Házipatika fórum: Magas koleszterinszint - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 7 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Magas koleszterinszint

#1 budaieva9 2015. 02. 04. - 22:22:30

A magas koleszterin szint nagyon gyorsan csokkentheto az alacsony zsir , novenyi alapu etrenddel.
A novenyekben nincs semmi koleszterin.
Amerika legsikeresebb szakembereinek beszamoloit foglaltam ossze a 2.3.4. reszben a you tube videomban

https://www.youtube....h?v=d5973ZIAgoc

#2 nagynegabika 2012. 05. 24. - 15:24:14

Csak javasolni tudom a nor-oil szűz lazacolajat! A férjemnek bevált! Hátha másnak is segít!

#3 miro132 2012. 05. 16. - 08:38:07

Tisztelt Fórum! 3 hete mértek nálam 6,6 koleszterin szintet melyet sikerült 5 re levinnem úgy hogy esténként zöld lucernát fogyasztottam kb 2 hétig. Javaslom mindenkinek hogy próbálja ki. :)

#4 smileshop 2012. 05. 08. - 23:05:56

Tisztelt Fórumozók! Tudom, hogy betegségükkel kapcsolatban nap, mint nap rengeteg ajánlattal keresik meg Önöket. Ennek ellenére én is csatlakozom hozzájuk, mert egy olyan termékcsaláddal találkoztam, ami mellett nem tudok csak úgy elmenni. Teljesen természetes alapanyagú. Betegségek széles palettájának hatásosan csökkenti a tüneteit és a kellemetlen mellékhatásait, szövődményeit. Ilyen betegségek a cukorbetegség, a magas koleszterinszint, a magas vérnyomás, szív és érrendszeri megbetegedések, ízületi betegségek, allergia, gyomor és bélpanaszok. Amit én látok, az az, hogy cukorbetegek és magas vérnyomással élők számolnak be arról, hogy ezek a termékek mind a két esetben lecsökkentik a mért értékeket, sőt hosszú távon a normális értékhez közeli értékeket mérnek. Vannak olyan beszámolók, hogy egyes esetekben sebek gyógyulnak be nagyon rövid idő alatt. Én is kipróbáltam a termékeket és elmondhatom, hogy óriási segítség az, amikor egy évek óta tartó nyavalyától megszabadul az ember. Nekem a reflux betegségem két hét alatt megszűnt. Az is óriási eredmény, amikor a párom fiának az ekcémától hat hétig fájt a füle és be volt dagadva az arca és az egyik terméktől már két nap alatt tünetmentessé tudott válni. Nekem már bizonyítottak ezek a termékek. Ha valakit érdekel, akkor küldjön üzenetet a vasascsaba68@gmail.com email címre.

#5 HalmyPeter 2012. 04. 18. - 19:45:46

Tisztelt fórumozók ! sajnos érintett vagyok az ügyben. Hosszú évek ülőmunkája,túlsúly,mozgásszegény életmód oda vezetett,hogy két éve stroke-ot kaptam,amiből csodás módon teljesen felépültem. Lefogytam 10 kg-ot és már többet mozgok igaz nem eleget. Szerencsére kialakult egy új szenvedélyem : gyógynövénykertészet. magam termesztem a különleges indiai,kínai (és magyar ) gyógynövényeket és ezeket natúrban fogyasztom. Amikről itt olvastam,sok termék részben,vagy egészben ezeket a növényeket tartalmazza. Nekem pl. 5 aloem van és ivólé formájában iszom ugyanazt az aloe zselét,amit adjusztálva felturbózva komoly összegekért árulnak. Részt vettem Horváth professzor úr injekciókúráján,az eredményt még nem tudom,de vannak jelei,hogy sokkal jobban érzem magam. Sosem szabad feladni. Pl. csináltam előtte egy alkoholos fokhagymakúrát kínai recept szerint,hatása semmi. A fokhagyma mégis csodaszer. összefoglalva : a./ sosem szabad feladni, b./ be kell tartani az orvosi utasításokat : kontroll,fogyás,mozgás,gyógyszer c./ én az alternatív kiegészítőket egyszerre használom időköz kihagyással kúraszerűen,mert mellékhatásuk nincs. Időnként ma is csinálok fokhagymakúrát,de ,mellette almaecet,kombucha,aloe vera kúrát is. rendszeresen fogyasztok centella asiatica-t,bacopa monnierit,gulan-lycium chinesis-t. Jól vagyok pedig ma van a 63.születésnapom. Üdvözlettel : Péter

#6 szuperfater 2012. 02. 09. - 16:39:52

Kedves Fórumozók és hasonló problémával élők! Én a saját tapasztalataimat szeretném megosztani, magas vérnyomásom következtében kapott szívinfarktusomról és az ezután megtalált menekülő utamról. Bizony 43-évesen még kevésbé "öröm" szembesülni e könnyen végzetesen végződhető betegséggel. Hát még utána szembesülni a rengeteg és drága gyógyszer mellékhatásaival és a tudattal, hogy életünk végéig így élhetünk. Kezeléseimre járva mindvégig azt reméltem, hogy ha már megúsztam, akkor újra egészséges lehessek. De szembesültem azzal a ténnyel, hogy mindig is betegként kezelnek, ráadásul kezelésre járó sorstársaim nagy része már visszajáró "vendég" volt. Tehát egyre inkább egy ördögi körnek kezdett tűnni a jövőm. Két év után, keresgélve rátaláltam egy lehetőségre és gondoltam egy próbát megér. Már az elején szimpatikus volt az a megközelítés, hogy a szervezetünket egy egészben világította át, kezelte és a saját öngyógyító képességét támogatta. A problémák gyökerét megkeresve, hogy maga a kiváltó ok szűnjön meg. Vagyis az újra egészséges élet lehetősége került elém. Amit találtam, az az ősi keleti gyógymódok, a Kínai-Tibeti medicina volt, és ennek teljesen más megközelítése a betegségeink kezeléséhez. Mivel már leírtam, ezért itt nem részletezném újra: http://goo.gl/ClcmG csak annyit mondanák még el, hogy ajánlottak egy kombinált szív- és érrendszeri tisztító kúrát, mely három hónapos volt. Eközben elhagytam gyógyszereimet (hatfélét) és a kúra után egyre jobban éreztem magamat. Megszűntek a mellékhatások és a vérnyomásom is megfelelő volt. A későbbiekben, ahogyan egyre jobban megismertem a termékeket és hatásaikat, no és persze ezt a más életmódot, egyre inkább megértettem a visszaszerzett egészségem okait. Hiszen nincsen egyetlen csodakapszula, mely megoldja egycsapásra bajainkat! De van egy tudatos életmód- és tudatos táplálkozásforma, mellyel ténylegesen megszabadulhatunk a magas vérnyomástól és az árnyékában lévő halálos következményeitől is. (nem véletlenül nevezik a magas vérnyomást a néma gyilkosnak) Modern világunk népbetegsége, melyel az utóbbi száz év fejlődése miatt az emberi szervezet nem tud lépést tartani. Mint ahogyan a hiánybetegségek is jelzik e lemaradást. Növekvő tápanyaghiány, sejtjeink éheznek és megindulnak a rosszírányú sejtburjánzások. Hogy levelemet befejezzem, ezekről mind olvasható itt: http://goo.gl/mMWKu Csak természetes gyógynövény, gyógygomba kivonatok és biotechnológiás termékek 5000-éves tudással. Titkos császári receptek, teakeverékek és a keleti gyógymódok alapján kifejlesztett világszabadalommal védett akupunktúrás készülékek. Ezek küzül egy, mely természetesen optimalizálja a vérnyomásunkat az energia csatornáinkon keresztül: http://goo.gl/HDZM1 Tehát van kiút és lehetőség, méghozzá természetes lehetőségek a magas vérnyomás cspdájából!

#7 leslie18 2010. 10. 11. - 13:14:53

Kedves Peti! Olvasom amit írtál, mind nagyon szép és igaz, mégis van hiányérzetem. Vajon azzal tisztában vagy, hogy néhány gyógynövény készítmény semlegesítheti a szedett gyógyszerek hatását? Igaz nem tapasztaltam csak az orvosom hívta fel a figyelmem és utána olvastam. Nem beszélve arról, hogy rengetek ajánlott gyógynövény készítményt kellene szedni. A pozitív gondolkodás és a stressz mentes élet sokat segít az ember egészségének megőrzésében ez nem vitás, de a stressz kerülése csak részben múlik rajtunk, persze törekedni kell rá. Arról nem látom, hogy írtál volna mi okozza a magas vérnyomásod, és magas koleszterint, keresték egyáltalán? Én a magas vérnyomásom jelentkezése után egy hónappal már kardiológusnál voltam, és megtalálták a magas vérnyomás okát. Az okok keresése szerintem nagyon fontos, sőt elengedhetetlen. A túlsúly nekem is gondot okoz, nem tanácsos 80 kg fölé mennem, enni is nagyon szeretek. Minden evő vagyok, amire vigyázok az a szénhidrát, és persze a mennyiség. Kenyeret keveset eszem, főzelékhez semennyit, a levesekbe nem teszünk tésztát. Gyümölcsből lehet enni, / kivéve szőlő, banán, szilva/ natúr joghurt, kefir, saláták, persze nem cukros öntettel, húsok zöldségek. Az édességről sem mondtam le, de csak ritkán eszem, talán hetente egy-két szelet sütit. Éhezni koplalni nem szükséges, a súlyunkra így is lehet vigyázni. Nem tudom miért mozogsz keveset, de ha csak sétálsz napi rendszerességgel napi 20-30 percet már az is segít. Üdvözlettel: Laci :)

#8 peti6807 2010. 06. 14. - 12:42:46

Kedves Mindenki ! :) 15 éve kezelnek magas vérnyomással, a koleszterinem sem jó aminek többnek kellene lenni az kevesebb aminek kevesebbnek az több, 42 éves vagyok 182 cm magas és 96 kg. Keveset mozgok sajnos és imádok enni. Bele lehet őrülni amikor vcalaki azt monja ne egyek ezt ne egyek azt egyek csak ilyet csak olyat, egy belgyógyi prof ismerősöm azt mondja mindent ehetek csak ésszel,Megettem egy csomó Aloe cuccot, és mondom őszintén nagyon jó, bár a véreredményem teljesen felborult tőle viszont nagyon jól éreztem magam és mostmár azt is tudom hogy nem jó időben mentem mert még szedtem egyik másik készítményt még szép hogy fars eredményt láttam. Egy tuti és ezt megtanultam, nem kell a nagyon drága aloés termék, mindegyiknek megvan a magyar megfelelő gyógynövénye, csak foglalkozni kell vele, olvasni utána. A fokhagyma jó ha a gerezdet elvágod és vízzel lenyeled mint a gyógyszert. így sem zavaró az illata és nem fáj a gyomrod sem tőle.A hidegen sajtolt tökmagolajtól napi reggel egy evőkanáltól beáll a koleszterin is szépen, és ez itthon van tudod honnan. Rengeteg a gyógynövényünk egyik jobb mint a másik. No meg a pozitív gondolkodás, ha fáj , majd elmúlik, sokat kell nevetni, jó dolgokat tenni és szinte érzed hogy a szabad gyökök elhagynak. Észrevettem magamon hogy ha autózom ingerült vagyok, mindenki hibás csak én nem. Próbáld ki mosolyogj a másik hibáján ha vezetsz hidd el ő is azt fogja tenni és belátja a hibáját, ha lassítasz és intesz a gyalogosnak hogy elengeded ő visszaint megköszöni jó érzéssel tölt el és olyan mintha egy csomó rossz távozna belülről. Na ezek kellenek a magas vérnyomás kezelésére a koleszterin rendbetételére meg sok mindenre. Üdv Peti

#9 zsugeda 2010. 02. 27. - 08:31:43

Üdvözlet mindenkinek! Hát tényleg jó nagy vitát váltott ki szegény fokhagyma. Fogadjuk el, hogy valaki arra esküszik, hogy a kapszula jó. Kolléganőm aloe vera termékekkel foglalkozik, orvosi kongresszusokra jár, esküszik a fokhagyma és halolaj kapszulákra. Igaz havi szinten csak a fokhagyma kapszula 15 ezer forintba kerülne (amit nekem be kellene vennem, mivel magas vérnyomásu vagyok). Ez nagyon húzos, nem telik rá három gyerek mellett. A koleszterinem is magas, arra most gyógyszert szedek (már csak 3 szemet utána leállunk vele), illetve a fokhagymával próbálkoztam. Jövő hónapban megyek vérvételre akkor tudom meg, hogy használt-e. Nekem is ég a gyomrom a fokhagymától, most olvastam a neten, hogy napi 600 mg már használ, a vérnyomásra is, és az érfalaknál a vérzsír feloldására is. Én minél nagyobb fokhagymákat veszek, abból egy gerezdet átpaszirozok fokhagyma paszirozon és összekeverem egy kis mézzel. Igy nem ég a gyomrom tőle és nagyon finom. Minden este igy veszem be és nincs fokhagyma szagom se tőle. Viszont a fokhagymából sem szabad sokat fogyaaztani mert a jó koleszterint csökkentheti. Erre is vigyázni kell. Szóval ne veszekedjünk, szerintem próbáljunk jó tanácsokkal segiteni egymást, hiszen minden gyógyszernek mellékhatásai vannak, a természetes termékeknek pedig nincsen. Az egyik gyógyszer hozza a másikat és nagyon sokan vannak akik nem tudják ezeket a flancos drága étrendkiegészítőket megvenni, viszont természetes termékekkel is lehet segiteni. http://www.uzemorvos.info/verzsir.htm olvassátok el!!!!!!!!!!!!

#10 domjania 2009. 11. 05. - 19:58:39

Kedves Márti! Elfelejtettem írni, hogy 3 orvosig mneg sem álltam, és mivel a harmadik azt mondta nem javasolja a gyógyszert, egy hét után letettem. Most várom a reggeli eredményem leletét:) Üdv, d

#11 domjania 2009. 11. 05. - 19:54:15

Kedves Márti! Köszönöm a jótanácsot. Bár tudnék hinni benne! Mikor letettem év elején a gyógyszerem, tudtam, hogy csak a iéta maradt nekem, így előszőr lazábban, aztán -látva az eredényeket- szigorúbban is követtem a diéátád előírásokat. Sajnos azonban, mint ahogy írtam is, ennek ellenére meg sem állt a kol. szintem. Persze diétát most is tartok. Egyetlen bűnös szokásom a csoki:) ezt az elmúlt hetekben szedtem fel. Gyümi és zöldség nálam mindennapos, állati eredetű akármi pedig nemigen van az egész házban, már nagyon régen. Akkor is csak a férjem kedvéért volt, de szegény már megszokta az ízeimet.:) Testmozgás nélkül pedig nem lehetne velem bírni, így arról úgyis gondoskodom. Csak abban reménykedem, hogy bár sok a kol., lerakódni nem hagyom. Mégegyszer köszönöm a tanácsot! Üdv, d

#12 hebogi 2009. 11. 04. - 09:58:44

Az új Bios Life Slim™-ben 25 fontos, az egészséget támogató balasztanyag, vitamin és a szabadalmaztatott "7 X" K képlet található meg. Ezek segítik az agyban a leptin müködését és étkezések után alacsonyan tartja az inzulint és a vérzsírok mennyiségét. Bios Life Slim™ csökkenti az éhséget, javítja az étkezési szokásokat és a zsírégetést hosszú távon. Bios Life Slim™ nem egy szintetikus vitaminkeszítmény, hanem egy kilométerkő a táplálkozástudományban, hiszen mérhetö és így bizonyítható. A világon több vezetö szervezet, mint például a az American Heart Association, a Cleveland Clinic vagy a Stillwater Heartcenter táplálkozás tudományi vizsgálatokkal bizonyitják a pozitív hatásokat. http://bolthely.hu/b...yokuras_italpor Koleszterin csökkentés: http://bogi.zolditalok.hu/

#13 anubisz64 2009. 10. 30. - 21:30:29

Kedves domjania! Muszáj szedned az Ezetrolt? Kardiológus ajánlotta, vagy a nőgyógyászod???? Terhesség esetén nem szerencsés.... :o májfunkciós eltéréseket okozhat. ilyenkor inkább a diéta lenne hasznos, mediterrán jellegű, gyümölcs, zöldség, kevés tej, párolt fehér húsok, hal, szárnyas... :p A fokhagyma hatása egyáltalán nem bizonyított!!! én most írtam ebből a szakdolim, diétázó csoportom volt, és nagyon jó eredményket értek el. Sokkal kevesebb volt náluk a kardiovaszkuláris esemény, úgymint infarktus, angina, stb. Ún. mediterrán diétát alkalmaztam náluk, itt a házipatikán is találsz rengeteg jó tanácsot, étrendet. Próbáld meg diétával visszafogni, és persze a mozgás is jó hatású, napi fél óra erőteljesebb (nem andalgós) séta. Legalábbis, a míga baba a pocidban van, és szoptatásnál sem ajánlotta a statin. Üdv:,Márti

#14 domjania 2009. 10. 26. - 15:07:12

Kedves Mindenki! A férjem találta meg ezt a fórumot, pedig én is régóta keresgélek sorstársakat. Nagyon örülök, hogy látom, nem vagyok egyedül!!! KÖSZÖNÖM, mindenkinek, aki ide leírta a panaszát, vagy a tanácsát!!!31 éves vagyok és 18 éves korom óta szedek gyógyszert az akkor 12-es k. szintemre. Zocor, Atorvox, Atoris stb. Mindent ettem, mindenféle adagolásban. Mivel a legutóbbi gyógyszeremet már csak belgyógyász engedélyével lehet szedni, úgy érzem a kilátásaim nem túl rózsásak. DE! Ezzel már 6 alá memtem! Csakhogy babát akartunk. Gyógyszer letesz, koleszterin pedig 2 héttel ezelőtt már 16:) (mindez 7 hónap alatt), én meg nézegetem a temetőben a parcellákat. A terhességi érzelmi labilitás nem könnyíti meg a jövőnk tervezgetését. Az elmúlt években mindenféle étkezési irányzatot, olajat, magot, fokhagymát, kapszulát halat, halolajkapszulát stb. kipróbáltam, nem voltam/vagyok túlsúlyos, és az utóbbi 2 évben áprilistól októberig heti 5-ször futottam 5-8 km-t de se visszafordítani, se megállítani nem sikerült... eddig! A kismamaságra készülő kedves forumolvasó-író társamnak üzenem, hogy én is odafigyeltem, de én is örököltem apukámtól ezt a kis ajándékot. Ha tényleg szeretnének babát, akkor inkább előtte igyekezzenek felkutatni a megfelelő szert, ami nem gyógyszer, hátha nem kerülnek az én helyzetembe. Igaz, hogy én is évekig készültem a babára, és hogy minden rendben legyen a terhességgel, most meg az orvosok nagy szemeket meresztenek a laborleletemre, engem ezzel a kétségek sűrű, vaksötét erdejébe kergetve.:@ Mellesleg én most Ezetrolt szedek, mivel már a 7. hónapban vagyok, és remélhetőleg nem árt már a babának. Nem akartam, de amilyen tempóval felfelé nyargal az LDL szintem, a HDL meg lassan, de biztosn csökken, (a trigliceridről ne is esen említés!) valóban beijedtem az elkövetkező 3 hónap esélyeit latolgatva. Még nem biztos, hogy ez működni fog, mert csak pár napja kezdtem, de majd megírom. Ha valaki tudna kismamáknak is adható, kevésbé káros termékről, mint az Ezetrol - teszem hozzá, a fokhagyma napi fogyasztása mellett is nő az LDL - azt szívesen meghallgatnám!! Reménykedve, domjania

#15 molly0606 2009. 08. 09. - 20:22:08

Szia! Küldesz nekem egy e-mailes elérhetőséget? Oda küldök neked koleszterin csökkentő termékekről anyagokat! Üdv.: Molly

#16 erfrissites 2009. 07. 31. - 16:06:42

Kedves Betegek! Mózes Katalin vagyok és számomra nagyon fontos az egészség megörzé és annak helyre állítása lehetőleg természetes úton. Ezért mindenki számára szeretnék felajánlani egy fantasztikus lehetőséget arra,hogy koleszterin szintjét egy nagyszerű és természetes anyaggal a mikroalga készítményekkel melyeknek nincsenek mellékhatásai viszont igen intenzíven befolyásolja pozitív irányba a koleszterin szintet. Mind e mellett mellékhatásként igen sok más betegségre is megoldást nyújtanak ezek a nagyszerű termékek és ráadásul amit tudnak ahhoz képest olcsó is! Miért van ez? Nagyon egyszerű a magyarázat mivel a mikroalgák minden vitamint nyomelemet, ásványianyagot taratlmaznak ezért a szervezetünkben helyre állítja a biológia-egyensúlyt. Egy példa: a gyógynövények királya az ALOE-VERA 250 vitálanyagot tartalmaz és ebből egy egészséges emésztő rendszer 40%-ot tud hasznosítani. Az algák 4000 vitálanyagot tartalmaznak és 90%-os a felszívódás ezért aztán szinte minden hiány állapotból adódó betegségre megoldást nyújtanak. Mit tudnak még az algák: -csökkenti a koleszterin szintet,tisztítja az érfalakat sok esetben elkerűlhető a műtét! -nagymértékben csökkenti az infarktus veszélyét ezt a nagyon magas Omega 3 és 6 tartalmának köszönhetjük. -továbbá segítség a II-es tip cukorbetegeknél ,allergiánál,köszvénynél -izületi problémáknál -megakadályozza a degeneratív sejtek szaporodását. -lugosítanak nagyon intenzíven és sejtszinten méregtelenítenek és a búzafűhöz képest 8x olyan intenzíven. Akinek felkeltettem az érdeklődését kérem írjon vagy hívjon. Tisztelettel: Mózes Katalin Tel:0630 297 25 66 email:aranyka3@t-online.hu

#17 anubisz64 2009. 06. 11. - 18:34:25

Sziasztok! Érdeklődéssel követtem a fórumot, ugyanis a szakdolgozatom témája a magas koleszterinszint , a diéta és az érelzáródás kapcsolata. Most összegzem az adatokat, én is kíváncsi leszek a végeredményre. Nem minden infarktusos betegnek magasabb a koleszterinszintje, bár náluk nem az 5, 2 mmol/l a célérték, hanem alacsonyabb kell hogy legyen. :p A diéta mégis fontos, mert az egészséges táplálkozás az egész szervezetre kihat, nem csak az ereket, és a szívünket kell védeni! A házipatika oldalán is van koleszterinszint csökkentő program, diétával, tanácsokkal. Tudom ajánlani, én is használtam fel a receptekből a csoportomban. Volt akinek "bejött", és persze volt olyan is, akinek nem. Sajnos a fokhagymával ugyanez a tapasztalat, nem mindenkinek jó. De kutatások szerint napi fél marék dió is hasznos lehet. Mindenkinek kitartást, sok sikert kívánok. :p Márti

#18 ilbolya 2009. 05. 15. - 21:23:57

Magas koleszterinszintre a következő termékeket fogyasztom: http://www.tiens-pat...ilipid-tea.html http://www.tiens-patika.hu/3m.html Igaz az is, hogy hónapok kellenek a normál szint eléréséhez, de ezeknek semmilyen káros mellékhatásuk nincsen, mivel tiszta természetes anyagok. Lelenleg a koleszterinem 4.7 Egy próbát megérne. Üdv. Ibolya :)

#19 temesij 2009. 05. 15. - 12:45:26

A feleségemnek évtizedek (!) óta folyamatosan magas a koleszterinszintje, noha soha semmi olyan ételt nem fogyasztott, ami a koleszterinszintet növeli. Évek óta fogyaszt viszont (naponta!) zabkorpát, linomot, Halolaj-kapszulát (és időnként szed gyógyszert). A gyógyszert két okból nem szedi rendszeresen: 1, Semmit nem használ 2, A háziorvosunk szerint növeli a mázenzimek szintjét (ami a feleségemnél évtizedek óta szintén magas). Ezenkívül a feleségem soha nem volt túlsúlyos (most sem az) hetente kétszer tornázik (alkalmanként két teljes órát). Mit tegyen még, hogy a koleszterinszintje lemenujen 8 alá, a triglicerinszintje pedig 4 alá. Minden lehetséges (nyilvánosan Magyarországon elérhető) szakkönyvet eolvastunk már, de több tippet nem találtunk. A feleségem valóban úgy él és táplálkozik (évtzedek óta!!!) ahogyan az összes nagykönyvben meg vagyon írva, és mégsem csökken a koleszterinszintje. Ha valakinek bármilyen ötlete van, hálásan köszönöm! Temesi János

#20 stavag 2009. 04. 21. - 18:07:06

Pócs Tmásnak üzenem, hogy írjon az email címemre, ott megadom a kínai gyógynöb vénypor elérhetőségét. Pár nappal korábban már megírtam a fórumon stavag név alatt

• 7 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: