Házipatika fórum: Magas koleszterinszint - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 7 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Magas koleszterinszint

#21 stavag 2009. 04. 20. - 12:06:46

nem tudom elküldeni, mindig visszadobja, nem jó a cím esetleg? Olvass vissza, meg van az email vímem, írj oda, hátha úgy jó lesz Zs.

#22 stavag 2009. 04. 19. - 15:00:55

Ha még nem írtál, írj és válaszolok zsannavita@gmail.com címre

#23 stavag 2009. 04. 19. - 14:19:06

R.-né V. Évának üzenem, hogy válaszoltam, de az email címe nem jó, már kétszer visszadobta. A zsannavita@gmail.com címre próbáld meg.

#24 drtihanyi 2009. 04. 04. - 15:25:18

dr. Tihanyi László kardiológus http://www.drtihanyi.hu A természetben előforduló zsírsavak mindig páros számú szénatomokat tartalmaznak. A zsírsavak lehetnek telitettek (ezekben nincs kerttős kötés a szénatomok közt) és telítetlenek (ezekben van egy, vagy több kettős kötés a szénatomok között). A telített zsírsavak csak egyféleképpen fordulhatnak elő a természetben térbeli szerkezetük alapján, míg a telítetlenek két térbeli szerkezetet vehetnek fel. Az egyik a cisz változat, a másik a transz változat (mint egy nyitott esernyő normálisan, ill. a szél által kifordítva). A zsírsav láncoknak két vége van. A szabad végük, ami nem kötődik a glicerinhez az omega vég. Onnan számoljuk a kettős kötéseket és az alapján nevezzük el őket. Ha az omega végtől számított harmadik helyen van kettős kötés, akkor omega 3 zsírsavakról beszélünk. Azért a többes szám, mert a zsírsavlánc lehet 10, 12, 14, 16 stb. szénatomot tartalmazó, de ezek mind omega 3 zsírsavak. Ha a hatos helyen van kettős kötés, akkor omega 6 zsírsavakról beszélünk, ha pedig a 9-es helyen, akkor omega 9 zsírsavakról van szó. Hiszen itt is különböző hosszúságú zsírsavláncok keletkezhetnek, amint azt az omega 3-nál láttuk. Még tovább bonyolítja a dolgot az, hogy vannak többszörösen telítetlen zsírsavak, amik nem egy, hanem kettő vagy több kerttős kötést tartalmaznak. Ilyen többszörösen telítetlen zsírsav a LINOLSAV, és a LINOLÉNSAV is. A LINOLSAV jobban véd a szívinfarktussal szemben, mint a LINOLÉNSAV és más omega 3 zsírsavak, viszont belőlük a szervezetben a zsírsavak enzimatikus bontása során eikozanoidok képződnek, amik viszont rákkeltőek. Ezzel szemben az omega 3 zsírsavak (mint pl. a dokozahexaénsav, illetve az ALFA LINOLÉNSAV, valamint az omega 9 zsírsavak, pl. OLAJSAV) gátolják az eikozanoidok szintézisét. Tehát a hármas kombináció azt eredményezi, hogy kihasználjuk az omega6 zsírsavak erős érelmeszesedés gátló hatását, miközben megakadályozzuk azt, hogy belőle rákkeltő eikozanoidok keletkezzenek. Miért nem elégségesek csak az omega 3 zsírsavak önmagukban? Mert gyenge védelmet biztosítanak az érelmeszesedéssel szemben, illetve olyan nagy dózisban hatékonyak csak, amit gyomor és bél panaszok miatt tartósan nem lehet szedni. És most a cisz-transz kérdésről. A telítetlen, és többszörösen telítetlen zsírsavak cisz módosulatai érvédő hatásúak, míg a transz változatok ezzel éppen ellentétesen hatnak. Nincs azonban teljesen tiszta cisz zsírsav, mert a szervezetben működik egy cisz transz izomeráz enzim, ami képes a cisz változatot transszá alakítani és vissza. De a jó készítményekben a cisz zsírsavak aránya meghaladja a 95%-ot. Tehát hiába telítetlen egy zsírsav akár egyszeresen akár többszörösen, a transz az káros!!! NOW Omega 3-6-9 - Omega 3-6-9 Omega E-ssentials - Omega E-ssentials

#25 drtihanyi 2009. 04. 04. - 15:24:33

dr. Tihanyi László kardiológus szakorvos válaszol kérdéseire http://www.drtihanyi.hu

#26 rekatalin 2009. 02. 02. - 18:25:55

Sziasztok! Nem tudom valaki ismeri-e az alábbi gyógymódot a koleszterin csökkentésre, ha igen akkor legyenszíves nekem megírni, hogy hogyan kell szedi a cseppeket mert azt nem sikerült nekem még beállíttani. Fokhagymát áztatok 96%-os alkoholban (gyógyszertárban kapható) utána le kell szűrni és cseppenként fogyasztani. Hogyha a recept érdekel valakit az írjon a recsak.vendelne@gmail.com címre és szívesen elküldöm.

#27 stavag 2009. 01. 20. - 03:04:15

Írj a címemre, adok egy belgyógyász-természetgyógyász orvosnő elérhetőségét, persze ha budapesti vagy, mert távgyófgyítással nem gondolnám, hogy helyre lehet hozni.Hátha tud tanácsot adni. A címem korábban már megadtam. Üdv.

#28 stavag 2009. 01. 20. - 02:59:13

A kínai gyógynövényport orvos írta fel, tőle szereztem be, írj az emailcímemre, megadom az elérhetőségére. A címem az előző bejegyzésemben megadtam már.

#29 Romo2008 2009. 01. 19. - 21:54:56

Kiváncsi lennék a gyógynövénypor nevére,ha lehetséges,mert nekem is magas a koleszterin szintem,7,03.

#30 elsanta 2008. 10. 19. - 16:47:05

pontosabban: http://koleszterin-dieta.blog.hu

#31 elsanta 2008. 10. 19. - 16:44:19

Sziasztok! Itt találtam egy érdekes oldalt: http:\koleszterin-dieta.blog.hu

#32 veju82 2008. 09. 17. - 15:33:18

Sziasztok! Nagyon sok tanács van az oldalon. Talán túl sok is. 26 évesen a héten derült ki hogy magas a koleszterinem (10,5). Azt mondta a doki hogy ezt már nem lehet csak étkezéssel javítani, muszáj a gyógyszeres kezelés. Sajnos ehhez párosul magas vérnyomás (140/100 95 pulzus) és állandó fejfájás is. Azt mondta a doki hogy ez öröklődött apukámtól. Szeretnék tanácsot kérni, hogy a mai rohanó világban (könyvelő vagyok) milyen módon lehet csökkenteni a koleszterint ( az étkezésen kívül) aminek az ára nem az eget veri. Amennyiben van valakinek valami jó ötlete kérem dobjon meg egy emaillel (veress.julianna@gmail.com). Illetve az orvosom azt is mondta hogy a felírt gyógyszer (Dislipat) mellett nehogy teherbe essek mert akkor el kell vetetni a babát a gyógyszer miatt. Ez tényleg így van? És mi van ha mondjuk szeretnék majd babát? Elhagyom a gyógyszert és visszajönnek a tünetek? Egyáltalán képes leszek egy gyermeket kihordani? Köszönöm a segítséget előre is.

#33 stavag 2008. 09. 07. - 19:28:31

Nekem májusban 6,03 volt a koleszterinem. Egy gyógynövényport kaptam az orvosomtól, aki Kínában végezte el az orvosi egyetemet, és ma mérték 5 hét után 4,39 lett. Röpködök az örömtől, gondolhatjátok. Ha valakit érdekel, írjon. Egyébbként az én véleményem, hogy nem lehet étrenddel segíteni rajta, én mindent megpróbáltam. Gyógyszert pedig nem szedek, nem mérgezem magam. A sztatinok komoly gondokat okozhatnak, ahogy hozzáolvastam a témához. zsannavita@gmail.com címre írhattok

#34 hjozsef1 2008. 08. 26. - 09:38:04

Amióta vitamincsomagot fogyasztok, kevesebbet vagyok beteg, vidámabb és frisebb lettem. Anno még a Lenkei csomagot vettem, de elég drága, most ezt fogyasztom:http://www.vitaminbank.hu/sablon/nyeremenyjatek.php Ráadásul most megnyerhető.

#35 gyogymasszor 2008. 04. 27. - 22:00:58

Sziasztok!A férjem koleszterinje 7.0-ról,4.4-re javult.6 hétig lúgosító diétára fogtam.Ezen kívűl a vércukor 6.4-ről 5.5-re csökkent.Nem szeretném ,ha gyógyszert kéne szednie.

#36 bea614 2008. 04. 17. - 16:19:29

Köszönöm szépen a kimerítő - és megnyugtató - választ!

#37 kingfy37 2008. 04. 17. - 10:32:54

Kedves Bea! Ne essen pánikba.(Amerikában a magas koleszterinszintel bíró emberekben már megjelent egy ehhez kapcsolódó "betegség" (a koleszterin-neurózis) ami több veszélyt jelent a paciensre, mint az. Úgynevezett mafas koleszterin vérszint(Hypercholeszterinaemia). először is vegye figyelembe, hogy amit Magánál mértek, az az Öszzkoleszterin Mmol/Literben megadva. Ez egy tetszőlegesen kiválasztott érték. Az egészségtudomány iparosai, egy idő óta úgy döntöttek(az USA-ban), hogy a normál érték 5.2Mmol/L legyen. Hogy miért? Azért, mert ha ennél magasabb már lehet adni a koleszterincsökkentő szereket.(Ez egy 20Milliárd$-os biznisz). Az én időmben, pl. a 60-70-es években, a "normális" vérszint 7Mmol/L-volt, de egy közelebbi időpontot is hadd idézzek.(A Memorix címet viselő, nemzetközi labor-kiskönyv 1990-es kiadásában a normál K. érték 5.7Mmo/L. De hogy megértse, miről van szó. A Koleszterin lrtékkel lehet játszadozni. A vércukorral már nem, mert annak normál értéke állandó az emberi szervezetben. ennyi-,4-6Mmol/liter volt 20 éve, és ennyit talált volna az ókor híres görög orvosa, mindeny orvostudományok atyja(Hippokratész) is, ha lett volna mérőkéje, de nem volt, ezért nyelvével ízlelte páciensei vizeletét és abból állapította meg, hogy a vércukor szintje milyen. summa summárum. Csak semmi pánik. Az Ön koleszterinszintje kiváló. Amennyiben vércukorszintje magasabb, akkor sem kell kétségbeesnie.(Igaz, nem írta mennyi) Mindenesetre, az éhomi, egyszeri vérvétellel mért érték nem perdöntő.(Természetesen egy extrém érték/12, vagy efelett), már önmagában is perdöntő) Ha biztosabbat szeretne tudni, kérje az. un. terheléses vércukorszint meghatározást, de még jobb és egyszerűbb, a HgbA1C-nek az eredménye. Írja le, és ezt kérje orvosától. Éljen mérséklettel minden iránt, ne dohányozzon, alkoholt ritkán fogyasszon, egyen ami jól esik, de ne gyorsétkezdékben, mozogjon amennyit csak tud, őrizze meg lelki harmóniáját, és amennyiben jó géneket kapott őseitől, hosszú, tartalmas életet élhet. Ebben az orvostudománynak, bármennyire kiábránditó is olvasni/hallani, nincs több szerepe mint 20%. Good Luck. Kingfy

#38 bea614 2008. 04. 15. - 17:06:57

Sziasztok! 19 éves vagyok és a mai vérvétel eredményeként megtudtam h 6,44-es értékkel magas a koleszterinszintem (és a vércukor, ezen kívül). Szerintetek táplálkozásbeli változtatással javíthatnék rajta? Mozogni mozogtam eddig, de most fáj a lábam, pár napig még biztosan nem tudok :S Esetleg a vérvétel előtti este megevett fél tábla csoki nem tornázhatta fel a szintet? :S Mert amúgy nem gondolom h túl sok zsíros ételt ennék...

#39 joesh 2008. 04. 14. - 11:38:12

Kedves Kingfy37! Pont a cikked miatt próbáltam betenni egy linket, ami a nézeteid támasztja alá. Csak amikor berakom a levélbe, a rendszer mindig széttöri a linket, a végén a ......cikk=37498 részben beszúr egy szóközt a c és az i betű közé . Ezért ne ráklikkelj a linkre, hanem másold be a teljes linket a böngésződbe, és szedd ki a szóközt belőle.

#40 kingfy37 2008. 04. 12. - 16:53:58

Kedves Joehs! Nem találom a linket, de ajánlanám az elmúlt napokban Kingfy37-alatt "publikált" írásomat elolvasásra. igaz, kicsit megnyirbálódott a rendszer által, de még így is maradt benne nehány eleddig számodra és bizonyára mások számára is ismeretlen adat.

• 7 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: