Házipatika fórum: 65 kg szeretnék fogyni - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

65 kg szeretnék fogyni

#21 2005. 04. 29. - 22:59:25

Szerbusz seven , én egy új hozzászóló vagyok ,szeretném kérdezni hogy mi az a Norbi 1,2 ,3 amit ti üzentek egymásnak. kösszi Erzsi

#22 2005. 04. 29. - 22:00:21

Sziasztok! Nekem nem sikerül semmi. El vagyok keseredve. Állandóan +3, -3 kg naponta az eltérés. Ha mindent betartok, este ég a gyomrom, muszály ennem. Nagyon sok a gyomorsavam. Mindent megpróbáltam, csak hízom. Miot tegyek?

#23 2005. 04. 29. - 21:02:03

Köszönöm a tanácsot "Börd". Milyen madár vagy? Szervusz Füles

#24 2005. 04. 28. - 15:12:37

Szia Füles! Vigyázz magadra, ha visszafogod a szénhidrátot, a 3-4. nap után rádtör a szénhidrátéhség. Ekkor nem szabad feladni! ügyeske legyél, pussz, Bird

#25 2005. 04. 28. - 11:16:41

Kedves Horsa, köszönöm a biztatást, a javaslatokat megszivlelem. Az erdményekről nyiván majd később, de az első három nap alapján nem tünik nehéznek. (Nyilván korai még itélkezni.) Sikert és üdv mindenkinek, Füles

#26 Horsa 2005. 04. 27. - 15:36:31

Tomajasd, nem kell annyira hisztérikusra venni ezt az alkohol-kérdést :) Nyugodtan igyál meg este 1-2 pohárral, Norbi is engedi. Én az akupunktúrás kezelés alatt símán megittam egy-egy pohár sört este (igaz, akkor csak az volt a vacsorám), és mégis fogytam. Pedig a sört kiátkozza minden fogyi-guru :( Nem tudom, olavastad-e azt az érdekes felmérést, mely szerint akik egyáltalán nem isznak alkoholt, azok között nagyobb az infarktusban meghaltak aránya, mint azok között, akik néha isznak bort egy-egy pohárral :p A borban nagyon jó kis anyagok vannak :) Nem egy pohár bortól hízik az ember, hanem amit előtte, utána meg közben eszik :) Ha kis faluban élsz, akkor tudsz pl. biciklizni, nem? De a gyaloglás meg a kertészkedés is jó! Hétvégén olyan izomlázat kaptam a fűnyírástól, hogy ihaj :) Az ételek bekódolását a norbi.hu oldalon megtalálod. Kis fantáziával nagyon jó kajákat lehet összehozni belőle. Ha fogyni akarsz, egyes kód. Ha néha bebűnözöl, azt csak délelőtt! Írj az eredményekről! Várjuk a beszámolót! Horsa

#27 2005. 04. 27. - 14:01:14

Szia zsuka-baba! Én ahogy az előző levelemben is írtam, nem az a lényeg hogy 1,2,3 kódú ételt mikor kell enni, hanem az, hogy ne egye az ember degeszre magát! Nyílván nem érdemes egy csokitortát egészbe vacsira megenni, de a f... ha az ember megkívánja akkor miért ne enne egy vékonyka szeletet. Mindent és bármikor (azért szünet is kell de) lehet enni (nem érdemes keverni különböző ételeket: hús, tej, gyümölcs, stb..), csak a mennyiség nem mindegy! Én a pocakomra hagytam a választást, ha jelzett adtam neki ha nem és csak az agyam jelzet (jaj de megenném) akkor azt szépen elfelejtettem! Sok folyadék sem árt!!!!! Ennyi! Szerintem ezzel ha valaki akar (és miért ne akarná) akkor le tud fogyni! Mindenki aki tornára szánja el magát!!!! Nem kell vásárolni Norbi kazikat stb..., mert ici pici az esélye annak, hogy valaki is huzamosabb ideig képes legyen Önmaga tornászni, beosztás szerint. Az ember könnyen mondja jaj most nincs időm stb... Ez csak önámítás Gábor

#28 2005. 04. 27. - 00:12:31

Szilvákusz, asszem a jópéldával most nem én jártam elöl. Ajjajjaj. :'(' Megünnepeltük a párommal az új munkahelyét, elvitt étterembe. Majd meghalok, úgy fáj a pocim, aludni sem bírok. :$ De legalább beállt a szervezetem arra, hogy nincs többet lógás, nincs egytálétel vacsira, mert a szervezet már beállt az egészségesre, diétásra. Bezzeg a tegnap esti light joghurt után milyen jót aludtam. :'(' A hétvégén meghívókat hurcolászok, de mit szólnál a jövő hét végére egy jó kis egészséges talihoz az uszodában vagy a szigeten. Éttermet még kapuccsínóilag sem akarok látni. Elkezdek holnap egy tisztítókúrát. Semmi kávé, sok folyadék, úszás-szauna stb. Veszek teákat hozzá: csalánt, csipkét, bodzát, mentát ilyesmiket. Szürkebarátos borbarát, nem kötelező sokat inni abból a borból. Meg sokszor. Az én diétámat is át szokta húzni az alkohol. Legutóbb száraz vöröset ittam cola light-tal. Úgyis étvágyat csinál. De gyorsabban megárt. ;) Olyan mozgást keress, amit szeretsz. Fontos, hogy örömöd leljed benne. :) Szilvákuszkám, meg mindenki, a 3-4. nap után beköszönt a szénhidrátéhség. A teákon és a 3-4 óránkénti evésen túl van vmi jó ötlet a leküzdésére? Torna? Akkor szembesülök a dagi voltommal és enni sincs kedvem... :$ Más vmi? pusszbird

#29 2005. 04. 26. - 22:37:14

Szervusztok! Nagy érdeklődéssel és izgalommal olvasom leveleiteket. Edddig még nem foglalkoztam a témával, jól megvoltam (megvagyok) a bőrömben. Most gondoltam belevágok az 5 hetes programba. Tetszik az ötlet, a sok lelkes , egymást támogató hozzászólás. Az hogy eddig nem foglalkoztam a témával, megvan az eredménye (120kg 184 cm magasság mellett.) Eredményről akarok nektek beszámolni. A receptek izletesek, azzal nem lesz baj. A mennyiséget kell majd jól belőni. Mi az az 1-es étel ill. recept amit emlegettek, hol találom? Gondom van még a borommal. Erről nem ir senki. Gondolom ezt nem kellene innom, mert azontul, hogy jó étvágyat csinál, még sok energiát is visz be a szervezetbe. Dehát van vagy 200 liter jó minőségú szürkebarátom (egyszerüen kiválló). Valaki nem akarja megvenni? Persze vicc, nem adom el. Inkább lepalackozom, ha majd hizókuráznom kell legyen mit inni. Meg a vendégeimet meg tudjam kinálni. Én akkor hogy tudok velük meginni 1-2 pohár bort ???? Hogyan illeszthető ez a fogyókura receptsorba ?????? A mozgást kell még megszeveznem. Talán gyaloglás, kertészkedés, barkácsolás, Mit gondoltok? Egy kisfaluban élek, itt nemigen számithatok személyes együttmüködő társra. Megpróbálok a fórumon keresztül veletek kapcsolatban maradni. Sok sikert és üdv mindenkinek. :d :d :d

#30 Silvaak 2005. 04. 26. - 20:24:52

Sziasztok! Nos, én is átolvasgattam, amiket írtatok, és olyankedvet csináltatok nekem is... :) Meg itt van BigBird is, Zs-baba is, akik hasonló cipőben, és súlyban járnak, mint én. Én jelenleg 103-105 kg körül vagyok, és nagyon nem szeretem. :'(' A finom ételeket viszont továbra is szeretem,...ezt most ne úgy képelzjétek el, hogy állandóankajálok, sőt...nekem meg kellett tanulnom odafigyelni, mert ha ezt nem tenném, akkor elhíznék, mint egy viziló. {H} Nos,kedves Zs-baba, én is világéletemben dundi voltam, bár szerintem gyerekként egyááltalán nem voltam kövér, inkább erős, ahogyan azt vidéken is sokszor mondják. :) :) De azátn jöttek az egyetemi évek, és magamra szedtem 30 kilót, aminek leadásával a mai napig küzdök, vagyis olyan 20 kilót kellene még leadnom. Én is annyira szeretnék lefogyni, mint Te. Én sem topmodell akarok lenni, csak olyan 75-80 kiló. Azt hiszem az tökéletes súly lenne számomra. :d :o Mindezért tudom, tennem is kell...És voltak már próbálkozásaim. Az akupunktúra nem vált be, ha elolvasod a hozzászólásomat az ezzel kapcsolatos topicban, akkor részletesen megláthatod, hogy mire gondolok... :( :s Az Updetet is próbáltam, ami be is vált, mert egy hónap alatt 6 kilót fogytam, vagy inkább 5-öt, de utána olyan CH-éhség jött rám, hogy elcsesztem az egészet, és elkezdtem megint enni CH-t, mert beállt a fogyási plató is. Akkor pedig már közel jártam a 8-sal kezdőd súlyhoz. :@ :@ :@ :s Úgyhogy most újúlt erővel, példát véve BigBird-ről, és a többiekről megpróbálom újra felvenni a kesztyűt a kilókkal szemben, és szerintem most győzni is fogok. ezen a nyáron, de legalábbis szeretném ebben az évben. Csak 20-25 kilótól kell megszabdulnom... Az nem is olyan sok, igaz? :d :d :d :p Nagyon sok sikert kívánok Nektek, és majd még jelentkezem! Sziasztok,üdv: Silvaak

#31 Horsa 2005. 04. 26. - 15:21:27

Sziasztok! Zsuka-baba, rengeteg 1-es kódú kaja van még azokon kívül, amit felsoroltál :) Csináld szépen, ne add fel! Reggel pucolj meg pár sárgarépát, zsenge karalábét, hónaposretket egy jó kis dobozba tedd be, és cipeld magaddal. Meg egy nagy palack ásványvizet, amibe belefacsartál egy citromot. Hidd el neked is sikerülni fog, ha odafigyelsz magadra. A fiam 100 kilóról indult, és már 14 kilót leadott, csak azzal, hogy a kajára odafigyelt, mert sportolásra még nem sikerült rávennem :( Hajrá mindenkinek! H.

#32 2005. 04. 26. - 11:27:42

Sziasztok! Szia Derdi! Teljesen igazad van, a mozgásnak nagyon sok előnye van. Azért lenne fontos mozogni mert a mozgás energiát éget, lelkileg kiegyensúlyozotabbá tesz, erősebbé, kitartóbbá, és ami ennél is fontosabb egy kiadós mozgás csökkenti az éhségérzet kialakulását, és nem engedi lelassúlni az anyagcserét. Ez az utóbbi azért fontos mert nagyon sok kudarcba fulladt diétának ez a kórokozója :( Sokan úgy gondolják hogy nem mozognak mert túl sok rajtuk a felesleg és nem akarják megterhelni a szervezetüket. Ez részben elfogadható is, de a mozgásnak vannak kímélő változatai, mint pl a szobabiciklizés vagy a gyaloglás, esetleg a talajon végzett torna ami nem annyira terheli az izületeket. Egyébként lányok nagyon örülök hogy ilyen elszántak vagytok. Én úgy gondolom hogy ha összefogtok és húzzátok egymást, nem maradhat el a siker, legyetek nagyon kitartóak és semmi féle csábító ingernek ne engedjétek hogy letérítsen a kitűzött cél felé vezető úton. Sok sikert :)

#33 2005. 04. 25. - 20:59:26

Szia Zs-baba! Én a meglévő lehetőségeimből (hűtő, étterem stb.) próbálom úgy válogatni az étrendembe, hogy megfelelő legyen. Egyet nem tartottam be, hogy szoktam lazítani. A héten elkezdtem úgy az updatet, hogy nem engedek belőle. A tornát sem lógom el kétnaponta. Én egyszer próbáltam ki pirulát, nem került pénzbe, de nagyon rossz mellékhatása volt. Meg is fogadtam, hogy soha többet, ingyen sem. Zsírosat nem szoktam enni, inkább a szénhidráttal csábulok el. A csajok ajánlották a Szent Imre kórház lipid ambulanciáját. Oda készülök befeküdni. De csak akkor megyek, ha egyedül nem megy... :'(' Én voltam 60 kg, de pár éve lefogytam 130 kg-ról 80-ra. Most szépen, fokozatosan és okosan megismétlem. Csináljuk együtt! pusza, Bird

#34 2005. 04. 25. - 14:11:13

Sziasztok! Én is nagy súlytól szeretnék megszabadulni. Próbáltam az update-et is, nem is rossz az, de mivel főzőcskézni soha nincs időm, egy pár hét után azt vettem észre, hogy csak körözöttet és virslit meg céklát eszem egész nap folyamatosan, mert az 1-es kódú és nem nagy ügy van vele. És ez meg hosszú távon unalmas, ezt be kell látni. Tornázgattam is mellette, de a súlyom stagnált. Szedtem 1 évig a Xenicalt is, de az is csak akkor jó igazán, ha diétázik az ember, egyébként nem győzöd kimosni a zsírt a fehérneműdből. 115 kg vagyok most, 28 éves, világ életemben kövér voltam, gyereknek is. Jó lenne legalább 70-80 kg-ra lefogyni, ez az álmom, nagyon pálcika nem akarok lenni, de az egészségem miatt nem ártana némi súlytól megszabadulni. De olyan nehéééééééz!!! :( Tudom, hogy kellene mozogni, vannak Norbi kazijaim, maximum arra van időm/energiám, mert mindenhez el kell indulni itthonról, másrészt meg kinéznek mindenhonnan, mert olyan rusnya kövér vagyok... Szóval nem tudom... Van valakinek valami jó tippje??? Akár változatos Norbi étrendre a kódok alapján. Állított már össze valaki ilyet? Köszi! Zsuka

#35 2005. 04. 25. - 13:18:53

Sziasztok! Olvasgatom, az írásokat a fórumon, mindenki próbálkozik különböző megoldásokkal de arra senki sem gondol, hogy mozogni is kellene? Félre ne értsétek a dolgot én is így voltam az egésszel! Egyszer fogtam magam és elmentem Spiningelni. Ekkor úgy 105-110kg lehettem. A torna mellett akkor ettem (nem amikor megkívánja az ember) mikor valóban a szervezetemnek szüksége volt az ételre (fehér kenyeret egy kicsit félre tettem helyette inkább egy kifli vagy zsömi), és persze nem akkor mennyiséget amivel degeszre ettem magam. Nem mondom, hogy ezzel le lehet, fogyni, de nekem sikerült! Most hihetetlennek tűnik de bármit ehetek mozgás mellett 1-2 kg ingadozással. Most 79kg vagyok.. Szerintem sokat jelent a mozgás, amit mi Magyarok szeretünk kihagyni a napi életvitelünkből! És szeretjük azt mondani, nincs időm elmenni stb. Érdekes módon édesapám (51 éves) is ezt mondta, és most már ő is eljár lassan egy fél éve, azóta megszűntek neki a térdfájdalmai, és jobban érzi magát. Csak egy ötlet volt! Üdv Derdi

#36 2005. 04. 25. - 11:11:54

Diétás fasírt Hozzávalók Darált pulyka vagy csirke 1 tojássárgája 3 tojásfehérje mirelit zöldségmix (sárgarépa, fehérrépa, karfiol, brokkoli, káposzta stb) gomba cukkíni fokhagyma só bors pirospaprika pirosarany (elhagyható) a mirelitzöldséget megfőzzük, a gombát és a patiszont megpucolva apróravágva megpároljuk, és ezt mind krumplitörővel picit összetörjük. A hozzávalókat (zöldségek, hús, tojás, fűszerek) mind összekeverjük egy tálban és ugyanúgy fűszerezzük mint a fasírtot. Olajat vagy zsiradékot nem teszünk a masszába. Ezt Követően egy tepsit kikenünk vékonyan olivaolajjal kiszórjuk kevés zsemlemorzsával és belesimítjuk a masszát, és pirosra sütjük. A hús és zöldség arányt mindenki maga dönti el, csinálja úgy ahogy a fasírtot szokta, csak a hizlaló zsömle helyett itt zöldséget fűszerezünk, amiben kalória szinte semmi. Vacsorára szuper finom, beleilleszthető a 90 napos diétába és az up-diétbe is.

#37 2005. 04. 19. - 20:37:18

Sziasztok! Horsa én az Ormosba jártam a László doktorhoz, nagyon ügyi :)

#38 seven 2005. 04. 19. - 18:15:20

Szia Csinszka! SZiasztok MIndenki! Köszi a bíztatást!!! Gratulálok Neked, Csinszka, hogy sikerült!!! :) Épp egy hete + 1 napja csinálom azt, hogy könnyű reggeli, ebédre főtt étel ( "menzakaja"), délután és este Norbi update 1-es kódjelűek. És képzeljétek: két kiló lement!!!! :d Persze, biztosan az elején könnyebben megy, de ez most nagyon belendített. Most majd már próbálok valamit mozogni is mellé, bár egyelőre csak úgy finoman. ;) HA nem boldogulok magam, akkor utánanézek, hogy itt a környékünkön hol lehet akupunktúrás kezelést "beszerezni". MAjd beszámolok arról, hogy hogyan alakul a második hetem. Addig is mindenkinek kitartást, rossz étvágyat és finom 1-es kódjelű kajákat!!! seven

#39 Horsa 2005. 04. 19. - 15:46:05

Szia, Csinszka! Gratula Neked! Tényleg fantasztikus, amit csináltál. Nekem is az akupunktúra vált be, ami mellett természetesen életmódot váltottam, különben nem tudtam volna tartani a súlyomat utána. Most kezdenek ismét fellopakodni a kilók, eddig 2 jött fel, de nekem már ez sem tetszik. Én is arra gondoltam, hogy visszamegyek emlékeztető kúrára, de legnagyobb bánatomra a szalon, ahová jártam, bezárt. Te hová jártál? Budapesti vagy? Még egyszer gratula! Horsa

#40 2005. 04. 19. - 10:07:28

Szia Seven! Sziasztok! :) Én már azon szerencsések közé tartozom, akik túl vannak az elhízás problémáján. 158 cm magas, 27 éves lány vagyok és 85 kg voltam 5 évvel ezelőtt. Lelkileg teljesen padlón voltam, tele voltam gátlásokkal, biztos ismerős nektek a nyáron hosszú nadrág és bő póló szindróma, ha lehet akkor mindenből fekete, legalábbis nálam így teltek a forró nyári napok. Évekig kisérleteztem mindenféle módszerrel semmi eredménnyel. Nem azokkal a diétás módszerekkel volt a baj amit választottam, azok mind müködtek volna , - ha belegondolunk mindegyik csodamódszer működne - a probléma ott volt, hogy nem bírtam őket végig csinálni. ment egy két hétig és utána felfaltam az egész hütőt. Nagyon utáltam magam, bénának és gyengének éreztem magam. Ma már tudom hogy erre nem volt okom, nem hibáztathatom magamat egy percig sem, mert hiába hittem azt hogy a magam ura vagyok, én döntöm el mikor szegem meg a diétát és mikor nem, ez nem így volt a szervezetem irányította a gondolataimat, és ha nem kapta meg azt az étel mennyiséget amihez hozzászoktattam, őrületes követelődzésbe kezdett, egy percig sem bírtam elszakadni a kaja gondolatától, fájt a gyomrom, émejegtem és a legegyszerűbb ételt is úgy meg tudtam kívánni, mintha valami csodasült lenne, gondolok pl egy egyszerű vajas kenyérre. Szóval be kellett látnom, hogy kevés vagyok ahhoz hogy ezt legyőzzem egyedül, ma már csak azt bánom hogy erre nem jöttem rá hamarabb és nem mertem előbb segítséget kérni, így nem pazaroltam volna el ennyi évet. Nekem ez a segítség az akupunktúra volt. Csökkent a farkas étvágy nem volt éhségérzet, nyugtatta az idegeket, és ami a legfontosabb nem engedte hogy lelassuljon az anyagcsere így folyamatossá vált a fogyás, mindezek mellett szigorú diétát is tudtam tartani. valóban nem olcsó az akupunktúra de én a kezdeti egy két ónap után már kiismertem a szervezetemet és már csak akkor mentem kezelésre ha érzetem hogy jön vissza az étvágyam és megszólal bennnem a kisördög, ez a végén már 3 havonta egy alkalom. Ma már 57 kg vagyok, hosszú út volt amit megtettem. Nem jött vissza évek óta egy gramm sem, de ehez életmódot kellett váltanom ami lényegében egyet jelent az up-diet-tel :) Seven én az akupunktúrát javaslom ami mellett csinálhatod az updiet-et (én is csinálom) de a legfontosabb hogy hinned kell magaban, hogy meg fogod tudni csinálni amit elhatároztál, nem másért hanem magadért, mert szereted önmagad és igenis vagy olyan erős, hogy kitarts elhatározásod mellett, így biztos vagyok bennne hogy sikerülni fog. :)

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: