Házipatika fórum: mandulagyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

mandulagyulladás

#101 2006. 06. 26. - 23:24:31

Nekem 5 napja volt a dolog és szörnyű volt. A 20 percesre ígért műtétből 1 óra lett, a végén már szinte mindent éreztem. Lelkileg padlót fogam. Egyszerűen, ahogy a számba ért valami, azonnal ökendezni kezdtem. Ha mégegyszer választhatnék, bizos nem csináltatnám meg. Főleg most olvasgattam, hogy most jön még csak az igazi fájdalom (5-7. nap) Na mindegy, más is kibírta, én is túl élem, de már nagyon éhes vagyok. Ezek a 20 perca alatt elfogyasztott joghurtok semmit nem érnek, ráadásu utána sokkal ljobban fáj. Már a 3. fée fájdalomcsiapítót szedem, rohadt büdös a szám, és nem lehet vele semmit csinálni. Szóval a lényeg, hogy én mégegyszer nem vállalnám be. Attó is fosok mi lesz a kontrollon?

#102 2006. 06. 23. - 10:36:59

Műtét után 2 héttel én még szinte semmit nem tudtam enni, annyira fájt. Ha a gyümölcsön és az édességen kívül a többit le tudod nyelni, az szerintem jó. Bár minden relatív. Amit még nagyon furcsállok, hogy nekem a műtét után egy héttel kellett kontrollra menni, de akkor azt mondta a doki, hogy már többször nem kell. Most kicsit kétségbe vagyok esve, mert már felzabáltam az összes fájdalomcsillapítót, és tulajdonképpen néha még mindig majd meg őrülök, annyira fáj. És az a furcsa, hogy ennél azért volt pár nap, ami jobb volt, most meg újra visszajön a bal oldalon ez a nagy fájdalom. Ehhez képest a műtét leányálom volt, pedig egyszer elég rendesen beájultam.

#103 2006. 06. 23. - 09:45:12

Szia! Nem tudom,de én már azt sem tartom normálisnak, hogy még mindig napi 3 bogyón élek, pedig már 2 hete volt a műtét. És gyümölcsöt és édességet még nem tudom megenni, mert nagyon csíp. A fülem nekem is már nagyon készen van. Talán nemsokára elmúlik. Nekem 2 hét múlva kell visszamenni kontrollra.

#104 2006. 06. 23. - 08:29:01

Szia Mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni.Szerintetek normális, hogy már 3 hete volt a műtét, és még mindig fájdalomcsillapítókon élek, mert annyira fáj az egyik fülem? Ezen kívül még mindig nagyon rossz, ha eszem, iszom.

#105 2006. 06. 19. - 20:30:11

Szia! Köszi szépen! Én ma már tök jól vagyok már kinn is voltam a haverokkal és már nem fájt, hogy annyit beszéltem. De viszont még a napi 4 Flector az kell, muszáj volt másik fájdalom csillapítót feliratnom, mert nekem a Cataflam nem használt. Mint kiderűlt azért nem, mert begyulladt az egész.:s Írt fel még antibiotkumot is. Ezekkel most már jól vagyok. :) Tök örülök, hogy már vége van annak a kegyetlen fájdalomnak!!!! Most már kijelenthetem, hogy megérte. Már csak azért is, mert nekem hullik a hajam és az a mennyiség, ami kihullott már jóval kesesebb, mint a mikor még megvoltak azok a kis görcsök. Szóval bizti az miatt volt. Neked is jobbulást!!!!

#106 2006. 06. 19. - 07:57:38

Szia! Nekem az elején fájt egy kicsit és fokozatosan lett jobb. A 3. nap után már csak a helyét éreztem, úgyhogy elég gyorsan rendbe jöttem :) , már fájdalom szempontjából, amúgy kórházba még mindig járok, mert a baci még mindig a torkomban van. :s Inni kell nagyon sokat, nem túl hideget és nem túl meleget, és a cataflam az tuti jó. Én ebben az első három napban nagyon sokat feküdtem és keveset beszéltem, próbáltam nem igénybe venni a torkomat, főleg hogy a műtét után a kórházban kétszer is bevérzett és csak egy hét után ettem szilárd kaját és két hétig vidéki levegőn voltam vele... Jobbulást! Equator

#107 2006. 06. 18. - 07:37:08

Szia! Azt Írtad neked nem volt olyan vészes, nekem viszont nagyon fáj a 3. naptól kezdve. :s Most a 6. napon vagyok, és még most sem vmi jó. Szeretném megkérdezni tőled te mennyi idő múlva jöttél rendbe?

#108 2006. 05. 26. - 23:32:14

Sziasztok! személyes tapasztalatom annyi ,hogy kb egy héten belül műtenek :kiveszik az orr mandulámat is :s altatani fognak és eddig minden doki naon aranyos.Öszintén, félek egy kicist vagyis naon :'(' 18 multam és elég nyuszi vok hogy érzéstelenitővel műtsenek ,szerintme kiszalandék a világból!Tudom már rutin műtétnek számit és már a portás csinálja de akármi közbe jöhet !ugye?nah ,jo nem gondolok erre csak arra ,hoy utánna jobb lesz és kapni fogok levegőt és mehetek úszóedzésre:-D Arra kérnélek,ha valakinek van valami altatásos tapasztalata ,legyne szives ossza már meg velem mert nem tuddom mire válalkoztam!Vagy csak ha egy pársoros biztatást tudna nyujtani anna is nagyon örülnék! Előre is köszsönöm!

#109 2006. 05. 17. - 14:36:17

Sziasztok! Nekem 6 napja vették ki a mandulámat, helyi érzéstelenítéssel. Altatásról nem volt szó, úgy többnyire csak a gyerekeknek veszik ki, 20 év fölött már nem olyan egyszerű altatásban, mivel annak is meg vannak a kockázatai. (23 éves vok) Nekem azért kellett kivenni, mert góc volt az egész mandulám, fájni nem fájt semmi panaszom nem volt, de a gégészeten leoltották, mintát vettek és azt mondták hogy ezt ki kell venni, mert az ilyen gócos mandula okozhat különféle teljesen más betegségeket. Előtte 1-2 hónappal még kipróbáltunk egy antibiotikumos kezelést az erősebbik fajtából, de rá se rántott a bacira. A műtét majdnem hasonlóan zajlott, mint ahogy azt az előttem szóló írta. Előtte 3 nappal volt vérvétel. A műtét reggelén bementem éhgyomorra, a doktornőm még megvizsgált, azután megkaptam az ágyamat, átöltöztem, (egyébként jó szoba volt), a nővérek hoztak egy bogyót, állítólag nyugtató és nyálelválasztó hatása volt. Kb. fél óra és jött értem a műtősfiú ;) Én saját lábamon sétáltam be a műtőbe, a dokim már ott várt, leültettek a tett helyszínére. Szét akartam nézni, hogy milyen szerszámok használatosak ilyenkor, de semmire nem volt időm mert egyből befújták spay-vel a manduláimat, amitől hatalmas nagy gombóc érzés lett a torkomban, nyelni nem tudtam, elém terítettek egy nagy fehér lepedőt, és arra rá a nyakamba egy zsákszerű, előkeszerű másik lepedőt, amibe mehetett a trutyi, vér, hányás (jó sok belefért). Aztán megláttam a hatalmas injekcióstűt, baromi hosszú tűvel, de mire az agyamig eljuthatott volna, hogy most ezt a számba fogják rakni, már meg is szúrta mind a két mandulámat, na ez rossz volt. Innentől kezdve nem tudtam beszélni, csak mint egy hülyegyerek, teljesen elzsibbadt az egész szám, torkom, nyelvem. Adtak a két kezembe törlőkendő féleséget. A műtős srác végig mögöttem állt és fogta a fejemet. Aztán elkezdte a baloldalit kiszedni, hát mondanom sem kell ahogy belenyúlt oda mélyre egyből elkezdtem öklendezni (de nem hánytam), meg egy kicsit szúrt ahogy ott babrálta, aztán elkezdett vérezni ahogy ott bontotta meg a dolgokat és éreztem hogy folyik le a torkomba meg előre orrba-szájba szivárog. Próbáltam nyitva tartani a szememet, meg nézni a dokit, hogy tudjam hogy végülis mi történik velem. Ilyenformán azt is észrevettem amikor bejött, benézett egy másik orvos, és ahogy ránéztem, láttam hogy betorzul az arca, hát egyből gondoltam, hogy szépen nézhetek ki így össztrancsírozva. Végül amikor kivette akkor köhögni kellett ebbe a zsákszerű vmibe, hogy az összes vér feljöjjön, aztán elállította a vérzést, ilyen fehér testazonos, felszívódó vmivel. A másik mandulám már gyorsabban ment ott már szinte semmit sem éreztem, már nem is kellett öklendeznem, amikor kivette a számból meg is jegyeztem, hogy az volt a mandulám?! A műtőben még próbált velem beszélgetni a doktornő, hogy jól érzem-e magam, meg hogy miden rendben van-e, de teljesen összefolytak a szavak, abszolút nem éreztem a nyelvemet, úgy hogy csak röhögtünk. Felállni a székből alig tudtam, épp annyi erőm volt hogy átüljek a tolókocsiba és onnan az ágyba. A nővérek egyből adtak a hátsómba egy szurit, a nyakamra meg hidegvizes kendőt, meg hoztak tálat és tölrőlapokat amikbe köpködni kellett 2 óráig. Utánna jött a TEA hektoszámra, vendelni kellett, ez kicsit nehezmre esett, már eleve azért is mert nem vagyok vmi nagy ivó (nem is iszom meg a napi 2 litert), no meg a friss seb, de annyira nem volt gáz. A jobb oldal az egyáltan nem fájt, mitöbb megkockáztatom nem éreztem még nyelésnél se nagyon. A baloldalit egy kicsit éreztem, de amikor ittam akkor éreztem hogy jót tesz neki. Délbe már sétáltam a folyosón, na nem azért mert kivetett az ágy, még életemben nem kellett ennyiszer mosdóba járnom a sok folyadéktól, úgyhogy takarék gázon csoszogtam, miközben a kisgyerekek, akiket szintén reggel műtöttek már rohangáltak, viháncoltak össze-vissza, engem meg járókeretes bácsikák gyaláztak le a folyosón. Aztán estére bevérzett a fájós a oldalon, újra beültettek a székbe (kicsit féltem), adtak vérzéscsillapítót és rendbe jött, aztán bekötöttek egy infúziót, azt "megittam". Első éjjel ott a kórházban nem aludtam semmit. Másnap reggel vizit, belenéztek a torkomba és mehettem haza. Gyengének éreztem magam, meg még most is egy kicsit de az egész megkockáztatom egy percig sem fájt, az egyik oldalt eléggé éreztem főleg nyelésnél hogy ott "valamit csináltak", de semmi komoly, nagyon fontos hogy nem szabad megerőltetni és inni kell sokat, úgy gyorsabban gyógyul. A cataflamot kiváltottam de hármat ha megettem belőle, egyáltalán nem volt rá szükségem. Mondjuk nekem a műtét előtt, alatt, és után gyógyszereket adtak, hogy a gócos baci miatt, hogy ha kiveszik akkor legyen vmi védelem alatt a torkom. Meg mondjuk személyes vélemény hogy sok múlik az orvoson, az egész hozzáállásán, az én doktornőmet csak dícsérni tudom, nem értek a mandulaműtéthez, de azt érzékeltem hogy nagyon pontosan és gyorsan csinált mindent, egy felesleges mozdulata nem volt a nőnek. Tegnap voltam kontrollon, ha az a fehér cucc felszívódik, akkor utána már azt csinálhatok, amit akarok. Még megyek kontroll leoltásra, újra megnézni, hogy van-e még vmi nem odavaló a torkomban. Huú ez lehet hogy egy kicsit hosszúra sikeredett, feltoltam az oldalt, szóval hajrá mindenkinek és csak bátran. üdv Equator ui.: éljen a hideg tejbegríz, madártej, krumplipüré, joghurt és a kubu

#110 kishuta 2006. 05. 13. - 01:58:35

Sziasztok! Van valakinek kisgyereke 2 -7 eves korig, akinek kivettek a mandulajat? Elmeselne a tapasztslatait nagyon megkoszonnem. A kicsimet 3 eves ijeszgetik, a mandulamutettel, de nem merek belevagni, felek tobb bajunk lesz utana mint elotte. Segitsegeteket elore is koszonom!!!! Kishuta

#111 2006. 04. 14. - 19:52:24

Nekem 5 napja volt mandula műtétem, maga a műtét nem volt olyan szörnyű, helyi érzéstelenítésben végezték. Előtte befújták lidokainnal, kaptam szurit a karomba (dormicumot és atropint) ettől egy kicsit szédültem, úgyhogy tolókocsiba toltak be, de mindenkit így tolnak be. Bent a műtőben beűltettek egy székbe, lekötöztek, terítettek elém egy nagy lepedőt, a doktornő velem szemben egy széken űl, ott még fújt a torkomba lidocain sprayt, majd elővett egy nagy tűt, azzal kezdte az igazi érzéstelenítést, végig bökötte, aztán vártunk egy kicsit hogy hasson, akkor jó ha már nem igen tudsz beszélni. Ezt követően nekilátott elővette az óllót, a nyelvemet lefogta egy speciális nyelvfogóval, aztán körbevágta, nem éreztem semmit, majd egy csipesszel kivette és lefogta az eret egy érfogó ollóval, majd cérnával lekötötte. Nagyon vérzett a torkomba is lefojt a vér, ekkor nagynehezen szóltam hogy ott valami van, ekkor szívóval leszívta a vért. Majd következett a másik mandulám, az nagyon hamar kijött észre sem vettem. Szóval a műtét ennyi volt és nem fájt egyátalán. Visszavittek a kórterembe, hasra fektettek 2 órán keresztül, hogy kijöjjön az összes váladék véres nyál a számból. Utánna már ihattam volna ha tudtam volna... kiment az érzéstelenítő hatása. kértem algopyrin fájdalomcsillapítót injekcióba adták be, kb 20 perc múlva hatott, kicsit jobb lett. De a nyálam az olyan sűrű volt, hogy alig bírtam nyelni, állandóan szebkendőbe köptem ki. Pedig a azt mondták hogy most már mindent le kell nyelni, ez jót tesz a sebnek. Kicsit próbálgattam egy kis teát inni, a lényeg az hogy sokszor kell inni keveset, nehogy kiszáradjon a seb, mert az nem tenne jót. Engem másnap hazaengedtek, szerencsém volt nem vérzett be, bár csak feküdtem, nem erőltettem magam. Ja, adnak a nyakra jeges borogatást. Szóval hazajöhettem 1 nap után, már nagyon vártam hogy valamit egyek. Ettem otthon danone pudingot, bár fél óra volt mire megettem. Aztán még néhány tipp az kajákkal kapcsolatba: langyos tejbe áztatott zsemlebél, krumplipüré, bébiétel, a lényeg az hogy pépes legyen és ne legyen forró. Nekem a 4. 5. nap jobb lett, itt már ettem egy kis kenyérbelet parízerrel, tökfőzeléket, virslit. Ja, és érdemes Flector port inni napi 2×, ez fél óra múlva hat, utána könnyebb a nyelés és többet lehet enni, mivel nem fáj. A gáz csak az hogy az egész számnak úgymond izomláza van, még a nyelvem is fáj néha, kicsit kisugárzik a fülre de nem vészes. Elég nagy a seb a tokomba, egy fehér színű réteg borítja, a nyálkahártya így gyógyul. Csak arra kell figyelni, hogy ne feszítsd meg a torkod, gondolok itt a hajmosásra, esetleg a széklet ürítésre, erre mind figyelni kell, mert bevérzést okozhat, és akkor újra vissza kell menni a kórházba, hogy vérzést csillapítsák. És jó éjjel oldalt feküdni, a párnára teszel egy lepedőt, és oldalt feszel, esetleg ha vérzik azt esetleg észre veszi az aki melletted fekszik. Hát, ennyi a mandula műtétről. Ha valakinek van kérdése szívesen válszolok, most benne vagyok még a dologban. Mindenkinek szép napot!!

#112 2006. 02. 26. - 15:44:31

Sziasztok!Én 6 éves voltam amikor kivették a mandulámat,mert állandóan lázas voltam tőle. Azóta egész jól elvoltam nélküle,most viszont nagyon fáj,és nem tudom mit tegyek!Szedtem Mebucaint,semmit nem ért,most megyek és kiváltom a Semicillint.Kis koromba mindig hatott,szerintem egyik gyógyszer sem képes olyan hatásra mint az.Mindenkinek javaslom!Az a baj,hogy recept köteles,és nem nagyon írják fel,de ki kell harcolni!!!

#113 2006. 02. 24. - 22:19:50

Kronikus mandulagyulladásom van. 17 éves vagyok. A doktorom azt mondta, hogy nem érdemes antibiotikumaokkal kezelni, mert az csak átmenetileg sigt. Ha abbahagyom a szedést, ujbol visszajön a betegség. Mandulák eltávolitását ajánlotta. De én félek tőle. Ha kiszedetem, rámehetnek a bacilusok a légcsövemre. Nem?már kezdtek jelentkezni a mellékhatások is: izületpanaszok. MI ajánlana? ha lehet irjon e-mailt: lucucuku@freemail.hu Segitségét elore is köszönöm

#114 2006. 02. 05. - 18:37:22

Sziasztok !!!! Nekem is kb 1,5 éve vették ki a mandulámat mert mindig begyúladt. Én négy vig küzdödtem a mandulámal ami elég rossz volt föleg az utólsó évben. Amikor a háziorvosom elküldöt a fűl-orr-gégészetre ott egyből mondták hogy kikell veni a mandulámat. Előszőr nem akkartam a műtétet de aztán bele egyeztem mert azt mondták nekem hogy utána jobb lesz és em leszek anyit beteg. De ez persze em így lett. A műtét napján elég igatot voltam és vártam hogy még is milyen lesz a műtét. Szerencsére altattak mert minden eredményem jó volt. Amikor felébredtem akkor nagy fájdalmaim voltam ami még éha most is előjön a fájdalom. Műtét utáni délután amikor már fel lehet kelni és mászkálhatunk is akkor nekem elrepet a helye de gyorsan megcsinálták ugy hogy csak egy kisit vérzet. :p :-P Most hogy túl vagyok egy mandula műtéten ami em volt valami izgalmas dolog nem javultam semit. Azota többször volt torokgyúladásom amiből aztán tüdőgyúladás lett, kb 3 hét mulva arcüreg gyúladást kaptam . És nem is gyógyúlok meg teljesen mert mindig visza kijön a betegség. Kérdéseim: mittől vérezhet be a mandulám helye ??? amikor már 1,5 ve műtőtek?? És mért nem gyógyúlok meg teljesen a betegségből???? ha lehet akkor válaszoljon valaki minnél előbb e-mail cimemre : zsani1988@citromail.hu előre is köszönöm üdv : zsani1988 :p

#115 2006. 01. 20. - 18:40:51

Szia! Nem tudom, hogy hány éves vagy, de én gyerekkorom óta halogattam a műtétet. Nem volt olyan alkalom,ha orvoshoz mentem, hogy ne lett volna begyulladva. De mindíg csak halogattam. Most 33 éves vagyok két éve veseproblémákkal küzködtem, végül góckutatás után kiderült, hogy a mandulám az oka. Most decemberben vetettem ki. Nem volt egy leányálom, nem altattak és az első hét utánna iszonyú, de megéri. Ha fogyózni szertnél ideális. Ha tényleg probléma szánd rá magad, nehogy szövődménye legyen! Smurfi :)

#116 Kataaaa 2006. 01. 02. - 20:51:09

Sziasztok! Én kb. 1 éve küszködök a mandulámmal, állanóan tüsszős, és ha megfúj a szél 2 perc múlva lázas leszek!Nyáron tünet mentes voltam, azt hittem ezzel megúsztam, de szeptemberben ismét elő jött.Injekciós kezelést kaptam, ami segített, de csak egy időre.Most is túl vagyok egy kúrán, épp augmentint szedek!Próbáltam természetgyógyászati terméket is, Aloe first, de ez sem segített.Szeretném kivetetni, de az állandó gyulladás miatt rossz a vérképem, valamint nagyon félek a műtéttől, mert ismerőseimnek csak rossz tapasztalataik vannak.Tudtok javasolni valamit, ami már bevált?Már nagyon szeretnék megszabadulni ettől a tehertől.Előre is köszönöm!

#117 jasmyn 2005. 10. 21. - 20:34:57

:) elírtam a gyógyszer nevét. Cifrant-kaptam de a doki nem ezt írta fel,de a gyógyszertárban csak ezt tudták adni.

#118 jasmyn 2005. 10. 12. - 19:47:21

Szia! Én cifloxint szedtem,de nekem nem mandulagyulladásra írták fel. Mégis az múlt el tőle.

#119 siroka 2005. 10. 06. - 14:09:45

JASMYN, szia! KÉRLEK S.O.S írd meg légy szíves pontosan melyik gyógyszer segített Neked. Nagyon hálásan megköszönném, ugyanis rengeteget szenvedek ettől én is... és gondolom mások is...és eddig semmi nem segített tartósan. Ha esetleg itt nem akarod, kérlek küldd el mail-ben a siqa@freemail.hu-ra. Köszönöm szépen!

#120 jasmyn 2005. 10. 03. - 20:14:48

Szép jó estét :) Én tavasszal állandó tüszős mandulagyulladással küszködtem. Minden orvos azt mondta hogy ki kell vetetni,persze én gyulladtan nem engedtem. Egy gyógyszer sem segített. Végül egy másik bakteriális fertőzés miatt kaptam gyógyszert és azóta, hat hónapja nincs ilyen panaszom. Az érdekes az,hogy kamaszkoromban egy baktériumfertőzés miatt ehy hónapig szenvedtem tüszős mandulagyulladástól és garatváladék-vizsgálat után kaptam gyógyszert. Most ezt a vizsgálatot minden orvos elutasította. Ha mégis megcsinálják lehet nem hagytam volna tízezreket a gyógyszertárban.....

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: