Házipatika fórum: Visszatérő orrpolip - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 39
  • 40
  • 41

Visszatérő orrpolip

#801 jaws46 2005. 02. 14. - 13:58:52

Szia wonut! Örömmel olvastam, hogy reagált valaki a levelemre! Köszönöm! No nézzük az én problémámat. Az én műtétem pesten volt a Péterfyben. A körülményekre szerintem nem lehet panasz, már amennyire én fel tudom mérni, mint egyszerű kívülálló. Az én műtétem helyi érzéstelenítéssel zajlott, fektetve. Nem nevezhetném fájdalmasnak, bár ha érzékeny területet érintett az orvos, akkor jeleztem, és ő adott még érzéstelenítőt! Kb. 3/4 órás volt a legutóbbi műtétem. Utána behelyezett egy gézcsíkot mindkét orrlikamba, amelyet másnap dél körül vett ki. Természetesen parittyát is viseltem rendesen. Na tehát úgy nézett ki a műtét, hogy első nap befeküdtem, második nap műtét, majd a negyedik napon engedtek haza. Kontrollra vissza kellet járnom, kb. 2 naponta, ha jól emlékezem. Ekkor megnézett, leszívta az orrom, s ki is tisztította, s egy idő után egy Flixonase nevű spray-t kellet használnom. Coldastoppot én is használok, ill. használtam amikor heggesedett az orrom. Fájdalmat én sem éreztem. Sőt az egyik "legkellemesebb műtét" szerintem. Bár előtte soha sem műtőttek. Se előtte, se utána fájdalom. Az orvosomra én sem panaszkodhatok, mert szerintem ő is lelkiismeretesen végzi dolgát. Őt dr. Augusztinovcs Mónikának hívják. Budapesten élek jelenleg. Köszönöm a tapasztalataid, remélem a gyógyulásod tartós lesz, s ha Debrecenben járok feltétlenül felkeresem az orvosod, ha meg nem gyógyulok addig! jaws

#802 wonut 2005. 02. 10. - 09:16:33

Szia Jaws, Sajnálattal olvastam a történetedet, és beszéltem róla a fül-orr-gégészemmel, aki néhány héttel ezelőtt műtött az első polipommal (remélem az utolsó is volt egyben), és orrsövényferdüléssel. Az orvosom azt mondta, hogy a problémádat nehéz így látatlanul megítélni, ezért megnyugtató tanács sem adható.Jó lenne tudni, hogy hol műtöttek, ki műtött, és nem utolsó sorban ismerni-látni-téged. Nem tudni azt sem, hogy milyen volt az utókezelés minősége -ugyanis az legalább olyan nyomatékkal bír mint a műtét maga. Én 5 napig feküdtem bent az altatásban végzett műtét kapcsán, majd naponta jártam kezelésre ( orrleszívás, tisztítás) újabb 5 napig, azután 2 naponta, újabb egy héten át. Közben otthoni használatra kaptam egy orrnyálkahártya regenerálására szolgáló készítményt, olajos orrcseppet aminek a neve COLDASTOP ( bővebben olvashatsz róla a neten (gyogyszer.lap.hu).Éjszakára pedig VAZELINt használok az esetleges össszenövések elkerülése érdekében. A következő lépés egy orrspray lesz, ami végleg rendezi a helyzetet.Szóval most tartok a műtét utáni 17.napon, és csak jó tapasztalataim vannak, fájdalmat nem éreztema kezelések során sem, csupán egy kis kellemetlen érzést, ami elmúlik egy pillanat alatt és utána már csak azt érzem, hogy csodálatos dolog 2 év után ismét levegőt venni az orromon.Nyugodtan alszom és nem horkolok-a fültanuk állítása szerint. Az orvosom nagyon jó szakember, és igazán hálás vagyok mindazért amit tett eddig a gyógyulásom érdekében. Ő valóban az egész embert gyógyítja, nagyon lelkiismeretes, nem pénzcentrikus és nem felejtette még el a definíciót, hogy az egészség a testi és lelki jólét együttesen.Ezért mindig van ideje a betegeket meghallgatni, a panaszaikkal vagy éppen az elégedettségükkel foglalkozni, és együtt örülni a pácienssel együtt elért eredményeknek. Ha Debrecenbe eljössz, te is találkozhatsz vele. A Kenézy Gyula kórházban dr.Tóth Tibot keresd.

#803 jaws46 2005. 02. 01. - 16:27:32

Az orrpolipom 2001 nyarán alakult ki, vagy az idő tájt. Először 2001. novemberében műtöttek orrpolippal. Az a műtét szerintem nem sikerült túl jól, mert a műtét után sem kaptam levegőt az orromon. Az orvos kitisztította, de mindig akadt a légzés. Ezek után fél évig jártam a műtétet végző orvoshoz utókezelésekre, de nem sok eredménnyel. Ezután nem jártam kezelésre, mert nem javult az állapotom. 2003 tavaszán már eléggé elburjánzott a polipom, ezért felkerestem egy másik orvost, aki 2003. áprilisában megműtött. Ez a műtét jól sikerült, mindkét orrjukam kíválóan szelelt, arcüregek kitisztítva. Úgy gondoltam itt a vége, de nem. A műtét után jártam utókezelésekre, de az orvos közölte, hogy sajnos újból nőnek a polipok. Keressünk okokat. Jó. Allergiateszt. Mondjuk ezt még a beavatkozás előtt elkészítette, de negatívnak bizonyult. PH érték mérés. Ez mutatott savasodást a nyelőcsövembe. Hátha ez az ok. Irány a gasztroenterológia. Itt felírtak gyógyszert, amelyet fél évig kellett szednem. Egy ideig volt javulás, de utána újból erősödtek a tünetek. Tehát nem jött be. Sumetrolim adagolás. Egy ideig gyengültek a tünetek, majd újból erősödtek. Nem vált be. 2004. augusztusában újabb műtét, amely szintén jól sikerült, dőlt a levegő mindkét orrjukamban. De azóta megint jönnek vissza. Azóta kipróbáltak rajtam egy ún. "égetési" módszert, amely egy forrasztópáka szerű műszerrel történik, amellyel a kinövő polipokat megégetik. Egyetlen gyógymód volt eddig amelyik bevált az a szteroid, amely lehúzza a polipokat, de az meg nem alkalmazható hosszútávon. Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben az kérem jelentkezzen, hogy mi segíthet még az állandó műtéteken kívül, vagy esetleg még nem vizsgált okot ismer. Előre is köszönöm. jaws46

• 41 Oldal +
  • « Első
  • 39
  • 40
  • 41
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: