Házipatika fórum: Csípő protézis beültetés - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 823 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Csípő protézis beültetés

#1 mocika 2017. 07. 26. - 21:10:33

Borocz nagy szaktekintely!! Tacsiktol is ismerek betegeket, jo muteteket, dicserik. De ez mar nem egy elo forum, nem hasznaljuk. Ha reszletesen akarsz mindket orvosrol, korhazrol betegekkel beszelni, ne itt keresgelj, hanem a facebook zart csoportunkban. Ha visszaolvasol par kommentet, meglatod, hogyan keress rank. Udv

#2 agnesss0129 2017. 07. 25. - 08:06:33

Üzenet megtekintéseIdézve: therapy78 - Dátum: 2016. augusztus 15. - 08:02:53

Kedves steevee!

Debrecenben az ettől az évtől protézis nélkül, saját zsírból vett őssejttel kezelnek porckopást.
https://www.youtube....h?v=pdINAQWt4Fg

Remélem tudtam segíteni!

Szia!
Huha!Már nagyon régen írtál!
Gondolom azóta meg oldottátok és meg volt Anyukádnak a műtéte.
Kiváncsi lennék hogy döntöttetek végül,és hogy sikerült?
Dr. Böröcz Istvánt nekem is ajánlotta az ortopéd orvosom,néztem is előadásokat róla a youtube-n.Sajnos én is azért nem választanám/ha már választhatok/hogy hagyományosan műt,és ez a gyógyulásban és mindenben kihat.

#3 agnesss0129 2017. 07. 25. - 08:01:07

Sziasztok!
Sokáig gondolkodtam hogy rá szánjam-e magam a csípőprotézis műtétre,de sajnos most mégis ott tartok hogy muszáj lesz bele vágnom!
Nagyon sok alternativ dolgon végig mentem mire idáig jutottam,hogy nincs mese csak a műtét segíthet.Most már nem csak én bánom hanem a pénztárcám is hogy nem előbb vágtam bele!
Nekem az ortopéd orvosom a MÁV kórházba adott beutalót Dr. Böröcz Istvánhoz.de én az Uzsokiba szeretnék menni ahol már be is jelentkeztem Dr. Tácsik Balázshoz./házi orvosomtól kértem hozzá be utalót,nem ismerem,de sok jót hallottam róla az interneten/Sajnos a konzultáció csak szept.6.-án lesz,a műtét meg ki tudja? :) Pedig nem is az egyik hanem mind a két csípőmet meg kell műteni...
Kérdezném mi a véleményetek az Uzsoki kórházról?/azért választottam mert úgy hallottam itt már az új módszerrel műtenek,rövidebb kórházi lét+a gyógyulás sem olyan hosszadalmas.Nekem ezek a dolgok azért is fontosak mert Anyummal vagyok ápolásin és ez azt jelenti hogy 24 órás felügyeletre szorúl sajnos,pár napot talán meg tudok oldani,de hosszabb időt nem /
A másik kérdésem valaki hallott-e már Dr.Tácsik Balázsról?
Köszi ha valaki el olvassa,pláne ha válaszol is!

#4 akaree 2016. 10. 14. - 10:26:34

Üzenet megtekintéseIdézve: akaree - Dátum: 2016. október 14. - 10:24:18

teszt hozzászólás chrome alatt

Válasz a hozzászólásra

#5 akaree 2016. 10. 14. - 10:24:18

teszt hozzászólás chrome alatt

#6 akaree 2016. 10. 14. - 10:14:14

teszt hozzászólás

#7 toth.ur 2016. 08. 23. - 16:35:35

Üzenet megtekintéseIdézve: mocika - Dátum: 2016. augusztus 18. - 08:06:44

Csíprotézis műtétet NEM lehet kiváltani sem saját vérből , sem saját hasi zsírból vett őssejt kezeléssel! Térdeknél vannak elég jó eredmények, hogy pár évvel eltolhassák a sokkal rizikósabb, fájdalmasabb protézis beültetést. De nem érdemes erre időt, pénzt, energiát áldozni, ha olyan állapotú valakinek a csípője, hogy műtétet javasol az orvos! Zárójelben annyi: egy teljesen elkopott csípőnél nemcsak a porcokkal van már a baj!!! Ott torzulnak a csontok, csontkinövések, ciszták alakulnak ki, zsugorodnak az izmok, inak stb. Nem kell nagy egészségügyi végzettség, csak józan paraszti ész ahhoz, hogy ezt belássa valaki! ;)

Egyet értek!! tothur.

#8 mocika 2016. 08. 19. - 19:10:54

Zart a csoport, tehat nem lathatod. Van egy szakmai resz, ott minden ujdonsagra figyelunk, a komoly dolgok is ott zajlanak. Es van egy chat resz, ott lehet napi szinten beszelgetni, viccelodni stb. Ha erdekli a nagynenit, vagy a csaladot, szivesen beteszem, a szakmai oldalon tenyleg erdemes korulnezni. Ehhez annyi a teendo, hogy a facen bejelolsz, es akkor tudom betenni azt, aki akarja. /Zsuzsa Varro Grassalkovich/

#9 therapy78 2016. 08. 19. - 08:45:33

Nagyon örülök a soraidnak és bár a Facebookon sajnos nem találom az oldalatokat, annak kifejezetten örülök, hogy ilyen közösséget kovácsoltatok össze!
Nálunk a családban igen erősek az érzelmi kötelékek és látjuk, hogy ez milyen sokat segít gyereknek, serdülőnek, idősnek egyaránt. Egy jó közösség megtöbbszörözi a gyógyító erőket!

#10 mocika 2016. 08. 19. - 08:35:45

Kedves "Therapy", bocs, név nélkül csak így megy!
Nagyon - nagyon félreértelmezted a szavaimat. Pont arről írtam, hogy egy bizonyos ponton túl nincs választás. Akinél nincs más gond, csak egy kis porckopás és abból adódó fájdalom, mint az emlegetett nagynéninél, ott beválhat és elhúzható a műtét. De a többségnek ennél komolyabb problémái vannak - sajnos. És hidd el, voltak itt sokan, akik előtte mindenfélét kipróbáltak /hialuronos injekcióktól, femurfej felfúrástól kezdve a kuruzslásig ;) /, mert senki nem vígan és dalolva ment műtétre. Volt, akinek ez éveket jelentett, volt, akinek hónapokat, volt, akinek semmit. Ameddig bármilyen kezelés használ és anyagilag megengedhető, addig lehet próbálkozni. Ha idős, beteg emberről van szó, főleg, mert esetleg nagy megterhelés lenne a műtét neki.
Viszont azt "butaságnak" tartom, hogy műtét után más fájdalom lesz! Nem tudom, ki volt az ijesztgetős, de nagyon nem mondott igazat! Műtét után, egyéni érzékenységtől függően van műtéti fájdalom /mint minden beavatkozás után/. Pár nap, pár hét....Az előtte lévő őrjítő fájdalom varázsütésre megszűnik! Akinek komplikáltabb műtéte volt, pl. izmot is nyújtanak stb, annak lehet idegi fájdalom pár hétig. De nagynéninél pl. nem ez a helyzet. Néhány hónappal később viszont nemhogy fájdalom, de idegentest érzet sem marad!!!! /a fogadban sem érzed a tömést, a protival ugyanez a helyzet/. Akinél fájdalom van, ott gond van, annak meg kell keresni az okát! /fertőzés stb./. Már ide nem írogatunk, a face-es oldalunkon van nagy élet és ott vannak a friss műtöttek is, akik néhány hónapon belül visszatérnek az egészségesek közé - fájdalom nélkül! Ha elkerülhetetlen a műtét, akkor igenis bele kell vágni, mert -bár az első időkben sok tornával, a beteg aktív közreműködésével megy a gyógyulás - a végeredmény csodálatos! Ismét teljes élet, teljes fájdalom mentesség! / A hétvégén tartottuk a lassan hagyománnyá váló protis-találkozót a Balatonnál, és pl. én kamikázé-csúszda bemutatót :lol: tartottam, két protézissel, gond nélkül.... És van köztünk síelő, van hastáncos stb, ami nem csoda, hanem az elérhető életminőségre bizonyíték/.
Ha a nagynéninek évek múlva már nem használ a kezelés, akkor sztem nyugodtan vágjon bele, ott Debrecenben is vannak jóhírű orvosok!

Szép napot mindenkinek, aki esetleg erre téved még! :P

#11 therapy78 2016. 08. 19. - 07:46:44

Nagynénémnél eddig eredményesen bevált az eljárás. :D Nagyon megrázta a családot amikor kb. 5-6 éve elkezdett rohamosan romlani az állapota, majd pedig kb 1,5 éve a felismerés, hogy bizony már csak a protézis "segíthet". Rajta kívül a családban ugyanis még senkinek nem kellett protézist beültetni. Sajnos nagyon megosztó véleményeket hallottunk a protézisről, többen panaszolták, hogy nem szűnt meg a fájdalom inkább csak változott. :(
Így kerestük az alternatív lehetőségeket. Szerencsére volt még porc a csípőnél, tehát nem a csontok súrlódtak össze. Mondjuk a kezelő orvos meg is mondta, hogy nem minden körülmények között vállalja a beavatkozást, pont azok miatt, amiket te is leírtál. De miután jó eséllyel nézhettünk a műtétre, rá pár hétre kértünk időpontot és megtörtént a beavatkozás.
Ez áprilisban volt, azóta ég és föld! :)
Ezt a rövid kis sztorit csak azért írtam le, hogy ne okoskodásnak gondold a hozzászólásomat, ugyanis közvetetten részese voltam a folyamatnak, mivel mi szállítottuk be vidékről a vizsgálatokra Debrecenbe, aztán a konzultációra, majd a műtétre. Nem vagyok orvos végzettségű, így csakis józan paraszt ésszel tudom megítélni a dolgot. De látva a változást, azt mondom, hogy nekünk megérte a pénzt, időt, energiát.

Arról nem is beszélve, hogy úgy tudom megismételhető a beavatkozás. Így amit innentől a gyógyszereken, meg a kezeléseken megspórolunk, annak egy részét félretesszük, ha szükség lesz ismét rá. :)

#12 mocika 2016. 08. 18. - 08:06:44

Csíprotézis műtétet NEM lehet kiváltani sem saját vérből , sem saját hasi zsírból vett őssejt kezeléssel! Térdeknél vannak elég jó eredmények, hogy pár évvel eltolhassák a sokkal rizikósabb, fájdalmasabb protézis beültetést. De nem érdemes erre időt, pénzt, energiát áldozni, ha olyan állapotú valakinek a csípője, hogy műtétet javasol az orvos! Zárójelben annyi: egy teljesen elkopott csípőnél nemcsak a porcokkal van már a baj!!! Ott torzulnak a csontok, csontkinövések, ciszták alakulnak ki, zsugorodnak az izmok, inak stb. Nem kell nagy egészségügyi végzettség, csak józan paraszti ész ahhoz, hogy ezt belássa valaki! ;)

#13 therapy78 2016. 08. 15. - 08:10:13

Kedves steevee!

Az előzhöz egy linket is próbáltam beszúrni, de valamiért nem jelent meg. A youtube-on írd be, hogy "lipogems debrecen" és az Elite Clinic videóját nézd meg.

Azért megpróbálom ide is beszúrni a linket:

#14 therapy78 2016. 08. 15. - 08:02:53

Kedves steevee!

Debrecenben az ettől az évtől protézis nélkül, saját zsírból vett őssejttel kezelnek porckopást.

Remélem tudtam segíteni!

Üzenet megtekintéseIdézve: steevee - Dátum: 2016. május 12. - 10:43:15

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni. Édesanyámnak a rheumatológus csak húzza-halassza a csípő műtétét. Tornát, vizes terápiát (vízitorna, iszap), masszázst javasol, holott már elég nagy fájdalmai vannak, menni is nehezen bír. Decemberben lesz 60 éves.
Egy ismerősünk ajánlotta Dr. Domán Istvánt, mivel olyan típusú műtétet végez (izmok átvágása nélkül), ami egyedülálló Magyarországon és viszonylag gyors felépüléssel kecsegtet.
Másik ismerősünk pedig Dr. Böröcz Istvánt ajánlotta, aki ha jól olvastam hagyományosan műt.

Szeretném megkérdezni, hogy van valakinek tapasztalata az újfajta műtéti eljárással kapcsolatban? Érdemes-e megpróbálni v. nem nyújt többet a hagyományosnál (csak "marketingfogás")?

A válaszokat előre is köszönöm!

steevee

#15 mocika 2016. 06. 13. - 18:41:43

Kedves Andi!
A vegtaghossz kulonbseg tenyleg nagyon idegesito lehet. Nekem szerencsere nem volt, ebbol a " jobol" kimaradtam. Azt mondjak, kb. 1- masfel centit tud kompenzalni a gerincunk, addig nem is foglalkoznak vele a dokik. Egy csomo embernek van ennyi, es nem is tud rola. Egy gyogytornasz meselte, hogy o is csak a suliban szembesult vele, hogy van tobb, mint 1 centi a labai hossza kozott.....
De a 2 centi mar sok es zavaro. A sarokemelokon tul en nehany embernel olyat lattam, hogy a cipo sarkat emeltette meg cipesszel. Lattam koromcipotol sportcipoig mindenfelet, eszre sem vettem volna, ha nem mutatjak. Erdemes lenne talan egy - ket kedvenc cipodet igy atalakitani, akar nyarra is egy szandalt.
Es erdemes " nyujtani" a rovidebb labadat, gerincedet, akar fekve, akar allva. Egy kicsit lehet igy is csalni, amig nem lesz egyforma a ket lab hossza.
Orulok, hogy megvannak a tornak, biztos segitenek!
Zsuzsa

#16 boszika 2016. 06. 13. - 09:31:24

Kedves Zsuzsa!

Már korábban is rátaláltam az interneten böngészve az egyik gyógytorna részre, de abból nem derült ki számomra, hogy több is van. Nagyon jók, már csinálom azokat a gyakorlatokat is, amelyek az én gyakorlatsoromból kimaradtak (elég sok). A félmankózást is próbálgatom, hát valóban jobban terheli a gerincet. Még egy kérdés: a végtaghossz különbség korrigálása. Az én lábam 2 cm-rel lett hosszabb (ránézésre), ami állítólag nem sok,de én nem tudom megszokni.Már az első napoktól korrigálom sarokemelővel, duplázva( 1 db csak fél centi), de elcsúszik, puha, nem utolsó sorban nyáron még a szandálban, papucsban még nehezen is rögzíthető. Erre a problémára milyen megoldás létezik? Igaz azt írtad, hogy neked a két műtét között csak 4 hónap telt el, így (feltételezem), nem sokáig volt ez neked probléma ( ha volt egyáltalán ).

Napsütéses szép hetet kívánok!
Andi

#17 mocika 2016. 06. 10. - 07:44:53

KedvesAndi!
Szívesen, majd igyekszem felnézegetni ide néha. :) A facen a szakmai oldalt sajnálom, hogy nem látod, ott rengeteg hasznos infohoz juthatnál.
Viszont a tornához annyi jutott az eszembe, hogy korábban készítettünk egy tornát itteni tagok segítségével. A youtube-on megtalálod, tudod használni. Beírod a keresőbe, hogy "gyakorlatok csípőprotézis" és 8 részes tornát találsz: úgy egy órányi anyagot tagoltunk gyakorlat típusonként. Mivel már elmúltál 6 hetes, neked a 90 fokokra már nem kell vigyáznod /én próbáltam erre vigyázni, mikor feltornáztam a friss műtöttek miatt/, mindent csinálhatsz már bátran ebből, ez egy jó alap. Ha könnyű, akkor csinálhatod akár bokasúllyal is. Zs.

#18 boszika 2016. 06. 09. - 15:30:38

Kedves Zsuzsa!

Köszönöm a gyors választ, sok új információt kaptam Tőled. A facebookon nem vagyok regisztrálva, ezért a jövőben is a fórumon tájékozódom.

Üdvözlettel:Andi

#19 mocika 2016. 06. 09. - 08:03:52

Sia Andi!
Megpróbálok pár szót írni a kérdéseidre, remélem segítek egy picit.
A terhelhetőséget valóban az orvos dönti el, nem a gyógytornász. Az orvos tudja, mit, hogyan, milyen stabilan oldott meg a műtét közben. Minden ember, minden operáció más. Példának a saját esetemet mondom: 4 hónap különbséggel operálták a két csípőm, CN proti mindkettőben: az elsőt 6 hétig egyáltalán nem terhelhettem, a másikat azonnal. Az orvos dönt! Ha a te orvosod azt mondta, elhagyhatod a segédeszközt, akkor terhelhető. Az ütemet te érzed. Egy mankó néhány hétig, utána semmi /ne sokáig használj egy mankót, még rosszabb lesz tőle a gerinced/. Én az elsőnél két mankóval mentem a 6 hetes kontrollra, az orvosom mondta, hogy három héten belül hagyjak el mindent. Nem akartam elhinni, de igaza lett: másfél héttel később már nem kellett segédeszköz. Hallgass a saját testedre, te i8smered magad a legjobban!Még fiatal vagy, könnyen gyógyulsz, ügyes vagy.

Rehab: én sem voltam, otthon tornáztam, bicajoztam, és nálunk volt aqua fitnesz, jártam arra heti háromszor. Ha nincs lehetőséged vízre, akkor anélkül is megoldható sok mozgáassal, tornával, sétával. Sok rehabon sincs víz. Dicsérik Hévizet, Budaseszit, Pásztót, de nem tudom, merre élsz, mi lenne neked közel. Viszont várakozás van, és lehet, mire sorra kerülsz, már futni fogsz magadtól is ;)

Párna 3 hónapos korodig kell. Nekem 6 hetes koromtól engedték az alacsonyra ülést, sőt mi a kontrollon közösen guggoltunk is. Ha neked ezt nem lehet, akkor ezt tartsd be 3 hónapos korodig. Onnantól mindent lehet majd csinálni, becsontosodik a protid. Szokták mondani, hogy nem túl jó a lábat keresztbe tenni, de ezek a mozdulatok is 3 hónapig rosszak. Utána, ha megfelelő izomzattal rendelkezel, mindent lehet. A dokim mesélte, hogy 8 éves proti ugrott ki minden különösebb ok nélkül, mert gyenge volt az izomzata a "tulajnak". Ha viszont erős, akkor határ a csillagos ég, meg a józan ész ;) Én igencsak feszegetem a határaimat, de nagyon jó dolog újra visszakapni a régi életünket. Hajolni már nem kell mérlegállásban, óvatosan lehet próbálni a szokott módon. Én úgy szoktam mondani, hogy 3 hónapig figyelni kell a mozdulatainkra, utána már nem.

Ha szeretnél sorstársakkal beszélgetni, azt a facebookon megteheted. Van egy laza beszélgetős helyünk, ot mindig van friss műtött és várakozó bőven, és van egy szakmai oldal, ahol komolyabb témák, cikkek, tornák vannak fent.Ezek zárt csoportok, ha akrod beteszlek. Ehhez jelölj be: Zsuzsa Varró Grassalkovich. Ha nincs kedved a facehez, vagy nem vagy fent, itt is szívesen válaszolok a felmerülő kérdésedre.
Szép napot: Zsuzsa

#20 boszika 2016. 06. 08. - 10:58:36

Sziasztok!

Andi vagyok, 46 éves , 7 hete volt jobb oldali csípőműtétem az ÁEK-ban. CN. protézist kaptam, tegnap voltam kontrollon, a csípőmmel minden rendben, viszont van egy súlyos gerincferdülésem , volt gerincsérvműtétem is, és ez a probléma gátol a gyógyulásomban.A derekam fáj, ráadásul az érintett lábamba sugárzik a fájdalom, úgy érzem, mintha szorítanák a térdem amikor lépni szeretnék. Az orvos tegnap azt mondta, hagyjam el mindkét mankót, miközben én eggyel is nehezen járok még,( őszintén szólva nem is igazán próbáltam, mert eddig minden netes fórumon azt írták, hogy CN protézis esetén 3 hónap mankózás a protokoll.). A gyógytornász azt mondja , a terhelhetőséget az orvos dönti el, az orvos meg azt, hogy a gyógytornászok tudnak mindent.

Tulajdonképpen ebben kérem segítségeteket, hogy 6 hét után hogyan tovább? Mikor lehet derékszögnél lejjebb ülni ( az orvos annyit mondott kis sámlira ne üljek), mikor kerül ki a párna oldalra fordulásnál a lábak közül, mikor lehet lehajolni, vagyis mi az a mozgástartomány amit a műtét után ennyi idővel lehet végezni? Melyek azok a mozgások amelyeket meg már soha nem lehet csinálni?
Nyilván minden ember más, és a kor sem mindegy, de egy kicsit el vagyok keseredve, úgy érzem sötétben tapogatózom, mi is a helyes út, és talán kicsit óvatos is vagyok.Ráadásul fél év múlva vár a másik oldali műtét.
Azt is szeretném kérdezni. kinek vannak tapasztalatai műtét utáni rehab.ot illetően? Szeretnék menni, de az orvos szerint felesleges, szobakerékpározást ajánlott, és vizitornát. Az elsőt még megoldom itthon, de hova menjek vizitornázni? Ezért gondoltam valamelyik szanatóriumra, de arról is más-más tapasztalatokat hallok.

Előre is köszönöm válaszotokat, a fórumhoz további sikert kívánok, nagyon hasznos!

Üdv:Andi

• 823 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: