Házipatika fórum: Hodking-kór 2005 - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 208 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Hodking-kór 2005

#41 erdos_aron_22 2014. 06. 01. - 22:14:07

A transzplantáció során milyen kemót alkalmaznak? Elvileg már csak az lenne az egyetlen kemóm. Nagyon durva?

#42 csillybaba 2014. 06. 01. - 16:28:29

Nem volt pet ct-m akkor,csak vérvételek,mellkas rtg. és hasi uh. De elképzelhető,h kórháza válogatja (engem Debrecenbe kezeltek).

#43 erdos_aron_22 2014. 06. 01. - 09:54:12

Ezután készítettek Neked interim PET-CT vizsgálatot? Vagy honnan bizonyosodnak meg a remisszióról?

#44 csillybaba 2014. 06. 01. - 07:16:39

Igen,ez a lényege,elképzelhető,h menned kell majd még egyre,én legalábbis 2 ciklust kaptam ebből. Az elsőben vették le az őssejteket. :rolleyes:

#45 erdos_aron_22 2014. 05. 31. - 20:16:48

Vért csak egyszer vettek eddig tőlem, mégpedig szerdán. Remélem, hogy elég lesz a Nivestim injekció. ☺️

mteki: A kezelőorvosom Dr. Király Ágnes. ☺️

Kérdés, hogy a DHAP lényege, hogy őssejtgyűjtés előtt remissziót idézzenek elő?

#46 csillybaba 2014. 05. 31. - 20:01:07

Szia Áron! Szerintem azért még jöhetnek rosszabb napok,a DHAP is elég alattomos. Elképzelhető a láz. A vérképed tartja magát? Lehet,h szükség lesz vér ill trombi pótlásra,de azoktól úgyis csak jobban leszel. Neupogént szurit fogsz kapni?

Kitartás,űzd ki a dögöket!!!

#47 erdos_aron_22 2014. 05. 31. - 07:09:35

Sziasztok! Ma van a DHAP terápia 3. napja. Eddig egész jól kezelem a helyzetet, igaz most sűrűbben hánytam, de ezt ki kell bírni! Ha valakit érdekel, miből is áll a DHAP: 1.nap szteroid+ciszplatin 2.nap szteroid+2xcytosar 3.-4.nap szteroid. Ezek mellé folyamatosan kapok hidrálást, káliumot és vízhajtót. Szóval elvileg a nehezén túl vagyok! ☺️

Remélem mindenki jól van! ☺️

#48 erdos_aron_22 2014. 05. 29. - 08:10:30

Sziasztok!

Elkezdődött a DHAP terapia. Nem tudom mire számítsak, kicsit kétségbe vagyok esve, de próbálom magam nyugtatgatni. Akinek volt hasonló és van bármilyen tanácsa, mire figyeljek nagyon oda, azt nagyon szívesen venném.

Mindenkinek további szép napot! ☺️

#49 mteki 2014. 05. 28. - 22:04:17

SZIA ÁRON. SZORÍTOK HOGY ELSŐRE SIKERÜLJÖN LEGYŰJTENI AZ ŐSSEJTEKET.LÉGY MINDIG POZITÍV. IGEN AHOGY A CSILLY ÍRJA KB 1-2 HONAP A TRANSZPLANT DE ELÖTTE MÉG MEGELŐZI MINDENFÉLE VIZSGÁLAT AMIT MAJD A KEZELŐORVOSOD MONDANI FOG HOGY MIKOR KEZD EL.SEMMI FÁJDALMAS SEMMI ROSSZ NEM LESSZ KÖZTE.IMMUNTERÁPIA NEM TUDOM MILYEN ,NEKEM SEM VOLT.DE HA A TRANSZPLANTAL KAPCSOLATBAN VAN KÉRDÉS SZIVESEN VÁLASZOLOK ,BÁR TISZTÁBAN KELL LENNI AZZAL HOGY MINDENKI MÁSKÉPP REAGÁL MINDEN KEZELÉSRE ,DE ÁLTALÁNOS DOLGOKBAN SZIVESEN SEGITEK ÉN IS ,KÉRDEZZ BÁTRAN.NE FÉLJ LEGYÉL KEMÉNY ÉS HIGGY A GYOGYULÁSBAN ,MEGLÁTOD SIKERÜLNI FOG. A LÁSZLOBA VOLT NEKEM IS A TRANSZPLANT .KI A KEZELÖORVOSOD?BIZZ BENNE ÉS KÉRDEZZ KÉRDEZZ ÉS KÉRDEZZ MINDENT AMIT TUDNI AKARSZ MÉGHA ÖK MINDIG SIETNEK IS .:) ÜDV RÓZSIKA.

#50 csillybaba 2014. 05. 28. - 19:32:16

Szia Áron!

Az immunterápiában nem tudok segíteni,én olyat nem kaptam.

Ha sikeres lesz az őssejtgyűjtés (és már miért ne lenne az),akkor rá 1-2 hónap a transzplant.
Ezzel kapcsolatban sok mindenben tudunk Neked segíteni!

Boxkesztyűt a táskádba és üsd ki a dögöt :rolleyes:

Kitartás!!!!

#51 erdos_aron_22 2014. 05. 28. - 10:26:40

Sziasztok!

Ma vettek fel a Szent László Kórház Haematológiai osztályára. Holnaptól kezdődik az 5 napos kemo- és immunterápia, majd őssejtgyűjtés. A bizottság gondolom hamarosan eldönti, mikor lesz a transzplantáció, erről még nem tudok biztos információkat.

Akinek volt hasonló kemo- és immunterápiája az tudna róla mesélni, mire számíthatok?

#52 Szalanna 2014. 05. 23. - 20:01:33

Áron!

Szerintem kérj a zsibbadásra valamit. Általában B-vitamint adnak rá, sokaknak jó. Pl.: Milgamma

Jobbulást!

Julika

#53 erdos_aron_22 2014. 05. 23. - 16:26:47

Sziasztok!

Több, mint egy hónapja kaptam az utolsó kemót, de a lábaim most (pár napja) megint elkezdtek zsibbadni. Erre kérjek gyógyszert vagy felesleges? Kemó után közvetlen mindig volt ilyen pár napig, de az el is múlt, ez meg nem nagyon akar.

#54 malkata 2014. 05. 22. - 11:53:33

Sziasztok!

Csilli köszi a választ!

Nekem a Cataflam nem barátom, valószínű az váltot ki erős allergiás reakciót, szerencsére nem bárányhimlő lesz. Keddre úgy néztem ki mint egy varacskosdisznó, mindenhol hatalmas ragya és vörös foltok, Cataflam elhagyva, allergia gyógyszer bevéve (igaz kicsit késve, rendelni kellett olyat ami szájban diszpergál, mert nyelni még nem tudok ilyesmit) és reggelre nyoma is alig maradt. Közben persze benyeltem a gyerekektől egy takonykórt, direkt jó a torkomra:)) Caphosol az egyetlen amit szedek, szedhetek, de nem érzek változást, nagyon nagyon enyhe javulást csak. Ma már nem volt olyan kín lenyelni a pudingot mint este, de még rendesen fájt. Ha jól sejtem a gyógyulása se olyan gyors a sugár okozta fekélyeknek, mert már 6. napja nem kapok sugarat, rég jól kéne lennem, nem? Igaziból félek hétfőn újra kezdeni, jó lenne még egy hét gyógyulás, így egy dózis után ugyan igy leszek, ha nem rosszabbul.

Zs

#55 csillybaba 2014. 05. 22. - 09:32:18

Sziasztok!

Zsuzsi,a sugár sajnos ilyen,először azt hiszed,h ez meg se kottyan,aztán jönnek a mellékhatások. Nekem is szörnyű volt a torokfájás,hiába írtak fel lidokaint,h azzal tudok majd enni,semmit nem használt.Én visszamentem dolgozni mellette,mert azt hittem,húdekemény vagyok,de nem kellett volna. Ugyanúgy vigyázni kell magadra,mint a kemok alatt,és sokat pihenni. Szóval,ami nekem használt az a Cataflam,a legjobb barátom volt akkoriban :) Én akkoriban övsömört kaptam,azóta is látom a karomon a nyomait,de ez legyen a legkevesebb! A bőröm csúnyán felégett,kaptam rá krémet,ha még nincs,akkor kérj!!!

Áron,ha visszaolvasod a 2008-2009 éveket,akkor volt a legaktívabb a fórum,sokat bátorítottuk egymást a transzplantok alatt. Ha erre kerülne a sor,cseppet se félj,kibírható,és utána olyan tisztának fogod érezni magad,mint még soha!!! :)
Akiknek itt biztosan volt transzplantja: Napcsi,Rózsika,Vali,én rájuk emlékszem.

Kitartás,fejben rendet tenni,és az orvosok mellett még jó barátaid lehetnek: Dr.Vidámság,Dr.Önirónia,Dr.Fegyelmezettség,Dr. Hit :)

Gyógyölelés

#56 napcsi1 2014. 05. 20. - 20:57:21

Ez egy sejtnövesztő szer,olyankor adják amikor a kemo alatt nagyon alacsony a véredben a fehérvérsejtek száma és ilyenkor nagyobb a fertőzésveszély is!Ez egy kis apro injekció,olyan mint a szunyogcsípés amit a felsőkarodba adnak be,nagyon hamar hatni fog és termelni kezdi a sejteket:A mellékhatása hogy mivel hirtelen kezd el termelni nagymennyiségű sejtet ezért fájhatnak a csontjaid,de ez változó!! :rolleyes:

#57 erdos_aron_22 2014. 05. 20. - 18:47:43

A doktornő felírt egy injekciót, ami 5 darabból áll és Nivestim a neve. Ez mire jó?

#58 napcsi1 2014. 05. 20. - 17:05:01

Áron!
Ez semmit nem jelent amit te kaptál az az alap kezelés ezenkivül van egy csomó ami hatásosabb de erősebb,elég sok hodkinost ismerek,minden félét tipusut,van akinek azonnal gyorsan hat az első van akinek egy másfajta,van akinek semmi!??valószinű ami nem akar gyógyulni az az első csomód a legrégebbi,nekem a hónaljamban voltak meg a lépemen,ezért nem tudják megjósolni a gyógyulásod mert ez mindenkinél más!Az autolog transzplant is kibirható igaz lassú,bonyodalmas és a felépülés is nehézkes de lehet már az uj kezelésed elég lesz és adnak hozzá még sugarat!majd kiderül ha nem agressziv tipusú a daganatod akkor nem biztos kell a transzplant!drukkolok neked!!! :rolleyes:

#59 erdos_aron_22 2014. 05. 20. - 15:54:05

Szia Napcsi!

Köszönöm a gyors válaszod. Az őssejt-transzplantációt azért javasolja a kezelőorvosom, mert az egyik jobb o. nyaki nyirokcsomóm perzisztál, tehát az alapbetegség abban a csomóban mondhatni stagnál.

#60 napcsi1 2014. 05. 20. - 14:40:27

Hello áron!
Valamit nem értek,szerintem nem az egész összegzést irtad le a pet leletedről,mer abban nem irnak rosszabodást!Kezelést akkor váltanak ha rosszabodik az állapot vagy stagnál.Nekem ez volt a 8 dik kezelésem után,nem ismerem azt a kezelést amit előirányoztak neked!!
Ne haragudj hogy ezt mondom de kellene komolyan érdeklődnöd az orvosodnál és jogod van minden tudni,lehet hogy fiatal vagy és inkább nem mondanak neked semmit te meg udvariasan elfogadod!
Nekem megmondták hogy idült betegségem van és rossz altipusom,nem uszhatom meg a transzplantot mert nem tudok meggyógyulni,minden kezelés kicsit javitott de egyiknek sem volt teljes hatása!Transzplantja itt többünknek volt ugy hogy tudunk segiteni mindenben.
Normálban a transzplant elött egy erőteljesebb korházi intenziv kezelést adnak,mert remisszióba akarnak vinni vagy legalább minimalizálni a daganatok méretét!ha majd többet tudsz akkor segitünk!De tudd meg pontosan milyen kezelés,hol adják,meddig tart,miért váltanak kezelés?Jobb ha most előre megemészted a jövöben következő dolgokat mint bepánikolsz majd amikor a dolgok nem ugy mennek ahogy mondták!!!!KITARTÁS és ne hagyd magad,ne legyél naiv!!!!!Ezt csak azért mondom mert én akkor teljes sokkot kaptam amikor kiderült és ahogy megtörtént ez a dolog!!Én szeretek mindenre felkészülni előre,mert csak igy tudok nyugodt lenni és koncentrálni!!KITARTÁS!!remélem nem ilyesztettelek meg!

• 208 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: