Házipatika fórum: Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórháza (Kecskemét) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kórháza (Kecskemét)

#21 drotifuti 2010. 06. 23. - 14:36:24

Heló gondoltam leírom a megye példaképe: Kecskeméti Kórházról a véleményemet. Hát olvassátok: Sajnos némi rendellenességet mutatott az NST vizsgálat a kicsi szívhangja meredeken zuhanni kezdet...és nem is egyszer....megijedtünk...Nemes doktor másnapra berendelt minket terheléses vizsgálatra. A vizsgálat nem hozott jó eredményeket, még aznap császározni kellet..A doktor fél hétre igérte a műtétet már este negyed kilencre oda is ért... A műtét szerinte jól sikerült,én ehez nem értek..de ha Ő mondja.. A baj ezután jött igazán! Másnap a kedves nővérek hozták a Babánkat az első szoptatásra, ez egy olyan kórteremben volt ahol mindenki császárral és az első gyerekét szülte. A nővérek oda hmmm....dobták..oké rakták a babákat a mamák mellé majd sietve távoztak ,meg is csodálkozták a mamák rendessen hiszen azt sem tudták mit kell velük csinálni..,és mivel tejük még nemvolt..a babák nem ettek ..a mi babánk cukros oldatot kezdett el hányni..mivel a műtét pár órás volt és pokolian fájt, nem tudott kedvesem a hányásba fuldokló babánkkal semmit csinálni..de az egyik mama sikított a nővérért és már nem is volt gond' hozzáteszem a nővér köteles a helyszínen megvárni a szoptatás végét.. Az természetes dolog hogy semmiféle segítséget ,tájékoztatást nem adnak a baba súlyáról állapotárol,de az már igazán bosszantó hogy szoptatás előtt(hogy a nővérek megbeszéljék a tegnapi Mónika show történéseit)megetetik a babát tápszerrel hogy ők ne baba sírásba trécseljenek, hisz a babának jobb a táp mint az éltető anya tej.. Később megint nem tul jó hírek fogadtak ebben a Nemes intézményben..miszerint a baba köldöke nem gyógyul sőtt, begyulladt persze ez nem az Ő hibályuk, nem a kosz nemtörődömség,hanyagság okozta...ez természetes.. ezért persze a haza jövetel napokat,lassan heteket csúszik..és ma az is kiderült hogy a baba nem igen javulgat..sőtt. De persze ők biztossan becsületesen ecsetelik,gyógyszerezik a kicsi köldökét.. az is érdekes hogy a seb nincs leragasztva és a pelust úgy rakták rá hogy az dörgöli a gyulladt sebet... Mivel az immunrendszer a 3-6. hónap után alakul ki ezért különössen oda kell figyelni ezkre a fertőzésekre...Ők biztossan így is cselekednek... EZ a mi megyei kórházunk ...Ilyen nemtörődömséget, az emberség teljes hiányával, a segítség nyújtás teljes hiányát én még sehol!nem hogy eggy kórházban nem tapasztaltam!! Tanuljatok kis mamák..ez undórító,gyomorforgató bicska nyitogató eljárás!!!!! légy mindig külömb a másik embernél

#22 zsuzsi 2010. 06. 03. - 07:05:21

Sziasztok! Olvasgatom a hozzászólásaitokat, és úgy gondoltam írok néhány szót én is. Magam és családtagjaim is voltak mostanában a Kecskeméti Megyei Kórházban. Egyöntetű véleményünk az volt, hogy a dolgozók és az orvosok is igen humánusak, és kedvesek voltak. Én az idegsebészeti részlegen feküdtem, dr. Kiss Ákos Csaba főorvos úr osztályán. Szerintem a főorvosúr nagyon jó szakember, emberséges és megértő, nyugodtan rábízhatja magát a beteg. A nővérek is segítőkészek, felkészültek. Nem jó dolog kórházba kerülni, de ha már elengedhetetlen, akkor ilyen helyre kerüljön az ember... :D

#23 ani2323 2010. 03. 22. - 15:19:03

Én egy fiatal anyuka vagyok,de a terhességem alatt sok jót és rosszat is hallottam.nem tudtam hogy melyik orvoshoz fordulhatok,melyikre bízhatom magamat és gyermekemet.Én azt mondom hogy a világ legjobb orvosát választottam és ha tehetném újra hozzá fordúlnék.Sok kismamával beszélgettem a terhességem alatt és mind csak húzta a száját amikor megtudták hogy ki az orvosom.kérdeztem tőlük hogy miért nemszeretik,de nem tudtak rá konkrét indokot mondani,mire rájöttem hogy az az orvosi segítségnyújtás és az alapos odafigyelés az ami nem volt jó nekik.Pl.kevés magzatvízzel való bentartás a korházban.ők ezt már rossznéven vették.pedig annak kellene örülni hogy egy orvos így odafigyel és törődik a páciensével.tudtam hogy nem szabad másokra hallgatni,mert úgyis a saját bőrömön fogom megtapasztalni,hogy milyen az orvosom.összeteszem a két kezemet hogy őt választottam!!!ezúton is szeretném Dr Szabó László főorvosúrnak megköszönni a sok segítséget és odafigyelést!!!és a jóisten fogja kezét minden egyes nap mikor munkába indúl!soha nem szabad másokra hallgatni,mert magunkon úgyis megtapasztaljuk,hogy milyen is azaz orvos!mindig hallagassunk a saját érzésünkre és ne mások butaságára!Anita Lajosmizséről

#24 lezli70 2009. 11. 30. - 13:52:08

Tisztelt Háziaptika.com!A Bács-Kiskun Megyei önkormányzat kórháza számomra,és a családom számára is:csak 3-as(változó)Osztályzatot érdemel.Családunkban sok egészségügyi probléma fordul elő,kecskeméti lakos vagyok;van rálátásom az ügyben.Először említem a pozitív tapasztalatokat.A kórház Csabai Géza körúti rendelőintézeténél lévő asszisztensek munkája kiváló.A Fejlődésneurológia szakmai,emberi aktivitása kiváló.A Nőgyógyászati részen vannak kiváló orvosok,pl:Dr.szabó László.Az ügyeleteken viszont olykor-olykor nem "akarják meghallani",hogy a betegnek is van fogalma a saját anamnéziséről.Amikor a gyermekünknek egy nyilvánvaló campilobaktérium fertőzése van,és ezt igazolta a gyermek háziorvosa;akkor az ügyeletes orvosnál az nem az?!Vagy amikor odamegyek,alig élek:torkom bedagadt,rosszul vagyok,és mondom hogy vesebeteg vagyok,akkor az orvos szerint nem kell antibitikum...Rá 1 napra ki kellet hívni az ügyeletet,mert annyira rosszul voltam!!!Már csak egy ember munkáját szeretném elégtelennel minősíteni.Ez az asszisztens hölgy a nephrológiai osztály diszpécsere,ügyfélfogadója. A viselkedése,magatartása nem emberi környezetbe való:faragatlan stílusú,a beteg jelenlétében ismerősökkel telefonálgat jelentéktelen témákról,és nem úgymond ügyfélbarát,hanem megengedi magának,hogy egy munkahelyen hangulatemberkedjen.Ettől az embertől nekem gyomorgörcsöm van,és remélem,hogy a kritika eljut az ő fülébe is.

#25 bejjuska 2009. 08. 07. - 10:11:34

Kedves Molley! Nekem volt egy nagyon súlyos autóbalesetem még 1998-ban és oda kerültem a Kiss Ákos Csabához az idegsebészetre, mert fejsérülésem is volt, s csak jókat tudok Róla mondani. Nagyon jó szakember és meg lehet vele beszélni a dolgokat, kérdezni, normális szerintem. Engem még a mai napig megismer :) Odafigyel a betegeire! Ha gondolod nasi@c2.hu emilcímen fel tudod venni Velem a kapcsolatot! Minden jót és kitartást! Jó kezekbe fog szerintem kerülni!

#26 Molley 2009. 06. 09. - 18:16:16

Üdvözlök mindenkit! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Édesapámat jövőhéten operálják a Nyíri úti Kórházban porckorongsérvről. Dr. Kiss Ákos Csaba idegsebész főorvos fogja műteni. Szeretném a véleményeteket, tapasztalataitokat kérni, hogy milyennek látjátok Dr. Kiss Ákos Csaba főorvost. Mi nem ismerjük, ezért kérdezlek benneteket. Szeretném ha jó orvos kezébe kerülne és a műtét rendben menne. Kíváncsi vagyok mi a tapasztalatotok... Előre is köszönöm!

#27 EDYT-SOLT 2009. 02. 23. - 17:04:04

:d Mivel a kalocsai kórházat nem találom a Bács-Kiskun Megyei Kórházak között, elnézést, de itt írom le p o z i t i v véleményemet a SEBÉSZETI OSZTÁLY Orvosai, Nővérei, Kisegitő Személyeiről!!!!! N A G Y O N sokat fejlődött pozitiv irányban, minden téren! Én, sőőőőőőőőőőőt, mostmár lányom -is-, aki nemrég feküdt bent epeműtéten Dr. Andriska Géza Főorvos kezei alatt, csak ajánlani tudja miden oda, és nem oda tartozónak, hogy igenis ott "élvezzék" a kórházi bentlétet, műtétet!!!! Mindenki teszi a dolgát, ahogy kell-lene, minden kórházban! Kár, hogy ezt az oldal nem olvassák azok, akik véleményt is alkotnának, vagy igen???????????????????????????????? ???? TEHÁT: HAJRÁ KALOCSA KÓRHÁZ Sebészeti Osztály!! További sok sikert a dicséretes munkájukhoz!!!!!!!!!! A kecskeméti Nyiri úti kórházban még mindig dicséretes munkát végez dr. Kiss Ákos Csaba idegsebész Főorvos Úr és Csapata, és persze az Ambulancián az Icuka. :) Pedig egyre, egyre több a beteg....de ők mintha sohasem lennének fáradtak, soha egy rossz szó, stb. Tisztelettel: Sánta Imréné Solt

#28 dureri 2009. 01. 16. - 12:23:17

Szomoru amit irni fogok de én nem voltam megelégedve a korház személyzetével,.Közelebb a gastroenterologia oszályrol beszélek .Az édesanyám az utolsonéhány honapjában sokat feküdt itt de emberségböl és odafigyelésböl ellátásbol ÉRTESITÉSBÖL, Egyesre vizsgáztak .Még a halálárol sem tájékoztattak hajnalban meghalt és 13.30 kor kerestük az ágyában már hiába.Az orvosok bunko lekezelö és egyáltalán nem empatikusak voltak AZ ÁPOLOszemélyzettel együtt.Mondom én aki 18 éve ápolonö vagyok.tehát tudom hogyan kéne csinálni nem igy mint ök.Durnek Erika

#29 nyilasm 2008. 12. 29. - 10:33:35

Édesanyám novemberben az urológián feküdt ahol vese műtéte volt ezuton szeretném megköszönni Szabó Tanár Úrnak és az ott dolgozó valamennyi orvosnak,ápolónak azt az emberséges hozzáállást,szaktudást mellyel hozzásegítették őt a gyógyuláshoz.Külön szeretném megköszönni a Főnövérnek Seresné Icának a sok segítséget és a biztató szavakat! :) :) :)

#30 PAPIKA 2008. 12. 24. - 13:05:38

Tisztelt Szerkesztőség! Bács-kiskun megyei Kórház főigazgatója már nem Dr.Zombor Gábor, mivel Ő már Kecskemét város főpolgármestere. Kinevezett főigazgató Dr.Svébis Mihály lett. Dezsőfi Alajos

#31 Ivy01 2008. 12. 19. - 19:16:01

Az Izsáki úti Kórház Tüdőbelgyógyászatáról szeretnék személyes tapasztalaton alapuló véleményt írni! Édesapám hosszas ide-oda küldözgetések, embertelen bánásmód, otthoni ápolás után került erre az osztályra Dr. Ruby Éva főorvosasszony kezei alá! Az a fajta emberség, szakértelem, tolerancia, őszinteség és maximális empátia amit a főorvosasszonytól és az ápoló személyzettől tapasztaltunk úgy vélem nagyon ritka! Ők tették lehetővé, hogy Édesapám utolsó hetei a lehetőségekhez képest fájdalommentesek és nyugodtak legyenek! A családnak lehetővé tették, hogy mellette maradhassanak és a maguk módján segíthessenek! Mindez számukra magától értetődő természetes emberi magatartás volt! HÁLA-HÁLA-HÁLA Egy csodálatos ember így tudott életéhez méltóan távozni!

#32 Marionett 2008. 12. 16. - 13:52:46

Én is sok osztályon jártam már a Megyei Kórházban, és csak azt látom, hogy a az orvosok és nővérek ilyen szintű túlterheltség mellett is minden tőlük telhetőt megtesznek. Véleményem szerint a személyzet igyekszik maximálisan teljesíteni, de mivel általános a munkaerő hiány, a túlfeszített tempó miatt sehol nem várható el, hogy a sok beteg mellett minden másodpercre pontosan történjen. Ha mi betegek, jól akarjuk magunkat érezni egy egy osztályon, akkor nekünk is barátságosabbnak, elnézőbbnek kellene lennünk. Ez lenne egy általános kompromisszum kötés. Mosolyt mosolyért!

#33 KincsesSandor 2008. 11. 19. - 17:34:35

Családunk igen nagy, így volt szerencsénk a Nyíri úti kórház több osztályához. Azonban a II. belosztály a 7. emeleten, kiemelkedő a többi osztályhoz képest, mind az orvosok, mind a nővérek tekintetében -A nővérek nagyon kedvesek, udvariasak, segítőkészek. Ezen az osztályon embernek érzi magát a beteg. A betegekhez nem durvák, nem oktatják ki, nem beszélnek vele minősíthetetlen hangnemben, mint azt más osztályon már tapasztaltunk. Hihetetlen, de ezen a 7. emeleti belgyógyászati osztályon olyan ellátásban és kiszolgálásban van része a betegnek, melyek gyógyítólag hatnak. Az hogy odafigyelnek az infuziokra, nem kell órákat várni mikor kötik ki, számon tartják és folyamatosan ellenőrzik a betegeket. Nem kell az ágytálra fél órákat várni, hanem azonnal hozzák és nem felejtik ott a szobába, hanem azonnal elviszik. Ezek apró kis dolgok, de a betegeknek óriásiak, hiszen érzik, hogy törődnek velük, nem hagyják magukra még az apró problémáikkal sem. -A kórtermek nagyon tiszták. A többi osztályon nem tapasztaltuk azt, hogy a betegek feje fölötti lámpák tetejét letörlik a portól minden nap. A WC, a fürdő tiszta, a szobákban elmozdítják a kis szekrényeket a helyükről és úgy mosnak fel, nem maszatolva. A papucsot kézzel teszik arrébb nem a felmosóval lökik odébb. ez is kis dolog, de a beteg érzi, hogy odafigyelnek rá, és tiszteletbe tartják értékeit -még a kis papucsát is-. - De nem csak a nővérek de az orvosok részéről is előzékenységet és udvariasságot tapasztal a beteg. Érzi, hogy figyelnek rá, hogy fontos, hogy nem a mennyiség, hanem, a minőség számít a gyógyításban. Reméljük, hogy ez az osztály továbbra is sikeresen így tud tovább működni dr. Gurzo főorvos vezetésével. Sok sikert kívánunk a munkájukhoz. Köszönjük mindazt amit a betegekért tesznek.

#34 cserti 2008. 11. 19. - 09:24:27

A Nyíri úti kórházhoz volt szerencsém bokaműtét miatt. Nagyon hálás vagyok Gera drnak! Az Izsáki útihoz is volt sajnos szerencsém...gyerekosztályon voltam én is páciens és sajnos a lányom is. Felháborító volt az egyik drnő hozzáállása. A fiammal már szerencsésebb voltam! Egy nagyon kedves dr látta el, ezúton is szeretném megköszönni Svorenj drnak és Gyenes drnak a szakmai és emberi hozzáállását. Szülészethez nem volt szerencsém :d elég volt az ismerősök tapasztalata bőven. Van 2 szép egészséges gyermekem, de egyik sem itt született. A szülészorvosomnak is nagyon hálás vagyok értük, köszönöm Altorjay dr!

#35 EDYT-SOLT 2008. 10. 26. - 19:40:14

:d Én, -sajna- ebben az évben sok műtéten estem át , de annak örülök, hogy Kecskeméten a Nyiri úti Kórházban az Idegsebészeti Osztályon dr. Kiss Ákos Csaba volt az Orvosom, akiről csak jókat írhatok. Igaz, rengeteg betege van, rengeteget kell várni az ambulancián is, de a tudása mindent pótól !!! További sok sikert munkájához, és jó EGÉSZSÉGET kívánok neki és Csapatjához!! Üdvözlettel: Sánta Imréné SOLT :d

#36 bowris 2007. 12. 31. - 09:09:20

Kedves mindenki! Nem gondoljátok, hogy enyén szólva inkorrekt 30. éjfélkor lezárni a szavazást, holott, 31.-ig volt mindehol hírdetve? Valamint, ha egyszer nyilt szavazás volt, akkor mi értelme van a két hét várakozási időnek? Csalódtam, egy nagyot ebben a szervezésben! :(

#37 Prana-med 2007. 12. 28. - 22:08:17

Közelmúltban szültem Kecskemét Izsáki úti kh-ban.Maximálisan meg vagyok elégedve az orvosom Dr. Szabó László és a posztoperativ osztály ill.szülészeti osztály ápolóinak munkájával!Császármetszésem volt,mindenben számithattam a segitségükre,érezhető volt,hogy nemcsak a munkájukat végzik,hanem tényleg odafigyelnek rám és a többi kismamára is-legyen az magyar vagy cigány,iskolázott vagy egyszerű asszony.Pedig 12 órás a műszakuk,mégis mindig tudtak mosolyogni,kedvesen szólni mindannyiónkhoz.Azóta másoknak is ajánlottam már az osztályt.Ezúton is szeretném nagyon megköszönni ahhogy dolgoznak,amit értem tettek!

#38 DOTE 2007. 12. 25. - 19:00:14

Figyeljétek a PTE ÁOK OEC Fül-Orr-Gégeklinikát mert csalnak!

#39 honeybee 2007. 10. 25. - 07:41:09

Az Izsáki úti kórházba járok augusztus óta terhesgondozásra és az ezzel kapcsolatos vizsgálatokra.. Igaz, hogy sokat kell várni, de az orvosok, nővérek, a személyzet szerintem segítőkészek. Az emberi hozzáállással és a szakmai ellátással meg vagyok elégedve. Ami kívánnivalót hagy maga után, az valóban a várótermek mellékhelyiségek állapota (a papír, szappan hiánya mellett a vécéajtót nem lehet becsukni, és a mosdóban, ahová a legtöbb kismama azért megy, hogy vizeletmintát adjon a védőnőnek, 3 hónapja nincs világítás). Talán ezek apróságok, de mégis sokat jelenthetnek a kórház megítélésében. Egyébként tényleg úgy érzem, hogy megfelelő figyelemet,tájékoztatást kapok mindenről.

#40 vinczegizella 2007. 10. 24. - 14:44:27

Én a baleseti ambulancián dolgoztam , mint takarítonő nap mint nap láttam hogy hogy küzdenek az orvosok , az életekért akiket a mentő behoz elkellet látniuk ,+ kint a rendelés a váro terem mindig tömve volt , zugolodo emberek kint a váro teremben hogy már 3órája ott vár ,de azt nem tudja hogy bent a falak között , életeket mentenek , lehet hogy kikéne írni , Itt nem csak rendelés folyik hanem ÉLETMENTÉS IS! MINDEN TISZTELETEM AZ OTT DOLGOZO NŐVÉREKNEK ÉS ORVOSOKNAK !!!

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: