Házipatika fórum: Magas koleszterinszint - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 7 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Magas koleszterinszint

#41 2008. 04. 12. - 14:45:28

Menj fel a www.agel.hu-ra, ott a "termékek" közül nézdd meg az "EXO2-t és az "UMI"-t. Vitamin koncentrátumok, beépülnek a szervezetbe, nincs mellékhatás. Könnyen lenyelhető, mert nem pirula. Ha még érdekes, szólj vissza és segitek, hogyan tudsz hozzájutni.

#42 joesh 2008. 04. 07. - 21:12:19

Elnézést. Mintha tudná a rendszer, hogy hová mutat a link. A link vége helyesen ......cikk=37498 (a cikk szó egybe írva)

#43 joesh 2008. 04. 07. - 21:09:36

http://nana.hu/index.php?apps=cikk&c ikk=37498

#44 joesh 2008. 04. 07. - 21:06:24

Link mégegyszer. http://nana.hu/index.php?apps=cikk&c ikk=37498

#45 joesh 2008. 04. 07. - 21:03:51

Kedves Fórumozók! Egy érdekes adalék. Gyógyító koleszterin: eddig csak félrevezettek minket? Nem volt az olyan rég, amikor a vaj és a disznózsír halálos ellenségnek számított, a tojást csak sárgája nélkül használta a tudatos étkező, és a szalonna szót csak suttogva ejthettük ki, nehogy elzárja az ereinket és közben megálljon a szívünk. A teljes cikk: http://nana.hu/index.php?apps=cikk&c ikk=37498

#46 kingfy37 2008. 04. 05. - 16:08:20

Ez nem más, mint az Alkotmányban biztosított szólásszabadság megsértése.

#47 kingfy37 2008. 04. 05. - 16:06:40

Sajnálom! A Rendszer hosszabb szöveget nem enged át. Talán beszélni kellene a Rendszergazdával, mert ez így nem fair. Üdv.kingfy37

#48 kingfy37 2008. 04. 05. - 15:48:34

kedves Biozsuzsi! A rövid válaszom kérdésére: igen az üzlet, a pénz. A Statinokban mnt korábban is írtam, óriási haszon van. A hosszabb választ, azthiszem nem engedi a rendszer, jóllehet sehol nem olvastam, hogy meg lenne szabva. hány karaktert szabad leütni. Mindenesetre, a következő lépésben próbálkozom. Ami, ha sikerül, kivonat egy tanulmányomból, amit egyetlen orvosi szaklap sem volt leközölni.

#49 biozsuzsy 2008. 04. 03. - 20:08:44

Az lenne a kérdésem. Miért mérik látványosan az érrendeléseken a beteg koleszterinszintjét? Miért csináltak ekkora üzletet a koleszteinből, ha az ártalmatlan. Miért írják orrba-szájba mindenkinek a koleszterincsökkentőket? A vérnyomás gyógyszer dettó! Egyikre sincs szükségünk? Tudom. hogy a pénzről szól, de ekkora aljasságot el lehet követni törvényesen? Sajnos a gyógyszerek is csak a pénzről szólnak, nem a betegekről? Nem igaz hogy ennyi gyógyszerre szüksége van az embereknek! Mi lett volna velük 100 évvel ezelőtt? Egészségesek maradtak? (mert nem szedték?)

#50 kingfy37 2008. 04. 03. - 17:27:45

Amint látom, alulról felfele olvasható. Kingfy37

#51 kingfy37 2008. 04. 03. - 17:26:05

Sajnálom, de a rendszer megviccel. Nem akarja, hogy bizonyos ismeretek eljussanak a "laikusokhoz". Fel kellett darabolnom mondanivalómat. Talán az időfaktorok eligazítanak. Sajnálom. Kingfy37

#52 kingfy37 2008. 04. 03. - 17:17:38

Egyrészt azért, mert pl. az USA-ban a kolrdzterincsökknető gyógyszerek évi 20milliárdot hoznak a gyógyszegyárak kasszájába, továbbá azért, mert az orvostársadalomnak akkora szemléletváltozáson kellene keresztül menni, amilyent én pillanatnyilag nem tudok elképzelni. Mindenesetre amíg ez bekövetkezik, szedem a napi i 500mg C-vitamint. Természetesen az ÜGY sokkal bonyolultabb, mint fentebb vázoltam. De azt látom(elolvastam a hozzászólásokat), hogy itt mindenki hívőként ismételgeti, hogy a koleszterin a rossz fiú. Szivesen válaszolok ezzel kapcsolatban bármilyen kérdésre. Otthon vagyok benne. (közel 50 éve szereztem orvosi diplomám, ma már csak élvezgetem a tudományos cikkek olvasását). És ami nagyon lényeges:. Ne hogy valaki bárminemű üzletelésre gondoljon. Kizárt. P.S. ha első nekifutásra nehéznek találtatik a fenti eszmefuttatás, megéri mégegyszer nekifutni. Mindenkit üdvözlök/Kingfy37

#53 kingfy37 2008. 04. 03. - 17:07:52

Véletlen volna? Ennek valószínűsége 1 a 100milliárdhoz. . A magyarázat több mint logikus. A szív az egyetlen állandó mozgásban lévő szervünk. 100ezer szívveréssel naponta a legnagyobb mechanikai igénybevételnek van kitéve. . S fokozottan áll ez a felszínén futó koronáriákra , amelyek telítődéskor kitágulnak, a szív összehúzódásakor összelapulnak. Képzeljük el a kerti locsológumit napi 100ezer rálépés okozta térfogatváltozás után! Azonban fel kell tenni a kérdést, ha a szív mindenkinél a fentiek szerint működik, miért nem kapunk kötelezően infarktust mondjuk, 60évesen, miután 2milliárdnyit vert.?. Azért, mert ezt az artériák állapota határozza meg, ami viszont a falait alkotó kötőszövet legfontosabb építőköveinek, a kollagéneknek a függvénye.

#54 kingfy37 2008. 04. 03. - 17:05:56

A fenti állítás bizonyításául-,hogy a vér kopeszterin szintje közömbös az infarktus kialakulásában-, válaszoljunk az alábbi kérdésekre. 1./ Az állatok miért nem kapnak szívinfaktust annak ellenére, hogy pl. a medve vérkoleszterin szintje háromszorosa(15.mmol/l is lehet a mi normál értékünknek(5.2)? Azért, mert szervezetük képes előállítani a C-vitamint, míg az emberé nem.Ennek bevitelére szorul. 2./Hogyan lehetséges(ha a koleszterin az infarktus okozója), hogy az infarktusban elhaltak 50%-ának soha nem volt magas a vér koleszterinszintje, ellenkezőleg. Sokuknak a normálisnak elfogadotthoz mérten alacsony 3./Miért van az, hogy a testünket behálózó több mint 100ezer km-nyi érpályának a csak alig 30cm-nyi része (a szív koszorú ereiről beszélek) által ellátott szívizomra korlátozódik a szerveinkben lejátszódó elhalások (infarktusok) 95%-a,(még a nyelv is kifejezi ezt: mi történt vele kérdezzük?. Infarktus. Nincs kétség, hogy hol!) miközben egy footbalpájányi érfelszín tocsog a koleszterinben? Miért, hogy nincs orr vagy fül infarktusunk?. (folyt. köv)

#55 kingfy37 2008. 04. 03. - 17:00:34

Mármost. Szervezetünk sajnos, ha nem áll rendelkezésére jó minőségű kollagén, ami a kötőszövetek legfőbb tartozéka, úgy viselkedik, mint a kontár kőmíves. Ami a kezeügyébe kerül, azt kezdi el odaszállítani az itima és média közé, de ebből nem lesznek egészséges sejtek, jó kötőszövet, hanem, felrakódik egy trutymó, amit ATHERÓMÁNAK nevezünk. Ez beboltosul az ér üregébe(lúmen) és a mértékétől függően (nem mindig számít az elzáródás foka), bizonyos élethelyzetekben a véráram, vele a szívizomsejtek oxigén ellátásának csökkenése igen erős fájdalmat vált ki(Angina Pectoris). (Szorító mellkasi fájdalom, olykor a bal karba, állkapocsba sugárzik, de vannak nem tipusos fájdalmak is.) Ez magától szűnik, vagy gyógyszerek hatására. Az infarktus az már komolyabb. Akkor következik be az AMI(Akut Miokardiális Infarktus-Szívizomfal elhalás), ha a fentebb említett trutymó, Atheroma, valamiért szétrobban és a koszorúér lúmenébe jutva teljesen elzárja a véráramlást. Amennyiben nem következik be azonnali halál, attól függően hová viszik az embert, ezekután sok mindent lehet vele tenni. De, ez a trutymó nem azért keletkezik, ahol keletkezik, mert sok a koleszterin a vérünkben. Hiszen ha megvizsgáljuk, ebben a trutyiban, Atherómában, fehérvérsejtektől, falósejteken át, rossz kötőszöveti sejtekig minden van, és persze koleszterin is.(folyt. köv)

#56 kingfy37 2008. 04. 03. - 16:58:57

"A vérerek kitisztítására, a szívműködés optimalizálására alkalmazásával normalizálhatjuk vérünk koleszterin- és triglicerid (vérzsír)-szintjét és eltávolíthatjuk az érfalakon található lerakódásokat " Kezdetnek egyezzünk meg abban, hogy a vérerekre nem rakódik le semmi. Legfőképpen nem koleszterin. Talán felrakódásról lehetne beszélnünk, ami az arteriák(mindenekelőtt a szív koszorúerek) *belső(a vérrelérintkező intima) és középső (média) fala között történik bizonyos bonyolult, biokémiai folyamatok hatására, amit legújabb kutatások szerint a Stressz illetve ennek hatására termelődő hormonok indítanak be. Ezek a hatások károsítják az erek intimáját, elveszíti, (de legalább csökken)a thrombus (vérrög) képződést gátló képessége, sejtjei módosulnak (talán éppen azért, mert nem jutnak elég koleszterinhez, hiszen testünk ezermilliárdnyi sejtjének mindegyikének egészséges (sejt)falához elengedhetetlen a koleszterin.) Folyt. köv.

#57 bogica13 2008. 04. 02. - 02:42:06

Anita! Még nem gondoltál arra hogy van ki nem tudja nyersen fogyasztani afokhagymát, mert gyomor panaszt okoz? Jelenleg én kettő fajta koleszterin csökkentő gyógyszert is kapok. de az orvosom nekam is javasolta a fokhyma kapszulát gondolom nem meggazdagodási szándékkal/mivel a fokhagyma rendelkezik az illó olajai révén nem éppen kellemes szaggal/ Hidd el akár milyen furcsa is lehet neked de vannak még JÓ SZÁNDÉKÚ emberek nem kell megbántani senkit. Ugy gondolom te nem ezek emberek közé tartozol! "Egy jó szándékú ember védelmében!

#58 kingfy37 2008. 03. 29. - 17:51:57

Tisztelt Fórumozók. először próbálom használni a portált, de eddigi kisérleteimre mindig csak az a válasz jött, hogy "Túl rövid üzenet!(minimum: 5 karakter), holott én minimum ennek a 30X-osát ütöttem le. Igaz, a koleszterin témában szólaltam volna meg, és nem éppen a fórumban forgalomban lévő "elméleteket" pendítettem meg. lehet, hogy a Nagy Testvér figyel? és eppen, hogy sokat fecsegtem? Köszönet a segítőnek Kingfy37

#59 biozsuzsy 2008. 03. 14. - 21:35:42

PUREX Phase-3 Program A vérerek kitisztítására, a szívműködés optimalizálására alkalmazásával normalizálhatjuk vérünk koleszterin- és triglicerid (vérzsír)-szintjét és eltávolíthatjuk az érfalakon található lerakódásokat (érelmeszesedés) és olyan anyagokkal láthatjuk el szervezetünket, melyek egyik legfontosabb szervünk, szívünk működését javítják, illetve optimalizálják

#60 Tiara84 2008. 03. 01. - 23:39:56

Sziasztok! Nagymamám magas vérnyomással küszködik, a múlt héten a mentőket kellett kihívni hozzá annyira rosszul lett.A napi gyógyszeradaga 25 db különféle gyógyszer/nap,mert még más nyavalyákkal is küzd.Aki tudna valami tényleg hatásos gyógynövény készítményt (h már jobban ne mérgezze magát a különféle gyógyszerekkel)a magas vérnyomásra, az legyen olyan kedves és írja meg! Nagyon szeretnék segíteni rajta! Előre is köszönöm!

• 7 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: