Házipatika fórum: RA-sokat keresek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 30 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

RA-sokat keresek

#21 lina49 2011. 08. 05. - 11:48:00

katica68.. Akkor ezek szerint akinek deformitása van annak már mindegy, nem semmi...De ennek az a lényege szerintem, hogy a további deformitásokat késlelteti.. A deformitások azok vissza állíthatatlan állapot..

#22 katica68 2011. 08. 05. - 11:01:38

Szia Ildi! Elég komoly a deformitásom már. Zalaegerszegi vagyok, voltam már Hévízen is a biológiai centrumban, de elutasítottak a biológiai kezelésről. Csak az az érvük, hogy a deformálódás nem számít. Most megyek majd kontrollra, próbálok az orvossal beszélni. Bár a vizsgálat abból áll, hogy szorítsam ökölbe a kezem + labor. A reumatológusom többet segített, ő próbált a biológiai terápia felé irányítani, sikertelenül. Egyébként Debrecenbe a Szekanecz professzorral is leveleztem, leleteim láttán ő is azt mondta, hogy nem számít a deformitás. Nem egyszerű, de próbálok valamit kihajtani. Üdv! Kata

#23 lina49 2011. 08. 04. - 19:28:06

Én 10 éve vagyok RA-as a húgom kb 20 neki először próbálkoztak más gyógyszerekkel nekem egyből a trexant adták. és ez vált be. Jelenleg a trexan mellé a biológia terápiát kapom ami heti 1 injekció, és most aránylag el vagyok.... én azért utána néznék mert ha nincs rendesen kezelve komoly deformitások lehetnek ami vissza fordítathatlan. A torna az nagyon jó. Nem tudom Pesti vagy e de mindenképpen keresnék másik orvost is.. Én az ORFI-ba járok, és csak jót írhatok. A biológiai úgy tudom nem csak a sülyedéstől függ mert nézik a gyulladt ízületeket, a és a vízzel feltelt ízületeket is... Üdv Ildi...

#24 katica68 2011. 08. 04. - 12:50:55

Szia Lina49! Igen, most egy civil szervezetnél dolgozom. Itt jó, mert annyit és úgy dolgozom, ahogy bírok. Alapból bőrdíszműves vagyok, amit sajnos nem nagyon tudok művelni. Más gyógyszert nem is próbáltak adni. Egyszer kaptam egy infúziós kezelést, de a hatodiknál rosszul lettem. Azóta csak vagyok. Te mit szedsz, vagy más gyógyszerekről is tudsz?

#25 mehaniker01 2011. 08. 03. - 16:48:02

Szia . Én vagyok a VATERÁRÓL a számom.0630-2400-078 Ha érdekel a mosógép akkor írj. Mehaniker01

#26 lina49 2011. 07. 26. - 12:37:32

Katica68.. Te dolgozol valahol?.. És más gyógyszert nem is próbáltak adni neked. Többféle gyógyszer van még a Trexanon kívül!!!!

#27 katica68 2011. 07. 26. - 10:08:59

Sziasztok! Én 7 éve vagyok RA-s. Trexant kellene szednem, de nem bírom. Most ez az időszak a bal csuklómon jött ki. Deformálódott ujjaim vannak. A biológiai terápiára nem vagyok jogosult, mert alacsony a gyulladás szintem. Az orvos szerint az nem számít, hogy deformálódok. Aranykolloid cseppekkel és krémmel kezelem magam. Ez bevált. Sokat tornásztatom a kezem, a gyakorlatokat megtanította a gyógytornász. Mindenkinek kitartást!

#28 lina49 2011. 07. 17. - 21:38:03

Hát nem tudom ki mióta beteg én pontosan 10 éve, az első 60 év szinte folyamatos szteroiddal és az mellet is fájdalommal járt mert időnként csökkenteni kellet az adagot. Én csak azóta vagyok jobban mióta a biológiai terápiát kapom, én is mindent próbált több tíz ezrekért, de hatás semmi.. A méh csípésről még annyit, hogy tavaly volt egy nagy konferencia az egész világon és bizony nincs bizonyítva a méh csípés sőt majdhogynem Kínába nem is nagyon ismerik a PCP, a méh csípést a sima ízületi betegségre használják. Én abból gondolom, hogyha a méh csípés bizonyítva lenne akkor nem a több millió forintos injekciókat adnák a betegeknek. Negyed év /12db injekció 1300000/ A torna valóban nagyon fontos legfőképpen a kerékpározás és a úszás...

#29 edit63 2011. 07. 17. - 20:05:41

Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, ahol a sorstárak osszák meg egymással a tapasztalataikat. Nálam márciusban jelentkeztek az első tünetek, és kb. 3 hónapja állapították meg az RA-t, úgyhogy aránylag friss betegnek számítok itt köztetek. Azóta Medrolt szedek napi 4 mg-t, és most már hatodik hete 15 mg Trexant heti egy alkalommal. Változóan érzem magam, néhány napig kis fájdalommal elvagyok, aztán újra föllángol, bedagadnak a kezeim, merev a csuklóm. Fájdalomcsillapítót csak nagyon ritkán veszek be, inkább tűrök. Szörnyű ez az állandó fájdalom, de úgy érzem lelkileg talán még inkább megvisel a betegség. 48 éves vagyok, hála az égnek eddig semmi komoly bajom nem volt, és most egyik napról a másikra jött ez a kórság. Munka után sütés-főzés, nyáron kert, befőzés, stb., szóval soha nem éreztem magam fáradtnak, tevékeny voltam, másoknak segítettem. Most meg vannak olyan időszakok, amikor segítség nélkül reggel fölöltözni se bírnék, mert a karjaim nem bírom fölemelni. Soha nem gondoltam volna, hogy gondot okoz pl. egy szelet kenyér levágása. És talán ez a legszörnyűbb az egészben, és ez nagyon megvisel. Végigolvastam a fórumot, és én is szeretném Edittől elkérni az alternatív gyógymódról szóló tapasztalatait, remélem olvassa néha a fórumot. Az email címem: halaszne.edit@gmail.com. Ezenkívül bárkinek szívesen veszem a jó tanácsát, és köszönöm előre is. Edit

#30 gabeszka27 2011. 05. 26. - 14:15:09

Szia Zsani Most gyorsan csak annyi, hogy KÖSZI, KÖSZI, KÖSZI :d :d :d Puszi neked, szio.

#31 jennyracz 2011. 05. 26. - 11:11:07

Kedves Gabi! Sokmindent kipróbáltam már én is, de legtöbbje nem ért sokat. Próbáltam én is a táplálkozásra jobban figyelni, próbáltam különböző készítményeket, bogyókat, géleket, teákat, próbáltam elmeráhatás útján jobban lenni, és ami biztos hogy segít a következő: hallottál már az öt tibeti jógagyakorlatról? Ha még nem vagy annyira rosszul, és bírod csinálni, kezdd el, ettől nagyon jól voltam én is, és nagyon sajnálom hogy valamikor abbahagytam, mert már sajnos a csuklóim miatt nem tudom ezeket a jógagyakorlatokat csinálni. Akkor ami még segített nekem, igen a méhcsípés, de ezt úgy kellene csinálni ahogy Kínában teszik, ott már gyógymódként alkalmazzák az ebben a betegségben szenvedőknek. Én egy egyszerű méhésszel megismerkedtem, meghívott a kaptáraihoz, elkapott néhány méhet, és odaszúrta a fullánkot ahol fájtam. És jó volt az ízületemnek, de többször kellene ezt csinálni hogy helyrehozza az ízületet. Nagyon jó a propolisz hatása. Természetes gyulladáscsökkentő hatása van. Tényleg jó. A csalánteát mindenképpen ajánlom, mossa ki az ízületből a nemodavaló dolgokat, frissíti a vérkeringést. A sok folyadékfogyasztás igen fontos, sokat kell inni, már aki be tudja tartani. ;) Nyilván nem újdonság senkinek hogy a jó kedélyállapot, a vidámság, a sok nevetés jó hatással van a szervezetre. Hallottam hogy a fahéjas méz is használ, de még nem próbáltam ki. Amit fontos tanácsként tudok adni mindenkinek, hogy ha nem fájdalmas mozgassa az ízületeit, edzze az izmait, mert visszafordíthatatlan következményei lehetnek, ha nem teszitek. Pl. Én úgy jártam hogy volt januárban egy térdkalácsficamom ebből kifolyólag. VAgy hogy a csuklóim már nem hajlanak semerre sem. :( Fontos a mozgatás. Fájdalommentes napokat mindenkinek! Zsani

#32 lina49 2011. 05. 26. - 05:45:02

Sziasztok... A betegségem kezdetekor reuma faktorom,560-900,között volt,süllyedés,100,hgb42,..Láz és tetőtől talpig fájdalom... Én már sok mindent ki próbáltam mikor aktív állapotba volt a betegségem, de nekem semmi nem használt...Ittam Béres cseppet, vitaminok különböző fajtáit, az étkezésre oda figyeltem, de csak a szteroid és a fájdalom csillapító volt az ami használt ideig óráig. Az én kezelő orvosom hála istenek egy olyan doktornő aki nagyon a szívén viseli betegei állapotát/ORFI/.. De sajnos nem tud konkrét dolgot mondani mi lenne jó,mindig konzultálok vele előtte amit ki szeretnék próbálni, csak az ö véleménye szerint cselekszem. Az nagyon fontos kezelő orvosoddal együtt működj, már ha bízol orvosodba./Én bízom benne/

#33 gabeszka27 2011. 05. 25. - 21:31:58

Egyébként most csalánteát iszom meg sima C vitamint szedek.Mit tudtok esetleg ajánlani? Vagy minek szedjem ezeket egyáltalán? Lehet nincs is értelme. Ha nem olyan drága akkor kibrópálnék egyet-kettőt. Irjatok ha tudtok. Zsani, régebbről olvastam nálad méhcsípés terápiát ha jól emlékszem. Ha tudod ezeket írd le nekem, miket próbáltál ki. Köszönöm szépen. ;)

#34 gabeszka27 2011. 05. 25. - 15:24:24

Igen, ezt csak az érti aki benne van. A félreértések elkerülése végett, csak azért írtam le az élményemet ezzel kapcsolatban, mert egy kis mosolyt akartam kicsalni. Viccesnek nem vicces ez eggyátalán. Így is nagyon komolyan veszem ezt, de ha néha nem fogom fel másképp is akkor megőrülök.

#35 lina49 2011. 05. 25. - 12:49:27

Ahogy gondolom ti még nagyon fiatalok vagytok hozzám képest, de ezt a betegséget csak az érti meg aki benne van. Én hozzátok képest öreg vagyok 49 éves, 10 éve vagyok RA, de van egy húgom, aki 43 és neki kb 20 éve van, de sajnos a keze el van már deformálódva. Deformált kézzel már egy picit nehezebb az élet....Ildikó

#36 gabeszka27 2011. 05. 25. - 08:16:22

Zsani :d Jaj, ne hülyéskedj semmi baj, én kérek elnézést hogy rádraktam a múltkor a sztorimat. Mindannyian várjuk a fejleményeket és gondolunk rád. Pusz Gabi

#37 gabeszka27 2011. 05. 25. - 08:12:55

Szia lina. Köszönöm szépen, hogy visszaírtál. Megnéztem, ezeket találtam: Humira, Remicade, Simponi, Enbrel Értem, jól van akkor majd a doktornőt megkérdezem. Egyenlőre most a Trexan emelt dózisba szedek, meg szteroid injekciót kaptam. De már érzem megy ki a hatása.... :s Ezekről tényleg nem kaptam még tájékoztatást. Mi lenne velem nélkületek :d Köszike.

#38 jennyracz 2011. 05. 25. - 08:07:36

Kedves Ildikó! Természetesen beszámolok a fejleményekről, nagyon remélem már én is hogy jobban leszek, mert tényleg nem is a fájdalom a legrosszabb, hanem a tehetetlenség és az hogy nem vehetem fel bármikor a babámat, hogy rá vagyok szorulva mások segítségére. :( Gabi, én is az Enbrelt és a Remicade-t, Humirá-t és a Simponi-t ismerem csupán. Hamarosan válaszolok a leveledre is, nem felejtettem el. :) Üdv mindenkinek, jobbulást! Zsani

#39 lina49 2011. 05. 25. - 08:01:35

Szia. Én személy szerint a humiráról és az enbrelről tudok ebből van 25-50ml mindenkinek állapota szerint írják fel én enbrel50ml adók magamnak heti egy alkalommal.. Nekem nagyon jó...Az injekció maga nagyon drága százezres nagyság redü árról tudok de fizetni csak doboz díjat kell.. Ennek z injekciónak nagyon nagy ki vizsgálás az előzménye és csak abban az esetbe adják ha nem tudják semmivel nyugvó állapotba hozni a fellángolást...

#40 lina49 2011. 05. 25. - 07:50:39

jannyracz... Nagyon sajnállak amiken keresztül mész először is az a hiány, hogy magadhoz ölelhesd kisbabádat már magában az szörnyű dolog és akkor még a fájdalom..Remélem minél ellőbb hatni fognak gyógyszerek és meg találják számodra a meg felelő injekciót.. Ha jobban leszel közölhetnéd...Ildikó

• 30 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: