Házipatika fórum: mandulagyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

mandulagyulladás

#121 2005. 09. 27. - 14:26:49

Több előttem szólóhoz is szeretnék/tudnék csatlakozni - egy fél évvel ezelőtt "történt" mandulaműtétem kapcsán. Előszöris: a torokszárazság. Szinte folyamatosan száraznak érzem a torkom, bár lehet, hogy párpillanattal előbb ittam. Mindenhova folyadékot kell vigyek magammal, nélküle "bepánikolok", hogy "na, most fogok kiszáradni". Másodszor: mindenféle újszerű képződményket (váladékokat) érzek erre-arra(értsd ezalatt: száj-, orrüreg torok stb), amiknek a mozgása teljesen kikerült az ellenőrzésem alól: szinte véletlenszerűen indulnak meg lefele ( lencseszerű képződmények lehetnek - időnként leválnak). Harmadszor: mintha sérült volna a torkom(?) garatom(?) elülső része, vagyis mintha valamiben bizonyos morzsák/élelmiszerdarabkák(kókusz, dió, gyümölcshéjak, rizs, stb) elakadnának, irritálnak és csak "gigászi" küzdelem árán és mindenféle trükkökkel sikerül megszabadulnom tőlük. Szóval: a műtét kapcsán sok mindent gondoltam ( elmúltam 50, többen jelezték, nem lesz egy leányálom) - na de hogy ennyi kellemetlenséggel jár, még közel fél év múltán is - na, ezt már nem gondoltam... Miközben az orvos szerint minden rendben van... és akkor arról még nem is beszéltem, hogy az íz-érzetem sem az igazi.... valaki valamivel tudna biztatni??

#122 viper88 2005. 09. 26. - 15:12:15

Sziasztok! Szombat reggel úgy ébredtem, hogy tüszős mandulagyulladásom van, előtte már 1 hétig itthon voltam torokgyulladással! A torkomra Bioparox nevetű spray-t kaptam, ez nem vállt be, ezért az ügyeleten felírtak nekem Augmentin DUO antibiotikumot, ezt 3. napja szedem, de a mandulám a szombati állapotához képest nem huzodott viszább, csak még jobban beduzzadt! Egész nap fekszem... az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő után számíthatok javulásra? Nagyon fáj a torkom minden egyes nyelésnél, ezért enni se tudok rendesen... Milyen fájdalomcsillapítok jöhetnek szóba? (amik használnak is) - viper88 -

#123 Törölt felhasználó 2005. 09. 13. - 08:51:34

Kedves "Éva"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#124 2005. 08. 22. - 13:38:14

Kedves Fórumozók, Doktornő v. Doktorúr! régóta olvasója vagyok különboző fórumoknak, de hozzá még soha nem szóltam sehol, ezért most is csupán reménykedem hogy üzenetem meg is jelenik ill. hogy kaphatok gyors segítséget! A gondom hogy egyáltalán nem érzek ízeket! Egy "sima" megfázásnak tünő, de vélhetően valami vírus fertőzést követően a gyógyulás során arra lettem figyelmes, hogy nátha ide, nátha oda szagokat már érzek, de ízeket egyáltalán nem. Aki átesett már mandula műtéten - én májusban múlt egy éve hogy átestem - az tudja, hogy a műtétet követő napon milyen fenséges íze van a kajáknak. Na én ezt "érzem" lassan 4 hete. A gégész csak annyit tudott mondani, hogy szedjek vitamint (C ill. B1) és reménykedjünk, hogy ez csupán átmeneti. Ez a reménykedés számomra nem kifejezetten megnyugtató, arról nem beszélve, hogy amint azt már itt a neten - talán pont a házipatikán - olvastam az ízlelés elvesztése a szájüregi rák egyik jele is lehet! Szóval most meglehetősen félek! Van valaki aki ilyesmin már átesetett, vagy tud akár orvost akár jótanácsot ajánlani! Ami még talán fontos sajnos dohányzom, bár nem vészesen sokat (max 10 szálat naponta) Tudom még ennyit sem kellene. Remélem mielőbb kaphatok biztató válaszokat, előre is köszönöm. B.Éba

#125 Törölt felhasználó 2005. 07. 27. - 16:06:50

Kedves "Kole"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#126 2005. 07. 24. - 23:52:08

Helló Balogh Doktor úr!!! 25 éves vagyok kb egy hete és hosszan tartó mandulagyulladásom van, eleinte torokgyulladásra gyanakodtam, mebucain tablettát próbáltam amire enyhültek is a tünetek, de nem múltak el, majd most a manduláimnál apró fehér foltokat látok és a nyelésnél is érzem ezt, valami olyasmi mintha a nyelvgyöki mandulám is be lenne gyulladva és ezt nyelésnél érzem.. lehetséges ez? Várom mielőbbi válaszát Kole

#127 2005. 02. 26. - 00:10:06

hát én irigyelek mindenkit akinek nem fájta mandulaműtét.. én a nyáron estem át rajta.természetesen megkpatama "nemfog fájni" nyugtatásokat.de aza az igatság h ennyire iszonyatosan fájdalmas dolgot még sosem éltem át. nemszeretném most részletezni mert nagyon undorító volt!! azóta persze jobb,mert nemvagyok minden második héten beteg:).szóval megérte.de ha ara gondolok milyen élmény volt...

#128 2005. 02. 19. - 22:41:00

Sziasztok!Jo Napot Doktor Úr! Engem igazan csak az erdekelne,hogy ha a mandulát eltávolitjak akkor utána a szervezet nem hiányolja azt ? Valamilyen késöbbi utóhatás nem lehet? Elöre is köszi a választ! Melinda

#129 skip 2005. 02. 19. - 20:07:59

Szia! saját tapasztalatomat irhatom le e témában. évekig szenvedtem mandulagyulladástól... télen-nyáron. mindig erős antibiotikumot irtak fel, de ez sem segitett minden esetben és csak átmeneti megoldást jelentett. szedtem C vitamint, Béres cseppet, rendszeresen ettem foghagymát is. végül már ott tartott a dolog, hogy sziv problémákat és állandó középfül gyulladást okozott. elég kellemetlen önmagában is az állandó gyulladás. strepto stb. de a szövődmények súlyosak lehetnek. rajtam a mandula műtét segitett. kb. 1.5 éve vetettem ki a mandulámat és azóta jól vagyok. néha begyullad a torkom, de általában hamar elmúlik és azóta a fülemmel is ritkábban vagyok beteg. mindenesetre szivből kivanom neked, hogy műtét nélkül is rendbejöjjön a torkod!!!

#130 2004. 09. 14. - 10:40:31

Kedves Doktor úr!! Lassan másfél éve folyamatosa be van gyulladva a mandulám, még nyáron is. Néha vagyis elég gyakran a garatmanduláim is beduzzadnak. Ilyenkor olyan mintha két zsilett penge lenne a torkomba és nyelésnél elég fájdalmas tud lenni. Most is elég piros a mandulám, de nem olyan vészes, enyhe szorítást érzek a torkom tájékán. Most csak C vitamint szedek, ami segít, hogy ne gyulladjon be jobban a mandulám. Eddig vagy 3 fajta anti-biotikumot szedtem, torokfertőtlenítő szerek hadát, utána homeopátiás szereket, majd még egy A vitamin kúrával is próbálkoztam, de az alap gyulladást nem tudtam megszüntetni. Nagyon szeretném elkerülni a műtétet, egyszerűen nem visz a lélek rá, hogy kés alá feküdjek. Van esetleg a műtétek kívül valamilyen gyógymód, csodaszer? Lehet e anti-biotikumot injekciózni a vastag mandula réteg alá, hogy rendbe jöjjenek a gyulladt sejtek? Vagy bármilyen módszer, amivel elkerülhető a műtét?

#131 2004. 06. 05. - 00:08:39

Kedves Anci! Sajnos nem tudok elég gyakran válaszolni a Klubban feltett kérdésekre, így valószínűleg a kislánya már túl van a műtéten, sőt már el is felejtette azt. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#132 2004. 05. 07. - 09:08:37

Bocs, elkéstem...

#133 2004. 05. 07. - 09:07:45

Kedves Anci! Azt hiszem, mégis részleteznem kell... :) Ha minden úgy lesz, mint nálam, akkor elõbb egy szuri a vállba, ez picit csíp, de nem vészes, majd permeteznek a lánya szájába egy bizonyos folyadékot, amely picit lezsibbasztja. Utána a szájba adják a szurikat, ez a picit kellemetlen :/ viszont rögtön hat és ez a jó benne! Nem kell félni, mert nekem tényleg sokáig tartott és mégsem éreztem fájdalmat, csak az egyik felében egy teljesen elnézhetõt (ahol sokáig tartott). A szájtátástól nem kell tartani, nem támasztják ki. Nem kell végig nyitva lennie, nem is lehetne kibírni :) Én, ahányszor vmi más eszközt keresett a doki, mindig becsuktam. Ha köpni kell, akkor köpni fog, elõtte elmagyarázzák, hogy mit kell csinálnia. Nekem a fejemet 2 erõs kéz tartotta, úgyhogy ettõl sem kell tartani, csak várni kell a végét. Azt valszeg észreveszik, ha rosszul van, egy ideig tud hangot adni, szerintem az a legjobb jelzés...

#134 2004. 05. 07. - 08:57:05

Nos igen, már 3 és fél hónapja túl vagyok rajta :) Részletes élményeket inkább mégsem nem mesélek senkinek, mivel nekem nagyon hegesek voltak a manduláim és sokáig tátottam a számat, viszont jól bírtam és 1 bõ hét alatt vége lett a nehéz részének. Most már csak azt várom, hogy ne kelljen minden nap buszozni (vagyis még egy hét!), mert amíg néhányan folyton teleköhögik azt a kis zárt teret, addig folyton elkapok vmi torokfertõzést... bár szeptember óta már kezdek hozzászokni {h} Nyáron nyugtom lesz, éljen! Azért a mandulakivételnek nem a folytonos fertõzés voltak az egyetlen oka, hanem a góceltávolítás, szóval eredménytelen semmi nem volt. A hangom : hát nem tudom én se és más se megmagyarázni a "jelenséget", mert nem változott, de valahogy mégis jobb lett... Nekem mindegy mi történt, a lényeg, hogy ennek most örülök :)

#135 2004. 04. 10. - 19:31:06

Drága Balogh doktor! Kislányom 17 éves, egy hét múlva veszik ki a garatmanduláját. Nagyon aggódik, persze én nem kevésbé. Magáról a műtétről írna valamit? Kitámasztják a száját? Mennyire véres beavatkozás ez? Mi történhet közben? A gyerek attól tart, hogy közben nyelni akar majd, vagy hogyan jelzi, ha baja van? Egyáltalán hová kapja az érzéstelenítést? Hány perc lehet? Ébren lesz teljesen? Szeretnénk megnyugodni! Válaszát tisztelettel megköszönöm: Anci

#136 2004. 04. 04. - 13:39:01

Kedves "beteg"! A visszatérő torokgyulladások hátterében idült mandulagyulladás is állhat, ezt szakorvosi vizsgálattal lehet igazolni, illetve valószínűsíteni. A műtétet felnőtteken régebben általában helyi érzéstelenítésben végeztük, azonban újabban egyre többen kérik az altatást. A Szent László kórházban erre minden további nélkül van lehetőseg, és nem kell érte fizetni, azonban így lassabb a műtét, és az altatásnak is - mint minden beavatkozásnak - lehet kockázata. A műtét során a mandulákat körbehasítjuk, kifejtjük, majd az alsó polusuknál lecsípjük, végül a vérzéseket csillapítjuk. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#137 2004. 04. 04. - 13:27:36

Kedves Milonka! Lehet, hogy már kivették a manduláját, akkor a válaszom elkésett: Műtét után célszerű két hétig kímélő életmódot folytatni. Ez vonatkozik a táplálkozásra, illetve az éneklésre is. Az énekhang általában nem változik meg műtét után, azonban ha túl nagyok a mandulák, azok eltávolítása után tágabb lesz a garat, így a hangja esetleg öblösebb lehet. Valóban nem teljesen az én szakterületem, de szerintem a manduláktól nem lehet a hangja mélyebb. A hangmagasságot a hangszalagok határozzák meg. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#138 2004. 04. 04. - 13:20:42

Kedves Anna! Ismét elnézést kell kérjek a késői válaszért. A garat felé csorgó váladék származhat az orrmandulából, illetve az orrmelléküregekből (pl. rostasejtekből) is. Ennek megállapítása csak szakorvosi, azon belül orr-endoszkópos vizsgálattal lehetséges. Mind a két lehetséges ok következménye lehet fülkürthurut is, ami a fül recsegését okozhatja. Ha a panaszok rétóta tartanak, illetve többször visszatérnek, természetesen kellő kivizsgálást követően, műtétre kerülhet sor. A másik kérdésére a válasz: gyermekek ismétlődő középfülgyulladását leggyakrabban az orrmandula túltengése okozza, így annak eltávolításával a panaszok általában elmúlnak, illetve jelentősen ritkulnak. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#139 sYm 2004. 04. 01. - 20:36:06

Hi! Nekem is hasonló a problémám, mint amit lentebb irtatok. Már kb. fél éve küzdők ezzel a betegséggel. A torkom nem fáj, de a rossz szájíz/lehellet már kikészít. Háziorvosomnál már háromszor jártam, de vagy antibiotikumot irt, vagy torokfertőtlenítőt , sőt harmadszorra már gyomorsavlekötőt, mert biztos az ingerli a torkom... De ma elmentem szakorvoshoz, és 2 perc alatt megmondta mi a gond. Mindjárt műtétre is bejegyeztettem magam, csak szabaduljak már meg tőluk. Majd írok mi lett a vége. bYe

#140 2004. 04. 01. - 13:01:19

Tisztelt doktor úr! Nekem minden évben legalább kétszer-háromszor torokgyulladásom van a téli időszakban. Életem folyamán csak egyszer volt tüszős mandulagyulladásom. A mostani torokgyulladásom nem jár különösebb fájdalommal csak olyan mintha gombóc lenne a torkomban. Mivel még mindig hideg van így ez már a második torokgyulladás ezen a "télen". Van köze a mandulának a torokgyulladáshoz? Ha igen akkor gondolkozom a műtéten, de nagyon rossz dolgokat hallottam a mandulaműtétről. Le tudná nekem írni, hogy hogy megy a műtét és bárki lérhet altatást (pénzért)? Kérem hogy mindenképpen egzaktan írja le a folyamatot...

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: