Házipatika fórum: orr sövény - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

orr sövény

#1 harmatilajos54 2012. 06. 09. - 15:31:57

Kedves Dotka39! Én is gondolkodom azon, hogy az orrsövény ferdülésemet meg kellene műteni. Azonban képtelen vagyok fél percnél tovább elviselni, ha bedugom az orrom. Próbáltam, pánikba kerülök, és ez nem hiszti, halál félelmem van. Hol van az a kórház, vagy magánklinika, bármi, ahol műanyag csővel megoldható, hogy legalább az egyik orrlyukamon kaphassak levegőt. Önt hol operálták ezzel a műanyag csöves technikával? Bármit hajlandó vagyok megadni érte, csak egy kicsit kaphassak levegőt az orromon a műtétet követően. Köszönöm a válaszát. Lajos

#2 wendykee 2012. 02. 17. - 12:14:02

Engem most műtöttek orrsövény ferdülésre. Nagyon sok fórumot elolvastam előtte és hát mondhatom, nagyon meg is voltam ilyedve. Helyi érzéstelenítéssel műtöttek. Egyáltalán nem bántam meg a helyi érzéstelenítést, mert azok akiket előttem altattak, ébredés után elég rosszul érezték magukat. Rossz volt őket nézni. A doktornővel nagyon meg voltam elégedve. A műtét előtt kaptam egy szurit - azt mondták koktélt - majd betoltak az előkészítőbe. Már menet közben nevettem mindenen, mondtam is a beteghordónak, hogy ez elég mosolyogtató injekció volt. Szóval teljesen lenyugodtam. Az előkészítőben el is aludtam, amíg várni kellett. Volt benn nálam egy hölgy, aki elmondta mi fog történni, mit csinálnak és azt, hogy a lidocain injekció után általában el is szoktak aludni a betegek. Miután bevittek a műtőbe a doktornő zsibbasztóval tamponálta ki az orromat, hogy már az érzéstelenítő beadását se érezzem. Nem is éreztem semmit. A torkomba folyt egy kis lidocain az egy picit kellemetlen volt, de rájöttem, hogy nem kell lenyelnem és akkor nem lesz hányinger érzetem. Én szóltam a doktornőnek, hogy szeretném kiköpni és akkor tettek egy gézt a számhoz amibe rendezhettem a dolgot. A műtét nagyon gyorsan eltelt, egyáltalán nem éreztem semmit. Hallottam, hogy mi történt, egyszer használt vésőt, de tényleg nem volt még csak kellemetlen érzésem sem. Én mivel elég kíváncsi természet vagyok - és mivel teljesen le van takarva a fej műtét közben - még kérdezősködtem is a doktornőtől, hogy mikor mit csinál. A műtét végeztével kitamponálta az orromat, majd toltak vissza a szobámba. Nem tudom hogy mennyi ideig tarthatott a műtét, mert időérzékem teljesen nem volt, annyira el voltam kábulva a gyógyszerektől. Később pedig már nem kérdeztem meg. A szobámban rögtön elaludtam. Fájdalomcsillapítót adnak a nővérek amikor kérsz. Én csak este kértem, amikor felébredtem, de igazából akkor sem fájt még, csak meg akarta előzni a fájdalmat. Az első nap nagyon simán eltelt. Az éjszaka annyira már nem volt jó, nem tudtam levegőt venni csak a számon. Ez borzasztó volt és aludni sem tudtam semmit. Folyadékot rengeteget ittam és kell is inni, a szervezet így jobban tud dolgozni. A nyelés kicsit rossz volt, de ahhoz is hozzá szoktam. A másnapom az borzalmas volt, bevallom. Nem igazán fájdalmam volt, inkább a tamponálás miatti légszomjam volt a baj. Kicsit be is pánikoltam miatta, de ez szerintem egyéntől függő a dolog. Én éjszakára kértem és kaptam is nyugtatót. Azzal és a fájdalomcsillapítóval együtt nagyon jót aludtam. A harmadik napon reggel lazítottak a tamponon. A tampon szedésétől borzasztóan féltem, el is mondtam a doktornőnek, hogy nagyon-nagyon félek tőle. Lenyugtatott és mondta, hogy meg sem fogom érezni. Azt mondta, hogy majd két részletben veszi ki, így fel fog lazulni másnapra a maradék tampon, és semmilyen fájdalmam nem lesz. Úgy is lett, szerdán vett ki egy-egy tampont elölről. Nem fájt és maga volt a felüdülés. Az a borzasztó feszítő érzés egyből enyhült és sokkal jobban éreztem magam tőle. Nekem ezután a tampon mozgása kicsit ingerelte a nyálkahártyát amitől rengeteget tüsszentettem, de nem volt vele baj. A napom gyorsan eltelt és másnap reggel arra ébredtem, hogy szinte magától csúszik ki a tampon az orromból. Reggel 8-ra ért be a doktornő és akkor már ott vártam, mondta, hogy azonnal ki is szedjük. Egyáltalán nem éreztem semmit amikor kihúzta, simán ment minden. (Igazából akkor már egyáltalán nem is érdekelt, hogy fog-e fájni, már csak meg akartam szabadulni tőle, ez volt minden vágyam.) Nagyon nagyon meg voltam elégetve a doktornő munkájával. Gyors volt, precíz és rendkívül odaadó. Nem magánklinikán műtöttek és nem is Pesten. Simán TB alapon ment minden egy nagyon-nagyon jó főorvosnő segítségével. A kórházban is nagyon jó volt az ellátás, az ápolónők pedig kivétel nélkül mind nagyon megértők és segítőkészek voltak. Bátran merem ajánlani mindenkinek ezt a kórházat és a főorvosnő munkáját.

#3 suzy333 2011. 12. 18. - 11:43:07

megadod a doktornő elérhetőségét? hol csinálták?köszi

#4 erzso56 2011. 08. 04. - 12:35:36

Tegnap voltam arckoponya CT-n, és az orrpolypokon kívül még orrsövényferdülésem is van. A CT vizsgálat szerint elég jelentős. Szeptemberben a polipot műtik, de az orrsövényferdülést is meg kellene műteni. Meg még van olyan amiről soha nem hallottam, hogy kiszedik: az orrban (vagy az arcüregben, nem igazán tudom) vannak azok a kis függőleges lapos, vékony csontocskák, azt is ki kell szedni. Féltem a szaglásomat, nehogy teljesen elveszítsem. Orrpolippal és orrsövényferdüléssel így sem sok szagot érzek. Én már a bűzt is jó érzéssel fogadom, csak érezzem. Üdv Erzsébet.

#5 biczolicus 2011. 02. 01. - 16:43:57

Kedves Ádám! Elnézést most vettem észre a hozzászólást,ha még aktuális a kérdés akkor privátban válaszolok a kérésre Aliz

#6 tuzcsap 2010. 12. 13. - 14:11:39

Kedves Biczolicus! Szeretném elkérni a doktornő elérhetőségét. Üdv Ádám

#7 biczolicus 2010. 09. 02. - 14:33:52

Sziasztok Kedves fórum olvasók! Nekem augusztus 4-én volt orrsövény műtétem és gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek ezzel segítek Nos augusztus 4-én szerdán 7:15-re mentem a kórházba, elfoglaltam a helyem, és közben jöttek vizitelni a műtétet végző doktornő mondta, hogy mi leszünk a másodikak. Majd vizit után kihívott és megkaptam az érzéstelenítő tamponokat az orromba...majd jött a nővér a vigyorogtató szurival és jött a beteghordó is értem... Mielőtt a műtőbe értünk volna mindenki nyugtatott, hogy szépre és jóra gondoljak, amitől el tudok lazulni pl. tenger, csobogó patakok, virágos rétek stb... Megérkeztünk a műtőbe a doktornő már ott várt, még egyszer elmondta mit fog csinálni, majd letakarták a fejem, csak az orrom látszott ki Ezt követően megkaptam az érzéstelenítő injekciót és a doktornő végrehajtotta a műtétet, helyi érzéstelenítésben, szerintem felesleges lett volna altatást kérni 30-40 percért. Hangsúlyozom semmi fájdalmat nem éreztem, sem éleset, sem tompát. Egy-két recsegést ropogást hallottam, de az sem volt rossz, kb olyan mint az ujj pattogtatás A műtét után szintén nem volt fájdalmam, csak annyi volt, hogy szomjas voltam mert a műtét előtt nem lehetett inni és utána kb 1-1,5 óra időtartamig. Másnap reggel haza is mehettem, majd a következő napon következett a tamponszedés. Szintén semmi fájdalmat nem éreztem, még a könnyeim sem jöttek ki Azóta kétféle orrkenőcsöt használok, és élvezem, hogy érzek illatokat és úgy jön a levegő, mintha hurrikán söpörne végig az orromon  A doktornő nagyon jó szakember minden tiszteletem és köszönetem az övé,empatikus, kedves, és profi szakember, bárkinek szívesen ajánlom, ha valakit érdekel a doktornő elérhetősége megosztom szívesen bárkivel, hiszen nem titok  Mindenkinek, akinek ferde az orrsövénye és problémát okoz neki merem ajánlani a műtétet, hiszen a fogászati beavatkozás szerintem rosszabb....és hosszútávon megéri. Ui. Nem Budapesten műtöttek és nem magánklinikán!!!!!

#8 domino0506 2010. 05. 12. - 17:18:09

Nekem 1 hónap múlva lesz CT vizsgálatom, de már megállapították, hogy orrsövényferdülésem és orrkagyló nagyobbodásom van. Azt mondta az orvos majd a a CT után kell vissza mennem és akkor megbeszéljük mi lesz . Nekem az már elég lenne , ha az erős fejfájásomtól az orr égésétől megszabadítana. Nekem most van éjszaka bedugulva az orrom, de ami ennél is rosszabb a fejfájásom .

#9 chattykat 2010. 05. 12. - 14:21:01

Sziasztok! Nekem két éve volt egy orr korrekciós műtétem, amivel együtt az orrsövényem is megműtötték. Azt mondták, hogy akkor 7O %-osan működött az orrom és utána sokkal jobb lesz. Én megbántam a műtétet, mert nem hogy jobb lett az orrom szelelése, de folyamatosan bedugul alvás közben. Anyukámnak is anno volt orrsövény műtéte és neki is idővel ugyanolyan lett, mint volt. Saját tapasztalatok alapján nem ajánlanám a műtétet. Ettől függetlenül biztos, hogy van olyan eset, ahol a műtét jót tett. Kérem az orvos elérhetőségét :D Üdv mindenkinek: Kati

#10 netorian 2010. 05. 04. - 17:00:09

U.i.: Műtét = természetesen orrsövény műtétről beszélek.

#11 netorian 2010. 05. 04. - 16:58:02

Nekem áprilisban volt a műtétem. Bevallom féltem tőle. De minek??? . Egyáltalán nem vészes. Helyi érzéstelenítésben volt a műtét, egyedül az injekció fájt (egy kicsit). Maga a műtét nem volt vészes, simán túl lehet élni. Nem érzel szinte semmit, és az meg butaság amivel rémítik az embereket, hogy ilyen-olyan szörnyű dolgokat lehet hallani. Jó, utána kicsit rossz, hogy el van dugaszolva az orrod tamponnal és a tampon kiszedése sem a legjobb dolog, de túl lehet élni. (Nekem pl. a tampon magától kijött, szedés előtt.) Hogy megérte-e? HATÁROZOTTAN! Bár még (de lehet később sem) kapok 100% ugyanúgy levegőt a jobb orrlyukamon (arra ferdült igen csúnyán belül), mégis nekem HASZNÁLT a műtét. Jobb a közérzetem, kevésbé vagyok fáradékony. Sportolni 3 hét után lehet. Na, ezt a részt tényleg nehéz volt kibírni! :-) . (((Megjegyzés: Szerintem sokat számít a doki hozzáállása. Én úgy érzem jól választottam, nem bántam meg. Viszont tény, hogy közeli hozzátartozómnak is volt műtétje, ahol az orvos nem nagyon filózott tamponszedésnél és szó szerint kitépte az orrból gézt ... . Az tényleg, nem kicsit fájt az illetőnek! Örök igazság: Sok múlik az orvoson.)))

#12 domino0506 2010. 05. 04. - 15:38:04

Sziasztok Én kérdezni szeretnék tőletek hát ha tudtok segíteni. Annak is lehet orrsövényferdülése akinek kivülről nem látni semmit, és soha nem űtötte be az orrát? Csak éppen be van dugulva az orra , és rettenetesen fáj az orra meg a homloka. A dokinő nem mond semmit csak azt hogy nincs orrpolipa, de ezenkivül semmit, allergia teszten volt de mindkettő negatív lett az összes orrcseppet kipróbálta de semmi nem használt a panaszai továbbra is fennállnak és rettenetes ez a fejfájás. Most megy endoscope vizsgálatra erről valaki tud közelebbit mondani, majd CT-re.

#13 chriscarter 2010. 04. 10. - 09:45:37

Sziasztok! Néhány éve rendszeresen van elhúzódó arc -és homloküreggyulladásom, nyaki nyirokcsomó duzzanattal, hőemelkedéssel.Az orrmelléküreg-felvételem kisebb orrsövényferdülést mutat.Horkolni nem horkolok, ha nem vagyok beteg, úgy érzem rendesen kapok levegőt, de a náthás időszakban nagyon rossz+évek óta mindennap többször is fújok orrot.A dokim orrsövényműtétet javasol, amitől nagyon tartok, mert azt mondják nagyon fájdalmas és hosszú procedúra.Az lenne a kérésem, hogy akik átestek már ilyenen, segítsenek a döntéshozatalban, érdemes-e belevágni. És még egy kérdés:mennyi idővel lehet a műtét után elkezdeni sportolni?ugyanis rendszeresen kerékpározok, tornázok, és bizony nem mindegy mennyi idő a felépülés. Előre is köszönöm a segítségeteket!Szép napot mindenkinek!

#14 deanrain 2009. 11. 01. - 00:03:49

Sziasztok!Nekem is szép orrsövényferdülésem van!Jó pár éve ránézett egy doki...azt mondja szívesen helyrerakná,de akkor nem mentem bele. Lehet jobban tettem volna.Eléggé horkolok...lehet oxigént sem kap az agyam eleget ,elég sűrűn fáj a fejem.Persze más problémám is van ezen kívül,aminek szintén köze lehet a fejfájáshoz,de ez már más topicba tartozik. Lehet egyszer belevágok,csak most más problémák fontosabbak.(fülzúgás,pánikbetegség ,stb.) Kívánom,hogy mindenki legyen egészséges!

#15 jaminisz 2009. 08. 07. - 13:38:01

nekem jövő kedden lesz a műtétem és annyi mindent olvastam már, hogy nem is tudom kinek higyjek. Fog-e fájni? Nem fog fágjni? Nekem helyi érzéstelenítővel írták föl, mindenképp ha túl vagyok rajta részletes beszámolót írok. Iszonyúan félek, soha nem voltam még korházban és legjobban az érzéstelenítő injekciótól félek, kaptam még fogászaton érzéstelenítőt de lehet immunens vagyok rájuk, mindig mindent érzek ... annyira félek, esetleg ha tudsz vagy tudtok vaalmi vigaszt nekem megköszönném

#16 seherezaadee 2009. 07. 22. - 00:46:12

Kedves Dotka, Hol csinálják a műanyagcsöves megoldást? Orrsövényferdülésemet két hónap múlva műtik. Eddig mindenhol a tamponos megoldást mondták a műtét utáni időszakra. Megköszönöm, ha megírod a helyet/nevet ahol a műtéted zajlott: seherezaadee@gmail.com címre. Üdv. mindenkinek és kitartást a megpróbáltatásokhoz. Seherezade

#17 jamaicabay 2009. 05. 24. - 16:25:34

Bocs...szóval Mindenkinek minden jót! :d :p ...és szabad légzést kívánok :)

#18 jamaicabay 2009. 05. 24. - 16:24:30

szerintem mindenképp be kell vállalni a műtétet, mert ha nem is örökké, egy ideig tutira sokkal jobb lesz és nyugodtan alhat az ember. Akármennyire féltek is, én ajánlani tudom csak. A műtét óta én sokkal jobban kapok levegőt, és horkolni is csak ritkán horkolok. Bátraké a szerencse! Mindenkinek minden jó! :)

#19 picibh 2009. 05. 21. - 19:46:25

Sziasztok,Szép estét,remélem mostanában is olvassa valaki ezt a részt :) Leírom az én problémám,hátha jobb lesz utána:D Több mint 10éve,kiskoromba kivették az orrmandulám,azóta igen kevés levegőt kapok az orromon..Mivel most több mint 1 éve fáj a fejem,orvos hadához küldenek,ideggyógyásztól kezdve határok nélkülig..hét elején voltam fülorr gégészeten.A kedves doktor úr(valóban nagyon rendes volt)közölte velem,hogy a nyálkahártyáim nagyon vastagok,az orrsövény ferdülésem is elég gázos,és a mandulám természetesen jo nagy darabban bent van az orromba.Nem kizárt,hogy attól fáj a fejem,hogy nem kap elég oxigént az agyam,és alvás közbe ez olyan a szerveztem számára mintha lelennék nyomva a viz alá és természetesen ez ellen küzd. Ezért hiába alszom az átlagnál többet,sose tudom magam kipihenni.. Elküldött allergia vizsgálatra, 1 honap mulva csinálják meg,utána CT stb.. Azt mondta nyáron mindenféleképpen érdemes megmütetetni magam mert ez így nemsokáig megy.Nagyon félek ettől,ha rajtam mulna inkább így élnék még 60évet .. de mindenki erőlteti rám..rettegek a mütétől.Mit csináljak?:(

#20 vicaverza99 2009. 04. 24. - 12:50:19

Kedves "Kaprinyak84" és a többiek akik műtét előtt állnak! Tudom már késő bánat, de altatást kellett volna kierőszakolnod az orvostól, vagy olyan kórházat keresni, ahol ezt altatásban végzik. (Ha altatható az illető -persze-) Nekem is volt egy orrsövény műtétem még 96-ban, ugyanennyit szenvedtem legalább mint te is. Ráadásul az utolsó kalapácsütésnél el is ájultam (minek ide drága altatószer:)), és az egyik orrkagylóm sincs meg, szerintem szétverték... Nagyon sajnállak, átérzem és mielőbbi teljes gyógyulást kívánok! Idén márciusban viszont orrpolip műtétem volt és teljes arcüreg tisztítás, mert mindent betöltött a polip. Ez altatásban volt, rögtön ezzel kezdte a doki, persze kellett hozzá CT és mindenféle vizsgálat ami az altatáshoz szükséges. A tamponkivétel igaz nem egy leányálom, de elfelejti az ember, ha már tud rendesen levegőt venni az orrán keresztül. Persze rossz az ébredés az altatás után, remeg sz ember, én kihánytam az összes vért amit műtét közben lenyeltem és persze szomjas voltam folyamatosan. A műtét utáni napokban Coldastop olajat használtam (EZT AJÁNLOM NEKED IS) és még időnként kifújtam fura dolgokat, de így már 5 hét után teljesen rendbejött. Ennyi a teljes gyógyulási idő is a nagykönyv szerint. Hát kitartás és akinek muszáj az menjen műtétre mert utána sokkal jobb lesz. Üdv: VV

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: