Házipatika fórum: RA-sokat keresek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 30 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

RA-sokat keresek

#41 gabeszka27 2011. 05. 24. - 21:46:20

Hol lehet csemegézni a biológiai terápiás szerekről? A Simponi és a Remicade kivül mik vannak még? És mennyibe kerülnek?Ha tud segiteni valaki irjon. Ez a kétféle eléggé drága........ Köszönöm szépen :d

#42 gabeszka27 2011. 05. 24. - 20:31:40

Szia ZSani Reméljük, hogy az jó lesz, meg hogy minnél hamarabb letelik az a 3 hét. Én még nem hallottam semmilyen biológiai terápiáról. Most nézegetem a neten

#43 jennyracz 2011. 05. 24. - 20:05:34

Teljesen egyetértek lina-val, a betegség előrehaladottságától függ nagyon hogy lehet-e gyermeket vállalni, és nagyon komoly orvosi háttér szükséges hozzá, mind a reumatológus, mind a nőgyógyász részéről. És valóban a terhesség alatt nem lehet szedni az RA-s gyógyszereket és ez elindíthat egy komolyabb állapotrosszabbodást az ízületek terén, ami aztán megkérdőjelezi hogy a kisbabát egyáltalán eltudja-e látni az RA-s kismama. Én így jártam. Januárban megszületett a kisbabám, március óta visszaálltam a gyógyszerekre, de egyenlőre nem hatnak, és már majdnem 5 hónapos a gyermekem és nem tudom még mindig felvenni a kiságyból, magamhoz ölelni úgy igazán. : ( 3 hét múlva egy újabb fajta biológiai terápiát kapok, nagyon bízom a legjobbakban. Zsani

#44 lina49 2011. 05. 22. - 19:33:22

Sziasztok.. A gyerek vállalás attól függ mennyire előre haladott az állapot, az én orvosom szerint nem lehetetlen csak nagy orvosi odafigyelést igényel, de ezt mindenképpen reumatológus szakorvossal kell meg beszélni..Nem a betegség agátló tényező hanem a terhesség alatt nem lehet szedni a terápiás gyógyszereket, és romolhat az állapot akár annyira, hogy a babát nem tudod el látni.Alternatív gyógymódot már annyit ki próbáltam én már nem bízom bennük. Nagyon csodálkozom, hogy az immunológus nem küld tovább, én már a biológiai terápiánál tartók és most ez jó.. Jó éjszakát...

#45 jendy33 2011. 05. 22. - 18:35:42

Sziasztok! Nálam januárban diagnosztizálták az RA betegséget .Örülök,hogy megtaláltam ezt a fórumot és tudok olyanokkal beszélgetni,akik ugyanezt átélték,mint én. Kedves Edit! Az alternatív gyógymódokra én is kíváncsi lennék! Én is jártam kinezológusnál, kipróbáltam a paleolit táplálkozást, voltam agyturkásznál, mondván ez lelki betegség...bla..bla. Nekem ezek nem igazán váltak be, vagy csak nem jó szakembernél voltam. Én immunológushoz járok, és olvasom,hogy ti meg reumatológusokhoz, nektek meg írnak fel gyógytornászt, fizioterápiát?? Nekem semmit! Én teljesen elkenődtem,hogy a babavállalás már nagyon veszélyes ,vagy lehetetlen is. Ti ebben tudtok válaszolni?? Vagy történetet írni? Mindenkinek szép napot! Jendy

#46 gabeszka27 2011. 05. 04. - 13:00:06

Szia Marika! Én Gabi vagyok, én is friss RA-s, Akkor én elmondom, a Medrol-szteroid tabletta.Szoktam szteroidot szedni, csak annak más a neve. (én amikor elkezdem a szedését jól vagyok tőle) még Trexant-szedek (ugyan az mint a methotrexat) csak én tabletta formába. Az injekcióról nem hallottam eddig. Milyen időközönként kapod?És mennyit belőle amúgy?Kiváncsi lennék azt milyen súllyosságtól adják már vagy hogy mitől függ!Neked mit mondtak?Várom válaszod ide vagy email-be. Üdv: Gabi email: m.gabesz@gmail.com

#47 hanimami 2011. 04. 17. - 14:59:38

Sziasztok! Marika vagyok, friss RA-s. Meg tudnád nekem írni, hogy a medrolt milyen célból adják? Én 2 hónapja kapom a metotrexátot (injekcióban), és azóta köhögök. Az orvosom csak úgy rákérdezett, hogy nem szedek medrolt? Mondtam, hogy nem tudom, mi az, de nem válaszolt. Először még én is elképzelhetőnek tartottam, hogy egy megfázásról van szó, de mostmár nem hiszem. Injekció után másfél, két nappal fokozódik a köhögés, és mire megyek a következő injekcióra, más sokat javul. Köszönettel

#48 jennyracz 2011. 04. 03. - 19:33:39

Szia Edit! Megkaptam az emailt, köszönöm, írtam választ, remélem megkaptad. Zsani

#49 ditti20 2011. 04. 02. - 15:56:46

Szia Zsani! Most csütörtökön küldtem el neked az e-mailt! Nem kaptad meg? Edit

#50 jennyracz 2011. 04. 01. - 20:32:13

Kedves Edit! Kérlek írd meg nekem is milyen alternatív gyógymóddal sikerült elérned hogy jól vagy. jenny82@mailbox.hu címre kérlek szépen. Köszönöm. Zsani

#51 ditti20 2011. 03. 31. - 07:49:20

Szia Anett! Elküldtem az e-mailt. Szép napot! Edit

#52 csorike01 2011. 03. 29. - 09:42:26

Szia Edit! E-mail címem: csorike0101@freemail.hu köszönöm Anett

#53 ditti20 2011. 03. 28. - 20:02:32

Szia Anett! Kérek e-mail címet, és küldöm az anyagot. Szép napot! Edit

#54 csorike01 2011. 03. 25. - 19:07:57

Szia Edit! Engem nagyon érdekelne, hogy milyen alternatív gyógymóddal sikerült meggyógyulnod! Kérlek írdd le! Előre is köszönöm! További jó egészséget kívánok! Anett

#55 ditti20 2011. 03. 17. - 09:54:18

Szia Ilona! Köszönöm az érdeklődést! Nagyon rég jártam itt.....ugyanis nincsen semmi bajom. Az eltel idő alatt sokféle terápiát kipróbáltam, de hála kettő alternatív gyógymódnak teljesen tünetmentes vagyok! Rengeteget kell tenni magunkért, és bizony - bizony lelkileg is helyre kell rázódnunk, mert minden ilyen jellegű betegségnek lelki okai vannak. Akit érdekelnek a részletek, azokkal szívesen megosztom, mert ha nekem sikerült, másnak is sikerülni fog! Szép, derűs napot kívánok mindenkinek! Edit

#56 judit10 2011. 03. 15. - 17:49:25

szia...küldj egy mailt, mert nem reklámozni akarok...kisagi.judit10@gmail.com

#57 hanna42 2011. 03. 13. - 22:13:03

Szia! Engem érdekelne és ha lehet akkor küld el légyszives a címet. Köszönöm előre is! Szép napot: Ilona

#58 hanna42 2011. 03. 13. - 22:07:24

Szia Edit! Olvastam a bejegyzésed és egy picit azonosultam vele. Szeretném tudni, hogy azóta hogyan alakult a gyógyulásod. Sajnos én is ezekkel a problémákkal küszködöm, csak én idősebb vagyok (43) és már nem kell gondolnom a családtervezésre. Sikerült azóta teherbe esned, vagy esetleg tudsz valami új gyógyterápiáról? Várom válaszod Szép napot: Ilona

#59 judit10 2011. 03. 03. - 10:42:04

Jó reggelt.... :) kisagi.judit10@gmail.com a privátom....irj egy mail cimet, és küldök egy profi csapat elérhetőségét....van egy dokinéni ott, ha ugy látja a mögöttes korházi teamhoz küld...TB-s, és épp erre vannak specializálódva.Sik sikert.

#60 fsziszi910323 2011. 03. 02. - 21:48:41

Kedves Mindenki! Tanácsot, segítséget szeretnék kérni, főleg azoktól az RA-s betegektől, akik már régebb óta benne vannak ebben a fráyna betegségben. Lassan 20 éves vagyok. Kb. október-novemberben vettem először észre, hogy az ujjaimon, leginkább a jobb kéz kis és mutatóujján, de a többin is van, gyulladások jelentkeznek. Nem biztos hogy gyulladás, csak én annak nevezem, mert pont úgy néz ki. Úgy kezdődik, hogy mintha tűvel megszúrták volna az ujjam, olyan pontszerű gyulladás jön ki, először az ujjbegyeken, majd az bepirosodik. Ha megérintem, szúró érzés. Néha ez a terület viszket. A kezeim hidegek, de erre már megállapították, hogy a hajszálerek 60-70%kban be vannak szűkülve, és rámfogták, hogy raynaudos vagyok. DE én ebben igencsak kételkedem, hiszen a csomók megmaradnak, rendesen látni lehet kívülről is, hol vannak az ujjaimon, és a kisujjam mintha kezdene elhajlani, mintha deformálódna. Egy akupunktúrás doktornő ránézett a kezemre, és ezt a beteséget mondta, holott az összes orvos a raynaudot hajtogatja állandóan, sőt volt olyan, aki vasculitist is mondott. Nektek hogy kezdődött ez az RA? Voltak ilyen csomócskák, ami egyébként kemény, és szúró érzéssel járnak? KÉrem, akik tudnak tanácsot, segítséget adni, tegyék meg, mert már eléggé tanácstalan vagyok és a szüleim is azok.

• 30 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: