Házipatika fórum: Hodking-kór 2005 - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 208 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Hodking-kór 2005

#21 malkata 2014. 06. 25. - 12:54:21

Sziasztok!

Hodgkinom komplett remisszióban, 3 hónap múlva kontrol:))Éljen a nyár!

Aki már túl van a betegségen, az a kemo/sugár után mennyivel került újra kirobbanó formába? Ill. tettetek valamit a mérgek kiürítése végett? Csalántea? Máriatövis mag olaj? Ill. az egészségetekért? D vitamin? Immunerősítők? Vagy bármi más? Csak azt írtam ami hírtelen eszembe jutott. Fagyöngy injekciót kap valaki?

Mindenkinek szép napot! Zsuzsi

#22 napcsi1 2014. 06. 24. - 10:02:44

Még valami,nekem voltak a karomon csomók amikor még vénába kaptam a szereket,egyszer mellé is ment a kokték ami rettenetes fájdalommal járt és csomok lettek rajta amik nagyon lassan multak el,lehet ez is ilyenek,de ezeket majd megfogják nézni!orvos nem vagyok de tudtommal a karon nincsenek nyirokcsomók,ergó ez valami melléktünet,vagy benyeltél valami bacit ,ki tudja?Kitartás!

#23 napcsi1 2014. 06. 24. - 09:59:49

Hello Áron!
Ne haragudj de erre nem tudok mit mondani,nekem a hónaljamat vágták fel kétszer,az is érzékeny volt,meg benyulladhat bármi de szerintem a nyak érzékenyebb dolog!Nem gondolnám hogy egy daganat lenne ami 1 hét leforgása alatt ekkorára nőne,a hodgkin normálban lassú és alattomos!Te melyik altipusba tartozol a hodgkinon belül!???Akinekes magas a limfocitaszáma azoknak gyorsabban tud megjelenni valami de csak nem ennyire,megmutattad már orvosnak?? :angry:

#24 erdos_aron_22 2014. 06. 23. - 23:33:50

Szia Napcsi!

Köszönöm szépen a tanácsokat. Ígérem, megfogadom őket. Jelenleg van egy-két tünet amit nem tudok hova tenni és kicsit megijeszt. A kisebbik probléma az az, hogy a jobb karomon van két csomó az egyik vénámon és ezek egyre jobban kitüremkednek. Ettől tartanom kellene?
A másik, hogy ahonnan kivették a fő bűnös nyirokcsomót, ott jelenleg 3x akkora nyirokcsomó van, valószínűsítem, hogy be van gyulladva. Azóta gombócot érzek a torkomban és néha az orrmandulám is rendetlenedik. :-( Műtét után ez normális?

Holnap reggel 8-ra megyek egy újabb DHAP-ra és utána őssejtgyűjtés. :-)

#25 napcsi1 2014. 06. 18. - 17:23:17

A betegséglista amiért adókedvezmény jár:
http://palyazatfigye...vezmeny-jar.php

#26 napcsi1 2014. 06. 16. - 17:11:47

Áron!
Ez a leszázalékolás nem igy működik!Most az van hogy 1 évig vagy jogosult a táppénre,amikor ez lejár autómatikusan elinditják a nyugdijat!hahahaahah ne röhögj még papiron én is nyugdijas vagyok!ez úgy müködik hogy meg van szabva hány évesen mennyi ledolgozott évnek kell lenned,ha ennek megfelelsz akkor kiszámolják az összeget,egyszer kell bemenni a nyugdijintézetbe,ez kicsit huzavonás de utólag minden kifizetnek!És nembiztos többet kapnál,nekem elöször a nyugdijam fele volt a táppénznek!csak két év után tettek más kategóriába!Másik,a mi betegségünknek van egy száma és ha ennek utána nézel késöbbiekben jogosult vagy bizonyos adókedvezményre!És elente ha majd meggyógyultál nem fogsz tudni visszamenni 8 órára elég sokáig,bocs de ez az igaság a transzpnat után lassú az amig teljesen visszatérsz a régi kerékvágásba!Ez is elöny lehet ha a nyugdij mellett dologzol pár órát az elején,nekem is igy volt,papiron csak azthiszem 2 órára voltam bejelentve mert nem kereshetsz többet mint a nyugdij!Ha csak nincs valami kretén munkahelyed ahol nem vennének föl valamiért nem szokott gond lenni,de sajna hallottam már barmom mulnkáltatókról akik igazolást akartak kérni hogy nem e fertőző!ahahahah azthiszem ez szegény Rózsikával történt meg!!Engem segitettek mindenben,semmi rossztapasztalatom sincs és jó érzés hogy jön az a pénz havonta!Ne aggódj mindent autómatikusan fognak intézni neked semmit nem kell csinálnod,csak munkáltatói pairok kellenek!
Abban is mákom volt akkor hivtak be a nyugdij intézetbe amikor még maszkban és gézkesztyűben voltam,én ki is használtam ezt mert ott minden nap többszázan várnak ügyintézésre,odamentem a recepcióhoz és elhaló hangon közöltem anyámmal együtt hogy transzplantált vagyok nem lehet tömegben segitsen gyorsan elintéztetni a dolgom!A nő felpattant még sorszámot sem kellet huznom odavitt egy balkahoz és félrelöktek mindenkit,szóval öt perc mulva már intézték az ügyemet és nagyon segitőkész volt mindenki!hahahahaha én sokszor kihasználtam ezt a dolgot ne kelljen sorba állni!
ha van még kérdésed szólj!Én gyárilag vékony vagyok de a felülvizsgálaton ezt nem tudják,ezt is kihasználtam mindig és hagytam ráirják a lapomra hogy vészesen alultáplált és gyenge!hahahahahaha Figyu ezt kell csinálni ha már ez van nem kell szégyenkezni hanem élj vele!Sőt bementem a kerületi tanácsba és intézkedtem alkalmi segélyért,havonta 8 ezer forintot kaptam!ÍA transzplant alatt havi 23 ft volt a gyógyszerek,ha nincs a hugomnak ez az egészségpénztara akkor nemtudom ki váltja ki!??Szóval legyél ügyes és használj ki mindent!!!KITARTÁS!

#27 erdos_aron_22 2014. 06. 15. - 15:46:54

Szia Napcsi!

Köszönöm a bátorító szavakat és a tanácsokat is. Most felmerült bennem még egy-két kérdés. Mivel folyamatosan vagyok táppénzen, így a 6. hónap után kérhetem a leszázalékolásomat. Véleményetek szerint érdemes ezt meglépni? Elvileg így több pénzt kapnék, mint normál táppénz esetén. Attól tartok, hogy ez a későbbi munkavállalás során hátrányos helyzetbe fog sodorni, mármint az időszakos leszázalékolás.

Azt tudom, hogy az első ABVD után 2 héttel hullott ki a hajam. DHAP után mennyivel kezd megint hullani? Nekem most elég sűrű, és nagyon jó lenne ha így maradna. :-)

#28 napcsi1 2014. 06. 14. - 14:11:05

Áron!
Eygutterzesem,nekem ketszer vagtak fel a jobb honaljam,szoval ismerem a dorgest a masodiknal mar szltam most fejezzek mar be mert idegbe talalt,baromi nehez vegig koncentralni ennyi idot hogy mozdulatlan maradj,probaltam mindent viccesen felfogni de hat az idegeim nekem is a vegen mar kikeszultek,a vicc a masodik biopszian kiszedtek belolem egy cseresznye nagysagu cafatot de csak halott sejt volt benne,a pet ct szerint meg aktiv volt,szoval legyel okos meg az orvosod is??!!az a lenyeg ez a kezeles hat neked,sajnos a test is gyorsan alkalmazkodik es egy ido utan mar nem hatnak ugy mint az elejen,ezert hatasos most a kezeles valtas!ami tutira jo a a vernek az alga komlex(spirulina,cholrella,vörös alga)en egy nagyon jo magyar termekett hasznalok es az ara is ennek a legjobb!ezenkivul a brokkolicsira kivonat,brokkoli es sok brokkoli csira!en kPtam tobbszor is vert meg trombocitat,a legtobbszor semmi bajod utana sot lehet azonnal frisebbnek erzed magad,de elofordulhat egy kis hidegrazas!kitartas es egyutterzesem,ez most baromi sok volt neked egyszerre,utana kipihened magad es a kovetkezonel mar rutinosabb leszel!

#29 erdos_aron_22 2014. 06. 12. - 16:43:52

Szia Napcsi!

Ma volt a jobb oldali nyaki nyirokcsomóm eltávolítása, egy halmazból távolították el a legnagyobbat. A sebész nagyon rendes volt, szinte végig beszélgettük a műtétet. Elég rossz helyen volt ez a csomó, mivel ütőér és idegek közelében helyezkedett el, műtét közben egyszer meg is rándult a vállam. Nem ijedtem meg, de olyan stressz helyzetben voltam végig, kb. fél óráig, hogy a műtőasztal tiszta víz volt az izzadságomtól. Egy hét múlva szövettani eredmény, ami remélem már csak elhalt sejteket fog igazolni és nem az alapbetegséget. Már totál kiborgnak érzem magam, jobb oldalt a kulcscsontom alatt a kanül, felette a hatalmas kötés a nyakamon, de hála Istennek a maszkot nem kell mindig hordanom.

A fehérvérsejtszámom a normál érték háromszorosa a neupogén injekciók miatt. Ez akkor azt jelenti, hogy már nem kell tartanom a neutropéniás étrendet? Mondjuk már tegnap ettem dinnyét és semmi bajom. :-) A thrombocyta értékem még sajnos csak 61.000, jóval a referencia érték alatt. Erre van ötletetek, mivel segíthetném a szervezetemet, hogy többet termeljen belőle? Nem szeretnék vérkészítményt kapni, nagyon idegenkedem tőle.

#30 napcsi1 2014. 06. 10. - 13:56:40

Hello Áron!
Nem ismerem ezt az étrendet nekem nem kellett semmi ilyet csinálnom!
Egy ilyen nagy korházi kezeléssel kb 10 nap két hétig van benn mindenki,ugyan is minden sejted vészesen lezuhan nem csak a beteg sejtek pusztulnak el!Csak akkor engednek el ha rendbejött a vérképed,van megfelelő fehérvérséjted,trombocitád és vörösvérsejted!
Arra következtetek hogy neked nagyon alacsony lehet ez a fehérvérsejt dolog ha még diétázni is kell,de az is lehet ez valami uj modern dolog de ezt még senkitől nem hallottam eddig!Miből áll pontosan?
Én egy dolgot szedtem rendszeresen és most is szoktam,algakomlexet és brokkolicsira kivonatot,ezek tényleg baromi gyorsan felnyomják a vörös vérsejteket és a hemoglobint,egy hét után feltünően emelkedik és javul a vér minősége,ezt bárkinek tudom ajánlani!Az orvosom nekem azt mondta a lényeg kezelés után két napig semmi nem szabad csinálni!Gyorsabban roborál és jobb a közérzeted a zöld növényi lötyik meg jól esnek a szétkurt gyomornak!
Szerintem a mütéted után kb 10 nappal szokták kivenni a varatokat,gondolom addig nem kapsz kezelést!Nekem 3 hét volt a két kezelés között!Én ESHAP kezelést kaptam ez ugyan az az alap mint a DHAP csak szerintem még kaptam plusszban,minden betű egy másik szert takar,4 teljes napig kaptam ennek a szarnak a keverékét és minden nap egy orbitális adag szteroidot adtak elötte a mellékhatás kivédésére és 3 óránként kellett egy szemcseppet használnom amert a mellékhatás a kötöhártya gyulladás!Istennek hála semmi bajom nem volt,csak székrekedésem volt és akkorára nőt a szakálam mint egy hajléktalannak!hahahahaahhaahha
Egész nap fel voltam pörögve és fel le rohangáltam a folyoson az infúziós állványommal,minden orvos rajtam röhögött,aludni is keveset aludtam,persze egy hét után amikor leesett a vérképem akkor fáradtam ledtem és a második kezelés végén kaptam egy vörösvérsejt növelő injekciót,hasonló mint a neupogén!Az első kezelés után levették az őssejteket,amit 3 óra alatt sikerült mert rengeteget termelt a testem,nyilván azért is sirtam már az utolsó napig mert ugy fájtak a csontjaim,de ez a biztos jel,az őssejtleszedést meg amennyire féltem,szinte végig aludtam!Drukkolok hogy neked is egyszerűen mennyen,jó lenne ha kitudnák venni az összes nagy csomodat,mert tutibb lenne a gyógyulásod és a transzplantra is csak akkor engednek ha egy bizonyos méretre összezsugorodnak,nem akarok hazudni neked de talán 2 cm nél nem lehetnek nagyobbak,valami ilyesmi már nem emlékszem,én mindenről kifaggattam az orvosomat meg a nővéreket,szeretek minfdenről tudni és az a fajta vagyok aki bepánikol a váratlan dolgoktól,ezért felkészülök a legroszabbra!Az első nagy kezelés elött sirva hivtam itt a fórumról Valit hogy tuti belehalok majd,mert én az ambuláns kezelésre is allergiás voltam és csak antihisztaminnal tudták beadni!Ehezképest eseménytelen volt,ki érti ezt????Szedd össze minden erőd és kitartás!sajna a rosszabb stádiumból indulóknak mindig meg kell jobban szenvedni a gyógyulásért de vagyunk igy páran és most élünk és virulunk!Most már röhögök a transzplanton is akkor meg még a kutyámtól is elbucsuztam ha nem élném túl,utólag érdekes de már nem cserélném el az élményeim,nagyon sokat tanultam belőlük és sok embert ismertem meg!nekem az ajánlották a bölcsek hogy éljem meg ezerrel az érzéseim,ennél a betegségnél ez nagyon fontos,semmit nem szabad elfolytani!Ha kell sirj ezerrel,nevess sokat,ha dühös vagy csapkodj otthon párnákat vagy ordits bele,nézz sok humoros és romantikus filmet,ezek segitenek az érzelmek megélésében!A lényeg semmi elfojtás és hösködés,erősnek kell lenni de nem terminátornak!Álmodozz a majd szép uj jövödről,a szerelemről és arről miket szeretnél megtenni és megélni az életben!Én ugy éreztem akkor nem halhatok meg amig meg nem élem az igazi kölcsönös szerelmet és nem találok magamra,akkor éreztem igazán amikor ebbe belegondoltam hogy nem fogok meghalni biztosan mert még sok dolgom van és minden álmom valóra akarom váltani!Akartam egy szebb és harmonikukasabb életet!Azóta elkezdett sokminden megvalósulni és másként élem az életem!Gondolj arra annyira fiatal vagy ami lehet kicsit nehezebb de mennyire előrrébb leszel a korosztályodhoz képest,sokkal bölcsebb és érettebb leszel és tistelni fogod jobba és értékelni az életed!Azóta sok rossz szokásomról leszoktam és lassan átalakitottam dolgokat!És végre most van egy olyan párkapcsolatom amit mindig is akartam!Szóval azt mondom megérte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

#31 erdos_aron_22 2014. 06. 10. - 12:19:10

Halihó! :-)

Lassan két hete vagyok már a kórházban, délutáni visitnél derül ki, hogy pontosan mikor mehetek haza és mikor veszik ki a nyirokcsomómat, ugyanis kb. 15 perce közölték velem, hogy rohanjak a sebészetre, most kiveszik, de! A sebészeten tanácstalanul álltak, hogy akkor most mégis melyiket, mivel a nyakamon 3 db van még, egy nagyobb és kettő kisebb. Így sajnos ez holnapra vagy holnap utánra tolódik. :-(

Nektek a DHAP után meddig kellett tartani a neutropéniás étrendet?

#32 csillybaba 2014. 06. 09. - 08:35:31

Nekem az első DHAP után vették le az őssejteket,előtte kaptam folyamatosan a neupogent. Vasárnap napon vették le,és szombat délutántól annyira fájtak a combcsontjaim,h menni is alig bírtam. De boldog voltam,mert ez annak a jele volt,h érkeznek az őssejtek!!

Az első sem volt egy leányálom,de a második rosszabb,persze ez is egyénenként változó lehet.
De nyilván a szervezet telítődik,2hét telt el a kettő között,nem hiszem,h ennyi idő alatt kiürültek a mérgek,ezért is viseltem rosszabbul a másodikat.

Kitartás Neked és gyógyölelés!

#33 napcsi1 2014. 06. 08. - 19:01:14

Én nem vagyok fejfájos,az izületeim érzékenyek alapban és az injekció kura felénél elkezdett a csipőm meg a derekam fájni és a végén már csak totyogva tudtam menni!hahahahaha
De volt egy nap amikor bögtem is de csak a csontjaim fájtak!Ne felejtsd el ilyenkor most érzékenyebb vagy mindenre,nem biztos kizárólag az injekció teszi,lehet ez a hirtelen meleggel együtt!Másra nem emlékszem,csak csontfájás,ja és baromi nyügös voltam,engem is ebben a jóidőben kezeltek,érzékenyebb lehet a frontokra,majd gfigyeld meg!

#34 erdos_aron_22 2014. 06. 08. - 16:30:54

Szia Napcsi!

Neked volt csontfájdalmad és fejfájásod a neuprogén injekcióktól? Olvastam a platina alapú kemókról és nem túl jókat írtak.

#35 napcsi1 2014. 06. 07. - 14:56:33

Áron!
Nekem mind a két kezelés pont ugy telt el,semmi küli!Aki hányos az sajna szinte mindig hány!
Egy jótanács,mivel ez korházi kezelés és sok aa beteg mindenféle bajjal,nagyon vigyázz a higéniára és a fertőzésekre!Mivel ez intenziv kezelés még jobban odacsap az immunrendszerednek és egy apró bacitól is lehetsz komoly beteg,ajánlott a maszk viselése és jobb is ha hozzászoksz mert a transzplant után 120 napig ő lesz a legjobb barátod!!!Ilyenkor jobb a fözött kaja mint mondjuk nyers gyümölcs zölség,illetve ezeket baromira mosd meg!!! :rolleyes:

#36 erdos_aron_22 2014. 06. 07. - 14:40:59

Sziasztok!

Hogy vagytok? Én már visszarázódtam az első DHAP után. Ez a kezelés szinte csodákat tett még az ABVD után is. A kisebb nyirokcsomóim szinte teljesen visszahúzodtak, egyetlen egy problémás maradt amit jövőhét csütörtökön egy sebész el fog távolítani. A nyakam jobb oldalán szinte egy összefüggő csomó hálózat volt, ami már már felszívódott.

A továbbiakban kapok még egy DHAP kezelést. Akinek 2 db volt, a másodikat hogy bírta? Én ABVD tapasztalat után azt mondanám, hogy a második kezelést jobban fogom bírni. :-)
Remélem a neutropéniás étrendet már nem kell sokáig tartanom.

Üdv Mindenkinek! :-)

#37 erdos_aron_22 2014. 06. 03. - 08:11:04

Sziasztok!

Mostmár tuti kiveszik a nyirokcsomómat. Örülök neki, de egyben tartok is tőle. Tudom, egyet már átvészeltem, de mostanában annyi stressz ért, hogy nem tudom, hogy fogom viselni.

Ezek után még számítok plusz egy kezelésre és akkor utána az őssejtlevételre, majd transzplantációra.

Remélem Mindenki jól van! ☺️

#38 napcsi1 2014. 06. 02. - 11:33:13

JA még valami,engem is kétszer vágtak fel,szerintem sokkal jobb ötlet megmondom miért,mert a régi az nagyon makacs és lehet semmi nem fog neki hatni,akár a transzplant sem,nekem elhalt csomóim is voltak meg amig valami burokban voltak,szóval ha a főbibit ki tudják venni akkor lehet gyors és nyert ügyed van,mert a kicsiket tuti kinyirja ez az erős kezelés!

#39 napcsi1 2014. 06. 02. - 11:28:14

Hello Áron!
Elvoltam utazva sajnos nem láttam mi történt veled!Nem akartalak a multkor megijeszteni de velem teljesen ugyan ez történt mint vele!Amit kapsz kezelés annak mindenkinek ugyan az az alapja a PLATINA,az az amit csak naponta egyszer kapsz és 24 óra alatt csöpöghet le,és mellette párhuzamban különbözö más szerekkel kombinálják.A lényeg ez sokkal intenzivebb és a szervezeted még nem ismeri ezeket a szereket,ezért tuti hatni fog!Szinte valószinú majd kb 3 hét mulva kapsz egy ugyan ilyen küretet,szinte mindig kettőt vagy négyet adnak a transzpnat elött,de a hodgkin esetében álltalában csak kettő szokott lenni,a leukémiánál van csak a durvabb kezelés!A transzplant időpontját ugy állapitják meg hogy az utolsó kezelés után kimaradjon pár hét max egy hónap amig regenerálodsz de több nem,szóval nem hinném hogy juli és agusztus elött lenne ebből valami!A transzpnatáció pedig ugyan ez a módszer amit most kaptál csak az 6 napig tart és a hetediken kapod vissza az őssejteteket,utána kb 3 hét a regenerálódás amig elég erős leszel hogy el merjenek engedni,de erről majd mindent al fognak mondani időben!Sajnos az is igaz itt mindenki elmondhatja a transzplant élményét de ez azért is változó mert mindenki másként élte meg és a mellékhatások is csak pár ponton hasonlóak!!
Én még sosem hánytam kemótól még a transzplanton sem!Az én tapasztalatom és amit tudok,napi 3 db hányáscsillapitó injekció jár,ennyit kaphat mindenki ősszesen,én mindig kértem is mert egy kb 6-8 órát hat!reggel már azonnal kértem hogy ne émejegjek és tudjak reggelizni aztán délután és este is!A 3db hoz jogod van,kérdezz a nővérektől mindig mindent!!!!ha van valami privát kérdésed irhatsz a mailemre is! i.napcsi@gmail.com
Drukkolok!És ne ilyedj meg az össejtlevétel nem fáj,sőt unalmas legalább 3 órát feküdsz egy ágyon és ennyi,utána álmos leszel és alszol egyett!!!!KItartás! :rolleyes:

#40 erdos_aron_22 2014. 06. 02. - 09:31:03

Sziasztok!

Most volt a kezelőorvosom visitelni és megállapította, hogy a DHAP kezelés hozott javulást, ám ha a legrégebbi nyirokcsomóm nem megy mégjobban össze, akkor lehet kimetszik.

Volt valaki hasonló cipőben, hogy kemo után metszettek Neki?

• 208 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: