Házipatika fórum: gyógyvizzel a reflux ellen - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 14 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

gyógyvizzel a reflux ellen

#41 fufi75 2010. 06. 23. - 14:35:35

Én is kérem, ha lehet: fufi@freemail.hu Köszönöm!

#42 koztiszt 2010. 06. 23. - 10:33:57

Kedves Zsanna! Légyszi nekem is küldd már el annak a lugosítónak a receptjét, ami jó a refluxra. e.mail cimem jutasine@gmail.com Köszi előre is.

#43 stavag 2010. 06. 21. - 18:57:25

Küldöm a címre üdv Zsanna

#44 soponyaine 2010. 06. 20. - 18:57:56

T.Zsanna!,ha lehet kérem elküldeni a patikában összeállitható lugositó receptet.E-mail cim:soponya@freemail.hu.Elöre is köszönöm Zsuzsa

#45 stavag 2010. 06. 09. - 21:42:17

Nagy pénz , kis eredmény. Hónapokig használhatod, mire valami kiderül. Nekem van egy lúgosító receptem, patikában állítják össze, add meg az email címed és elküldöm. Refluxos voltam, kihevertem akupunktúrával, néha azért erre szükségem van. Üdv Zsanna

#46 fattime 2010. 06. 08. - 18:33:39

Egyszerűen lúgosíthatsz a kénes Parádi vízzel, azaz rendbe hozhatod a ph-dat. Én is ezt tettem, hetekig fájt a gyomrom, stressz miatt. De szerencsére a kénes víz segített. Olvass róla többet a honlapján, nem akarom itt agyon dícsérni, nézd meg a tényeket. www.paradiviz.hu (ui: gyógszer nem segített...hiába szedtem)

#47 kizkulesi 2010. 06. 08. - 15:05:26

Kedves stavag! Én is szeretném segítségedet kérni, illetve kipróbálni azt a lúgosítót amit találtál. (email:eszterosto@hotmail.com) Februárban állaptották meg nálam a refluxot, egyenlőre csak a gyógyszert szedtem és próbáltam kerülni a "tiltott" ételeket fűszeres, zsíros, szénsavas, kávé, tea, stb. Jobban lettem, de a tünetek nem múltak el teljesen, illetve stressz esetén újra felerősödnek. Egy barátnőmtől is azt a tanácsot kaptam, illetve itt is azt olvastam, hogy a lúgosítás fontos a tünetmentességért illetve a további savasodás elkerüléséért. Ezért érdeklne az a lúfosító amiről írtál. Illetve bármilyen lúgosító étrenddel foglalkozó könyv. Köszönöm!

#48 austin80 2010. 03. 30. - 01:00:45

Sziasztok! Már másfél éve nem voltam itt. Igazából az utolsó fél évben semmi problémám nem volt, most nagyon elhanyagoltam és elbíztam magam és visszatértek a panaszok... sajnos. Remélem még vissza lehet csinálni valahogy. Más: Elolvastam a hozzászólásokat, és szerintem privátba intézzétek a mocskolódásokat. EZ A TOPIK NEM ARRÓL SZÓL! üdv:austin {H}

#49 kitti76 2010. 02. 03. - 19:03:20

Szia Mindenki! Beleolvasgattam a különböző hozzászólásokba..Én 6.éve vagyok refluxos és azóta szedek különböző gyógyszereket.Voltak időszakok mikor minden jó volt,de volt olyan is mikor a gyógyszerek ellenére felállni sem tudtam,olyan rosszul voltam.Mára eljutottam oda hogy elég volt a sok kemikáliából,mert ujjabban megint kezd felborulni a benti ph.Kipróbáltam sok mindent,de rá kellett jönnöm hogy az életmód és felfogás már kissebb átrendezése is javíthat.Kb.1-2 hónapja próbálom elhagyni a gyógyszert.Egyenlőre nem ment még.De meg akarok gyógyuni,az nem lehet hogy életünk végéig gyógyszereken éljünk.Ugye?Az igaz hogy a stressz igen csak befolyásolja,de az is igaz hogy az ipar táplálék és gyógyszer-találmányai is negatívan hathatnak .Én mindig azt mondom viccelve,a Bahamákra 1 jegy,csak oda,vissza nem. :) .. Üdv.

#50 thomasburnt 2010. 01. 17. - 16:50:22

Szia! Igazad van. Amit Te írsz és ahogy, azzal egyetértek, mert Te csak a lehetőségét vázolod a stressz és a reflux összefüggésének, és hozzáteszed, hogy ez egyénfüggő is. De ha kicsit jobban visszaolvasol, akkor tapasztalhatod, hogy a két hölgy, akikkel pörölök gyakorlatilag nem hagynak más alternatívát számomra csak azt, hogy a stressz miatt fáj jobban, illetve amiatt stresszelek, mert fáj (és mindezt arra alapozzák, hogy ez náluk is így van). Holott világosan leírtam (azt hiszem többször is), hogy ez nálam nem így van. De mindegy. Alapvetően nem ezért írtam be először ebbe a topicba. Ami miatt beírtam, azon már túl vagyok, megkaptam a válaszokat, kipróbáltam, amit ki akartam próbálni és leírtam az ezekkel kapcsolatos tapasztalataimat. Ettől függetlenül köszönöm a hozzászólásodat. Jó egészséget! Üdv

#51 thomasburnt 2010. 01. 16. - 11:17:57

mgittus! Köszönöm az aggódásodat és a jótanácsaidat. De a dühöm nem a refluxomból fakad. Lehet, hogy a stressz nem tesz jót a refluxnak, de TUDOM, hogy nem a reflux miatt vagyok stresszes. OKÉ?! Megkérhetlek rá, hogy ezt ne vond kétségbe? Köszönöm. Nem Te vagy az első, aki ezt feltételezi. Ennek teljesen más és sokkal komolyabb dolgok állnak a hátterében, amelyeket nem kívánok részletezni. Az, hogy nálad igen, még nem jelenti azt, hogy másnál is így van. Ne magadból indulj ki. Mondjuk nem is csodálkozom azon, hogy kezdesz úgymond "belehülyülni" a betegségedbe, ha ilyen szinten függsz tőle és ennyire befolyásolja az életed. Én napi 1db 20mg-mos Controloc-ot szedek és azzal vígan elvagyok. Megeszek mindent a pacaltól a babgulyáson keresztül a sült oldalasig bezárólag minden fájdalom és kín nélkül. Persze ez nem azt jelenti, hogy csak ebből áll az étrendem, sőt a legritkább esetekben eszem ilyesmit. De ezt már többször leírtam. Nem is értem miért kell valamit ennyiszer elmondanom, illetve elmagyaráznom. Te és Nella beledumáljátok az emberbe a saját elképzeléseiteket, meglátásaitokat, amikhez már szinte betegesen ragaszkodtok. Amikor ide beírok, akkor alapvetően azért vagyok ingerült, mert nehezen tolerálom az olyan nehézfelfogású, erőszakos, rögeszmés embereket, mint Te és Nella. Ezennel megkérlek rá, hogy NE, ismétlem NE adj több tanácsot, mert már sok volt belőled és Nellából is. Folyamatosan ugyanazt szajkózzátok, mint egy végtelenített szalag. Mellesleg ha tavaly augusztus közepe óta csak most jut eszedbe, hogy lereagáld, amit írtam neked, akkor pláne nem tudlak komolyan venni.

#52 sweetgaboca 2010. 01. 16. - 10:23:21

Sziasztok! Nem olvastam vissza minden hozzászólást, tiédből is csak ezt az egyet, amiben kérdezed, hogy mi köze a rexluxnak a depresszióhoz. Bizony vannak olyan emberek, akiknél van köze hozzá. Én csak saját magaról is tudom. Egész nyáron alig szedtem egy gyenge tablettát a refluxomra, viszont télen a munkehelyi gondok, a bizonytalanság és egyéb dolgok olyan erősen kihozták a refluxomat, hogy a torkomig begyulladt a nyelőcsövem. Már egy hónaoja szedem a Nexiumot, de még mindig nem jöttem teljesen helyre. Valószínű tükrözésre kell újból mennem. A házi orvosom javaslatára megpróbáltam egy gyenge szorongásoldóból bevenni egy felet és a reflux tünetem aznap,teljesen megszünt. Bizony idegi alapon is van ez az egész. A leki dolgok reneteg furcsa tünetet produkálhatnak. Persze nem minden betegség abból indul ki. Ha kiegyensúlyozott az ember, ha boldog, ha megvan a lelki , anyagi biztonság, gészen más a kedve az embernek, és ha jobb a kedvünk, jobb az egészségünk is. Próbálhat bárki bármilyen csodaszert, ha állandóan stresszel, akkor úgyis hiába. A kettőt együtt kell kezelni, a lelket és a testet.Csak tudnám hogyan, mert még abban én is az elején járok, de muszáj lesz változtatnom, mert így nem mardahat. Mindenkinek szép napot és jó egézsséget! Gabi.

#53 ninuka 2009. 11. 03. - 15:47:23

Sziasztok! Én is refluxal küszködöm és azt szeretném megkérdezni h mi az a buzafüle?meg h mélyfagyasztott? azt hol lehet beszerezni és milyen formában kell elfogyasztani???egyébként én is adok egy tippet amit csak nemrég kezdtem el egy doki mondta és egy ismerősőm is ezt csinálja 2 éve és azóta jól van reggelente kicsavarni egy fél citromot vizbe és meginni dután pedig amásik felét! igaz h savas gyümölcs de agyomorba érve LUGOSÍT!! KÖSZI ELŐRE IS

#54 ronyka3 2009. 11. 02. - 19:27:28

Szia!nézz szét az index forumon-reflux,mi az?ott sokan irnak mütéti tapasztalataikról

#55 jade10 2009. 11. 01. - 12:28:44

Sziasztok! 10 éve szenvedek IBS-től és refluxtól. A tv-ben halottam, hogy segít a reggeli éhgyomorra történő meleg víz ivása. Kipróbáltam és hatott. Naponta többször iszom meleg vizet, főleg ha ég a gyomrom. Egy nemkívánt hatása van és ez a többszöri pisilés. Próbáljátok ki. Remélem nektek is használ. Sziasztok!

#56 Anita0925 2009. 10. 02. - 11:26:25

Kedves betegek! Először írok, de folyamatosan olvasgatom amiket írnak. 1,5 éve van kezelve a nyelőcső és gyomorfekélyem, sajnos sokat szenvedek miatta (rekeszsérvvel és patkóbélgyulladással). Pedig sportolok, az étkezést betartom, a káros dolgokról lemondtam. Igaz, sokat idegeskedem. Panaszom csak a gyomorfájdalom volt mindíg, de az nagyon fájt. Sok tablettát szedtem a 1,5 év alatt (controloc, pariet, nolpaza...) most rabyprexet szedek. Igaz, hogy mindenkinek máshogy reagál a szervezete az egyes gyógyszerekre, de leírnám én mitől lettem jobban. Ráadásul ezeknek nincs mellékhatása sem, bárki kipróbálhatja! Én a Lili Of the Dessert Aloe Verát fogyasztom (napi fél dl-t) 6 hónapig, majd 3 hó szünet. Árban tűrhető (azért is ezt a márkát iszom), és ami a legfontosabb, hogy nincs gyomorfájdalmam, vagy ha van is, megszűnik amikor megiszom az Aloét fél óra múlva kb.! Mellette elmentem egy homeopátiás szakorvoshoz (a belgyógyászom javaslatára), és az általa írt készítményekkel egészítettem ki a kezelésemet. Nem hittem soha az ilyen dolgokban (gyógynövényekből van, mellékhatás nincs) de egy beteg ismerősöm ajánlotta akinek jó volt, így kipróbáltam. Nem bántam meg!!! Nagyon sokat segített, igaz, az első 2 hét kemény volt mert felerősíti a tüneteket a készítmény (öngyógyító mechanizmus indul be) de kitartottam és megérte! Semmi panaszom nem volt hónapokig. Most van fájdalmam (esküvőn jól bepakoltam:-) és újra kezdem a kúrát, ami mindíg segít! Talán tudtam valaiknek segíteni, próba szerencse, legalább ezek nem gyógyszerek! A gyógyszert pedig sikerült fele adagra csökkenteni :-) már csak egyet szedek! Minden jót, és gyógyulást kívánok minden betegnek!

#57 tinnitus 2009. 08. 28. - 23:09:31

A motilium érdekelne. A részleteket beszéljük meg e-mailben: kklkklk@citromail.hu

#58 klenik 2009. 08. 27. - 10:33:51

Sziazztok!Van egy receptem Parietről 20 mg szeptember 10.-ig be lehet váltani!Nekem már nem lesz rá szükségem mert műteni fognak.Van még egy doboz Lansoptol 30 mg-os meg 3 doboz motilium ha kell valakinek ingyen odaadom szívesen!!!!

#59 lukretia 2009. 08. 15. - 12:48:10

Szia! Sajnos valamiért Nellaként már nem tudtam bejelentkezni. Tetetének voltak hasonlók a tünetei, őneki is mondtam, h a gyógyvizet langyosan kell fogyasztani. Valszeg magán levelezésben említettem. A legjobb nyugtató a citromfű, ebből akár 1 l-t is megihatsz. Az orbáncfú helyett javasolnám a macskagyökeret, tudom, pocsék az íze, de a hatása jobb, mint az orbáncfűé, s ezt nyugodtan ihatod a "bogyók" mellé. Ha ennyire fájdalmas, akkor javasolom még a somkóró teát. Elkészítése: 1 teáskanál somkórót 2 dl forró vízbe áztatni 5 percig, leszűrni, majd langyosan kortyonként meginni. Mivel így önmagában elég erős, ezért napi 2 csészénél több nem ajánlott!!!! A macska gyökeret reggel áztasd be (1 teáskanálnyit 2dl hideg vízzel), majd este, forrald fel, hagyd langyosra hűlni, szűrd le, s szintén kortyonként lefekvés előtt fogyaszd. A citromfüvet pedig 2 evőkanál citromfüvet 1 l vízzel leforrázni, 10 percig állni hagyni, aztán leszűrni. A főzeteket mindig le kell takarni, h a fontos anyagok benne maradjanak. Ezen kívül a Talcid rágótablettát próbáld ki. Nella

#60 thomasburnt 2009. 08. 14. - 10:06:32

Mgittus! Már te is kezded???!!! Tény és való, hogy ingerültebb vagyok az átlagnál. Sőt, még az is lehet, hogy depressziós vagyok. De amit ilyen állapotban mondok, azt komolyan is gondolom. A depresszió nem egyenlő a meghülyüléssel. Ha pedig a stílusommal megbántottam volna valakit, azért elnézést kérek. Én csupán kikértem magamnak valamit, de úgy rémlik, hogy ezért a mai napig nem kért tőlem elnézést az illető. Én viszont most megtettem. De hangsúlyozom, a stílusomért kérek elnézést és nem az elhangzottakért! Egyébként nem értem mi köze a depressziónak a refluxhoz. De inkább vedd úgy, hogy ezt a kérdést fel sem tettem, mert még a végén képes leszel megválaszolni (úgy Nellásan, ahogy kell) és akkor kezdődik elölről minden megint.

• 14 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: