Házipatika fórum: RA-sokat keresek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 30 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

RA-sokat keresek

#1 fb_ver 2015. 05. 29. - 09:07:00

Sziasztok!
Letrehoztam egy facebbok oldalt ezzel a cimmel: Artritis tapasztalatok. Szertnem, hogy minnel tobben bejetkeznetek.
Köszönom elore is.

#2 krisztacsokasi 2013. 04. 09. - 10:07:56

Kedves Fórumozók!

RA-s betegek segítségét szeretném kérni egy vizsgálathoz. Mindössze egy kérdőív kitöltéséről lenne szó, amely kb. 30 percet vesz igénybe. A kérdőívvel azt szeretnénk felmérni, hogy az RA-s betegek milyen problémákat, panaszokat, érzéseket tapasztalnak meg a betegségükből kifolyólag, és hogyan tudnak ezekkel megküzdeni. Az eredményeket aztán arra szeretnénk felhasználni, hogy ezek alapján kifejlesszünk egy olyan programot, amellyel segíteni tudjuk a betegséggel való hatékonyabb, könnyebb együttélést. Ha szívesen segítene a vizsgálatban, kérem, írjon a kvazifules@freemail.hu címre.
Mindenkinek köszönöm, aki végigolvasta.
sing

#3 jelenaa 2012. 01. 07. - 18:06:17

szia! Borzasztoan ideges vagyok mert ugy nez ki nekem is ra lesz diagnosztizalva,nem latok kiutat mert nem birom meg az enyhe gyogyszereket se.Megkerdezhetnem milyen kremet es hol vetted a cseppeket?Köszi a segitseget

#4 maria_b 2011. 10. 13. - 10:59:18

Kedves Zsani! Megkérhetlek,hogy add meg az e-mail címed,vagy a telefonszámod?Csak a terhességeddel kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni.Ez igazán megnyugtató,amit írtál.E-mail címem: marya09@citromail.hu Előre is köszönöm. üdv:Mária

#5 csiguszka6 2011. 10. 09. - 11:29:51

Nekem a doki a rtg alapján a trexanból heti 3*2,5 mg irt fel és Napi 4 mg Medrolt. A süllyedésem 16 volt. A többi eredményre ugye várni kell 3-4 hetet. De nem merem a Medrolt bevenni, mert eléggé hezitált, hogy majd csak nov végén megyek a belgyógyászhoz akihez járok a pajzsmirigy, diab és hipofizis tumor miatt... Az is idegesitő hogy a diab miatt nagy nehezen seikült lefogynom 10 kg. most meg ettől majd szélpen visszajön?? Egyikből kigyógyulok, másikba visszaesem? áááááááá Ettől a Trexántól érezhetek szagokat, egy eléggé fura szagot érzek mióta bevettem..???

#6 lina49 2011. 10. 09. - 08:24:04

csiguszka... Igen a trexant az elejétől kezdve szedem voltidőszak mikor 20mg-most elég a 7,5mg és minimális fájdalom csillapító..A Medrolt feltétlen jeled az orvosodnak mert azt sokan nem bírják szedni... A biológia terápiát azoknak adják akinek nem elég csak a bázis terápiás gyógyszer ez sem gyógyít meg csak hatásosabb .. De te mint írod tumorod van te nem is kaphatnád, elég nagy ellenőrzés mellet kísérik a betegek állapotát,egyrést a mellék hatások miatt a másik az anyagiak mert iszonyt drága és az oep hála istennek teljes árát támogatja...Ha valami oknál fogva nem tudom adni magamnak bizony jön a fájdalom....A keresőbe be írod biológiai injekció tudsz róla olvasni..../Ha érdekel/

#7 lina49 2011. 10. 09. - 08:23:50

csguszka... Igen a trexant az elejétől kezdve szedem voltidőszak mikor 20mg-most elég a 7,5mg és minimális fájdalom csillapító..A Medrolt feltétlen jeled az orvosodnak mert azt sokan nem bírják szedni... A biológia terápiát azoknak adják akinek nem elég csak a bázis terápiás gyógyszer ez sem gyógyít meg csak hatásosabb .. De te mint írod tumorod van te nem is kaphatnád, elég nagy ellenőrzés mellet kísérik a betegek állapotát,egyrést a mellék hatások miatt a másik az anyagiak mert iszonyt drága és az oep hála istennek teljes árát támogatja...Ha valami oknál fogva nem tudom adni magamnak bizony jön a fájdalom....A keresőbe be írod biológiai injekció tudsz róla olvasni..../Ha érdekel/

#8 csiguszka6 2011. 10. 09. - 07:24:17

Jol értem. 10 éve szeded a Trexant? Én nagyon nem akarom ezt a ÍMedrolt szedni, sajnos van más problémám is ami miatt, nem kellene. ( 2-es tip diabétesz, hipofizis tumor :-( ) Mi ez a biológiai injekció?

#9 jennyracz 2011. 10. 09. - 07:23:11

Kedves Maria-b! Engem évekig kezeltek biológiai terápiával, és ezt követően vállaltam gyermeket, és végig minden rendben volt a terhesség alatt is, és egészséges gyermekem született. Miután a biológiai terápia kiürül a szervezetből, lehet gyermeket vállalni. Üdv: Zsani

#10 lina49 2011. 10. 07. - 06:21:04

csiguszka.. Medrol nekem gyomorfájás és nem volt hatásos sem... Trexan 10éve kevés mellék hatás, mellette, biológiai injekció... A trexan csak szteroidal volt hatásos....

#11 csiguszka6 2011. 10. 07. - 05:27:16

Sziasztok! 20 évvel ezelőtt 14 éves koromban, állandó fájdalmaim miatt egy hanyag kivizsgálás felvetette a JRA lehetőségét. Akkor Voltarent irtak fel..... Közben a tüneteim eltüntek visszajöttek, de igazából nem foglalkoztam velük szedtem fájdalomcsillapitót stb. Sajnos egy éve a kezem nagyon ramaty állapotba került és végre eljutottam az idén nyáron a debreceni reuma tanszékre. A rtg alapján csontdeformitás már van, az orvos Trexant és Medrolt irt fel, amig a laborom kész lesz. Kb 1 hónap. Mik a tapasztalatok ezekkel a gyógyszerekkel? Sajnos más betegségem is van, ezért nem nagyon örültem ezeknek az erős gyógyszereknek. :-(

#12 maria_b 2011. 09. 22. - 08:23:55

Sziasztok. Van közöttetek olyan nő, aki biológiai terápia után gyereket vállalt?Engem most fognak kezelni,de nem tudom,hogy ez mivel jár,ha később gyereket szeretnék.Lehet így egészséges gyermeket szülni?

#13 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:18:28

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#14 xelia 2011. 09. 21. - 15:07:40

Nem azért mondták neki, hogy nem kaphat, mert deformitása van, hanem mert nem mutat gyulladást a szervezete. Ha nem gyulladás okozza a deformitást, akkor arra nem alkalmaznak biológiai terápiát.

#15 xelia 2011. 09. 21. - 15:03:42

Én voltam, és semmilyen pozitív tapasztalatom nincs. Akikkel ott találkoztam, azok közül senki sem tudott beszámolni különösebb javulásról. Ártani biztos nem árt, ha van pénzed, próbáld ki, de ne éld bele nagyon magad, hogy biztosan segít.

#16 gaben21 2011. 09. 21. - 00:52:22

Üdv mindenkinek! Én 21 vagyok ez év januárjában diagnosztizálták nálam az RA-t. Akkor még a wc-re való el jutás is fájdalmas volt. Trexant szedek ha eszemben van, kellene delagilt is de azt egyáltalán nem eszem. Estefelé szoktam érezni 1 kis minimális fájdalmat azt is csak akkor ha napközben dolgozom (magasépítő technikus vagyok). Ha valakinek tudok segíteni valamiben akkor kérdezzen nyugodtam mert engem rendesen felvilágosítottak az orvosok legalábbis azt gondolom.

#17 lina49 2011. 09. 09. - 16:45:21

Szia.. Én 10éve vagyok RAa-as, úgy gondolom ha ez a módszer használna akkor nem adnák a milliókat érő biológiai készítményeket. Bár lehet ez is üzlet :(

#18 gyevaa 2011. 09. 09. - 13:23:14

Kedves RA-sok, az lenne a kérdésem, volt-e már valaki hidegkamrában (-110 fok) és ha igen, mi a tapasztalata. Magamról annyit, hogy 15 éve vagyok RA-s, Trexant és Medrolt szedek, egy csípő és egy térd protézisem van. Eléggé kivagyok a gyógyszerszedéstől és még így is fáj mindenem. Sziasztok: Éva

#19 kjulia 2011. 08. 22. - 18:09:54

Sziasztok Nálam még nem született meg a diagnózis . Most megyek Debrecenbe a Dr Szűcs Gabriellához. valaki tud róla valami infót, jó lenne. Nekem is fájdalmaim vannak,főleg reggel vannak kissé duzzadt, fájdalmas, ami nagyon jellemző nálam a merevség ami reggel kb egy órán át jelen van , de a merevség nem szünik meg egészen....nekem még nem állapítottak meg semmit egy éve kezdődőtt eza fájdalom föleg a kezeim vállam karom ujjaim fájnak, de a lábfejem is fájdogál.

#20 jennyracz 2011. 08. 05. - 18:53:35

Katica! A kezeim, lábaim ízületei súlyosan deformáltak évek óta, mégis nem egyfajta biológiai terápiában részesültem már. Nálam ilyet nem mondtak hogy nem kaphatom mert deformitásom van.

• 30 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: