegíti a könnyebb lélegzést. Azt hiszem hogy Ilonka nagyon jó csacsogópartner lehet itt a fórumon , hiszen ő már átesett egy műtéten , és kipróbálta a lézeres kezelést is. Mindenféle kezelés nagyon érdekel , csak ne keljen műtetni. A lézeres módszerről nem nagyon lehet hallani , olvasni , de már én is szeretnék úgy szagokat érezni mint Ilona "100 évvel ezelőtt ":d ! Kérlek írj róla részletesebben , szivesen csacsognék erről Véled , kevéssel több mint 100 éves Ilona!;):) Üdv. : György

#65 papilona3 2009. 10. 08. - 10:45:55

Sziasztok! Én 2006-ban műtét után 1 évig használtam a Rhinocort Turbuhaler nazális belégzőport /természetesen ez is szteroidos,de nem kell izgulni,mert helyi felszivódás,nem lesz tőle semmi bajod/,szóval 1 év után újra kiújult a polipkám.Azóta küzdök ellene,továbbra is szipuzok naponta egyszer, meg ha nem elég,akkor Novorinnal csöpögtetek még napközben,igy elvagyok,de jobb nem lesz,csak rosszabb,szóval előbb-utóbb lépni kell.A műtétet én is elég drasztikus beavatkozásnak tartom,mivelhogy az esetek 90 százalékában úgyis kinő újra ez az állatka.Van Kispesten a MED-VITA Kft,ahol nagyon régóta van lézeres kezelés orrpolipra.Minimum 10 alkalommal el kell menni,de én mikor pár évvel ezelőtt voltam a 3. kezelés után tökre elkezdtem szagokat érezni olyan erősen,mint 100 évvel ezelőtt,szóval szerintem hasznos és ha csak 1 évig tart,már akkor megérte,mert ez egy humánusabb kezelés,mint a műtét.Sajna ezt most nem engedhetem meg magamnak anyagilag,mert nekem vidékről kellene feljárni,de ha már nagyon szenvedek,akkor úgyis ez lesz a megoldás. Na irjatok ha akartok erről csacsogni. Üdv. Ili

#66 cory19 2009. 10. 07. - 21:12:12

Hosszabb ideig használtam a Rinocort Aqua orrspray-t. Enyhítette a panaszokat kicsit, de nem volt tökéletes. Én is más módot keresek, mint a műtét, mert 1x műtöttek, de rövid idő alatt kiújult. Nincs kedvem évente vagy gyakrabban műtétre járni.

#67 orrpolipos 2009. 10. 06. - 14:20:09

Sziasztok sorstársak!Nekem is évek óta van polipka az orromban . Hanyagoltam , nem szedtem rá semmit.Mostanra elértem azt hogy alig kapok levegőt.Műtétre nincs 3- 4 szabadnapom, a lábadozásra még annyi se.Javasolta egy doktornő a Rinocort Aqua orrspray-t,és biztatott hogy volt paciense ,akinek nem kellett műteni , mert teljesen visszahúzódott neki.Nektek mi a tapasztalotok ? Hallott már valaki erről az orrspray ról? Kérem osszátok meg tapasztaltaitokat!

#68 papilona3 2009. 10. 05. - 13:07:33

Szia Edit!! Megmondanád,hogy hol és ki operált?Mert nagyon szimpatikus amit leirtál!!Sajnos nálunk helyi érzéstelenitésben akarják megcsinálni,ezért még húzom az időt,amig tudom illetve amig még kapok valamennyi levegőt az orromon. Remélem te megszabadultál végleg ettől a kórságtól. Szeretettel üdvözöllek és minden jót kivánok Ilona

#69 gaboredit 2009. 10. 03. - 07:07:19

Sziasztok! Túl vagyok az első és remélem egyben az utolsó műtétemen. Nagyon féltem ,de így utólag nem volt miért. ALtatásban végezték. A bódítótól elaludtam a kórteremben és ugyanitt ébredtem már poliptalanul. Kicsit sem fájt, inkább kellemetlen a tamponok miatt. Gyógyszert szednem illetve orrspry-t használnom kell a kiújjulás elkerülése véget. Jó egészséget mindenkinek Üdv:E

#70 papilona3 2009. 09. 24. - 11:08:33

Tisztelt Doktor Úr! Most találtam rá erre az oldalra és mivel én is kiújult orrpolippal küzdök ill.szenvedek érdeklődni szeretnék,hogy melyek azok a "bizonyos orrsprayk",amiknek a használata esetén visszafejlődhet az orrpolip?Szeretném ,ha elárulná nekem. Köszönöm előre is. Ilona

#71 axika2002 2009. 07. 30. - 16:07:51

Hahó! Húúú, olyan 2-3 évente.... :s Fel a fejjel! Hamar túl leszel rajta! Nem lesz semmi gond! Ha bármi kérdése lenne, írj nyugodtan! üdv: axi

#72 gaboredit 2009. 07. 29. - 09:01:38

Sziasztok! Nagyon köszönöm a biztató szavakat, sokat jelent nekem. Én alapjáraton egy igen türelmes és nehezen felidegesíthető ember vagyok,de ez a dolog már nagyon próbára tesz. Mondogatom magamnak,más örülne ha "csak" ennyi baja lenne, de a kisördög mindig ott motoszkál bennem (és ha valami másként sül el ?). Remélem,hamarosan elfelejthetem az egészet. Téged milyen időközönként műtöttek? Köszi a választ. Üdv:E

#73 axika2002 2009. 07. 28. - 13:40:44

Hahó! Nem kell félni, hidd el sokkal jobb lesz utána! :) Tapasztalatból mondo, eddig 3műtéten estem át! Az utolsót már altatásban kértem. Így volt a legjobb egyébként! Mire felocsúdsz már régen túl vagy rajta! :) Ami kicsit kellemetlen, az a tampon! 1-2 napig bent lesz a nózidban, de aztán azoktól is megszabadulsz. No, még az egy ici-picit furcsa érzés...amikor kiszedik. De az sem fáj! Egy pillanat az egész! Nyugalom! :) Szorítunk! üdv: axi

#74 gaboredit 2009. 07. 25. - 08:37:47

Sziasztok Sorstársak! Én is az orrpoliposok népes táborát szaporítom.Teljesen véletlen derült ki a dolog egy másik nyavaja vizsgálatakor, még májusban.A tüneteim most nem olyan vészesek,inkább a téli megfázások gyakoribbak. Voltam ct-n, 9mm-es polipot mutatott ki a jobb oldalon. Az orvos műtétet javasol altatásban,júli 28.-ára kaptam időpontott. Már az altatós orvosnál is voltam, aki közölte nem válalja az altatást amíg nincs meg minden eredményem( a másik betegségem miatt) és csak augusztus 7.-én tudom meg mikor leszek végre túl rajta. Én is használok orrspray-t, de nem sok javulást érzek. A fül-orr-gégész azt mondta,elég ritka akinél nem újjul ki műtét után.Ha aműtétre gondolok görcsbe rándul a gyomrom,már nagyon szeretnék túl lenni rajta. Üdv: Nyavajás

#75 axika2002 2009. 07. 23. - 14:44:07

Hahóó! Elhiszem, hogy szörnyen érzed Magad! Biztos, hogy nem kellemes!Használsz valami orrsprayt? Nem gondolkoztál még valami alternatív gyógymódon? Említettem ezt az aspirines kezelést....Ha gondolod esetleg írok róla. Jobbulást és kitartást! axi

#76 ratkid 2009. 07. 14. - 22:52:27

szia Andris68! hasonló cipőben járok, mint Te, azzal, h a műtét után nem javult a dolog. Már 1 hónapja, hogy megműtöttek (2oldali mucotomia, vagyis alsó orrkagyló kisebbítés), és sajnos nekem sem gyógyul azóta sem. el van dugulva mindig az egyik fele, 2 hete büdös, pang bent a genny, 1 hete kiszedték a vérrögöket, de utána ugyanaz volt...ma is voltam dokinál, kiszedte, el nem tudom mondani, mekkora darabokat szedett ki mindkét orrjáratomból, az egyiknél ráadásul ömlött a könnyem, de nem is érdekelne, ha jobb lenne. de nem az. egyszerűen most is el van dugulva az egyik, így meg nem tud tisztulni, nem tudom fújni, amíg tudtam, addig fújtam is, hogy ne maradjon bent semmi vér, váladék, ami aztán dugulást okozhat. de hiába. idén 2x műtöttek, nagyon kivagyok. nem tudok aludni már megint, és komolyan nem tudom, hogy mi a szart csináljak... neked megjavult? nem tud vki egy olyan orvost, aki nagyon ért ehhez, mert lelkileg most már kezdek qrvára kilenni ettől az egésztől...

#77 ratkid 2009. 07. 02. - 20:36:36

Tisztelt Doktor úr! Már 3x műtöttek (2003-fess concha bullosa, 2009 jan-septum dev.+kétoldali mucotomia, és 2009 jún-kétoldali mucotomia...mind helyi érzéstelenítésben). Az utolsó műtétem 2 hete volt. Hasonló tüneteim vannak, mint az egyik fórumozónak...folyik a vér, váladék, folymatosan dugul az orrom (egyik vagy a másik oldalt) és kellemtlen szagú váladék van benne, amit ki sem tudok fújni (nemalvás, stb...). Az orvosom, aki műtött, csak júl. 7-étől lesz (szabira ment), és eddig ezekkel próbálkoztam: Coldastop; a doki által még korábban felírt orrcsepp (kortikoszteroidos, de nem jó, szárít, aztán duzzaszt); próbálom átmosni tengervízes sóoldattal, de nem igazán javul. és az is szárít. És volt, hogy nagyon erősen fújtam ki, hogy kiürüljön az alvadt vértől, ami volt, hogy sikeres is volt, utána pár percig kaptam is levegőt, de aztán brutálisan bedugult az orrom. Egy héttel a műtét után már edzettem, azóta is edzem, lehet, ezt nem kellett volna? Kérem segítsen nekem! - Mit használjak? (megmondaná a Nasonex alternatíváját? hogyan szedjem?) - Mekkora esélye van, hogy nem kell újabb műtét, mert attól már totál kivagyok, de ettől az állapottól is...:( - Mennyi idő a nyálkahártyám regenerálódása? - Ihatok fehérje turmixokat? Edzhetek? Köszönettel! Bodor Miklós

#78 Dide 2009. 06. 12. - 14:29:12

Bocs, jó rég nem írtam. Férjemnek januárban kihúzták egy fogát, ami gyulladásba hozott minden létező szervet a hasában, azóta a tarkóján már az összes haja kihullott. Most megy vissza a polipok miatt, torokváladékot vesznek, hogy nem-e még komolyabb... Aki engem műtött: HORVÁTH BARNABÁS. Jó rég beszéltem vele, nagyon szimpi doki volt. Valaki anno kért elérhetőségeket. Itt van amit tudok: Budapest, Bajcsy-Zsilinszky kórház, de magánrendelés szerdánként Fazekas utca 10-14. I. em. Fogalmam sincs, ott mi van, anno engem a Szabolcs utcában műtött... 70/3103198 vagy 70/3424298 bhorvath@ogyik.hu De mondom, fogalmam sincs, működő infók-e, csak kikerestem az egy évvel ezelőtti papírokat. Üdv mindenkinek! Gyógyulást!!!

#79 drtimar 2009. 06. 07. - 17:09:01

Ezt inkább mint lehetetlen megoldást említettem. Marad a Nasonex, bár szerintem nem az a legjobb a fajtájából.

#80 axika2002 2009. 06. 07. - 14:22:22

Köszönöm a válaszát Doktor Úr! Akkor minden tulajdonképpen fejben dől el...ill. marad a nasonex például? (mert én kb. egy éve orrsprayn -Rhinospray- élek, ha nem több...)

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: