Házipatika fórum: Re: Mínusz 10 kg szeptemberig! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Re: Mínusz 10 kg szeptemberig!

#61 2003. 04. 30. - 08:06:57

Igen, lehet hogy azt a ... mérleget kéne eldobni a fenébe. A ruhákon úgyis érezni, hogy lötyög-e, vagy szorít. Köszi a biztatást, te se add fel. Ha tartod a diétát és makacsul ragaszkodsz hozzá, hogy amit eddig elértél, ne tedd tönkre egy kis süti miatt, akkor tuti fogyni fogsz. Most megyek bringázni. További szép napot! :)

#62 2003. 04. 30. - 08:05:27

Mákosguba! Ne add fel, a szervezet mindig megtréfálja az embert. Érdemes váltzotatnod esetleg a mozgásod, próbáld pl. a step-aerobicot, ha eddig mást csináltál v. a biciklit stb. Ha már működött nemrég, akkor most is fog, lehet, hogy egyszerűen csak több vizet tart a tested. Pl. menstruáció előtt ez teljesen természetes.

#63 2003. 04. 30. - 08:03:39

Helyes :-)! Nem feladni, ezt mondom magamnak is, mert reggel megint többet mutatott a kelleténél a mérleg. Bele is rúgtam :-). Azt tényleg elég lehangoló látni, amikor már lementem mondjuk másfél kilót, aztán ráállok a mérlegre és azt látom, hogy visszajött egy. De legalább tudom buzdítani magam az emlékeimmel, hogy ilyen bizony megesik...hogy a fene vigye el...:-s

#64 2003. 04. 30. - 07:59:52

Sziasztok! Galadriel sorstársam, bizony igazad lehet: aki hajlamos a hízásra az biztos, hogy egész életében kénytelen figyelni a súlyváltozásra. Én meg aztán tényleg küszködöm a kilókkal egy ideje és már nagyon bosszant, hogy mindig visszaszedem a leadottakat, ráadásul még plusszokat is szerzek hozzá. Emlékszem, hogy milyen érzés volt, mikor először billent át a mérleg nyelve a 80-on...brrr. Lefogytam, megfogadtam, hogy soha többet nem leszek annyi, aztán akkor tértem magamhoz, amikor egyszer egy dokinál felvették az adataimat és ráírták a papíromra hogy "obes". Ráálltam a mérlegre, hát a 90-en is túl voltam már. Szóval elég iszonyú volt, lefogytam (ez volt a tavalyi eredmény ) és most ráadásul sokkal gyorsabban vissza is szedtem, mint eddig bármikor. Talán, ha így együtt egymáson tartjuk a "szemünket",akkor könnyebb lesz. Úgyhogy majd mindig kérdezzétek meg, hogy tegnap mit ettél és mennyit kewdves terracotta? :-)

#65 2003. 04. 30. - 07:45:44

Köszönöm a gyors választ. Bárkitől elfogadom a tanácsot, mindegy, hogy túlsúlyos vagy sem, ha okosakat mond, akkor oké. :) Ilyenkor szoktam feladni és bezabálni- de most juszt sem fogom ezt tenni. Ha már eddig eljutottam, innen csak lejjebb mehet a súlyom- remélem. :) Orbán Viktor léböjtjét nem hiszem el. Nem lehet 40 napig csinálni. Maximum kórházban. De akkor sem hihető.

#66 2003. 04. 30. - 07:37:27

Szia Mákosguba! Csak nem elkeseredni! Szerintem ne menj lejjebb a kalóriával. Én úgy tapasztaltam anno, hogy az időnkénti platók (amikor nincs semmi változás)elkerülhetetlenek. Sőt emlékszem, hogy időnként még súlygyarapodást is átéltem annak ellenére, hogy nem ettem többet és tornáztam. Utána viszont mindig újranekilódult a fogyás. A lényeg, hogy a plató korszak idején se adjuk fel. Én úgy szereztem megnyugvást, hogy elővettem a füzetemet és megnéztem, hogy mennyit fogyasztottam és attól megnyugodtam...egy időre legalábbis. Persze furi, hogy egy dagi mond itt tanácsokat neked, de egy éve még nem voltam annyira az :-)) Én most olvastam a neten, hogy Orbán Viktor (nyugi nem politizálok) állítólag 40 napig csak cékla, meg valamilyen más (répa?) levet ivott, hogy leadja a felszedett kilókat. Szerintetek ez létezik? Hogy lehet 40 napon át léböjtkúrát tartani?! Őszintén szólva én egy kicsit kételkedve olvastam az infót. Nálam az ász tényleg a szénhidrát mennyiség erőteljes csökkentése volt. Kenyér helyett max. ezek a puffasztott készítmények (Hamlet, Ripsz-ropsz). Persze azokról meg most közlik, hogy akril-amid tartalmuk magas volta miatt gyakori fogyasztásuk nem ajánlott. Nesze nekem... Ja és hétvége egyik szabadon választott napján kicsit mindig engedékenyebb voltam magammal, olyankor azért kirúgtam egy pöttyet a hámból.

#67 2003. 04. 30. - 06:58:06

Hát nem is tudom... talán a müzliszeletek. Mégis kevesebb kalória van benne, mint a csokikban. Gyerekek, kérlek adjatok tanácsot! Múlt héten fogytam közel két kilót, most tartom ugyanazt a diétát és stagnál a súlyom. Az anyagcserém nem lassulhatott le, mert ugyanúgy tornázom rendesen. Mit tegyek? Vigyem a kalóriamennyiséget ezer alá? Előre is köszi a segítséget.

#68 2003. 04. 29. - 15:45:58

Szia! Nagy segitség a bízattás. Ma alig fo-gyasztottam valamit. Csak stresszeltem Ugyan ez nem hizlal, de nem igazán jó fogyókúra, mert kívánom az édességet.Már majd nem feladtam azt amit el sem kezdtem. Kb fél óra múlva indulok hazafelé, veszek egy kis salátának valot az lesz a vacsorám. Mákosgubátol jó öttlet köszi. Tudtok nem hizlalo rágcsálni valót, ami kicsit szilárd, de nem zöldség, gyümölcs. Ha nem eszem kenyeret kell helyette valami más.

#69 2003. 04. 29. - 13:39:07

Szia, nekem sikerül, kopogjuk le. :) Most ettem egy isteni finom salátát fél szelet rozskenyérrel, nem kívántam mást ebben a melegben. Itt a nyár, jöhet a saláta, gyümölcs minden mennyiségben. :) Tartom a napi 1200 kalóriát + mozgást. És te/ti többiek?

#70 2003. 04. 29. - 13:13:06

Sziasztok! Hogy vagytok ma? Sikerül tartani, amit elterveztetek? Terracotta, remélem megosztod majd velünk a tavalyi sikered titkát. :) Bár azt hiszem mindannyian tudjunk, hogy titok nincsen, csak kitartás kell és kitartás és végül még egy kicsi ugyanebből. :) De en személy szerint úgy vagyok vele, hogy ha együtt nekiindulunk, és látom, hogy másnak is megy, akkor az segít, hogy elhiggyem: nekem is menni fog... Ma pl. kellemes meglepetés volt, hogy a mérleg 78,5 kg-t mutatott. Január közepén még 83-nál járt, aztán úgy március elején talán már-már 84-t is elérte, úgyhogy ennek eléggé örülök. Ha jól belegondolok, ez minusz 5 kg! :$ Nahát! Ez még nem tudatosult. :D Kellett hozzá egy "kis" idő ugyan, de akkor is, valószínúleg sikerült eltalálnom a helyes ösvényt! Hát ez nagyon jó. :) Szóval csak nem feladni...

#71 Tinya 2003. 04. 29. - 07:25:12

Szia Aretti! Remélem segítieni fog a klub. Én már régóta olvasgatom a hozzászólásokat és nekem sokat segített az elhatározásban az, hogy itt olyan problémákat olvasok, amelyekkel én is küzdök. Nekem is nehezen megy még az életmódváltás. :( Én a callanetics tornát csinálom és néha jógázom. Egyik sem megeröltető, persze meg kellene kérdezni az orvosod véleményét. Ha engedi szerintem az étrendváltás mellett ennyi mozgás is elég a fogyás beindulásához. Legalábbis nekem használt. Remélem mások is adnak majd tanácsot neked! Mi veled vagyunk! Kitartás! :)

#72 2003. 04. 28. - 17:45:22

Szevasztok! Az emberek azt tartják, hogy a kövérek vidámak, kiegyensúlyozottak. A levelekből itélve velem együtt nagy teher a súly. Szeretnénk tőle megszabadulni, de nagyon nehéz. Ma orvosnál voltam aki eltiltott a terheléstől, tehát egyenlőre nem biciklizhetek, ne tornázzak, de lehetőleg foggyak. Ez a nagy dilemám. Hogyan tovább? Agyilag fogom, hogy életmodot kell változtatni. Az elhatározás is megvan. Talán pénzileg is birom. DE lelkileg? LEsz kitartásom? Ti hogy oldjátok meg a problémát? Bizom benne, hogy aklub segit. DE fog tudni segiteni?

#73 2003. 04. 28. - 11:48:03

Sziasztok! Örülök Nektek, és remélem, hogy együtt fogunk mindnyájan örülni legkésőbb szeptemberben az eredményeinknek. :) Terracotta nem szeretnélek elkeseríteni, de szerintem igen, ha meg akarod tartani a karcsúságod, akkor arra minden egyes nap figyelned kell! Én is úgy jártam, mint Te, 3 éve szépen leadtam úgy 10 kg-t, aztán vissza is jött, amint már nem ez volt a központban... :( Sajna van akinek csak így megy. De szerintem ez nem azt jelenti, hogy soha nem lehet semmi finomat enni, hanem azt jelenti, hogy az egyensúlyt kell mindig megőrízni, de arra nagyon oda kell figyelni...

#74 2003. 04. 28. - 11:13:54

Sziasztok! Látom szaporodunk! Hajrá, hajrá! Aretti, lehet( azt látva, hogy tényleg nem eszel sokat, mégis nehezen megy a fogyás) hogy Te is nagyon jó szénhidráthasznosító vagy, hozzám hasonlóan? Sajnos nagyon szeretem a péksüteményeket, de ha nem eszek ilyesmit, sokkal gyorsabban fogyok. Mivel nem vagyunk egyformák, más és más fogyis tippek jöhetnek be mindenkinek. De azt tudom, hogy nekem a kenyér elhagyás anno sokat segített még úgyis, hogy krumplit azért ettem eleget. Sőt, püré formában is, csak nem vajjal és tejjel kevertem ki, hanem sima kefírrel, meg zöldséges fűszerkeverékkel és egy icicpici fokhagymát is nyomtam bele. Hát az valami nagyon finom! Persze most kezdhetem előlről, mert ez egy éve volt és egy év alatt szó szerint mindent! visszaszedtem a leadott 12 kilóból! :-((( Ezért engem most igazából nem is maga a fogyás izgat, hanem az, hogy hogy tartom meg az eredményt???????? Végleg le kell mondani a jóízű kajálásokról és minden nap kénytelen leszek tornázni?

#75 2003. 04. 28. - 10:54:33

Szia Erus! Köszönöm, hogy válaszoltál! Most akkor megkeresem ezt a weblapot és keresem a diétát! Mégegyszer köszi! Üdv.: Gesztenyécske

#76 iblis 2003. 04. 28. - 09:18:54

Szia Gesztenyecske! A diétát megtalálod a www.holgyvilág.hu címen. A barátnőm látványosan lefogyott tőle, és nem jött vissza neki semmi. Mint ahogy ERIKI írta, elég monotonnak tűnik, de ha hatásos...:s ki kell próbálni. Attól függ van-e kitartása az embernek. Sajnos mikor a kitartást osztogatták én rossz sorban álltam! Bízom benne, hogy ezeken az oldalakon tudok erőt meríteni. Üdv: Erus

#77 2003. 04. 28. - 09:08:34

Szia! Nem hallottam még, de érdekelne az anyagcsere diéta, kérlek írj róla nekem többet. Előre is köszönöm!

#78 Bubba 2003. 04. 28. - 06:42:17

Szia Aretti! Én csak annyit fűznék hozzá, az előttem szólókhoz: most álltam én is neki egy újjabb fogyókúrának. Egyenlőre kicsivel eszem csak kevesebbet, de azt kb. mésfélszer-kétszer annyi ideig rágom, mint azelőtt. Étkezés előtt-és után fél óráig nem iszom max. két dl folyadékot, és reggelente mikor felébredek citromosvizet iszom (kb. fél liter). Hetente egyszer pedig böjtölök (tejnapot iktatok be). Még csak csütörtök óta csinálom, de ha kilóban nem is mérhető az eredmény, sokkal jobb a közérzetem. A másik ami nagy segítség nekem, hogy legalább hetente háromszor olvasgatom a levelezést. Így soha nem felejtem el, hogy fogyizom, és előbb-utóbb tudatosul, mit lehet enni. Remélem, segítettem valamit. Zsuzsi

#79 eriki 2003. 04. 27. - 21:43:41

Szia Erus! Ezen a linken biztosabban bejön és szépen le is van írva az anyagcserediéta. http://www.holgyvila...1_4_4&cikk=2997 Eléggé monoton és egy idő után úgy érzi az ember, mintha fűrészport enne :s Ezt képtelenség betartani, de ha szereted a kihívásokat, akkor megpróbálhatod. Üdv.:Eriki

#80 iblis 2003. 04. 27. - 20:57:38

www.btf.hu/~cseh/fogykra.htm címen megtalálható az anyagcsere diéta. Csak az első 3 nap a nehéz. /Mnt minden esetben!/ Kenyérféléket, tejterméket nem lehet enni, de hús minden nap van és zöldség is.

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: