Házipatika fórum: Visszatérő orrpolip - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41

Visszatérő orrpolip

#781 2005. 02. 28. - 12:01:55

Sziasztok! Köszönöm a jókívánságokat, a nehezén már túl vagyok. Igaz, hogy olyan gyenge vagyok, hogy két lépés után lekell ülnöm. De mostmár remélem jobb lesz. Szerintem is fontosabb a szakmai hozzáértés. A Tétényi úti kórházról én is csak rosszat hallottam, pedig állítólag nagyon szép, de ami bent van az katasztrófa orvosilag. Hát az tény,hogy jó orvost sem egyszerű találni! Üdv: Timi

#782 jaws46 2005. 02. 28. - 11:23:26

Szia Vica! Én először 2001-ben jártam ott, igaz akkor a Tétényi útiban. Bár én nem megfázási tünetek miatt, hanem az "üzemorvossal" beszéltem, s ő ajánlotta, bár korábban is fújtam az orrom általában lefekvés előtt. Ami pedig a környezetet illeti. Tény, hogy az ember nem szeret "lepukkant" környezetben gyógyulni, de azért szerintem többet ér a szakmai hozzáértés. A Tétényi úti kórház az csili-vili volt, épp akkor adták át az új szárnyat, de amit ott műveltek velem az viszont nem tetszett. Többek között ezért is váltottam kórházat és orvost is. Az viszont jó, hogy lassan növekszik a polipod, mert akkor nem igényel sűrű beavatkozást. Én holnap megyek kontrollra a dokimhoz, aztán meglátjuk mi lesz. Legutóbb tavaly augusztusban műtöttek. Rám elvileg nincs hatással a parlagfű, meg más ilyen növények. De azt megfigyeltem, hogy akkor vagyok jobban, ha mozgok, sportolok, főleg friss levegőn. No meg egyszer az is megtörtént velem, hogy éppen egy jó ideje nem tudtam az orromon levegőt venni, s a barátaimmal épp egy egyhetes szlovéniai biciklitúrán vettem részt. Egyik nap azt vettem észre, hogy szelel az egyik orrfelem, ezt szinte csodaszámba vettem. Szuper volt, egy jó pár napig működött, majd újból legyürte a polip. Üdv, jaws

#783 jaws46 2005. 02. 28. - 11:11:12

Szia Timi! Az polipot leszámítva jól vagyok! Neked meg jobbulást! Üdv, jaws

#784 Vica75 2005. 02. 25. - 18:30:15

sziasztok! Timi, jobbulást! Ez most tényleg a legrosszabbkor jött :( . Jaws, én már 7 éve is mentem az orr fül gégészhez azzal, hogy állandóan náthás vagyok. Érdekes, de nyáron mindig tök jól vagyok a parlagfű all. ellenére. Novemberben szokott elkezdődni a nátha. 3 éve ct-ztek először, kb. 3 hónapja másodszor.Lassan, de biztosan növekszik :( .Igazából az egyik orrom van többnyire bedugulva, ha befogom a másikat, tényleg nem kapok levegőt. Horkolni sem horkolok ;) . Nekem az endoszkópiát is fekve csinálták, de én annyira szorongok, hogy szerintem mindenkinek jobb, ha elaltatnak. Milyen a Péterffyben az orr fül gége? Nehezen viselem ha vmi lepukkant helyen kell lábadoznom és még mindig nem találtam olyan orvost akire maximálisan rábíznám magam. Jó, tudom, nekik ez egy rutinműtét, de nekem nem az. Jaws, te most hogy is állsz? Műtét előtt, vagy éppen a sokadik után??

#785 2005. 02. 25. - 16:33:21

Szia! A torkom már jól van, nem kell fájdalomcsillapító. Csak sikeresen elkaptam egy vírust, így most hányás, hasmenés, láz van soron. Nagyon szarul vagyok. Nem is hiányzott más nekem. Remélem hamar túlleszek rajta. Na sziasztok Remélem ti jól vagytok ilyen szempontbó Timi

#786 jaws46 2005. 02. 25. - 16:16:49

Szia Vica! Igazad van, hogy a ct mutatja ki leginkább, mivel ténylegesen belül burjánzik igazán! Ha jól elvagy, akkor hogyan derült ki az orrpolip? Hogyan veszel levegőt? Jól áramlik, vagy csak az egyik orrfélen megy? A műtét nem fájdalmas, szerintem. Engem már háromszor műtöttek, mindannyiszor helyi érzéstelenítéssel, legelőször ülő állapotban, majd az utóbbi két alkalommal fektetve (ugyanis két különböző kórházban jártam ezügyben). Időnkét kellemetlen, amikor érzékenyebb területre ér az orvos, de akkor jelzek, és ad további érzéstelenítőt. Engem a műtét utáni második nap engedtek haza, fájdalom nulla, viszont két hétig nem végezhettem megeröltető tevékenységet, utána pedig fokozatosan terhelheti az ember magát. Az orrodat viszont egy darabig ne fújd, utána is óvatosan, de ezt úgy is érezni fogod. Az meg, hogy visszanő az nem biztos, ha megtalálják az okát, s azt kezelni is tudják, akkor van esélyed, hogy nem nő vissza. Fő az optimizmus. Ja engem még soha nem altattak. A műtéttől ne félj! Üdv, jaws

#787 jaws46 2005. 02. 25. - 16:06:27

Szia Timi! Mint, ahogy gondoltam, természetesen negatív lett az eredmény. Ez egy részről jó, mert így legalább kiderült, hogy nincs szteroid allergiám sem, másrészről meg rossz, mert így lehet tovább kutatni. Így az egyik szemem nevet, a másik meg sír! De viszont egyre nehezebben kapok levegőt a jobb orrfelemen! Sajna. :-( Puszi, jaws

#788 Vica75 2005. 02. 24. - 21:35:50

Ó én nagy házipatika fórumos vagyok . Csak egy másik témában ;) De ezt az orrpolip fórumot csak ma láttam meg. Még tényleg kevesen vagyunk...Jobban vagy már? Kell még a cataflam? Most hirtelen nem is emlékszem téged altattak, vagy érzéstelenítésben csinálták? Azt sem tudom elképzelni, hogy hogy tudnak úgy elaltatni, hogy ne érezzek semmit. Jó, hogy itt vagyok 30 évesen, szültem két gyereket és be vagyok tojva,mint egy ovis :) .

#789 2005. 02. 24. - 19:17:30

Szia! Örülök, hogy itt vagy! Hogy keveredtél ide? Én például teljesen véletlenül. Kérdéseidre szerintem jaws fog tudni neked válaszolni, mert én ebben a kérdésben még nem vagyok elég tájékozott. Meg neki már csinálták is a műtétet. Szóval reméljük nemsokára ő is bekukkant. Azért jó lenne ha jönnének mások is. De legalább már te ia itt vagy. Na puszi mindenkinek! Aztán nehogy betegek legyetek Timi

#790 Vica75 2005. 02. 24. - 18:14:21

Sziasztok! Nagyon örülök a fórumnak én is :) ! Timi, veled leveleztem az nlc-n :d ! Nekem belenézésre senki nem látott polipot, még endoszkóppal sem, csak a ct mutatja ki, hogy tele van az arcüregem és az iköböl is. Már több éve halogatom a műtétet, de én egész jól elvagyok így, inkább a következmények miatt félek, azért kellene túlesnem rajta. Engem altatásban akarnak (vagyis én csak úgy vállalom) műteni. Örülnék ha valaki írna a lábadozással és az egésszel kapcsolatban.Fájdalmak vannak, mire számítsak? Milyen hamar tudom a műtét után ellátni a családom, gyerekeim? Az allergiáról annyit, hogy nekem decemberben nézték vérből elég sok mindenre és a parlagfű lett csak pozitív. A doktornő szerint ez is okozhat polipot. Viszont ha visszanő, akkor mi a fenének műtessem meg magam? Én az altatástól is félek, de a fájdalomtól még jobban. Az endoszkópia pont elég volt. Köszi, ha válaszoltok.

#791 2005. 02. 24. - 16:42:11

Szia! Mindenképpen írd meg,hogy mit mondott az orvos. Mi az eredménye az allergia vizsgálatnak. Pusz Timi

#792 jaws46 2005. 02. 23. - 12:45:40

Szia Timi! No hát ha már az orrcsipeszt is használta, akkor észre kellett volna vennie. Reménykedj! Ja a látogatottságunk nem nagy, de remélem idővel többen is mernek írni az érzéseikről, valamint a tapasztalataikról. Velem a következő van per pillanat: A Mária utcába járok egy úgynevezett szteroid allergia vizsgálatra. Ez egy hetes vizsgálatsorozat. Hétfőn felagattak rám egy csomó mintát (a hátamra, matricázva), s úgy néztem ki az ing alatt mint egy hirdetőtábla. Kedden levették, majd utána telifirkálták a hátam, hogy hol helyezkednek el ezek a minták. Gondolom péntekig leolvasgatnak, és utána mondanak valamit, hogy van e köze ahhoz az orrsprayhez (FLIXONASE), amit használok. Mert ugyanis reagálnia kellene a polipnak erre a sprayre, de meg se moccan. Hátha allergia. Amúgy végeztek már rajtam egyéb allergia vizsgálatot, de mind negatívnak bizonyult. Szerintem ez sem lesz másként, de majd meglátjuk. Ha ez sem vezet eredményre, előbb utóbb újbol kikapják a polipot az orromból. No velem ez a helyzet. Írj ha kíváncsi vagy még valamire. Szia, jaws

#793 2005. 02. 23. - 11:56:42

Szia! A fül-orr-gégészeti klinikán műtöttek a Szigony utcában. Nekem belenézett az orromba de csak azzal a csipesszel a mi széthúzza az orrcimpákat. Egyből mondta az orrsövényt meg kérdezte, hogy milyen panaszaim vannak az orromra. De mást nem mondott hozzá úgyhogy akkor reménykedem, hogy nem polipom van. Azt a sprét lehet, hogy én is kipróbálom. Jó ez a fórum.Legalább valakivel megtudom beszélni a dolgokat, akinek hasonló problémája van mint nekem. Csak kár, hogy kevesen jönnek ide. Egyébként ezen az oldalon olvastam el az orrpolip leírását és amit mond tüneteket amikor kicsi a polip azt teljes mértékben észreveszem magamon. És akkor most veled mi a helyzet. Csinálnak veled valamit? Üdv:Timi

#794 jaws46 2005. 02. 22. - 16:41:47

Hál istennek az orsövényemmel nem volt eddig. Remélem nem is lesz! Gyorsan le is kopogtam! Téged hol műtöttek?

#795 jaws46 2005. 02. 22. - 16:21:31

Szia Timi! Egy szakorvos egyből látja az orrpolipot, főleg ha már tünetei vannak. Belenéz az orrodba, s ezt mondja: "Hát ez tele van!" Ekkor már jóformán nem tud vele mit kezdeni, csak a műtét, s utána a kezelések. Szerintem. Amúgy én is igazándiból csak a jobb oldalamon alszom egy ideje. Ekkor jól megy a levegő. De már csak az egyik orrfélben, sajna. Az orrsípolás az szintén nem jó, az tényleg örjítő lehet. Én használok egy "Sterimar" nevű készítményt, ami tulajdonképpen egy tengervíz alapú spray. Ha sípolás van, vagy egyéb dugulás, de lehet normál esetben is használni, akkor ezzel fújok a problémás orrfélbe. Ez fellazítja a már felgyülemlett "trutyit", vagy oldja a már beszáradtat, s így fújom ki. Próbáld ki, hátha használ. Nekem sokat segít, meg elvileg regeneráló hatása is van. Coldastoppot én is szoktam használni. Szia, jaws

#796 2005. 02. 22. - 10:19:05

Jaj most olvastam vissza, hogy hol műtöttek! Az orrsövényeddel nem volt probléma. Most nekem is kell Coldastopot használnom,calcium pezsgőtabletta meg ACC, hogy feloldja a torkomban a trutyit. Csak az a baj, hogy állandóan újra termelődik

#797 2005. 02. 22. - 10:15:22

Szia! Hát tegnap voltam dokinál, mert kontrollra kellett mennem a torkom miat. Mondtam neki az orromat, de azt mondta várjunk egy kicsit mert most volt csak a műtét, így 2 hét múlva kell visszamennem. Mondjuk már mondta, hogy az orrsövényem nagyon csúnya. Ha tényleg polipom van azt lehet látni, amikor belenéz az orromba? Nekem is az a furcsa, hogy elvan dugulva az orrom és hiába fújom nem jön ki semmi. Csak akkor dugul ki ha másképp fekszek vagy felálok és járkálok. Így esténként kell egy kicsit ügyeskedni, hogy hogy fekszek. A másik ami nagyon idegesit, hogy este csöndbe sípol az orrom. Na ettől megtudok őrülni. Na majd meglátjuk mi lesz. És neked kiveszik és állandóan visszajön?Ezzel mit tudnak csinálni? Téged hol műtöttek? Köszi a válaszodat Timi

#798 jaws46 2005. 02. 21. - 12:28:51

Szia Timi! Amit leírtál az lehet orrpolip is. Mindenesetre a szimptómák azok rá utalnak. Én mondjuk csak akkor vettem már észre amikor majdnem kilógott. Előtte is fújtam az orrom rendesen, de egy idő után gyanús volt, hogy valami van az orromban és nem tudom kifújni. Ekkor mentem el dokihoz és közölte a hírt: orrpolip. Én már 4. éve szenvedek vele! Írj, hogy mit mondott a doki! Szia, jaws

#799 2005. 02. 17. - 17:19:48

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy nektek mik voltak a tüneteitek? Lehet, hogy nekem is polipom van,de nem biztos. Dokihoz hétfőn megyek. Nekem a tünetek:orrdugulás főleg ha fekszem. Ha például elfordulok az ágyban akkor úgy érzem mintha valami mozogna az orromba. Orrfolyás és állandóan váladék van a torkomban. Nekem ez már nagyon régóta van, szerintem nem lehet olyan nagy ha az van, mert ha állok akkor jobb az orrom. Mellette van még egy jó nagy orrsövényferdülésem is. Most meg mandulaműtét után lábadozom. Üdv:Timi

#800 wonut 2005. 02. 14. - 18:19:53

Szia Jaws! A legutóbbi leveled alapján minden rendben történt a műtéted során. Bár az orrodban elvégzett munka nem látható, mint ahogyan nálam is csak idő kérdése, hogy visszafejlődik, vagy sikerült végleg megszabadulnom a poliptól. Bárhogy is alakul, biztosan van valami hajlam is a kialakulására. Csak remélni tudom, hogy megtalálod a gyógyulásod felé vezető legjobb utat, mivel biztos megoldást nem tudok ajánlani. NE ADD FEL! Wonut

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: