Házipatika fórum: Koleszterinszint-csökkentő program - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Koleszterinszint-csökkentő program

#41 2005. 12. 15. - 21:07:41

Ugy látom a kolleszterinesek nem nagyon aktiválják magukat pedig ugy érzem hogy használható információt küldtem. sandorcar

#42 2005. 12. 09. - 08:18:46

Jó reggelt Mindenkinek. Azt olvasom a koleszterin mérésről,hogy itthon nem kapható házilag használható koleszterin mérő eszköz Szeretném tájékoztatni az érdeklődőket,hogy már kapható az Accutrend GC nevü müszer amely alkalmas koleszteri és vércukor mérésére is Az ára tesztcsikokkal együt 5o ezer forint.Az OMKER RT forgalmazza.( Legalább is én ennyiért vettem most akciós volt ). Mindenkinek jó egészséget. Sziaztok.

#43 2005. 12. 08. - 21:42:39

Üdvözlöm a fórumozókat. Remélem,hogy tudunk egymásnak tanácsokat adni és kapni .Csak most találtam rá erre a fórumra pedig már régen kolleszterinnel kinlódom.Igen erős csökkentő gyógyszert szedek és igy is csak nehezen tudom rendben tartani a kolleszterin szintemet .Jó lenne egy kicsit csökkenteni ,hogy legalább gyengébb gyogyszer is elég lenne .Azt a fokhagymás receptet megköszönném amiről itt a fórumban olvastam. A cimem olahsandor@fibermail.hu

#44 biya 2005. 12. 08. - 20:06:04

Hahó! Épp most rendeltem meg a bookline-on, láttam még két antikvár példányt. Ez is a címe. Márminthogy 8 hete kol. diéta. (keress csak rá a kol.-ra, kiadja ezeket is, meg van még más diétáskönyv is) Nálunk apámnál derült ki, hogy 10 a koleszterinje .... most jön a kemény dió, nehéz lesz diétára fognom. Túlsúlya nincs, de nagyon szereti a "magyaros" kajákat. Egy jó tippet olvastam valahol itt a fórumon, hogy nem csak az számít, hogy kevés koleszterint vigyél be, hanem fontos, hogy kol.csökkentő kajákat is egyen az ember. Lehet, hoyg nekem se fog ártanmi egy kis diéta :-) Sok sikert ! Üdv biya

#45 2005. 11. 21. - 20:45:36

Haliho Mindenkinek! Sajnos nekem csucs számaim vannak pl. össz.kol.általában 1o és 12 között van . Már három féle gyószert is próbáltak de csak 8 ra tudták lehozni. Igaz nálun mindenkié sszüleim testvéreimé is 1o fölöttvan . Segithet ezen még a diéta?

#46 2005. 11. 16. - 11:44:30

Halihó! A 8 hetes koleszterin diéta könyv pontos címe érdekelne. Szerinted beszerezhető valahol mostanában is? Köszönöm Edit76

#47 2005. 10. 03. - 18:43:59

Mi a külömbség az aktív és az aktív-fitt étrend között? Én úgy látom , hogy a két étrend teljesen megeegyezik. üdv. Juliana9

#48 kunyika 2005. 10. 02. - 18:20:30

Még mindig nem elérhető a program...

#49 2005. 10. 02. - 15:36:32

Tisztelt Házipatika! érdeklődöm,hogy hogyan lehet megnézni a menüsororkat, a koleszterincsökkentő progaramban. Hovba kattintsak, hogy meg tudjam nézni a koleszteincsökkentő étrendeket. üvözlettel Julianna9.

#50 2005. 10. 01. - 21:22:41

Tisztelt Házipatika Örömmel olvastam, hogy lehet jelentkezni a kolesztrein programra. Regisztáltam magam és vártam az emlékeztető e-mail. a kezdésről . Azt irták, hogy 2005-10-03-án indul a program, de már IX 29-től le lehet tölteni a recepteket., Ma oktober elseje van és nem sikerült eljutni a főoldalra, Kérem segitsenek , hiszen a koleszterinem 6,2 és igy szeretném ezt a kúrát megcsinálni. Köszönettel Ilus49

#51 2005. 09. 22. - 10:06:32

Úgy tudom, hogy a táplákozás és a mozgás nem csodaszerek. Én például minimális húsfélét eszem, sertéshúst soha, csak olivaolajjal főzök, sokat úszom, túrázom. Ennek ellenére 6,2 a koleszterinszintem. Az első szülésem után 26 éves koromban epekövekkel operáltak, pedig akkor igazán nagyon vékony voltam. De soha életemben nem haladta meg a súlyom a 65 kilót /most 60 éves vagyok/ Úgy tudom, hogy a koleszterinszintet olyan hormonális tényezők befolyásolják, amelyekre nincs igazás ráhatásunk.

#52 Törölt felhasználó 2005. 09. 20. - 16:34:37

Kedves Zsuzsicili! Valóban, a mozgás nagyon sokat segít a koleszterinszint csökkentésében. Mondhatjuk, ugyanolyan fontos, mint a táplálkozás, hasonlóan mit a fogyókúrázók esetén. Programunk célkitűzése a koleszterinszint-csökkentés mellett hosszabbtávon az egészséges, szívvédő táplálkozás elsajátítása, és az ehhez szükséges élelmiszerek, konyhatechnikai fogások megismertetése. A mozgás fontosságát mi is csak hangsúlyozni tudjuk, és meleg szívvel ajánlani mindenkinek! Üdvözlettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

#53 marika54 2005. 09. 20. - 12:52:45

Tisztelt Házipatika ! Január óta nagyon komolyan veszem a koleszterin csökkentő programot.Fogytam 12 kg-ot,70 kg-ró,a koleszterinem is csökkent 7,5 ről 6,9 re.de most úgy érzem hogy megállt a koleszterin csökkenése,pedig az étkezésemet is nagyon figyelmesen állítom össze,mozgok is éppen eleget.Sok cikket olvasok,neten nézem mi az ami segít a csökkentés elérésében,de most nincs siker élményem marika54

#54 lola124 2005. 09. 17. - 13:56:36

Kedves Hozzászólo! Arról nem írtál, hogy mozogsz-e eleget. Azt mondják és írják, hogy a heti rendszeres mozgás is szükséges a koleszterinszint karbantartásához. Próbáld ki napi rendszerességgel legalább félórát mozogj! Ezen a lapon is vannak Norbi mozgássorok az öt hét öt kiló fogyiprogramban. Üdvözlettel Lola

#55 zsuzsicili 2005. 09. 17. - 07:41:31

Tisztelt Házipatika ! Én azt tapasztaltam magamon,hogy amióta biciglizek egy héten kb 40km elosztva a koleszterinem 6,5-röl lement 5,9-re, persze a fözésre is figyelek a csike börét még a levesbe sem fözöm bele.Szerintem a mozgás segít igazán. Üdv Zsuzsicili

#56 ZOLIKA 2005. 05. 05. - 10:41:52

Kedves Zsuzsa, En is hasonlo cipoben jarok , ami a koleszterint illeti. Legyen szives, es ha mar kapot valamifele cimet, ahol csak a koleszterin merot lehet megvasarolni ,legyen szives, es kuldje el nekem is. Amugy a 26 ezer forintos merot hol talalta ? Elore is koszonom, Egeszseget, Zoltan

#57 KB1122 2005. 05. 04. - 10:46:23

Üdv Epeda, és Mások! Csak most regisztráltam magam, mert véletlenül olvastam kérdésedet. Megdöbbentem tavaly ősszel, hogy magas a mérési eredmény (6). Régebben 4,6 volt. Nem értettem a dolgot, mert ha nem is vegetárius az étrendem, de rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és sok folyadékot fogyasztok. Megvizsgáltam a javasolt táblázat alapján, miből mennyi a bevitel és kiderült, nem a koleszterinszint növelő táplálék a sok, hanem ami csökkenti. Ezek bizonyos rostok pl. zabkorpa, zabpehely; gyümölcsök közül: szőlő, sárgabarack, stb. Van egy könyvem: ~ 8 hetes koleszterin diéta, és ebből tudom ezeket. Nekem 6 hét után újra vizsgálva lement 5,6 ra és azóta sem hagytam el a beiktatott dolgokat, remélem a következő méréskor még jobb lesz. Fontos még a rendszeres mozgás, esetleg valamilyen sport. Mindez csak a kitartással megy!

#58 2005. 04. 15. - 11:23:01

Üdv Mindenkinek! Ezt kapjátok ki! Nagyon magas a koleszterin szintem. Azt mondta a doki, hogy diétázzak. Utána néztem, mit szabad ennem. Sok zöldséget, margarint, sok folyadékot, lehetőleg minél jobb minőségű olajat. Hát én már 6 éve vegetáriánus vagyok, nem vagyok elhízott sem, ( jó, most van rajtam kb. 6 kiló plusz az 1977-es érettségimhez képest), napi 3-4 liter folyadékot iszom, csak a FLORA margarint eszem, extra szűz olivaolajjal főzök, de nem is hagyományos technológiával, hanem az AMC főzőrendszerben, immár 15 éve. Akkor én most mit csináljak? Adjatok tippeket legyetek szívesek. Előre is köszi!!!!!!!!!!!!!!

#59 2005. 03. 31. - 12:27:15

Sziasztok! A koleszterinmérésről jut eszembe, nem tudtok nekem ajánlani olyan boltot, ahol koleszterin-mérő műszert tudnék vásárolni. A páromnak magas a koleszterinje, és igaz, hogy csökkent mostanában, de szeretném ellenőrizni otthon is, hogy épp hol tart. Én csak vércukor és koleszterin mérőről hallottam egyben, ami nem volt olcsó (26 ezer). Gondolom, ha van külön vércukor mérő, akkor koleszterin mérő is lehet. Aki tud segítsen. Köszönöm: Zsuzsa

#60 computer 2005. 03. 25. - 18:31:41

T.Evarita! Ahogy te is latod, sajnos Husvet utani heten lesz a koleszterin meres.Sajnalom, mert jobb lett volna Husvet elött.

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: