Házipatika fórum: mandulagyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8

mandulagyulladás

#141 szegoa 2003. 12. 22. - 21:42:34

Szia Milonka! Köszi a választ, mindenképp érdekelnek a tapasztalataid! Remélem hanar jól leszel a műtét után! Üdv: Anna

#142 2003. 12. 20. - 14:55:48

Kedves Anna! Én majd el tudom mesélni, hogy zajlik :) De nekem azt mondta egy ismerõsöm, akinek tavaly vették ki, hogy nem olyan rémes... sõt, neki nem is fájt utána se, és ami a legérdekesebb, hogy hatalmas étvággyal rengeteget evett (és nem voltak nyelési problémái). Remélem, hogy én is ilyen szerencsével járok és egyáltalán nem félek :) milonka

#143 2003. 12. 20. - 14:51:29

Üdvözlet mindenkinek, így a doktor úrnak és a többi betegnek (vagy egészségesnek) ! Rám -ha minden igaz- a jövõ hónapban vár a mandulaműtét. Elég sokszor begyulladtak az utóbbi 2 évben és szeptember óta már akkor is fáj a torkom, ha nincsenek gyulladásban, viszont a torkom "kipirosodik", de hogy miért csinálja egyfolytában, azt nem tudom. Talán elég butának tűnik a kérdésem, de miután kiveszik a manduláim, mennyi idõnek kell eltelnie, amíg újra mehetek énekelni? És az énekhang megváltozhat tõle? És ha már itt tartok: a rossz manduláktól lehet, hogy nem tudok csak egyre alacsonyabb hangokat kiénekelni? (nem is tudom, hogy ez szakterülete-e, elnézést, ha rossz helyen kopogtatok, de engem nagyon bánt a dolog...) Köszönöm, milonka

#144 szegoa 2003. 12. 12. - 13:32:41

Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm a válaszát. Rögtön felvetnék egy újabb problémát: a garatmanduláim szerencsére az utóbbi időben ritkán, s akkor sem súlyosan gyulladtak be. Azonban több hónapja hátul sűrű váladék csorog a garatomban, amit előre semmiképp nem tudok kifújni. Ez lehet orrmandulagyulladás? A fülem is időnként "recseg" néha fáj is, de az infralámpa segit. Mi a teendő? Az összes mandula eltávolitása? Másik probléma: a 4 és fél éves lányom egyik füle minden télen 2-3 alkalommal begyullad. Neki orrmandulaműtétet javasolt az orvos. Megszüntetné a fülproblémákat? Köszönettel: Anna

#145 Törölt felhasználó 2003. 12. 11. - 00:28:57

Kedves "peches"! Az eltelt 6 hét alatt valószínűleg már meggyógyult, így csak annyit tudok javasolni, hogy ha legközelebb ilyen opanaszok jelentkeznek, és az Ön által is alkalmazott tüneti kezelésre nem múlnak mutassa meg szakorvosnak (esetleg nekem). A szakrendelők általában reggel 8-tól este 7-8-ig vannak nyitva, így munka után, vagy előtt is el tud menni. Üdvözlettel: dr. balogh László

#146 Törölt felhasználó 2003. 12. 11. - 00:22:26

Kedves Anna! Jól sejti, a fehér golyócskák (un. detritusok) eltávolítása csak átmeneti megoldás, ugyanúgy, mint a homeopátiás készítmények. Végleges megoldást csak a mandulák eltávolítása hozhat. Ez történhet helyi érzéstelenítésben (én inkább ezt javaslom), de aki fél, azt el is lehet altatni. De tudni kell, hogy nem annyira a műtét, hanem az azt követő egy-két hét a kellemetlen, hiszen utána a nyelés egy ideig fájdalmas. A műtét során a mandulákat tokjukkal együtt éltávolítjuk, és a vérzéseket ellátjuk. Ennél részletesebb magyarázatot személyesen szívesen adok. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#147 2003. 10. 30. - 08:54:55

3 napja vagyok beteg. a bal mandulám van kitapinthatóan megnagyobbodva, és nehéz tőle nyelnem (fáj, de végülis nem akadályoz) nem is emlékszem, hogy mikor volt utoljára ilyen. napi 2 liter kamillateát iszok, gargalizálok, és egy kombinált hatású gyógyszert szedek napi 3-4 alkalommal (láz, fájdalom, gyulladáscsökentő @lg**lex) fejfájást, lázat eddig nem tapasztaltam. orvoshoz -ha egy mód van rá- nem szeretnék fordulni, a munkahelyemen várnak. (24 éves vagyok) mit tehetnék még? :'(

#148 szegoa 2003. 10. 27. - 14:24:11

Sziasztok! Üdvözlöm Doktor Úr! Az én tüneteim is hasonlóak, de kb. 2 éve rendszeresen be is gyulladnak a manduláim.(ált. tüszős is lesz) A háziorvos a műtétet javasolta, amitől én tartok egy "kicsit", ezért homeopátiával próbálkozom, ami egyenlőre be is vált! Illetve azt vettem észre, hogy amennyiben azok a "fehér golyócskák" benn maradnak a mandulámon levő kis lyukban, akkor kezd el begyulladni. Amint érzem, hogy fáj, fertőtlenitős fülpiszkálóval leszedem, és másnapra el is múlik a fájdalom. Lehet, hogy ez csak átmeneti állapot és végleges megoldást csak a műtét hozhat. Talán rá is szánom magam, főleg, ha van olyan olvasó, aki már átesett ezen felnőttkorban és elmeséli a tapasztalatait. (vagy esetleg a doktor úr irja le a műtét folyamatát?) A válaszokat előre is köszönöm!

#149 Törölt felhasználó 2003. 10. 22. - 22:38:05

Kedves Olvasók! Mint fül-orr-gégész szakorvos nem tudom szó nélkül hagyni a fülgyertya témát. Egyedüli jótékony hatása a képződő melegnek lehet, azonban az égése még zárt térben sem képez olyan vákuunmot, ami pl. a nyak bőrén kresztül kiszívná a gennyet a mandulából, illetve a fülbe helyezve az ép dobhártyán keresztül a középfülből, még akkor sem, ha azt egy aneszteziológus állítja. A gyertyán ilyenkor megjelenő sötét lerakódás nem az arcüregekből (mint ahogy má a televízióban is hallottam), és nem a középfülből származik, hanem egyszerűen fülzsír. A véleményíróval egy dologban egyetértek: kérjenek tanácsot fül-orr-gégész szakorvostól! dr. Balogh László Fül-orr-gégész szakorvos.

#150 Törölt felhasználó 2003. 10. 20. - 00:24:12

Kedves Kata! A mandulában képződő kis fehér golyó (detritus) elhalt baktériumokat, hámsejteket és fehérvérsejteket tartalmaz. Ezeket ki lehet nyomkodni, de általában újraképződnek. Ezzel lehet élni, ez nem feltétlenül indokolja a mandulák eltávolítását, de a háttérben lehet idült mandulagyulladás is, ami mint góc, már okozhat izületi, szív, illetve bőrgyógyászatri panaszokat. Ebben az esetbenm indokolt a műtét. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#151 Törölt felhasználó 2003. 08. 05. - 09:26:09

Kedves Kata! Néhány üzenettel alább Balogh doktor úr ugyanerre a kérdésre már válaszolt: a detriusok akár bent is maradhatnak, ha idült gyulladást nem okoznak, de ha igen, a műtét hoz végleges megoldást.

#152 2003. 07. 07. - 14:43:23

Szép napot mindenkinek! Én is hasonló tünetekkel küszködök kb. 4 hete. Igazából még év elején volt egy tüszős mandulagyulladásom, s én azt hittem, hogy ennek valami maradványa/újraképződése ez a pár pici fehér golyó. Nekem már kétszer ki is szedte a doktornő ezeket a golyócskákat, de úgy látszik újra termelődnek. Én is próbálkozom öblögetéssel (Glycosept), de ennek hatására sem akar elmúlni a panasz. Én arra lennék kíváncsi, hogy ténylegesen élhet-e az ember együtt ezekkel a tünetekkel? Okozhat-e ez mozgásszervi, szív vagy egyéb panaszokat/megbetegedéseket?? Engem igencsak megijesztettek már mindenféle rémtörténetekkel, de ha a fehér golyók nagyobb bajt nem okozhatnak, akkor én sem szívesen válnék meg a mandulámtól. Tisztelt Doktor Úr kérem segítsen kérdéseim megválaszolásával. Nagyon köszönöm!

#153 2003. 06. 30. - 19:59:18

Egy tipp annak, aki hisz benne: Az indiánok és a japán ősgyógyászok is alkalmazták a gyertyázást, melynek gyógyhatása a vákuumon alapul: kiszívja a gennyet, a meszes lerakódásokat. A felnőtt fiam nehezen tűri a betegségeket. Mandulagyulladása volt, s az antibiotikum még nem hatott. Megkért, hogy gyertyázzam meg. Az álla alatt, a mandulája fölött gyertyáztam meg, és másnapra jobban lett. Egy anaszteziológus ismerősömnek középfül gyulkladásaa volt, s ő is rendbejött a fülgyertyázástól. Laikusok azonban kérjenek tanácsot szakembertől, mert kontraindikációi is vannak a gyertyázásnak!

#154 Törölt felhasználó 2003. 06. 01. - 13:36:50

Kedves Zsnett és aretti! Az ürülő detritusokra végleges megoldást csak a manduklák eltávolítása hozhat. Üdvözlettel: dr. Balogh László

#155 2003. 05. 21. - 13:54:44

Ez a dolog engem is érint. Mit lehet tenni, hogy ez a tünet végleg elmúljon? Elvileg nekem sem fáj, de azt nem tudom, hogy gyulladásban van-e?

#156 2003. 05. 01. - 07:34:48

Tisztelt Doktor úr! Nagyon köszönöm a válaszát. Más problémám nincs a mandulámmal, de A GÉGÉSZETEN nem mondták, hogyan lehet ezt megszüntetni. Probáltam Septofort- tablettával, gyulladásgátloval-rosszabb lett tőle-, gargarizálással, átmeneti javulás van azután ujra visszajön. Erre nincs megoldás, félek,hogy a szivemre megy.

#157 Törölt felhasználó 2003. 05. 01. - 00:11:54

Kedves Aretti! A mandulában képződő kemény fehér morzsalékony (és általában büdös) gömböket detritusoknak nevezzük, és elhalt hámsejtek, baktériumok alkotják. Ha a mandulák más panaszt nem okoznak, és fül-orr-gégészeti vizsgálat során sem találnak idült gyulladásra utaló jelet, akkor akár benn is maradhatnak, de ha tüszős mandulagyulladások is előfordulnak, vagy régebben gyakran voltak, akkor indokolt a műtét. Üdvözlettel dr. Balogh László

#158 2003. 04. 27. - 10:53:50

nincs lázam. De a mandulámon állandóan látható tüszők vannak, amik kemény gömb formájában kiürülnek. Nem akarom kivetettni a manduláimat. Van rá más gyógymód?

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: