Házipatika fórum: Visszatérő orrpolip - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

Visszatérő orrpolip

#81 drtimar 2009. 06. 07. - 09:34:30

A hozzászokáshoz vezető orrcseppek, orrsprayk azok, amelyek a érösszehúzót tartalmaznak, és így okozzák a nyálkahártya vékonyodását. (Nasivin és társai) Ezeket kb 1 hétig szabad használni, utána hasonlóan hatnak mint edzés az izmokra, ezért egyre kevésbé jön a levegő át az orron. Leszokni elvileg akaraterővel lehet, (kibírom, hogy 1 hónapig szájon át légzem éjjel-nappal), de inkább orvosi segítséggel. (Szteroidos orrspray.) Üdvözlettel dr Timár Tibor

#82 evave 2009. 06. 04. - 06:31:17

Szia! Hol műtöttek itt Szegeden? Ha sztk kellett beutaló a háziorvostól? Ambuláns műtét volt? Nekem orrtengely ferdülésem van +polip, most szántam rá magam az allergiás "kínok" után. Köszi, Éva

#83 dobronyitimi 2009. 06. 02. - 14:42:37

Helló mindenki!Jaj, nagyon rossz azok sorait olvasni akik most is ebbe a fránya dögben szenvednek!Azt hiszem Én szerencsés vagyok ( eddig), februárban volt egy FESS műtétem és azóta semmi bajom, gondom!Igaz nem olyan már az orrom mint azelőtt de megérte a műtét!És az is igaz hogy nekem borzasztó fájdalmas volt, de azt a fél-egy órát ki lehet bírni!Mindenkinek csak azt tudom ajánlani hogy ne féljen a műtéttől ( persze aki már sokadszor átesett rajta azt megértem ha elege van!)! Jobbulást mindenkinek!!

#84 axika2002 2009. 05. 29. - 09:58:30

Hahó Mindenki! Megmondom őszintén meglepődtem azon, amit a Doktor úr írt, idézem: "....de tudniuk kell, hogy bizonyos orrsprayk használata esetén konkrétan kimutatott orrpolipok teljesen visszafejlőd(het)nek. Ezt a kollégák is tudják, de ritkán árulják el a betegeknek." - MIért nem árulják el ezt a betegnek? Nem értem! A másik amit szeretnék kérdezni, hogy a "túlzott" orrspray használattól, kialakul egy úgymond függőség...ilyenkor már többet árt, mint használ...az orrnyálkahártyát teljesen tönkreteszi, folyton bedagad, és ezért nem lehet egyszerűen letenni... olyan ez, mint a cigaretta...vagy tévedek? Hogy van ez? És, ami még nagyon fontos, hogyan lehet erről "leszokni"? Válaszát előre is köszönöm! :) További szép napot mindenkinek! axi

#85 drtimar 2009. 05. 14. - 10:08:18

Kedves VVica! Igen, erre a fajtára gondoltam. Én általában egy másik hasonlót írok fel (és használok, de nem polip miatt). A szteroidos orrsprayket nyugodtan lehet használni, műtét után is, de főleg helyette. Nem tudom, miért kellene óvatosnak lenni. A helyi kezelés egyetlen mellékhatása, hogy esetleg(!) szárítja a nyálkahártyát, és ezért használni kell mellé egy olajos orrcseppet. Ez azért kisebb gond mint egy műtét. A rhinolightról tapasztalatom nincs, de túl elvontnak tűnik. A melegítés (infralámpa) a polipra aligha van hatással, viszont fellobbanó melléküreg-gyulladásban nagyon hasznos. Üdv. Timár Tibor dr

#86 vicaverza99 2009. 05. 14. - 09:58:28

Tisztelt Doktor úr! Megtiszteltetésnek vesszük, hogy szakemberként hozzászól a fórumon. Mint látja kétségbeesett betegek keresik hasonló sorstársak tapasztalatait, mert ezt a fránya polipot nem tudjuk leküzdeni. Igazából csak azt tudjuk csinálni amit az orvosaink javasolnak, ez ugyebár általában a műtét és az utána való spray használata. Másfél hónapja volt nekem is a műtétem és akkor még 3 hétig nem volt szabad használni a Nasonex spray-t, utána is naponta csak 1x este, azt mondta az orvosom, hogy csak módjával.... Lehet, hogy erre gondolt? Hogy nagy adagban, vagy hosszú ideig való használata inkább káros (vagy éppen az ellenkezőjét váltja ki, mint amire használjuk). Mi a Doktor úr javaslata? Lenne valami alternatív megoldás? Én például szoktam még a Sterimar spray-t is használni és nagyon jól kitisztítja az orromat. Mi a véleménye a Rhinolight-ról vagy az infrázásról? Előre is köszönjük véleményét, tanácsát. Üdvözlettel: VVica

#87 drtimar 2009. 05. 14. - 09:02:33

Kedves Mindnyájan! Nem tudom, illik-e egy orvosnak itt beleszólni, de tudniuk kell, hogy bizonyos orrsprayk használata esetén konkrétan kimutatott orrpolipok teljesen visszafejlőd(het)nek. Ezt a kollégák is tudják, de ritkán árulják el a betegeknek. Üdvözlettel dr Timár Tibor

#88 vicaverza99 2009. 05. 13. - 14:29:48

Kedves "naptar1"! Igaz, hogy én nem vagyok orvos, de a problémám miatt rengeteget olvastam az orrpolippal, szaglással, műtétekkel kapcsolatban, orvosok és fórumozók írásait. Sajna úgy tűnik, hogy nálad hajlamos a polip visszanövése (arra nem is merek gondolni, hogy esetleg nem voltak eléggé alaposak a műtéteid-hiszen írtad, hogy több helyen, több orvos is végezte) Az arsmedica.hu honlapján olvastam, hogy milyen fontos a radikális (minden gyökeret) kitakarító műtét. Szó szerinti idézet a honlapról: "...A késői szövődmények kialakulása (pl. kiújulás) a megfelelő technikával, és gondossággal végzett műtéttel, valamint gyógyszeres utókezeléssel előzhetők meg". Vannak itt TB finanszírozású műtétek is (orrsövény, stb.) de pont az orrpolip nem az, de azért lehetne érdeklődni. Kontrollon már nekem is kiderült, hogy egyik oldalon polip maradvány (csonk) maradt a műtét után -hát majd kiderül, hogy ez kiújul-e vagy nem. Ez volt az első (és remélem utolsó is:) polip műtétem. Viszont azóta megszűntek az asztmás (sipoló levegővétel, éjszakai, többórás köhögési rohamok) és allergiás (állandó orrfolyás, kiszáradt torok, torokkaparás) tüneteim. Mert ha ilyenektől szenvedsz, akkor ismét a műtétet kell választanod sajnos, hátha ettől teljesen meggyógyulnál! Kívánok minden jót és győzd le végre a polipokat!!!!! Üdv: VV

#89 naptar1 2009. 05. 13. - 13:03:14

Tisztelt Mindenki! Az előzőekhez az én tapasztalatomat is szeretném megosztani, hátha valaki tud valami okosat ezzel kapcsoaltban! 5x volt arcüreg műtétem (FESS, sinoscopia) polyusok miatt. Bármit szedtem (antibiotikus, steroid, aspirin protect ). bérmilyen orcseppet használtam a polypok mindig visszatértek. ( Legutóbb 2 hónapos műtét után). El vagyok keseredve, nem kapok levegőt, orrhangon beszélek, folyik az orrom, és "nézek kis a fejemből". Magyarul: nagyon rossz közérzetem van tőle, enyhe egyensúly zavar. A műtétről már hallani sem akarok, mert az eredmény nulla. Hiába kerestem különböző orvosokat, főorvosokat, professzort. A vizsgálat majd a műtétek eredmény nem hoztak.

#90 osva 2009. 05. 12. - 16:28:23

Helló VV Ez elég rosszul hangzik, annyiból mindegy hogy már megkaptam az utolsó szurit, ha meg megint elmegy a szaglásom csakis a műtét jöhet szóba. egyébként a doki azt mondta hogy legkevésbé a szaglásra jó a műtét inkább az elviselhetetlen dugulásra hat, az meg nekem sose volt. Mellékhatást egyenlőre nem érzek csak az arcom lángol néha, de a 3. héten az is el szokott múlni. Egyébként én is találkoztam olyan orvossal aki azt mondta hogy mindent csak ezt ne. Ha vmi fejlemény lesz majd megírom (ha még élek). Üdv Osva

#91 vicaverza99 2009. 05. 12. - 14:40:03

Kedves Osva! Engem is cserben hagyott a szaglásom jó 10 évvel ezelőtt. Aztán volt orrsövény műtétem, a szaglásom nem jött helyre. Én is kaptam szteroid "bomba" kezelést Prednisolum gyógyszerben, és ez is azonnal helyre hozta a szaglásomat. Aztán lassan (fél év sem telt el)ismét elhagyott a szaglásom. Ekkor írták fel azt a csoda szurit. De amikor a háziorvos meglátta, nem adta be! Azt mondta, hogy egy életre tönkreteszem a mellékvesét, hormonháztartást, stb. Szóval én nem adattam be. Aztán így most mikor már ismét nem tudtam levegőt venni, orrpolip is kialakult ismét műtétem volt (ld. alábbi hozzászólásomat). A szaglásom helyrejött a műtét utáni 2-3 hétig, aztán fokozatosan ismét megszűnt. Használom én is a Nasonex-et, hogy ne újuljon ki a polip, de a szaglást nem hozza vissza. Szerintem soha. Óvatosan azzal az injekcióval!!! Mert ha elmegy a hatása folyamatosan adni kell, illetve rászokhatsz! Inkább szaglás nélkül mint mindenféle mellékhatással. Én is tudom milyen 10 év után érezni a kávé, stb. illatát. Üdv. és minden jót: VV

#92 osva 2009. 05. 09. - 20:50:30

Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek a történetemet. Úgy kezdődött hogy egy megfázás után 2,5 éve eltűnt a szaglásom, de teljesen. Teltek a hetek, hónapok, de nem akart visszajönni, meg az orrom is folydogált. Először egy jónevű öreg gégész doki nézte meg, felírt egy orrcseppet amitől nem lett jobb és kész.Ezután a körzetihez mentem, Ő azt mondta kéne Ct-t csinálni,de csak gégész utalhat be.Visszamentem, szerencsére egy fiatal doki volt, lett is CT.Már a műtét időpontját akartuk megbeszélni, amikor azt kérdezte mi lenne ha szteroid injekció kúrával is próbálkoznánk. Naná hogy igent mondtam, beadta az elsőt és másnap visszajött a szaglásom, nagyon durva érzés több mint 2 év után mindenféle dolgokat újra érezni. Eddig a legjobb kaját úgy nyeltem csak mint a nokedlit.Most kaptam az utolsó szurit ez kb 3 hétig tart aztán nasonex a szintentartáshoz amig élek.Remélem sikerül.Levegővétel gondjaim szerencsére nem votak.

#93 Andris68 2009. 04. 07. - 15:59:00

Sziasztok! Osztom a véleményt, hogy muszáj a bátorságot összeszedni, és túlesni a műtéten. Én kb. 10 éve halogattam, 4 orvossal beszéltem, mindenki műtétet javasolt, orrsövény+orrmandula. Az utóbbi időkben állandósult a fejfájásom, aludni csak orrcseppel, és horkolásgátló tapasszal tudtam, ráadásul allergiás tüneteim is voltak ( tüdőhörgés, órás-másfélórás köhögőrohamok) Másfél hete műtöttek altatásban. Az altatásból való ébredés borzalmas volt, mert iszonyatosan fájt a torkom, a nyelvem, a szájpadlásom , az összes fogam. Az orrom nem:) 3 napot töltöttem kórházban, közben csak inni tudtam, mert alig bírtam nyelni. A torkom állandóan kiszáradt, ami az altatás miatt felsértett gégémnek nem tett jót. A könnyeim folytak folyamatosan, aztán tüsszentési rohamaim voltak, de visszafogtam. A tamponkiszedés nem volt vészes. Maga a műtét így altatásban nem volt borzalmas, csak ami utána jött. Én a tamponkiszedés után sem kaptam levegőt. Másfélhét szenvedés, fuldoklás és nemalvás után kiderült, hogy valami vérrög gátolja a levegővételt. Emiatt a vérrög miatt pang a váladék az orromban, ami egy idő után gusztustalan, sárgás, szagos lett. Antibiotikum kezelés után sem lett jobb. Úgyhogy, amikor kontrolra visszamentem, rögtön öten le is fogtak :) és helyi érzéstelenítésben kinyaszatolták ezt a vérrögöt (vagy polipot). Ez elég borzasztó volt, végigbőgtem a 10 perces procedúrát, mert bozasztó volt, ahogy tépik-cibálják kifelé az orromból ezt a valamit. A lidokain miatt meg nem tudtam rendesen levegőt venni. De után azonnal kaptam levegőt, és rendesen ki is tudtam fújni az orrom, elmúlt az orrváladékozás. Így nekem több mint 2 hetes lesz a gyógyulásom.

#94 vicaverza99 2009. 03. 29. - 15:53:37

Szia "tojás18"! Ha Fül orr gégészeti vizsgálaton és a CT felvétel is polipot igazol azt csak műtéttel lehet eltávolítani. Általában a CT re is kell várni 1-2-3 hetet, attól függ, hogy hol laksz. Ha altatásban végzik (ajánlom!) ezidő alatt el kell végeztetni jó sok vizsgálatot, mellkas rtg, vér-vizelet vizsgálat, vércsoport (1 hét alatt van meg), EKG, altatóorvossal konzultáció. A műtét orron keresztüli endoszkópos FESS műtét. Ha megvan a műtét már másnap kiveszik a tampont, de 1 hétig erőlködni, hajolni, forró fürdőt venni, lehajolva hajat mosni, stb. nem szabad, versenyszerűen sportolni 3 hét után lehet! Ha panaszt okoz az orrdugulás, meg kell találni az okát és meggyógyítani, mert a bedugult orr nagyon kellemetlen és hosszú távon még komolyabb problémákat okoz. Bátorság és mielőbbi gyógyulást! VV

#95 tojas18 2009. 03. 29. - 11:53:40

Sziasztok! nekem is kezd elegem lenni az állandó orrdugulőásból... azt akartam,hogy egy műtétes procedúra mikkel jár? értem ezalatt a vizsgálatot, mivel?hogyan? a műtét előzményeit... milyen hosszú idő telik el köztük? tamponálás? meddig nem lehet utánna csinálni semmit? mer én teniszeznék utánna versenyszerűen...:S

#96 vicaverza99 2009. 03. 28. - 20:36:48

Kedves Gigi! Túl vagyok a műtéten, melyet altatásban végeztek. Kétoldali orrpolip, váladék az arcüregben, stb. Hosszú műtét volt, de az altatás utáni kisebb kellemetlenségen kívül más panaszom nem volt. (ja és a tamponkivétel, ami 15 mp) Még fájdalomcsillapító sem kellett utána. Coldastopot használok, ami nagyon jó vitaminos olaj, segít kiürülni a kisebb alvadtvér nyomoknak. Később Nasonex a kiújulás ellen. Allergiám nincs, csak ez a dugulás okozott allergiás tüneteket (állandó orrfolyást) és allergiás aszthmát. Mindkettőre írtak fel gyógyszert de szerintem fölöslegesen. Mindenképpen el kell menni műtétre, mert utána nagyon jó érzés szabadon belélegezni a levegőt! Több hónapi szenvedés után ez a 3-4 nap kórház szinte semmi. Mindenkinek jobbulást és bátorságot a műtéthez (ha már elkerülhetetlen!) Vica Priviben további részletek-ha kell-:)

#97 dobronyitimi 2009. 03. 28. - 08:04:41

gigi 01, nekem is jócskán volt az arcüregemben, és az orromban is belőlük!Nekem is egy makacs náthával kezdődött, miután arcüreg gyulladás, és jöttek a polipok!Rengeteg emberrel beszéltem itt az oldalon is és mindenki máshogy élte át a műtétet.Mivel nekem gyulladásban volt az arcom, és mint ahogy egy foghúzásnál is akkor nem hat az érzéstelenítő, nem zsibbadt el kellően, így színte éreztem minden fájdalmat!De, akár fáj akár nem túl lehet élni, és utána csodás az élet újra!Engem csütörtökön műtöttek, és még két napig szivatták, ami nekem egyáltalán nem fájt, szombatra már teljesen jó volt minden!Csak azt tudom javasolni, hogy ne félj, inkább minél előbb ess túl rajta!!Sok sikert a műtéthez!!

#98 Gigi01 2009. 03. 27. - 15:37:14

Szia Vica! erről én is olvastam már. szerintem mindenképpen az allergiát meg kell szüntetni (ha van), illetve lugosító ételeket kell(ene) enni. én így olvastam. ez azért elég nehéz. utána kell nézni hogy milyen ételek ezek. meg a dokinő azt mondta nekem hogy kezeletlen megfázásból is eredhet. amikor én először elmentem hozzá orrdugulással, közölte hogy arcüreggyulladásom van. én meg mondtam neki hogy dehát semmi bajom nincs csak bedugul az orrom. szóval ezzel is vigyázni kell. de a lugosítás tényleg nagyon fontos. drukkolok a műtéthez!! üdv Gigi

#99 Gigi01 2009. 03. 27. - 15:32:43

sziasztok nekem is most derült fény az orrpolipra. a CT eredménye az lett hogy tele van az arcüreg és a homloküreg is. a dokinő aki vizsgált azt mondta hgy helyi érzéstelenítéssel lesz de itt olvastam hogy ilyen esetben már altatást mondtak nektek. tényleg nagyon gáz a helyi érzéstelenítés? iszonyúan félek. most keresek jó orvost. vagy lézeres megoldást, de állítólag ilyen súlyos esetben már nem műtik lézerrel. üdv Gigi

#100 vicaverza99 2009. 03. 08. - 17:49:21

Sziasztok, Hasonló problémával küzdök mint ti mindannyian, orrpolip- és a ct felvétel után arcüreg polipot is találtak nálam. Megvan a műtét időpontja, már nagyon várom, mert nagyon szenvedek az orrdugulástól, főleg éjjel, mikor kiszárad a torkom és tiszta lepedék a nyelvem, szájpadlásom. Egyébként altatásban lesz-ezt azonnal mondta a doki- nem kellett külön kérés hozzá!!! Csak remélni merem, hogy a műtét után minden rendben lesz. Volt két korábbi műtétem is 15 évvel ezelőtt : orrsövény és 3 hétre rá arcüreg tisztítás.Érzéstelenítéssel, de szörnyű volt!!! El is ájultam a végén. Azt olvastam valahol a net-en, hogy a hajlam, a környezet szennyezés és a SZERVEZET ELSAVASODÁSA is okozhatja a polipot, erről szeretnék többet tudni, de már utána néztem a lugosításnak is. Nektek mi a véleményetek róla, ill. arról, hogy hogyan lehet hatékonyan megelőzni a visszanövést. Előre is köszönöm a hozzászólásokat és mindenkinek: jobbulást! VV

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: