Házipatika fórum: Otthoni ápolás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Otthoni ápolás

#1 rezeske 2009. 08. 10. - 21:21:16

Kedves Sorstársak! Megkeresem azt a blogot, és elolvasom. Nálunk Anyukámnál fedezték fel a betegség kezdeti tüneteit kb. fél éve. Persze előtte is voltak jelek, csak nem jó orvoshoz vittük. Jelenleg ott tartunk, hgoy volt eü dolgozó jár hozzá minden nap, ennyi még elég, így rendben van körülötte minden, a gyógyszerszedése, meg az étkezése is, na meg a hangulata is, bár változó, de legtöbbször inkább elfogadható. Még nem mindig jelentkeznek a tünetek, nagyon ciklikus, akár egy napon belül is változik. Ahogy írtátok, nem mindenkinél egyformán jelentkeznek a tünetek. Gondolom időben sem. Mintha ilyet olvastam volna, hogy kezdeti szakaszban gyógyszerekkel, gondozással talán elnyújtható a negatív folyamat. Remélem! Javulást a hozzátartozóknak! üdv.: rezeske

#2 lyo 2007. 08. 21. - 14:57:41

hali.olvastam a leveleiteket,nem vagytok egyedül.az én anyukám is 7éve már hogy alzheimer kor-ban szenved.sokmindenen keresztül mentem én is vele,Eü.-ben dolgozom én is .nem jelent semmit.naprol napra sulyosabb az állapota.Az Ebixát addom neki az segit,föleg ha nem sedaljak le teljesen,jelenleg psichiátriai osztályo van.nem tudom nálatok milyen erős tünetek vannak? nála fokozott járáskényszer.erősen dagadt lábak amik trombozisra hajlamosak,a szájszél /alsó/ duzzanata,nyelési rágási nehézség, beszéd nehézsége.a járásfokozódásra etetem vele a risperdal-t. jó hogy rátok akadtam irjatok mi van veletek!!! üdv:Erika

#3 retizol 2007. 05. 03. - 13:32:23

Köszönet a figyelemért és a bejegyzésért. Különleges helyzete érdekelne részletesebben is, ezért örömmel venném, ha e-mailben (címemet a jelzett blogon belül megtalálja) írna tapasztalatairól. Beleegyezésével idéznék belőle a naplóban, mert úgy vélem, ezzel mások segítségére lehetnénk. Ha nem akarja ezt, megértem, de sajnálom.

#4 2007. 04. 30. - 13:48:06

bár a levele óta sok idő múlt el de bizonyos vagyok hogy sokan olvasták üzenetét és hogy miért nem reagált még senki ..nos nem tudom...én hasonló problémával küzdök,és hogy az élet fintora vagy véletlen egybe esése hogy két oldaláról követhetem a betegséget;az egészségügyben dolgozom a neurólogián mint ápolónő mostmár 17 éve.1-2 év alatt iszonyatosan megnőtt az alzheimer-es és a vasculáris demens betegek száma.és mint említettem ; közelebbről sajnos részese vagyok;az anyukám 5 éve ebben a kórban szenved mára MÁR TELJESEN LEÉPÜLVE...megértem a fájdalmát...most egyenlőre ennyit

#5 retizol 2005. 08. 08. - 13:15:55

Immáron több, mint tíz éve ápolom anyámat, aki ebben a kórban szenved és a végső stádiumban van. Nem beszél, keveset ül, leginkább fekszik. Nem vagyok rá bűszke, hogy mindent egyedül kell elvégeznem körülötte és magam körül. Pár hónap óta naplót vezetek a http://szigetnaplo.freeblog.hu címen. Igyekszem átfogó képet adni múltről, jelenről, kitekintek hírekre stb. Talán tartamaz másoknak is némi információt, példát. Akit érdekel látogassa meg. Köszönöm. Egyébként nem csodálkozom, hogy ide most én írok elsőnek!

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: