Házipatika fórum: szekunder policitémia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

szekunder policitémia

#1 cuiccolo 2013. 06. 26. - 10:55:51

Idézve: IldegondaFabbro - Dátum: 2013. május 18. - 11:38:48

Hello:)

Sajnos az et.-m prv.-ba alakult át, ugyan hasonló mint mint az et. de szívesen hallanék arról hogy Ti hogy vagytok ezzel a betegséggel:)

köszi
ildi

Szia Ildi!

Írtam a másik fórumba...
Kriszti

#2 IldegondaFabbro 2013. 05. 18. - 11:38:48

Hello:)

Sajnos az et.-m prv.-ba alakult át, ugyan hasonló mint mint az et. de szívesen hallanék arról hogy Ti hogy vagytok ezzel a betegséggel:)

köszi
ildi

#3 pacidadi 2010. 12. 13. - 14:03:46

Esetleg akinek tudok segiteni sivessen ellátom tanáccsal, 24 éves korom óta vagyok beteg,(most 43 vagyok) véletlenül vették észre nálam a P.R.V. fáradékonyság,nehezebb suly emelése esetén légszomj,erös fejfájás,kipróbáltuk az interferonos kezelést ami nem segitett semmit, de annál eröseb volt a melékhatása,azóta Litalirt szedek 3x1, csapolásra agusztus óta nem voltam,azelött minden 2 hónapba két alkalommal 400ml.vettek le, egyedül ami nagyon zavar az a bőrviszketés amitöl még nem sikerül sajna megszabadulni. dadi@stcable.net Üdv Mindenkinek és jobbulást.

#4 cuiccolo 2010. 06. 07. - 20:01:26

Kedves Gabrisam! Amennyiben úgy gondolja, hogy szeretne véleményt/tapasztalatot cserélni írjon a krisztinapeto@hotmail.com címre és elmesélem amit mi eddig kiderítettünk erről a betegségről és arról, hogy anyukám, hogy bírkózik meg vele. Üdvözlettel, Krisztina

#5 gabrisam 2010. 05. 27. - 12:24:21

Üdvözlet Mindenkinek. Új hozzászóló vagyok. Több mint két éve fedezték fel nálam a polycitemia rubra verat. Magas thormbocita érték miatt háromszor csináltattak különböző szakterület orvosai vérképet (az én kezdeményezésemre), majd a háziorvos endokrinológushoz küldött (53,5 éves voltam akkor). Egy rosszullétet követően egy ismerős orvos segítségével kerültem hematológushoz, aki szinte azonnal csontvelőbiopsziát csinált, amely JAK 2 + lett. Ebben az időben 850 felett volt a thrombocita, 53 fölött a hematokrit értéke, és magas volt a vvs szám is. Különösebb problémát korábban nem éreztem, csak az első rosszullétet követően fulladtam, stb. A diagnózist követően 3 napon keresztül naponta csapoltak, később 3-4 hetente. Fél év elteltével Litalírt írtak fel, és a mellett is csapoltak. 3 hónapja, tehát a diagnózis felállításától számított több mint másfél után állt be a kezelés hatására úgy a vérképem, hogy nem kell csapolni, és változatlanok, normál tartományban vannak az értékek. Litalírből 1, ill. 2 szemet kell bevennem naponta váltakozóan. Kérem, ha valaki hasonló cipőben jár, esetleg többet tud erről a betegségről, a kilátásokról, keressen meg. Előre is köszönöm.

#6 hologram66 2010. 02. 08. - 13:03:48

Szia én 30 éves vagyok 8 éves koromban diagnosztizálták nálam a polycythaemia rubra verát. ugy hogy elég sokk infom van erröl a betegségröl:) az e-mail cimem: hologram66@hotmail.com azt nem értem hogy mi ez a csapolás dolog a szot értem de nálam ijet soha nem csináltak gyerek korom ota csak a Litalirt és vérhigitot szedek

#7 cuiccolo 2009. 06. 29. - 09:04:11

Kedves Hvg! Édesanyámnál primer policitémiája van. Vérvételből egyértelműen kimutatható volt, nem is kellett csonvelő biopszia. Ő egyáltalán nem fáradékony. A családunkban van aki alvási apnoés bár még nem használja éjszakára az oxigén gépet mindig fáradt, álmos. Anyu hematokritje 54-56. Eddig 4-6 hetente csapoltak (49-50-es hematokritnél) most viszont felírták a Litalirt. (kemo tabletta) Trombocitája 500 körül van, vvs: 7,2 Amennyire utánajártunk a bűvös határ 60 akkor adják általában a Litalirt így egyenlőre Ő nem kezdte el szedni. Krisztina

#8 hvg 2009. 06. 29. - 00:09:39

Kedves Érintett Olvasó!(Cuiccolo) Az én kb.5 éve tapasztalt policitémás tüneteimet-magas hematokrit szint és vörösvértest szám-egyéb vizsgálati eredmények,pl.csontvelő szövettan, nem támasztják alá.Fél éve viszont felfedeztek alvási apnoét nálam,ami az évek óta meglévő fáradékonyságot,aluszékonyságot,stb. megmagyarázza.(állítólag a magasabb vörvtest és hematokrit szint nem jár feltétlenül fáradékonysággal-cáfolja,v. erősítse meg ezt vki,kérem, aki érintett!!!)Az apnoé plusz tünete lehet a magasabb vörösv.szám egyes orvosok szerint.(mások szerint nem) Mindezt azok okulására írom le,akik magasabb vörösv.szám mellett komolyabb gyengeséget,aluszékonyságot is éreznek.Érdemes egy alváslabort is meglátogatni a hematológus mellett. Egyébként az apnoét kezelő légzőgép használata mellett is nálam hat hetenként nő a vörvtest szám 6,5millióra ill. a hematokrit 53-54-re,amikor már csapolni kell.Kíváncsi lennék másoknál milyen gyakoriságú a csapolás.

#9 cuiccolo 2009. 06. 26. - 14:03:55

Senki nem ír ide? :(

#10 cuiccolo 2009. 06. 19. - 08:49:19

Édesanyámnál két éve diagnosztizálták a polycythaemia rubra verát. Sajnos ez a rosszabb fajta. Eddig csapolás és Aspirin volt a kezelés módja viszont a héten felíták a Litalirt. Keresek olyat aki hasonló cipőben jár, tapasztalatcsere hasznos lehet. Köszönöm, Krisztina

#11 szcsabcsi 2008. 05. 08. - 13:38:42

Nálam ez az RBC érték, de ugyanaz (vörösvértestszám). A határszint 5,5 és ha e fölé megy, akkor lebocsátás van. Eleinte 6,3 5,9 5,7 is volt, akkor egyik héten egyik kezemből-, másik héten másik kezemből volt lebocsátás. Mivel mostanra beállt, kb. félévente megy 5,6-ra, úgyhogy csak egy lebocsátás van. Egyébként mivel nálam gyanú volt, csontvelő vizsgálatot csináltak a szegycsontomból a bizonyításhoz. Kevesebb vastartalmú ételt kell enni (növényben és húsban is van), főleg a vörös húsokat kell kerülni és sok-sok vizet inni, mozogni, kicsit fogyózni. Üdv Csaba

#12 manka_28 2008. 05. 08. - 13:26:29

Kedves Csaba érekelne, hogy menniyvel volt magasabb a vvt száma? nekem is magasabb kicsit az utóbbi időben, és én is gondoltam már erre a betegségre

#13 szcsabcsi 2008. 03. 27. - 11:31:37

Üdv! 35 éves vagyok, és kb 5 éve fedezték fel nálam a policitémia verát. A háziorvos figyelt fel, hogy mindig magas a vérnyomásom (150-160/90-100), kérdezte, akarok-e egy pár vizsgálatot. Mondom miért ne... Kapásból a haematológiára küldött, vérvizsgálat, aztán meg is bökték a szegycsontomat és beigazolódott. Azóta is csak vérlebocsátással tartjuk szinten, eleinte havonta kettő volt, most évente 1-2 lebocsátás.. Csak véralvadásgátlót és Miluritot szedek (hugysavszintre). Ja és persze vérnyomáscsökkentőt - mert az továbbra is magas. Csaba

#14 2007. 07. 03. - 11:08:18

Kedves Hvg! Elküldtem az email címemet itt, a házipatika levelező rendszerében. Üdv: K.D.

#15 hvg 2007. 04. 11. - 22:35:07

Kedves Krilin! Ha egy e-mail címet adna és még aktuális a két éves érdeklődése, szívesen megbeszélném Önnel "hegyibetegséges"-Policitéma Vera-s tapasztalatait. Bárkitől-aki közvetve v. közvetlenül érintett a kórosan magas vörösvérsejtszámban- szívesen fogadnék észrevételeket. Üdv: hvg

#16 2005. 04. 19. - 23:01:39

Ha akad az erre tévedők között ilyen betegséggel rendelkező egyén és van kedve tapasztalatokat, infókat megosztani: sikítson!

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: