Házipatika fórum: Magas koleszterinszint - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 7 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Magas koleszterinszint

#101 2006. 02. 17. - 19:33:33

Üdvözlöm Icamama! Igen van új szer a koleszterincsökkentésre, méghozzá nem is gyógyszer hanem természetes anyagokból álló rostanyagkombináció, ami még most csak nálambeszerezhető az országba ugyanis most érkezett a termék Európába! Jelezzen felém e-mailen ha szeretne mintát belőle! Nekem már bizonyított a termék. Üdvözlettel: Richter László

#102 stavag 2006. 01. 30. - 09:26:24

Az Elixír magazin 1998. májusi számában pontosan le van írva (16.oldal) Barbi 47

#103 lola124 2006. 01. 21. - 19:00:38

Sziasztok! Van egy ingyenes gerincmasszázs a CERAGEM, ami egyesiti a masszázst, a fény és hőterápiát és az akupresszúrát. Fogyaszt méregtelenit. Jó az érrendszeri, izületi, mozgásszervi, nőgyógyászati, prosztata és pszihiátriai problémák kezelésére. Vértisztitó és értágitó hatása van. Ha valakit érdekel, olavassa el a "Fogyás Ceragem masszázságyon ingyen" topic témainditóját. Ott leirtam a helyet, időt és a kellékeket, amivel igénybe lehet venni. Üdv Lola

#104 lola124 2006. 01. 21. - 18:44:53

Sziasztok! Hallottam egy vértisztitó kúráról, amit most közreadok, hátha valakit érdekel. 3 fej fokhagyma megpucolva 4 citrom héjjastól összedarabolva, kimagozva 1 liter vizzel összerottyintani, leturmixolni és kihüteni Hütőben kell tárolni és egy honap alatt elfogyasztani /1-2 evőkanál naponta/. Egy hónap kihagyással megismételni a kúrát, utána évente egyszer kell megismételni, de csak egy havit. Akitől ered az ötlet, az kipróbálta és azóta kitünő a koleszterinszintje és a vérnyomása. Saját tapasztalatom még nincs, mert most kezdem a kúrát. Üdv Lola

#105 2006. 01. 19. - 15:07:12

{H} Üdvözlet OLvastam a levelét.Én is évek óta a magas koleszerinnel küszködök.csak nálam már kialakult az érelmeszesedés és az érszükület.A jobblábomba már beültettek egy értágító stentet a ballábomba pedig 50%-os az érszükület¸amit értágitó infusioval kezelnek.Bocsánat hogy igy ismeretlenül elmeséltem a dolgaimat de csak azért tettem hogy.hihetőbb legyen atanácsom amit én is 3-hónapja kaptam amikor infusios kezelésen votam a korházban.Tehát a tanács:naponta egyen meg 10 dkg. diót vagy mandulát lehet kapni boltban.DE ezt minden nap!!!!!+2.5liter folyadék ezbeválik és csökkeni fog a koleszterin szint.Jó egészséget kívánok és ha tudja probálja ki nem veszít vele semmit

#106 calvados 2006. 01. 17. - 19:58:14

Nekem már több évvel ezelőtt volt magas a koleszterinem, akkor én is Zocort szedtem, napi egyet. Csak nem ment le, és próbálgattam. Ha nem szedtem, akkor csökkent, ha szedtem, nőtt, vagy sziinten maradt. Akkor úgy döntöttem, hogy nem szedem és néhány hét múlva felment 12-re. Ekkor a doki elmagyarázta, hogy mit jelent a magas vérzsír tartalom, az érfalakon való lerakódás, az onnan elszabaduló göböknek mi lehet a hatása (érelzáródás, stb.). Akkor hallottam először a sztatinokról, pontosabban újságban olvastam. A doki felírta (arra már nem is emlékszem, hogy mit) és kifizettem érte a gatyámat a gyógyszertárban. Akkor a dupla adagost írattam fel, amit kettévágtam, mert nekem csak a 20 mg-osra volt szükségem. Azóta van még másik szer, az ATORIS, aminek ugyanaz a hatóanyaga (atorvastatinum), csak negyedébe kerül, mert magyar gyártmány. Naponta egy 20 mg-os tablettát szedek (minden reggel) és jelenleg a koleszterin szintem 5,2 Persze nem csak a tablettát szedem, egy kicsit vigyázok arra, hogy mit eszek. Néha, kéthetente megeszek egy jó kis szalonnás-hagymás tojást, kéthavonta egy pacalt, néha piritott csirkemájat. És a koleszterinem ezek ellenére 5,2. A trigliceridem soha nem volt rossz. Hát ennyi. Szerintem gyógyszer nélkül nem megy. Nem kell tőle félni. :d Ja, és 59 éves vagyok, 115 kilogramm, a vérnyomásom 140/90.

#107 2006. 01. 09. - 22:57:28

üdvözlök mindenkit, 38 éves férjfi vagyok és 12 a rossz koleszterinem és a trigliceridem a naormálisnál 3 szor magassabb. szeretném megjegyezni hogy mielött ez kiderült nem éreztem semmit ami rossznak mondható. Azota mindent erzek amit ezzel kapcsolatban érezni lehet. Nekem a háziorvos a sinvakolt irta ki. Egy usa ban lévö patologus ismerösöm a zocort mondta, a másik azt hogy semmit mivel ezek erössem rákkeltöek és ha a koleszterin nem árt rövid távon akkor a gyogyszerek biztosan. Most nem szedek semmit, és nem tudom mit tegyek. Probáltam maér minden varázs szert de nem használt egysem. Ha napi 5-6 liter ásványvízet megittam akkor lement 8 ra. De ezt nem lehet csinálni hosszu távon. Ha van valami okosság szivesen veszm. Jó egészséget mindenkinek.

#108 2005. 12. 29. - 18:54:04

Sziasztok! Magas koleszterinnel én is küzködöm, 12-es annak ellenére hogy 21 éves vagyok 52kg és vegetáriánus 5 éve,a doki szerint ez teljesen normális!Halolaj kapszulát ajánlom mindenkinek sok jot hallotam rola de én mégnem probáltam én zocort + bano féle fokhagyma és fagyöngy kapszulát szedek.

#109 2005. 11. 24. - 17:11:33

Hello mindenkinek! Mint uj belépő csak annyit .... bemutatkozásként hogy évek óta küzdünk az ovosommal a 1oés 12. es koleszterinemmel. Sajnos a leg drasztiksabb diéta és gyógyszer együt sem tudja lehozni 7,8 allá. Igaz nálunk acsaládban mindenkinek ilyen magas ugy 1o körül mozog. Most 67 évesen mit tudnék még megpróbálni? Van valami uj szer ?

#110 dettybaby 2005. 11. 21. - 19:57:19

Helló mindenki !!! Úgy látom én vezetem a sort a 8, 35ös koleszterinemmel. Na meg a 18 évemmel... De már csökkentem a zsírt... ;) Jó egészséget mindenkinek ! Sziasztok.

#111 2005. 11. 16. - 11:38:15

Szép napot mindenkinek! Egy kérdésem lenne a koleszterin szinttel kapcsolatban. A páromnál a napokban 6-os koleszterin szintet mértek, ami magas. Kérdésem, hogy milyen szakorvoshoz/szakrendeléshez forduljunk ennek, illetve a megfelelő kezelés (diéta mellet, ha más is szükséges szeretném szakorvos véleményét hallani) tisztázására. Köszönettel: Edit76

#112 2005. 10. 09. - 05:17:26

Bocs még annyit,hogy a HDL koleszterin a legfontosabbmamennyiben a koleszterin értékedet osztod a HDL kol.értékkel és a szám 7 alatt van,nincs poobléma. Nem szabad elfeledkezni a trigliceidről sem ,szuper hatásos trigliceidcsökkentő gygyszer az olbetám,direkt erre tatálták ki.

#113 2005. 10. 09. - 05:13:04

A koleszterincsökkentő gyógyszerek közül magasan a legjobb a zocor,kiegészítve a nemrég piacra dobott ezetrol nevü gyógyszerrel,higyjétel el csodákra képes,természetesen a normélis értezés betartása mellett. :)

#114 2005. 10. 06. - 10:29:28

Sziasztok! Tegnap voltam vérvételen és a koleszterin szintem 6,5 lett.Nem tudom mit csináljak,,a háziorvoshoz ma megyek vissza.Tud valaki jó ötletet,hogyan tudnám csökkenteni ezt a szintet?

#115 2005. 10. 03. - 21:30:42

Milyen koleszterinszint csökkenés várható a négyhete kura után ? :$

#116 2005. 10. 02. - 21:14:19

szasz.ernest@gmail.com

#117 gyorgyoke 2005. 09. 15. - 18:41:41

Én is megköszönném, ha elküldenéd! gyorgyoke@freemail.hu

#118 Smoky 2005. 09. 13. - 15:42:57

Nekem meg van. Szívesen átküldöm e-mailen ha megírod a címed.

#119 2005. 08. 30. - 11:15:46

Valahol a siton kaptam egy oljan receptet(?) ami a magas koleszterint szintet csokkentette fokhagyma tinkturaval,de mar nem kapom tobbet meg.Szeretnem ha valaki tudja, irja meg nekem.Valami keleti recept 300g fokhagyma 300 ml alkohol de mar nem tudom hogy kell tovabb es ,hogy kell szedni

#120 2005. 07. 19. - 19:01:10

Igazából a HDL-szint nem jelent nagy problémát, mivel a HDL-koleszterin az úgynevezett "jó koleszterin", amelynek feladata a perifériás szervekből(erek falából pl.) a koleszterin elszállítása az anyagcsere központi szervébe a májba. Tehát a magas HDL-szint inkább az aktív anyagcserére utaló dolog. Az LDL-szintje épp csak egy kicsit magas. Az összkoleszterin-szint viszont igencsak meghaladja az 5,2mmol/l-es értéket. Ez étrend változtatással, telítetlen zsírsavak bevitelével(hal), esetleg gyógyszeres terápiával lehet. Ilyen gyógyszerek a különféle statin-készítmányek, amelyek a saját koleszterinszintézist csökkentik/gátolják. Alkalmazhatók még epesavkötő gyanták, amelyek a bélben megkötik az egyébként újrafelszívódó epesavakat, így növelik a koleszterinanyagcsere intenzitását, különböző mellékhatások nélkül.

• 7 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: