Házipatika fórum: Koleszterinszint-csökkentő program - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Koleszterinszint-csökkentő program

#61 2005. 03. 22. - 10:02:54

Üdvözlet! Nem tudja valaki véletlenül, hogy a program zárásaként lesz-e koleszterin mérés és ha igen, mikor? Jó lenne húsvét előtt túl lenni rajta és már kíváncsi vagyok milyen eredményt értem el.

#62 mate.gabor1 2005. 03. 21. - 08:10:10

Sajnálattal tapasztalom, hogy aprogram menüsorát nem érem el.A programra idejében jelentkeztem, sőt koleszterinvizgálatom is részt vettem, de 2-3 nap elteltével program hibára hivatozva a menüsor azóta is elérhetetlen számomra. Újra bejelentkeztem az új programra de valaszt nem kaptam ugyan úgy mint a hibaleveleimre. Üdvözlettel Gabor

#63 lucienne 2005. 03. 19. - 19:21:50

Kedves Róbert! Alaposan féreértett. Nem a zöldségek ellen vagyok. Sokat fogyasztok belőlük, csak nem a primőröket, hanem MINDIG a szezonálist, mostanában az ún téli zöldségeket (káposztát, savanyú káposztát, hagymát, fokhagymát, céklát, fekete retket - Többségüket nyers saláta formájában) és mirelitet (zöldbabot, brokkolit, zöldborsót, tököt, spenótot, ..) valamint , sárgaborsót, lencsét, , stb.). A szintén létfontosságú ásványi sók a téli zöldségekben is jelen vannak. Nem újság számomra, hogy a téli zöldségeknek a vitamintartalma a tárolás következtében erősen lecsökken, ezért bőven fogyasztok melléjük citromot és nemcsak limonádé formájában, hanem a saláta-öntetetekben is azt alkalmazom ecet helyett. Igaz, költséges, de szerintem is az egészség mindennél drágább. Amit válaszul kaptam, az rendkívül hasznos egy teljesen tájékozatlan olvasónak, de én már mind ismertem, mert sokat olvasok ilyesmiről és mert erősen törekszem az egészségesen táplálkozásra. Többek között a site-on reklámozott pro-aktív Flóra margarint is sok-sok hónapja fogyasztom, csak elég keveset tudok belőle elfogyasztani, meglehetősen kevésszer kenek meg vele kenyeret, valami ösztönös elutasítás van bennem a zsiradékokkal szemben, (és ez nem mai természetű, szinte egész életemben így volt). Megválogatjuk, mit eszünk meg. Nem vagyok tipikus háziasszony, teljesen olajjal főzök, (kerülve az olajban sütést is), sokat áldozok az időmből hobbikertészkedésre, tartósítószer nélküli befőzésre, savanyításra, otthon tárolom az almát, a zöldségeket, és nem a bevásárlóközpontok csábító kínálata határozza meg a családunk étlapját. Ha vásárolok is mástól termékeket, inkább ismerős (megbízható) termelőkhöz fordulok. És ha betévedek néha egy szupermarketbe, mindig előnyben részesítem a magyar termékeket. Tudom, ezt nem mindenki teheti meg, Kérdezheti, ha ilyen jól táplálkozom, ezek után miért magas a koleszterinem. Talán abszolút számokban kicsivel mindig magasabb volt a kívánatosnál, de jó volt a HDL LDL arányom. Ez romlott most meg a korral, vagy stressz okozta, ezt már nem tudom. Mint ahogy még sok mindent nem tudok a szervezetemről, mert nem ilyen volt a szakterületem. Ezért tölt el szomorúsággal a körzeti orvosom kijelentése is, miszerint diéta nem elég a koleszterincsökkentéshez, hanem szedjek gyögyszert. Sajnos nem tudom, igaza van-e. Változatlanul nagyon megköszönném, ha segítene az általunk követett elvek alapján összeállított étrendet küldeni nekem a koleszterin csökkentő szándékomhoz. Talán másokat is érdekelne. Üdvözlettel: Lucienne

#64 kalman44 2005. 03. 12. - 22:25:02

Egyetértek kornellával, zavaróak a hibák. A bogozás idő és türelem igényes. A receptek leírása is helyenként olyan, mintha rosszul lett volna bemásolva. :'(' A koleszterinszint szürésről az előzetesben olvastam valahol, a ténylegest, hogy hol és mikor lesz - már nem. Pedig nekem nagyon lényeges lett volna az induló adat pontos ismerete, mert kb 2o évvel ezelőtt 8,88 -ról indultam. Azóta is igyekszem a fő szempontokat betartani. Gyógyszert is szedem rendesen kálmán44

#65 2005. 03. 12. - 10:19:48

A harmadik heti programnál az egész héten nincs különbség a két menű között. A kalóriaérték szerint az aktiv menűben is csökkentett adatok szerepelnek. Az előző heteken is voltak eltérések az étkezés mellett feltüntetett adatok és az össtzesitett érték nem egyezik első hét: hétfő, csütörtök, vasárnap, második hét kedd, péntek. :( azt hiszem akik beneveztek komolyan veszik és lehetőség szerint be szeretnék tartani a javasolt étrendet, de igy komolytalanná válik az egész. :'('

#66 Törölt felhasználó 2005. 03. 11. - 16:25:09

Kedves jcilko és telma2! Köszönjük észrevételüket, amelyet teljesen jogos kérdésként kezelünk. Nemsokára elérhető lesz a menüsorok és a bevásárlólisták nyomtatható változata is, amelynek segítségével könnyen, gyorsan kinyomtathatják a program anyagait. Üdvözlettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

#67 Törölt felhasználó 2005. 03. 11. - 16:22:00

Kedves Lucienne! Nem tudunk teljes mértékben egyetérteni kifogásával. A primőr áruknak csak egy részét termelik melegházban, és ezekhez a növény-egészségügyi előírások miatt nem is használhatnak sok vegyszert és műtrágyát (nem is igazán kell védekezni télen a zöldségek kártevői ellen). Ráadásul ezek magyar termékek, melyek megvásárlásával a nehéz helyzetben lévő mezőgazdaságot is támogatja. A primőrök más része külföldről érkezik hozzánk. Itt természetes körülmények között, napsütésben termesztik a zöldségeket, és általában a szigorú uniós szabályaink miatt itt sem használhatnak sok vegyszert. Kivételek sajnos előfordulnak, mint a legutóbbi zöldpaprika-ügy, amit viszont idejében felfedeztek. A szállítás miatt természetesen vegyszerrel kezelik ezeket a termékeket. Ezért kell minden zöldséget-gyümölcsöt megmosni felhasználás előtt, még azt is, amit meghámozunk. Végül a táplálkozási szakértő szemével: a zöldségek és a gyümölcsök minden idő- és évszakban táplálkozásunk gerincét alkotják, a legtöbb vitamint és ásványi anyagot belőlük fedezzük. Elhagyásuk az étrendből, vagy - bármilyen eljárással - tartósított változatuk felhasználása a tápanyagtartalom drasztikus csökkenését eredményezné. Az árakról: ezeket a zöldségeket és gyümölcsöket igyekszünk csakis a legszükségesebb mennyiségben szerepeltetni az étrendekben. A megvásárlásukkal járó anyagi kiadásokat és az étrend kockázatcsökkentő hatását ezért nem lehet párhuzamosan kezelni. Az egészség a legdrágább kincsünk. Üdvözlettel: Pilling Róbert A HáziPatika.com dietetikai szaktanácsadója

#68 Törölt felhasználó 2005. 03. 11. - 16:09:07

Kedves Beatrix! A magas koleszterinszint oka sajnos nem csak a táplálkozás lehet. Valóban állhat a háttérben családi halmozódás, öröklődés is, de egyes esetekben akár ezek nélkül is lehet valakinek kiugróan magas a koleszterinszintje. A táplálkozásban is lehetnek rejtett hibák. Ilyen például az, ha csirkehús bőrét nem távolítja el, vagy az amúgy egészséges étrend mellett többször eszik belsőségeket, kifejezetten például velőt. A koleszterinszint csökkentése azonban ilyenkor sem kizárólag gyógyszeres úton oldható meg, hanem sokat segíthet a táplálkozás is. Javaslom, hogy kísérje figyelemmel koleszterinszint-csökkentő programunk menüsorait, és fogyasszon több növényi szterintartalmú élemiszert, amelyek természetes úton is csökkenthetik koleszterinszintjét. Ilyen például a nem túl régen forgalomba került Flora pro.activ margarin. Üdvözlettel: Pilling Róbert A HáziPatika.com dietetikai szaktanácsadója

#69 Törölt felhasználó 2005. 03. 11. - 15:54:25

Kedves Rokata! Valószínűleg egy olyan pillanatban nézte meg a menüsorokat, amikor programozóink éppen valamit módosítottak a koleszterinszint-csökkentő programon. Ilyenkor pár másodpercig előfordulhat ilyen hiba, amely utána természetesen nem jelentkezik többet. Tisztelettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

#70 2005. 03. 06. - 04:18:44

Kár hogy a program heti menüjét és a bevásárló listát sem lehet egyszerüen kinyomtatni. Vajon miért? :(

#71 2005. 03. 04. - 19:32:17

Tisztelt Házipatika! Miért nincsen nyomtatóbarát verzió, ahogy ez volt a fogyókúra programhoz?

#72 lucienne 2005. 03. 03. - 19:59:38

Megnéztem a menüsort és elborzadtam. Én márciusban nem szívesen ennék zöldpaprikát és paradicsomot, de a kígyóuborkát is kerülöm. És nem elsősorban az áruk miatt (bár az sem elhanyagolható). Ilyesmit csak melegházban sok műtrágyával, vegyszerrel lehet ilyenkor előállítani. Természetellenesek. Nem lehetne valami mással pótolni őket. Üdv: Lucienne

#73 bea55 2005. 02. 28. - 21:28:22

Tisztelt Házipatika! Mi a teendő abban az esetben, ha emelkedett értéket mutat a szürés eredménye. Ezzel szemben rendszeres és intenziv mozgást végzek heti 5 alkalommal, nem dohányzom és évek óta diétásan étkezem. Soha nem ettem zsiros ételeket, mert nem is szerettem azokat. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, szárnyasokból készült ételeket fogyasztok. Tulsulyom nincs mert rendszeresen ellenőrzöm és a magasságomhoz képest teljesen normális értéket mutat. Ha ez esetleg örklött hajlam akkor mit lehet még tenni a fentieken tulmenően. Lehet teljesen hiábavaló minden odafigyelés és küzedelem.? Érdekelne a véleményük és javaslatuk. Köszönettel Szabóné S.Beatrix

#74 computer 2005. 02. 27. - 15:29:06

T.Rokata! En meg ugy latom, hogy az aktiv pont ketszerannyi kaloriat tartalmaz, mint az aktiv-fitt. Pl. hetfőn az ebédnél elmarad a sütőtök leves.De más különbségek is vannak. Szerintem nagyon jó, mert az aktiv-fitt menüsor kb. 1200 kalóriat tartalmaz csak egy napi étkezéskor. Üdv! computer

#75 Rokata 2005. 02. 25. - 06:52:19

Tisztelt Házipatika! Úgy tűnik, valami gond lehet a menüsorokkal, mert mind a kétfélénél ugyanazt látom! Ugyanannyi a kalória, ugyanazok az ételek. Üdv Rokata

#76 Törölt felhasználó 2005. 02. 17. - 18:45:52

Kedves Látogatóink! Ebbe a fórumtémába várjuk üzeneteiket, hozzászólásaikat, javaslataikat a koleszterinszint-csökkentő programunkkal kapcsolatban. A programra a következő oldalon jelentkezhetnek: http://www.hazipatik...ces/cholesterol Üdvözlettel: A HáziPatika.com szerkesztősége

• 4 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: