Házipatika fórum: RA-sokat keresek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 30 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »

RA-sokat keresek

#61 judit10 2011. 02. 19. - 20:07:30

RA-sok! :o Én is "csapattag vagyok"...sajnos nagyon régen....akinek segithetek szivesen elküldöm hogy hova járok, nagyon bevált, már nem szedek gyógyszert.....de hosszu idő volt. egérte. Jobbulást.

#62 harcsamarcsa 2011. 02. 11. - 04:13:51

Szia Kinga! En azt olvastam tobb weboldalon, hogy az Omega 3 csokkenti az izuleti fajdalmat RA-sokban is. Rengeteg tanulmany (kiserlet) is keszult allitolag ez ugyben. Szerintem erdemes kiprobalni, hatha hat. En is szedem, bar nem reg kezdtem el szedni. Nekem is fajnak az izuleteim, foleg ejszaka. Igaz, nekem nem biztos hogy RA-m van, mivel 5 eve reaktiv artritiszt irtak a papiromra (bar a reuma faktorom pozitiv lett). Mar evek ota nem szedek ra gyogyszert (akkor salazopyrint szedtem), bar az izuleteim azota is fajnak. Szoval en most megprobalom a halolajat. Szerintem min. napi 2-3 ezer mg Omega 3 tartalmut kell belole szedni,bar a legfrisebb kiserletet amirol olvastam 9000 mg-al vegeztek. Magyarorszagon ugy latom, hogy sajnos eleg draga (az olcso keszitmenyek alacsony hatoanyag tartalmuak). Ime egy cikk taplalkozasi tanacsokkal, hatha erdekel a dolog: http://www.vivamax.h...emid=10&lang=hu Bocs az ekezetek hianya miatt. Minden jot! Udv, Mariann

#63 harcsamarcsa 2011. 02. 11. - 04:10:39

Szia Kinga! En azt olvastam tobb weboldalon, hogy az Omega 3 csokkenti az izuleti fajdalmat RA-sokban is. Rengeteg tanulmany (kiserlet) is keszult allitolag ez ugyben. Szerintem erdemes kiprobalni, hatha hat. En is szedem, bar nem reg kezdtem el szedni. Nekem is fajnak az izuleteim, foleg ejszaka. Igaz, nekem nem biztos hogy RA-m van, mivel 5 eve reaktiv artritiszt irtak a papiromra (bar a reuma faktorom pozitiv lett). Mar evek ota nem szedek ra gyogyszert (akkor salazopyrint szedtem), bar az izuleteim azota is fajnak. Szoval en most megprobalom a halolajat. Szerintem min. napi 2-3 ezer mg Omega 3 tartalmut kell belole szedni,bar a legfrisebb kiserletet amirol olvastam 9000 mg-al vegeztek. Magyarorszagon ugy latom, hogy sajnos eleg draga (az olcso keszitmenyek alacsony hatoanyag tartalmuak). Ime egy cikk taplalkozasi tanacsokkal, hatha erdekel a dolog: http://www.vivamax.h...emid=10&lang=hu Bocs az ekezetek hianya miatt. Minden jot! Udv, Mariann

#64 kingus 2011. 01. 27. - 16:10:57

Sziasztok, Nekem 2 éve diagnosztizálták az RA-t, 27 éves vagyok, és az elején nagyon rossz volt, reggeli merevség, duzzadas stb..de a Methotrexat + folsav szedese mellett egész jok a laboreredményeim is, bár a már a Trexan-t szedem emrt konnyebb beszerezni, de ugyanaz. Annyira nem vagyok jártas az alternativ gyogymodokat illetoen, lehetne e segíteni valahogy ezeket a fájdalmasabb napokat amit főként az idújárás okoz. Illetve a későbbiekben szeretnék majd babát, de még nem most, és ez kinek milyen hatással volt a terhességére arra lennék kivancsi? ELőre is nagyon köszönöm a segítségeteket, sajnos nincs ilyen RA-s beteg ismerosom es ezeket nem nagyon tudom megbeszélni senkivel aki ténylegesen érteni mirol is van szo. Üdv Kinga

#65 marcsi1 2011. 01. 08. - 20:03:59

Kedves Timeex! Én is RA-s vagyok. Nagyon érdekelne a táplálék kiegészítő, amit írtál. Írd meg légyszíves! pavlenkaf@freemail.hu

#66 melcsi30 2010. 08. 24. - 10:22:49

Szia Én azt mondom, hogy a jó gyógyszeres kezelés mellet normál szintre le lehet vinni a vér eredményeket.Nekem sikerült.Most minden eredményem jó és én is jól érzem magam.Igaz iszom a Medrolt a Methotrexatot és a Delagilt is.Előtt nagyon sokat szenvedtem a fájdalmaktól de ma már el is felejtettem mi az.Sőt már az idő változást sem érzem igy nem tudom meg mondani ha eső lesz. :-) Azt hiszem erre mondják hogy nyugvó fázisban van a reuma. Remélem kicsit segitettem. Szép napot! Melcsi

#67 mirca0323 2010. 08. 14. - 10:47:58

Sziasztok! Zsuzsa vagyok és idén tavasszal állapították meg az RA-t kb 1év kínlódás után. Medrolt, trexant arawat szedek meg gyomorvédőt. Azt mondhatom, hogy lényegesen javult a közérzetem, nem okoznak nehézséget azok a dolgok amik eddig. Viszont elvagyok keseredve, mert a vérképem teljesen felborult 16 felkiáltó jel van benne mindíg, már jó párat csináltak. (vvt 50.ről lement 27 re, de még ez is magas, a reuma jelenléte a szervezetben 224, ez is nagyon sok és gamma gt:65 és még sorolhatnám.Érdekelne, hogy nálatok is van e hasonló rossz tapasztalat, vagy van e rá valami lehetőség, hogy legalább az elfogadható szintre álljon a vérkép. Az is elgondolkodtat,hogy írtátok a medrol és a trexan szedése mellett is komoly fájdalmai vannak egy idős hölgynek. azt gondoltam, hogy ezek a gyógyszerek szedése mellett nem lehet azt az erős elviselhetetlen fájdalmat érezni. Bármilyen javaslat, vagy hozzászólás érdekel, előre is köszönöm a segítségeteket. Szép napot mindenkinek

#68 beatrix88 2010. 07. 01. - 10:58:02

Kedves Timybaby! Én is 22 éves vagyok,3 éve RA-s.A jövőben én is szeretnék babát,ha van kedved,levelezhetnénk. Szép napot! Üdv.:Bea

#69 laikusvagyok 2010. 05. 18. - 15:45:47

sziasztok!

#70 judit0019 2010. 02. 12. - 08:54:32

Szia! Köszönöm szépen, elolvasom. Judit

#71 ditti20 2010. 02. 09. - 13:24:05

Sziasztok! Mindenkinek akit érdekel: Hidegterápiás kezelés: Hermina Terápiás Központ Itt találtok meg minden infót: www.hidegkamra.hu Jobbulást kívánok mindenkinek!

#72 judit0019 2010. 02. 09. - 07:55:31

Szia Vica! Édesanyám is reumával küzd, mi is mindent kipróbáltunk, de a hidegterápiát még nem. Légyszíves írd meg, hogy hol lehet kérni, és még ennyi idő elteltével is dícséred-e? Édesanyám Metotrexátot szedett, most medrolt, de a sok kellemetlen mellékhatás mellett sem javul állapota, nagyon el van keseredve. A kezei vannak leginkább begyulladva kb. fél éve, így még egy ajtót sem tud kinyitni, mindenben segítségre szorul. Kérlek, írd meg, hol lehetséges a hidegterápiás kezelés? Köszönöm válaszod. Judit

#73 2010. 02. 08. - 13:13:39

Sziasztok! Szerintem "bátor" dolog Artritisszel babát vállalni...nekem szülés után jött ki egy fél évvel, és gondot okozott ellátni egy kisbabát:(én nem szedek semmi gyógyszert,próbálok mással gyógyulni. Nagy fájdalmaim voltak, nem tudtam emelni, sem fésülködni..stb:(

#74 Fanatico 2010. 01. 09. - 19:57:21

Sziasztok, Maggie vagyok, és úgy néz ki, hogy Arthritises. Már 5 éve járok orvostól orvosig, közel 300 papírom van már különböző helyekről, de eddig senki sem tudta, hogy mi a bajom. Állandó jobb alhasi fájdalmaim, keresztcsonti, derék, nyak, farizom, combforgó, talpközép fájdalmaim vannak, ami hol jobb, hol rosszabb, de úgy vettem észre, ha gyengül valamitől az immunrendszerem, pl. influenza elleni injekció, akkor jobb lesz. Száraz a szemem, a nyelvem ég, néha akkora, hogy csoda, hogy elfér a számban. A felszínén repedések vannak, és olyan a nyálam, mint a víz. Folyamatos arcüreg- és fülgyulladással küzdök. Ha nem iszom ACC-t, akkor már fáj is a fülem, mert elzáródik a fülkürtöm. Borzongok és ráz a hideg. Nyáron 26 fokban már melegítőben vacogok esténként. Ingerlékeny, és morcos vagyok, és már 10-20 perc állás után potyognak a könnyeim a fájdalomtól. Iga immundeficitem van, és Hashimoto Thyreodotisem. Ezenfelül felborult a Prolaktin szintem, és a Parathormon hol jó, hol túltermelést mutat. A cukrom viszont étkezések után leesik, édes ételek után pedig még jobban leesik. Továbbá kevés a fehérvérsejtem. Most készült el az SNSA vérképem, amit nem értek teljesen: Chl. Pneumoniae, Cytomegalovírus, Mycoplasma IgG pozitív, IgM negatív - eddig rendben. Chlamydia trachomatis at, IgA pozitív, IgG kétes, Epstein-Barr vírus at, EBNA-IgG pozitív, EA-IgG kétes, EBV-IgM negatív, VCA-IgG pozitív. Ez utóbbi kettőt nem értem, hogy ez most élő fertőzés vagy épp fellángoló? Lehet, hogy csak reaktív Arthritis? Tudtok segíteni ennek a megfejtésében?

#75 Timea72 2009. 12. 16. - 13:20:31

Szia Gina ! Én 37 éves vagyok és 24 éve autoimmun beteg, de nem RA. Sjögren syndroma. 3 éve amikor elhagytam a Medrolt, akkor jött ki a sokizületi gyulladás. Persze ezek a betegségek egymással társulnak. Én nem tudok neked tanácsot adni gyermekvállalásban, de más biztosan illetve a kezelő orvosod, hogy mikor vagy olyan állapotban, hogy ne ill. a legkevesebb gyógyszert kelljen szedned. Én nem tudom azt megtenni, hogy teljesen gyógyszermentes legyek. Ha azt veszem, régen is voltak ilyen betegegek és szültek, de nem tudtak róla és az RA-ra jellemző, hogy 40 éves kor körül jött elő a nőknél. Nekem sok a labor eltérésem és ha " csak az izületi panaszok " lennének, akkor gondolom elég lenne egy egyszerűbb gyógyszer is. Én nem akarok szülni. Timi

#76 Timea72 2009. 12. 16. - 13:16:55

Én 37 éves vagyok és 24 éve autoimmun beteg, de nem RA. Sjögren syndroma. 3 éve amikor elhagytam a Medrolt, akkor jött ki a sokizületi gyulladás. Persze ezek a betegségek egymással társulnak. Én nem tudok neked tanácsot adni gyermekvállalásban, de más biztosan illetve a kezelő orvosod, hogy mikor vagy olyan állapotban, hogy ne ill. a legkevesebb gyógyszert kelljen szedned. Én nem tudom azt megtenni, hogy teljesen gyógyszermentes legyek. Ha azt veszem, régen is voltak ilyen betegegek és szültek, de nem tudtak róla és az RA-ra jellemző, hogy 40 éves kor körül jött elő a nőknél. Nekem sok a labor eltérésem és ha " csak az izületi panaszok " lennének, akkor gondolom elég lenne egy egyszerűbb gyógyszer is. Én nem akarok szülni. Timi

#77 pgeorgina 2009. 12. 14. - 13:55:51

Szia Timi, én is RA-s vagyok nálam több mint 9 éve diagnosztizálták, jelenleg 31vagyok, megkérdezhetem te hány éves vagy? Gyermekvállalás előtt állunk és eddig még nem sikerült olyan emberrel beszélnem aki már a betegsége mellett szült.Te például? üdv Gina

#78 pgeorgina 2009. 12. 14. - 13:51:42

Szia Timi, a lila foltod sajnos tényleg a szteroid mellékhatása, de nem a bőrünk vékonyodik, hanem az érfal és olyan lesz mint egy véraláfutás, ha beütöd vagy erősebben megnyomod. üdv. Gina

#79 Timea72 2009. 12. 11. - 14:40:54

SZIASZTOK ! SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI, HOGY HA VALAKI MÁR ÉVEKK ÓTA SZED MEDROLT, TAPASZTALT-E OLYAT, HOGY KISEBB-NAGYOBB FOLTOK, VÉRALÁFUTÁS JELENT MEG OLYAN HELYEKEN, AHOL NYOMÁSNAK VAN KITÉVE ? ÁLLÍTÓLAG A SZEROIDTÓL VAN, MERT A BŐR ELVÉKONYODIK. NEKEM A VÁDLIMON LETT A MÚLTKOR EGY SÖTÉT LILA, SZINTE FEKETE 20 FT-OSNYI ELVÁLTOZÁS ÉS EGY KISEBB A COMB HÁTSÓ FELSZÍNÉN. CSAK ANNYI VOLT, HOGY SOKÁIG ÜLTEM KERESZTBETETT LÁBBAL. TEHÁT EZ EGY ÖRDÖGI KÖR, HA SZEDI VALAKI A MELLÉKHATÁSOK JÖNNEK KI, HA NEM SZEDI AZ IS BAJ. TIMI

#80 Csiky23 2009. 11. 18. - 22:27:21

Zita!!! Miért kíváncsi a kórtörténetünkre, talán Önnek vagy hozzátartozójának is biológiai terápiát javasoltak?

• 30 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: