Házipatika fórum: RA-sokat keresek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 30 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

RA-sokat keresek

#81 origami2006 2009. 10. 14. - 18:23:50

Kedves Fórumozók! Olyan betegeket keresek, akik reumatoid artritisz-ben, arthritis psoriatica-ban vagy Bechterew kórban (spondilitisz ankolopetika) szenvednek és jelenleg biológiai terápián vannak (Remicade, Enbrel vagy Humira). Egy személyes beszélgetés keretein belül szeretném megismerni kórtörténetüket, hogy hogyan jutottak el a biológiai terápiáig és milyen változást hozott betegségükben a kezelés. Amennyiben úgy érzi, szívesen mesélne tapasztalatairól, kérem jelentkezzen a citka@freemail.hu e-mail címen, vagy az alábbi telefonszámon: 06-70-389-10-99 Üdvözlettel: Leskó Zita

#82 timybaby 2009. 10. 12. - 21:16:46

14 éve.... bocsi:)

#83 timybaby 2009. 10. 12. - 19:50:28

Sziasztok! Lenne pár kérdésem hozzátok.Én 22 éves vagyok 14 és Ra /JCA-s vagyok és babát szeretnénk a párommal Enbrel injekciót szedek és érdekelne hogy valaki esett -e már teherbe mellete ? nem lesz e baja a babának ha teherbe esek amikor még szedem ? Vagy mit szedhetnék helyette ? Fél éve abba hagytam 2 hónapra a baba projekt miatt de aztán újra kezdtem szedni mert annyira bedagadt az összes ízületem. Válaszokat előre is köszönöm.

#84 era813 2009. 09. 19. - 10:44:53

Szia Melcsi! Én 28 éves vagyok, 15 éve van RA-m. Salazopyrint én is szedtem. Nekem nagyon hullott tőle a hajam. De főleg azért állította le az orvosom, mert hatástalan volt. De ez egyénfüggő, hogy kinek mi válik be. Most biológiai terápiát kapok, nem tudom hallottál-e róla. Ez már nem tüneti kezelés, de még nem is a betegség okát kezeli, valahol a kettő között van.

#85 melcsi30 2009. 09. 11. - 13:32:27

Sziasztok! Melcsi vagyok.Véletlen akadtam ma rá erre az oldalra és megörültem neki.Sajnos a környezetemmel nem tudom megosztani a betegséggel járo problémáimat.29 éves vagyok és már hét éve van RA-om. Most a Salazopyrint szedem.2x2 naponta. Érdekelne hogy másoknak is okozott-e gyomorproblémákat?Nekem személy szerint gyomoridegem van és nem tudok aludni.Lehet, hogy nem a Salayopzrin okozza de ha valakinek mégis volt ilyen mellékhatása az kérem irjon! Engem is nagyon érdekelne, hogy milyen az a hütésterápia és hogy hol lehet azt csinállni. Előre is köszönöm! Melcsi

#86 vica83 2009. 08. 09. - 19:17:09

Szia Ditti20! Az e-mailem evi.zsolnaine@citromail.hu! Nagyon régen néztem már be a fórumba,ezért írok csak most! Még mindig élvezem a hidegkamra jótékony hatását!/január végén dideregtem,a végefelé élveztem is a 3-3,5 percet!/ Ami a legcsodálatosabb dolog 13 hetes kismami vagyok,végre gyógyszerek nélkül!Vannak reggelente fájdalmaim/merevség/meg mikor front van!De ezek eltörpülnek mert nagyon boldog vagyok,és szeretem a picikémet! Február közepére várjuk! Puszi mindenkinek és fájdalommentes napokat kívánok!

#87 ditti20 2009. 08. 07. - 08:14:54

Szia Grejdzs! Hová jársz hidegterápiára és mennyibe kerül? Milyen időközönként kell járni? Válszodat köszönöm: Ditti

#88 Grejdzs 2009. 08. 07. - 05:46:23

Sziasztok! Én 28 éves vagyok, nekem 5éve kezdődött az Ra. Az ég világon én is mindent kipróbáltam léböjtkúrát, 5886 természetgyógyászt, vastagbéltisztítót, candida diétát, és aminél javulást éreztem ELSŐ ALKALOMMAL az a HIDEGTERÁPIA.Most még van hátra 4 kezelésem de nem birom rávenni magam , hogy elmennyek.Annyira hideg, hogy iszonyat.

#89 ditti20 2009. 08. 05. - 12:03:56

Sziasztok! Most 28 éves vagyok, két évvel ezelőtt derült ki., de azóta tünetmentes volt. Ez év elején úgy begyulladt a jobb csuklóm, hogy egy poharat nem tudtam felemelni, alapvető apró dolgok nagy nehézségbe ütköztek. Fésülködni nem tudtam, írni, begombolni egy gombot....stb...mindez számomra is elég hihetetlen volt, és egyben nagyon rémíisztő. Utána bedagadt a térdem, a bokám. Nem bírtam lábra állni. Bedagadt a vállam, felment a lázam 40 fokra, mozdítani sem bírtam. Immunserológiai labor következett, ahol az anti CCP számom 2018 volt, (a normálérték 25 ) Kaptam a csuklómba kétszer szteroid injekciót, és utána jött a bázisterápia. Ez nálam napi 32 mg Medrolt, heti 12,5 mg Methotrexatot, napi egy gyulladáscsökkentő Movalist, és folsavat jelentett. Mellékhatások ugye azok amiket már mindenki jól ismer....híztam 21 kg-ot úgy, hogy odafigyeltem mit eszek, de hiába, csak úgy jöttek fel a kilók. Pattogtak a lábamba a hajszálerek, elkezdett hullani a hajam, homályosan láttam, nem menstruáltam 4 hónapig, nem igazán tudtam aludni, ezért folyton kimerült, ingerült és fáradt voltam. Áprilisban keztem a szteroid kúrát, most napi 4 mg Medrolt szedek. Tudom használni a csuklóm, de ugyanúgy fáj. Mindent összeolvastam amit csak lehet. Itt a neten, könyvtárba. Azt mondják ez gyógyíthatatlan betegség, és szinten tartani sem nagyon lehet, mert folyamatosan romlik az ember állapota. Elolvastam jópár pozítiv gondolkodással foglalkozó könyvet, és újra teljes erőbedobással elkezdem az agykontrollt. (nem is tudom miért hagyagoltam el.) Elkezdtem lúgosítani a szervezetem, azt mondják ez sokat számít. (persze van, hogy falakba ütközöm, mert a különféle élelmiszerek, gyümölcsök savasító - lúgosító hatásáról más más könyvben, vagy akár itt a neten mást- mást olvasok.) Életmódot váltok. Teljesen kiiktatom az édességet, a fehérlisztet az életemből., kerülöm a mustáros dolgokat, és a zöldhüvelyes zöldségeket. Alkoholt ugye eddig sem fogyaszthattam a "gyógyszerek" miatt. Beszereztem különféle gyógyteákat, és most készülök egy léböjt kúrára. Na és a lelki dolgok. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ebben van a titok, hogy ki hogy viseli el a betegséget. , meg az egész életet. Én pl. teljesen kétségbeestem. Előtte is az az aggódós típus voltam. Még akkor is aggódtam ha nem volt rá okom. A dolgokat hajlamos voltam csak a pesszimista oldalról megközelíteni. Sok olyan dolgog volt az életemben amit képtelen voltam feldolgozni, és a mai napig sem megy. Több könyvben azt olvastam, hogy a lelki dolgok nagymértékben befolyásolják a testet. Most próbálok szemléletet is váltani. Bevallom nem egyszerű és ez most embertpróbáló dolog lesz nálam. Mert ugye én a gyógyulásra koncentrálok, és akarok hinni benne, hogy van csoda, és bemegyek az orvoshoz és azt mondja, hogy a leleteim alapján rosszabb az állapotom, és hogy 35 éves koromba olyanok lesznek az ízületeim, csonjaim mint egy 80 évesé. Nagyon szeretnék gyereket., nem most de 2-3 éven belül. Agyilag erre (is) koncentrálok, közbe az orvos azt mondja: nem hagyhatom abba ezeket a gyógyszereket csak egy egy időszakra (ami pont nem elég arra, hogy leteljen a gyógyszerek után 6 hónap míg kiürül a szervezetből, plusz a babavárás 9 hónapja...) Ha én másfél évig nem szedem ezeket a gyógyszereket, nem bírok felkelni az ágyból, olyan fájdalmaim lesznek. Azért ez elég nehéz dolog nem? Hinni a gyógyulásban, holott akitől a segítséget remélhetném ilyenekkkel keserít el. Én le akarok mondani a szteroidról. Minden sejtemmel ezen vagyok most. Nagyon fájdalmas és alattomos ez a betegség.... Mindenkinek jobbulást, szép napot kívánok! Edit

#90 ditti20 2009. 07. 28. - 10:49:37

Szia Vica! Megadnád nekem az email-cimed? A hidegkamrás kezelés érdekelne, és lenne pár kérdésem. Köszönöm: Edit

#91 ditti20 2009. 07. 27. - 14:43:47

Sziasztok! Olyan betegtársak jelentkezését várom, akik sztetoid kúra/bázisterápia után vállaltak gyermeket. Hozzájuk lenne néhány kérdesem. Köszönöm előre is: Edit

#92 drtihanyi 2009. 07. 26. - 12:36:56

A Matuzalem növényi eredetű flavonoid komplex, a terméket világszabadalom védi. A Matuzalem kifejlesztője, Mr. Jan Kerestes Jr. 2009. április 24-én WIPO díjat kapott. A WIPO (Szellemi Tulajdon Világszervezete) az ENSZ egyik szakosított szervezete, 1967-ben hozták létre, hogy ösztönözzék a kreatív tevékenységet, és támogassák a szellemi tulajdon védelmét az egész világon. Antioxidánsok Régóta tudjuk, hogy az antioxidánsok szerepe a szervezet normális, egészséges működésében rendkívül fontos. Amerikai kutatók azt feltételezik, hogy a szervezet akár 20%-kal tovább élhet természetes antioxidánsok bevitelével. Szisztematikus alkalmazásukkal akár 100 évre növelhető az átlagos élettartam. Az öregedésért a szabad gyököknek nevezett, magas reakciókészséggel rendelkező molekulák a felelősek. A szabad gyökök meglehetősen instabil anyagok, ezért előszeretettel kötődnek más molekulákhoz, gyakran a sejtek bizonyos részeihez, s ezzel komoly rombolást végeznek a sejtben. Ezt nevezzük oxidatív stressznek. Az egészséges szervezetben dolgoznak olyan védelmi mechanizmusok, melyek képesek megakadályozni a szabad gyökök rombolását, bizonyos enzimek hozzákötődnek az instabil szabad gyökökhöz, s ezáltal semlegesítik azokat. Sok kutatás valószínűsíti, hogy a szabad gyököknek komoly szerepük van bizonyos betegségek kialakulásában: szív és érrendszeri betegségek, rák, stb. Szabad gyökök folyamatosan képződnek szervezetünkben, de negatív külső tényezők hatására felszaporodhatnak. Egereken végzett kísérletek azt mutatták, hogy a szabad gyök fogó enzimekkel túltáplált egerek 20%-kal tovább éltek. Az emberi szervezetben a szabad gyökök semlegesítéséért a SOD (szuperoxid diszmutáz enzim) felelős. A MATUZALEM SOD aktivitása mérések szerint minimum 67%! Mutációk Egy másik kutatás arra mutatott rá, hogy a rendszeres testmozgás hiánya, valamint a túlsúly mutációt (elváltozást) okoz a mitokondriumokban. Ez programozott sejthalálhoz, appoptózishoz vezet, s a sejt élettartamának jelentős megrövidülését okozza. Egerekben végzett kísérletek azt mutatták, hogy a mutációk mesterséges felszaporításának hatására a kísérleti egerek élettartama 1/3-ára csökkent. A MATUZALEM hatóanyagai révén képes a mitokondriális DNS mutációjának részbeni kivédésére. http://pirosmedicina...atuzalem-new18/

#93 winterfresh 2009. 06. 25. - 10:21:22

Szia Erika! Én Zsike vagyok engem most már 7 éve százalékoltak le RA-val. Nem tudom mire lennél kiváncsi. Ha írsz az email címre szivessen válaszolok neked. Üdvözlettel.

#94 winterfresh 2009. 06. 25. - 10:18:22

Sziasztok! Zsike vagyok 49 éves és először írok itt. Szeretném olyan betegtársaim véleményét kérni akik már kaptak biologiai terápiát. Én most a nyáron fogom elkezdeni és szeretném tudni, hogy mire számíthatok.

#95 erka333 2009. 05. 22. - 14:08:42

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valaki akit RA miatt százalékoltak le? Kérjek irjatok! Fontos! Előlre is köszönöm:Erika

#96 shakazulu 2009. 05. 15. - 08:23:43

Együtt élni a reumatoid artritisszel - kiállítás és kézpróba az Árkádban Korunk egyik népbetegségére: a reumatoid artritiszre, a betegséggel való együttélésre és a legújabb kutatások kiemelkedő jelentőségű eredményeire hívja fel a figyelmet az Árkád Üzletközpontban a Magyar Reumatológusok Egyesülete támogatásával május 14. és 28. között megrendezésre kerülő interaktív kiállítás. Az ingyenesen megtekinthető kiállításon betekintést nyerhetünk az ebben a betegségben szenvedők hétköznapjaiba: a látogatók speciális kesztyűket viselve néhány mindennapi rutinfeladatot elvégezése közben próbálhatják ki, hogy milyen nehéz a betegségben szenvedők számára akár a legegyszerűbb hétköznapi tevékenységet is kivitelezni, azaz a valóságban mit is jelent "együtt élni a reumatoid artritisszel'. A kiállítás hétköznapokon 11 - 19h-ig, szombaton 10 - 20h-ig, vasárnap 10 - 18h-ig tekinthető meg. Május 18-án és 27-én (15 és 17h között) Dr. Ortutay Judit reumatológus főorvos válaszol személyesen az érdeklődők kérdéseire Helyszín: Árkád üzletközpont, földszint, sétálóutca. Belépődíj: ingyenes További információ a 06-30 652-3021 és a 06-1 339-8568 telefonszámokon, illetve a www.mre.hu és a www.reumagyogyitas.hu internetes honlapokon.

#97 Effie25 2009. 03. 17. - 14:50:38

Szia!Nálam 2004 decemberében derült ki a betegség, addig fél évet szenvedtem, szeptemberben már ott tartottunk,h Anya öltöztetett.Mikor kiderült Én egyből Aravát kaptam meg 6 hétig Medrolt,azóta csak Arava van és Nekem sincsenek szinte fájdalmaim,max,ha túlerőltetem Magam,de az meg nem sűrűn van. Szerencsére semmi mellékhatása nem volt eddig(lekopogom) és igazából Én azóta mondjuk úgy,h tudomást sem veszek arról,h beteg vagyok,mert szerintem ez nagyon sokat számít,h az ember elhiszi-e,h beteg vagy sem:) Tehát ajánlom mindenkinek az Aravát!!!:) További jólétet kívánok:Effie

#98 bobemama 2009. 03. 12. - 13:14:25

Szia Gyorgyi Ez igaz nem vagyok egy konnyu eset ezt az orvos mar meg is jegyezte meg viszketes nem jelentkezett csak rengeteg gyomorsav egyebkent nem is erzem a jotekony hatasat a gyogyszernek alig varom a honap veget hogy egy injekciot kapjak a terdembe /cak 3 honaponkent lehet/ mar 2 honapja dagad a terdem meg az ujjaim. az injekcio segit de csak nagyon rovid ideig ez a problema nekem is van minden gyogyszernek van most mar mellekhatasa en penicillin erzekeny vagyok, de az R/A elott nem voltak ilyen problemaim Udv Bobemama

#99 b.b.gy. 2009. 03. 11. - 18:31:49

Szia Hajnicsku! Örülök,hogy pozitívumokat tudsz írni,így tovább.Biztosan kezd hatni az MTX is lassan.Azért,ha teheted költözzél Spanyolországba,ha tuti megyünk utánad :p ,ha meghívsz???!!!!Az időjárásról annyit,hogy nekem már mindegy semmi sem jó,na de lesz ez még másképpen ;) Addig meg számolom a napokat visszafelé,amíg a magyar eü. hajlandó foglalkozni velem.Itt sem mennek egyszerűen a dolgok,hónapokig kell várni 1-1 vizsgálatra és még akkor sem biztos semmi. Üdv: Györgyi

#100 b.b.gy. 2009. 03. 11. - 18:20:09

Szia Böbemama! Akkor Te sem vagy egy egyszerű eset az orvosoknak,de ettől kellene,hogy szép legyen számukra a szakma,tele kihívással,de leginkább szarnak ránk.Viszketés, kiütés nem szokott lenni mellékhatásként?Én most teljesen letörtem,mert ugye nincs gyógyszerem és már annnyira fájt a lábam,hogy gondoltam beveszek egy kis fájdalomcsillapítót:cataflam,amit szedtem a mellkasműtétem előtt is és utána 5 hónapig,majdnem elájultam,mert már attól is viszketek.Nem tudom mi van most,de már mindenre allergiás leszek???Hétfőn konzultálok az immunológussal,hogy fejtse meg ,hogy most mi a helyzet???Ami nagyon érdekelne ez a hidegkamrás történet,ami Vica javasolt. Üdv:Györgyi

• 30 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: