Házipatika fórum: Fogyókúra akupunktúrával - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Fogyókúra akupunktúrával

#81 lasaguilas 2005. 04. 26. - 18:46:27

Helló,helló! Voltál a Mammutban?Mi a helyzet? Ja,múltkor rosszul írtam,mert most vagyunk a 6.hétnél a fogyi tekintetében.És...-10 kg-nál tartunk!!! Mit szólsz?Igaz,most kedvetlenebb a párom,mert lassabban megy le a kiló,de biztatom nagyon. Na,ezt szerettem volny megosztani Veled! Jó éjt! ;)

#82 Horsa 2005. 04. 20. - 16:10:03

Pihe, ez se rossz módszer, és tényleg fogyaszt :) H.

#83 hopihe30 2005. 04. 20. - 14:16:22

Az APUpunktúrát nem lehet alkalmazni helyette? Legkirályabb. :d :d :d :d :d :d :d :d :d :d

#84 Horsa 2005. 04. 20. - 11:06:21

Szia, Kriszti, köszi a választ. A Mammut az jó, az "útba esik jövet-menet" :) A doktornak is ismerem a nevét, szokott írni természetgyógyász magazinokba. Ez nagyon jó, hogy együtt mentek és biztatjátok egymást! A leánykához gratulálok. Lehet, hogy érdemes hallgatni a párodra, így a további babáknál sem rakódik rád újabb súly. A 22-es vonalán lakom, azért jó nekem a Mammut, minden nap elmegyek előtte. Köszi az infókat, szia H.

#85 hahho 2005. 04. 20. - 10:44:00

Sziasztok! Szeretném kipróbálni az akupuntúrás fogyást, de nem tudom hol csinálnak ilyet. Tudtok segíteni? Pécsen lakom, itt kéne valaki aki ilyennel foglalkozik. Köszi

#86 lasaguilas 2005. 04. 19. - 19:10:23

Sziasztok! Jó hosszan írogatok itt fél órája,majd elszállt a gépem... :( Na szóval... www.biovital.hu ,Mammut II.5.emelet.Dr.Tamasi Józsefhez járunk.Azért járunk,mert ha én nem megyek a párommal,akkor el sem megy.Mondja:"közös a cél,ott a helyed!" Első alk.10000 ft,utána 2 hetente tűcsere: 3000 ft.Lelkiismeretes,jó fej a doki. Most a nagy cél: nyárra 105 kg a 120-RÓL ;) !!! Szuper ötlet,nekem lett egyre nagyobb az étvágyam.Csak felszedek 1-2 kilót.Nekem meg a tavalyi októberi császárról,ott született csodaszép leányzónk,szóval maradt pici zsírocska a hasamon.És már problémázik a párom,hogy azt bizony dolgozzam le!!! Te merre laksz? Jó éjt!

#87 Horsa 2005. 04. 19. - 15:53:02

Szia, Kriszti! Jó, hogy jelentkeztél, már azt hittük, hogy feladta párod. De ezek szerint működik a dolog, ez nagyon jó :) Lécci mondd el, hová jártok, mert nagyon érdekelne. El kellene mennem emlékeztető szurira, és bezárt a szalon, ahová jártam. Ha ilyen jó tapasztalataid vannak, akkor nagyon érdekelne. Én is budai vagyok. Üdv Horsa

#88 lasaguilas 2005. 04. 19. - 06:46:36

Kitartásod volt Neked is,ezért "okosak" ezek a tűk.

#89 lasaguilas 2005. 04. 19. - 06:46:34

Kitartásod volt Neked is,ezért "okosak" ezek a tűk.

#90 lasaguilas 2005. 04. 19. - 06:44:25

Szia Kati! Előbb leírtam,hogy képzeld el,a 6 héz -9 kg-ot eredményezett.De nem az étvágya ment el,hanem nem dühöng,kitartó és nem nyitogatja 5 percenként a hűtőt. Kezd jól kinézni a párom. Kriszti ;)

#91 lasaguilas 2005. 04. 19. - 06:41:18

Szia! Kicsit elkésve... Képzeljétek,hogy most megyünk szerdán a 3.tűre,ami 2 hétig bent lesz megint. És a nagy hír,hogy a 6 hét alatt -9 kg!!! Óriási a kitartása és nem ingerült (na ezt tulajdonítjuk a tűknek).Mert étvágya az lenne... Budán lakunk,a XI.ker.-ben. Kriszti

#92 2005. 04. 18. - 19:38:59

Sziasztok! Én is szeretném veletek megosztani akupunktúrás tapasztalataimat. 27 éves vagyok és 158 cm magas. 5 évvel ezelőtt 85 kg voltam. ez lelkileg nagyon megviselt, 22 évesen telis-tele voltam gátlásokkal, nem jártam szórakozni, a nyarakat gyülőltem és a legnagyobb melegben is hosszú fekete nadrágot hordtam, bő pólóval. Évekig kisérleteztem mindenféle diétás csodamódszerrel egészen a kilónittől mindenféle porokig. Még az önhánytatásig is eljutottam. Naponta váltogatták egymást a falási rohamok és a koplalások. Hallottam az akupunktúráról,de nem mertem elmenni, mert a rendelőben le kellett vetközni a többi beteg előtt és ez engem eltántorított. Aztán mégis rászántam magam, mert beláttam hogy én vagyok a legfontosabb ezt magam miatt kell megtennem és nem szabad hogy érdekeljen ki mit gondol, ez volt az egyik legnehezebb lépés :) Elmentem az intézetbe és felkerestem az orvost. Kérdezte mennyit szeretnék lefogyni, és én azt mondtam hogy 30 kg-ot. Azt vártam, hogy meglepődik, de csak helyeslően bolintott rá, és azt mondta, hogy " rendben akkor előszőr szabaduljunk meg az első 10 kg-tól. Én sem hittem benne. Mi volt a tapsztalatom az első kezelésem után? Nos reggel kb 9 körül jöttem el az intézetből és még nem ettem semmit aztán rengeteg dolgom volt napközben rohangáltam ide-oda, végül találkoztam a barátnőimmel délután és én 5 órakkor vettem észre, hogy aznap még nem ettem egy falatot sem, csak rengeteg folyadékot ittam. Nem éreztem éhséget és teljesen nyugodt voltam. Az első hónapban le is ment a 10 kg. Eleinte hetente jártam 2x aztán már heti 1x. Ezek után már csak havonta, két havonta mentem el, mert akkor érzetem hogy kezd visszajönni az étvágyam. Ez nálam úgy jelentkezett hogy elkezdtem kívánni az édességet, olyankor azonnal tudtam hogy mennem kell. 2 év alatt leadtam24 kg-ot és nem jött vissza semmi. Sőt ma már 57 kg vagyok és nagyon boldog :) Én nem tartottam be azt a diétát amit az orvos mondott, hanem mindenféle mást kipróbáltam volt hogy saját magamnak állítottam össze az étrendemet és a tűk segítségével könnyedén vettem az akadájokat. Még van hátra 4 kg amit az up diet módszerrel próbálok leadni, nekem ez szuperjól működik. Egy dolgot kell megjegyezni, az akupunktúra nem azt jelenti hogy az ember mindenféle megeröltetés nélkül leadja a felesleget, mert ilyen fogyókúrás módszer nem létezik, azért tennünk is kell valamit, ezt nem adják ingyen, elhatározás és kitartás, türelem kell itt is, de egy biztos, hogy valóban nagy segítséget nyújt. Hozzáteszem hogy abban is egyetértek az előttem szólokhoz, hogy van akinél esetleg kevésbé használ, de szerintem fontos a hozzáállás is, és hogy higgyünk abban hogy meg tudjuk csinálni. Én tudom hogy nekem nem sikerült volna akupunktúra nélkül

#93 2005. 04. 15. - 12:24:44

Szervusz Kriszti! Én a pozitiv eredményeimről tudok Neked beszámolni. Én a lányommal együtt kezdtük el a kezeléseket, ő nagyon negativan állt a dologhoz, első kezelések után nehezen is indult be a fogyás, de maximális segitséget kaptunk a doktornőtől és a nagyon kellemes sorstárs csapattól is. Tiz kezelés / 3 hétig tartott/ mindkettőnknél -10 kg fogyást eredményezett. A kezelés alatt egyáltalán nem éheztünk, napi 200 kcal-nál nem igen tudtunk enni. A kúránál még talán sokkal nagyobb odafigyelést igényel az a három hét, amikor még hatnak a tük és vissza kell épiteni a napi energia bevitelt 1000 kcal-ra. Nagyon fokozatosan kell végezni, mert ezen múlik az, hogy többet ne jöjjön vissza amit leadtál. Ebben a visszaállitási időben még 5 kg-t fogytunk. Azóta a lányom nagyon boldog, mindenki megdicséri, hogy milyen csinos lett. Ez hatalmas lelkierőt adott neki. Az akupunktura alatt annyi segitséget kaptunk, hogy könnyen szabadultunk meg kilóinktól és észrevétlenül formáltuk át egész életmenetünket. Ez nagyon szükséges az egészséges életmódhoz. Én most még folytatom a kezelést, mert én még a leadott 15 ön kivül még 30-at tüztem ki. Az egészségi állapotom is sokat javult, mert a tük nem csak a fogyásban segithet, ha még egy csomo problémában is. Azóta nagyon sok ismerősünk és barátunk vállalkozott az akupunkturára, és mindenkinek sikerült. Kitartás és elhatározás azért kell hozzá. Nagyon sok sikert kivánok, hogy sikerüljön megszabadulni a fölös kilóktól. Üdv. Kati : :d

#94 Horsa 2005. 03. 29. - 09:16:34

Szia, Kriszti! Hát sajnos nem javult meg a gépünk otthon, nem tudtam írni Neked. Gyakorlatilag én is a Norbi módszert ajánlottam volna. Az én párom Norbit többé-kevésbé betartva fogyott 8 kilót az elmúlt fél évben. Én nem fogytam volna ilyen étrend mellett, de a pasiknak tényleg könnyebb. Mindenféle trükköt bevetettem, amivel könnyítettem az ételeken. Pl. a fasírtot lehet pulykahúsból csinálni, túróval vagy turmixolt zöldségekkel helyettesíteni a hús egy részét, zabpehellyel keverni a tejben áztatott zsemle helyett. Én ezt a kutymulékot muffinsütőben sütöm, így plusz olajat sem vesz fel :) Az ízén nem érezni a különbséget, mert a fűszerezés a lényeg. Minden cukrozott nyálat száműztem a háztartásból, csak frissen facsart gyümölcslevet vagy ásványvizet lehet inni. Esetleg a csapból folyó friss vizet :) Nincs otthon befőtt, lekvár, keksz, ropi, csoki, süti stb., mert ha van, akkor az ember elcsábul, és bekap egyet-egyet. Van helyette aszalt gyümölcs és sózatlan magvak meg friss gyümölcsök, ha valakin kitörne a farkasétvágy. Cukor sincs otthon, csak méz. Érdekes, hogy abból sose fogy annyi, mint a cukorból... Sok főzeléket főzök, turmixolt zöldséggel sűrítve liszt helyett, főtt tészta nem szerepel az étlapon, a süteménysütés megszűnt, csak nagyon ritkán fordul elő: teljeskiőrlésű tönkölybúza lisztből sok gyümölccsel néha muffint sütünk, de csak sátoros ünnepeken. Fehér lisztből készült kenyeret nem veszek. Mivel a párom nem vásárol, hiába néz a szekrénybe, csak tönkölybúza kenyeret talál, és abból nem lehet olyan sokat enni :( Meg csak pirítva jó, ahhoz meg lusta, hogy megpirítsa, úgyhogy végül hagyja az egészet, és eszik inkább egy szelet sajtot ;) Szóval szerintem is felesleges akupunktúrára költenetek. Ha csak kicsit odafigyel arra a párod, hogy mit és mikor eszik, azonnal elkezd majd fogyni, meglátod, és ez tartósabb is lesz. Mellékhatásként az egész család egészségesebbé válik, mert ez az egész csak akkor működik, ha tényleg nincs olyan otthon, amit nassolni lehet. Szia, sok sikert nektek! Horsa Szóval, ilyen apró trükkökkel rengeteg kalóriát lehet spórolni.

#95 Silvaak 2005. 03. 25. - 22:38:21

Na erre mondom én, hogy nem biztos, hogy mindenkinek jók a tűk... :( Szegénykém , sajnálom...De mond meg neki, hogy sikerülni fog..de neki kell akarnia, nem Neked. Ha ő így, ahogy most van, jól érzi magát, és csak a kedvedért fogyózik, nem önmagáért , akkor régen rossz. El se kezdje... Egyébként hova valósik vagytok? Üdv

#96 lasaguilas 2005. 03. 25. - 20:09:15

Szia! Nagyon köszönöm Neked,hogy próbálod nyugtatni a páromat.Pont ma mondta az anyósom,hogy "ne szúrkáltasd magad,fiam,inkább vegyél rajta kaját!" Na,ő persze nem a "fogyós"ételféleségekre gondolt... Meg ugye itt a húsvét is. A jelenlegi célom most az az emberemmel,hogy a friss péksütikről tegyen le.Ez már óriási eredmény lenne. És képzeld el,hogy még éhesebb a tűkkel a fülében,Hát ez őrület,nem? Kriszti

#97 Silvaak 2005. 03. 25. - 17:34:52

Szia Kriszti! Ne haragudj, hogy közbeszólok, de úgy érzem engem is érint a téma, és nekem van tapasztalatom ilyen téren. Nos, mivel Te hál'Istennek szerencsés alkat vagy, és nem kell fogynod, így a párod érdekében írok.Nos, én az antipéldák kategóriájába tartozom, mármint nem a fogyás tekintetében, hanem az akupunktúra hatásosságát illetően. El kell, hogy mondjam, nekem a kezeléseket, Bp egyik legismertebb, ha nem a legismertebb orvosa végezte. A dolog 3 hónapig tartott, kb. 66 ezer Ft-ba került, és megannyi önuralmamba. Ugyanis szerintem az első és legfontosabb, hogy mint minden fogyókúra esetén, vagy inkább életmód váltás esetén a legfontosabb pillér az ÖNURALOM. Ha ez nincs, akkor el se kezdje senki...Hisz nem fog ott állni mellette senki, aki becsukja helyette a hűtő ajtaját...:) Nos, én a három hónap alatt szerencsésen lefogytam 110 kg-ról, 94 kg-ra, ami ugyebár 16 kg. De nem mondom, hogy könnyű volt. Nekem ez az egész arra volt jó, hogy megtudjam magamról, hogy igenis képes vagyok lefogyni magamtól, és van önuralmam...Nekem személy szerint szinte semmit sem, sőt kijelnthetem , hogy semmi sem segített a fülszúrkáls, pedig nekem nem is kéthetes volt a fülemben, hanem minden 2. mentem, hogy szúrják a fülemet, és a tűk benne voltak 40-50 percet. Tudomásom szerint a tűk 3 célt szolgálnak: csökkentik az éhségérzetet, megszüntetik a fogyással járó kellemetlen tüneteket, mitn az idegeség, feszültség, fejfájás, ingerlékenység, és gyrsítják az anyagcserét.Nos, azt kel mondanom, hogy nekem egyáltalán semmit sem segítettek a tűk. Lefogytam 16 kilót, de nem a tűknek köszönhetően. Ha belegondolsz, egy egészséges, mindent tartalmazó diétás étrenddel ugyanilyen ütemben lehet, ugyanennyit fogyni. Kb.1-1,5 kilót/hetente. Tehát a fogyás annak a következménye volt, hogy naponta csak 600-800 kcal-át lehetett megenni, én még így is csaltam, mert egyszerűen nem tudtam létezni ennyi kalóriával, és kb. 1000-et ettem.Az egész három hónap alatt fájt a gyomorom, a savtermelődésem miatt, rosszkedvű volta, gyenge, az első két hétben szinte mindig fájt a fejem (vércukor szint alacsonysága miatt), ingerlékeny voltam a családommal szemben-pont azokkal szmben, akiket a leegjobban szeretek-nem voltam kiegyensúlyozott, és mindig, ismétlem MINDIG ÉHES voltam. Nekem a tűk semmit sem segítettek, nem tudom miért. Nálam nem vált be ez a több ezer éves tudomány...Másnál bevált, az én környzetemben is vannak olyanok, akik nagyon szépen lefogytak, és Ők tényleg nem voltak éhesek, mert nekik tényleg segített a tű. Volt aki azt mondta, mint tt a fórumon is valaki, hogy csak azért evett meg egész nap egyetlen joghurot, mert eszébe jutatták, hogy már enni kéne valamit. Nos, én nem ez a kategória voltam. Ezt az elért súlyt tartottam egy évig, aztán visszajött úgy 4 kiló. És most még több, de ez független az akup.-tól. Igaza van annak a hozzászólónak, aki azt mondja, hogy életmódváltás nélkül visszajönnek kilók, úgyhogy ha erre nem hajlandó a párod, akkor bele se kezdjen, mert utána visszjönnek kilók,hisz egyértelmű, hogy valószínűleg azért is hízott meg, mert többet evett, mint előtte, vagy már nem mozgott annyit, mint régen, vagy elkényelmesedett...stb Tehát a korábbi életvitelével szembenváltozás állt be. Nos a fogyása is az életvitel változásának lesz köszönhető. És én nem adnék ki anni pénzt azért, hogy szúrkáljanak, inkább finom sovány husikákra költeném, meg friss zöldségekre , gyümölcsökre, vagy éppen sportcélra. Nincs igazam? A párodnak azt üzenném, hogy bízzon magában, mert neki sokkal könyebb lesz lefogynia, mint nekünk nőknek, mert a fériak testfelépítése sokkal több izmot tartalmat, tehát nekik a nyugalmi anyagcseréjük is nagyobb, mint nekünk. :) Tehát az én javaslatom inkább a párod számára, mielőtt az akup-hoz folyamodnátok, hogy próbálja ki Norbi Update-jét. Szerintem könnyen betartható, fokzatosan áttérhet az étrendjében egy másabbra, és nem kell éheznie. Ha betartja az időzónákat, akkor szerintem olyan 2-3 hónap alatt, de merem azt mondani, hogy 2 hónapon belül eléri a kívánt testsúlyt, és nem adott ki egy csomó pénzt a tárcájából, nem evett reformkajákat, veletek töltötte az idejét, és mégis karcsúbb lett. Na? Mit gondolsz? Nem mondom, hogy ne próbálja ki az akup-át, csak várjatok vele, hátha ez az út is járható. Üdv: Silvaak

#98 Horsa 2005. 03. 25. - 13:58:54

Kriszti, most nem tudok, mert a munkahelyemen vagyok, otthon meg némi füstjelenségek kíséretében meghalt a számítógépünk :( A fiam most próbálja megcsináltatni, de nem tudom, sikerül-e az ünnepek előtt. Ha lesz gépem, akkor írok, jó? Ha nem lesz, akkor csak az ünnepek után Szia, Kellemes Húsvétolást! Horsa

#99 lasaguilas 2005. 03. 25. - 10:35:29

És írj légy szi az e-mail címemre! lasaguilas@axelero.hu Köszi :)

#100 lasaguilas 2005. 03. 25. - 10:34:05

Szia! Igen,a doki is azt mondta,hogy csak a szurkálás,az eredménytelen lesz.A párom azt mondja,hogy egyből képtelen lenne áttérni egy tök más életmódra. Te hogyan hangolódtál rá? Most miken élsz? Van két pici gyermekünk(6 éves és 5 hónapos),mellettük normálisan kell főznöm,meg hát nekem sem mindegy a táplálkozás szoptatás alatt.Én meg egy"gebe"vagyok,semmitől nem tudok meghízni,de még pár kilót felszedni sem. Írj a módszeredről,hátha tudom bátorítani a páromat! Köszi: Kriszti Ja,és a doki valami Carnivit Max nevű kapszulát ajánlott.Ismered?

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: