Házipatika fórum: Magas koleszterinszint - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 7 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7

Magas koleszterinszint

#121 nagyi53 2005. 07. 08. - 17:07:32

A koleszterinszintem 7.1 ami magas,de a HDL szintem 2.44 ami igen magas,melette az LDL szint 3,9 ez is magas. Azt szeretnén megtudni,hogy a HDL szint magasságot milyen diétával,vagy móddal lehet csökkenteni,vagy a 3 szint együttes csökkentésével lehet megváltoztatni?Milyen étrendet kell betartani,ha ebben tudnának segíteni,megköszönném! Tisztelettel :nagyi53

#122 2005. 05. 27. - 17:19:49

A kilences koleszterin szint az nagyon magas? Hogyan diétázzam, mit egyek,állandóan éhes vagyok. Köszönöm a választ.

#123 2005. 03. 12. - 09:48:31

Kedves Pilling Róbert! Köszönöm válaszát, ezt a kérdést és is feltettem a belgyógyász főorvosnak, akitől a szűrővizsgálatra kértem beutalót. Szerinte az összes tényezőt együtt vizsgálva ez nem probléma, és gyógyszeres csökkentésnek nem látja értelmét. Ha Önnek esetleg van javaslata, tanácsa, és ez az érték tényleg viszonylag magas és rejt magában kockázatot az megfogadom. Tisztelettel Czank László

#124 Törölt felhasználó 2005. 03. 11. - 15:43:17

Kedves LCzank! Köszönjük értékes hozzászólását és azt is, hogy mindezeket megosztotta velünk. Nekem, mint táplálkozási szakembernek, egy apróság azért felkeltette a figyelmemet: furcsállom, hogy teljesen egészséges életmódja mellett összkoleszterinszintje magasabb a normálisnak tekinthető felső értéknél, azaz 5,2 mmol/l-nél. Elképzelhető, hogy valamilyen örökletes családi hajlam is szerepet játszik ebben? Üdvözlettel: Pilling Róbert A HáziPatika.com dietetikai szaktanácsadója

#125 2005. 02. 21. - 19:39:00

Üdvözletem! Szeretnék néhány jó tanácsot adni koleszterin ügyben. 49 éves múltam, soha nem dohányoztam, nem iszom alkoholt. Naponta eszem zöldséget, gyümölcsöt, hetente kb 3-szor eszem húst, kizárólag szárnyast. Hetente 3 tojást, és kb még 5-6 db tojás fehérjét eszem. Télen hetente 3-4 szer, jobb időben majdnem mindennap futok 5km-t kb 30 perc alatt. Ezen kívül heti 2 szer leúszom 800 métert, felüléseket, fekvőtámaszokat csinálok, húzódzkodom. Évente egyszer részt veszek az összes ajánlott szűrővizsgálaton, terheléses vizsgálaton. Az elmúlt 5 évben minden eredményem jó volt. A mostani eredmények: Az összkoleszterin: 5,6 mmol/l A triglicerid: 0,65 mmol/l A HDL koleszterin: 1,32 mmol/l Lehet, hogy ennél jobb módszerek is vannak, de nekem ez bevált! Egyébként a foglalkozásom olyan, hogy évente komoly fizikai felmérésen kell részt venni, amit az elmúlt két évben a maximális eredménnyel hajtottam végre. A felmérés eredményei: 3200 síkfutás 15,30 perc, 2 perc alatt 62 db fekvőtámasz, 2 perc alatt 72 db felülés.

#126 Törölt felhasználó 2005. 02. 17. - 18:40:46

Kedves Látogatóink! A magas koleszterinszint hazánkban is nagyok sok embert érint, emiatt a szív- és érrendszeri betegségek elterjedtsége jelentős . Így biztosan sokan vannak Önök között is, akik ezzel kapcsolatos véleményüket, negatív és pozitív tapasztalataikat megosztanák másokkal. Talán van egy jó koleszterinszint- csökkentő tanácsa? Másnak is hasznos lehet! Szívesen várjuk üzeneteiket! Üdvözlettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

• 7 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: