Házipatika fórum: mandulagyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

mandulagyulladás

#41 tibor1 2007. 07. 31. - 09:38:11

Sziasztok ! Nekem csütörtökön vették ki a mandulámat hát mit mondjak nem volt olyan szörnyü mint amiket itt olvastam néhány írásban.A mütét kb 15 perc érzéstelenitövel együtt,a mütöben meg azt kell csinálni amit mondanak és nem lesz baj,nekem még azt is mondták hogyan vegyen a levegöt és tényleg rendben zajlot minden.Utána nagyon rossz de nem kell sajnáltatni magát az embernek mert annál rosszabb,mikor hozzák a teát egy nagy korgy és utána szépen fojatni lefele,nagyon fáj de utána sokkal könnyebb inni.Nekem az elsö nap nagyon jo volt nem fájt de rengeteg folyadékot ittam és igy nem száradt ki a torkom.igazábol a 4-dik nap volt a legnehezebb mert enni is alig birtam meg beszélni is.Remélem hamarosan jo lesz mert a mai nap is elég rossz fáj a gégém is meg hát a torkom de fájdalom csilapitoval szünik néhány orát.Ha van kérdés a mütéttel kapcsolatosan nyugodtan irjatok. Üdv Tibor

#42 Niti79 2007. 07. 30. - 18:18:46

Szia, én is közel két évig piszkálgattam ki ezeket a mandulaköveket, utána már nem volt képes a mandulám kidobni ezeket a gyulladt valamiket. Utána azt éreztem, hogy valami állandóan folyik le a torkomon és ezután jött az állandó mandulagyulladás, 3 hetente, elkezdett fájni a hátam, a fülem, az arccsontom. Voltam fogorvosnál, persze nem találtak semmit. Azután elkezdtem köhögni, nagyon elhatalmasodott rajtam az aszthmám, azt mondták, hogy ez is valószínűleg a mandulámtól van. Néha begyullad a gégém is. Most műtétre várok, jövő kedden műtenek kedden, már alig várom, ennél rosszabb már nem lehet. Ha fáj a mandulád, vagy gyulladt, gargalizálj zsályateával, meg is ihatod, nem túl jó az íze, de elég szépen rendbe túd hozni, legalábbis nekem segített, bármelyik patikában, vagy gyógynövényboltban lehet kapni 250 Ft-ért. Próbáld ki, nem veszthetsz semmit, nekem kicsit lecsillapítja a torkom, így ki tudom gyógyszer nélkül húzni a műtétig. És ami nagyon fontos, soha ne igyál hideg szénsavas italt, a mandula és a nyálkahártya gyilkosa, ha lehet egyáltalán ne igyál szénsavasat. Egyél sok fagyit, vagy jégkrémet, lehúzza a gyulladást és hűsítően hat, ha égő fájdalom gyötör, biztos éreztél már ilyet. Én Betadinnal szoktam még fertőtleníteni a mandulám és a szám, ez megöli a baktériumokat a szájban, amiket a beteg mandula már nem tud kiszűrni és begyulladhat tőlűk. Az íze először iszoníyatos és gusztustalan vörös színe van, de ha belemártassz egy fültisztítót, aminek a végén vatta van és útána jól bedörzsölöd vele a mandulád és környékét érezni fogod, ahogy csíp és fertőtleníti a lyukakat is amik a mandulakövek miatt alakulnak ki. Egy ideig csíp, de utána sokkal kellemesebb. Én ennyit tudok tanácsolni, remélem segít, de ha rosszabb lesz, vetesd ki, nem érdemes megvárni, amíg a füledre, izületeidre, vesédre, vagy a szívedre húzódik. Ha túl leszek a műtéten és kijöttem a kórházból, írok, hogy milyen volt.

#43 Peter16 2007. 07. 30. - 10:25:43

Helló! Tisztára mintha én írtam volna! Teljesen ez a problémám,csak lázam nincs,és nem fáj semmim szerencsére,de például most is van egy ilyen a mandulámban,és már tiszta lyuk ezek miatt. Mit lehet tenni? Mutattam egyszer a háziorvosomnak azt mondta piszkáljam ki,meg majd elmúlik,de már lassan két éve vannak.. Köszönöm,ha valaki tudna tanácsot adni! Niti! Te végülis hogyan cselekedtél? Most hogy vagy? Üdvözlettel: Péter

#44 nyuszipamacs01 2007. 07. 24. - 08:36:31

Szaiasztok! Nekem 2hete múlt el a tüszős mandulagyulladásom, erre ma már úgy keltem fel h megint fáj és fel van egy picit dagadva a torkom:( Orvoshoz már nem szeretnék elmenni, de ha valak tudna valami itthoni kezelést, akkor leírhatnátok! Köszi

#45 fanni89 2007. 07. 11. - 18:35:33

te meg vetetsd ki a manduládat, mert tényleg kinyírod az immunrendszeredet! aztán csak fogákonyabb leszel a többi betegségre, és csak egyre több bajod lesz. ezen jobb minél hamarabb túlesni. nem kell félni a műtéttől, mert csak arra a maszkra fogsz emlékezni amit rátesznek az arcodra. meg a cuki műtős fiúra ;)

#46 fanni89 2007. 07. 11. - 18:34:05

hello! mindenkinek szeretettel ajánlom a körömvirág és az orbáncfű teát, mert nagyon sokat segít a fájdalomcsillapítók mellett, és rohamos gyógyulás várható a fogyasztás után. nekem már nagyon súlyos volt az esetem, és ezzel együtt is sokat kellett szenvednem, viszont szinte azonnal érezni lehet hogy már nem olyan borzasztó a fájdalom! sok sikert minden sorstársnak! :)

#47 Niti79 2007. 06. 26. - 13:06:39

Sziasztok! Évek óta szenvedek a mandulámmal, régen mindig mandulakövek (megkeményedett fehér bogyók a manula üregeiben, amik kellemetlen szájszagot okoznak) jöttek ki rajta, amiket ki tudtam piszkálni, ezek elmúltak, most viszont már 4 hónapja minden hónapban mandulagyulladásom van, ami lázzal kellemetlen közérzettel jár, néha már a fülemig hatol a fájdalom. Már annyiféle antibiotikumot tömtek belém, hogy teljesen legyengült az immunrendszerem és még azt is elkapom, amit normál esetben nem kellene. Amikor nincs begyulladva a mandulám, akkor is állandóan folyik valami trutyi a torkomon, amitől állandóan köhögnöm, krákognom kell. Két fül-orr-gégésznél is voltam, már állandó kuncsaft vagyok, az egyik azt mondta, hogy ki kell szedni a mandulám, a másik viszont azt mondta, hogy mivel aszthmás vagyok nem tanácsos, hacsak nem végszükség van. Nem tudom, mit tegyek. Félek a műtéttől, ugyanakkor már nem bírom, hogy minden hónapban egy hetet szenvedek, és úgy fáj a hátam, hogy aludni sem mindig tudok, habár ezt nem tudom, hogy a mandulától van-e. Tudnak aszthmás embert altatásban műteni? Vagy várjak még és ne vetessem ki? Mit tegyek? Előre is köszönmöm mindenkinek, aki tanácsot tud adni.

#48 2007. 06. 03. - 10:09:38

Szia! Nekem tavaly nyáron vették ki a mandulám 25 évesen. Egyáltalán nem volt olyan szörnyű, mint ahogy beijesztettek! Ne izgulj ennyire! Én már nem bánom hogy nem kértem altatást, mert max 15 perc az egész. Utána 2 hátig szenvedtem de azóta semmi bajom. Kitartás és ne stresszelj! :)

#49 dudika88 2007. 05. 10. - 16:41:15

Szia Tibor! Ugyan nincs mit köszönni, szívesen teszem mert szeretek emberekkel is foglalkozni meghát "sorstárs" :). Inkább én örülök hogy kicsit tudtam segíteni. Én sajnos 1,5 hétig voltam itthon mert a betegeskedéseim miatt sokat hiányoztam a suliból és ha még többet kimaradtam volna nem mehettem volna érettségizni. Szóval elég bonyi volt,féletett is mindenki nehogy valami baj legyen (nehogy bevérezzen vagy ilyesmi). Igyekszem bátorítani szívesen teszem. :) Szedd csak a teletabikat és addig jól leszel. A c vitamint az meg anyúgy se árt. Szóval csak így tovább és bármi kétséged támad vagy bármi történik meg csak úgy írnál írj nyugodtan. Szió: Szilvi

#50 tibor1 2007. 05. 10. - 14:20:19

Szia Szilvi ! Köszönöm szépen a bátoritást igazán kedves lány vagy.Amugy igazán addig félek amig nem vagyok ott mert utána már megy minden a maga utján.Meg van amugy a műtét időpontja július 26 ez már végleges addig csak fel készülök lelkileg,mentem volna amugy egy kicsit hamarabb de az orvos nem válalt mert megy nyaralni, meg külföldre megy valamit dolgozgatni és igy tudott vállalni mivel hozzá járok már egy ideje és én is ragazkodom hozzá.Most gyogyszert irt fel Isoprinosinét meg Corsodylest öblögetni ja és C-vitamint szedjem.Beszéltem vele hogy jobb lenne az altatás nekem de ö ragaszkodik a helyi érzéstelenitéshez na majd látom ha benne leszek hogy milyen de szerintem nem jo élmény.Beszéltem egyik kollégámmal annak novemberben vették ki a manduláját 6 hétig volt táppénzen mondta hogy négyhétig azt hite hogy itt a vég de utána rendbe jött.Tényleg te meddig voltál otthon?Neked már jo mert tul vagy rajta de én még csak ezután,biztos meg fogok feküdni mert a párom is mindig fél hogyha beteg vagyok mert nagyon magas lázam van és volt már hogy össze is estem a láztol,de a amugy a párom is önti belém a lelket igy talán könnyeb hogy ketten segitettek ebben a nehéz helyzetben.Természetesen fogok irni hogy hogyan alakul a helyzetem mindenröl be fogok számolni ami történik velem és még a meg lévö mandulámról.Mégegyszer köszönöm a bátoritást és remélem hogy majd fogsz irni és bátoritani. Üdv:Tibor

#51 dudika88 2007. 05. 09. - 16:54:54

Szia Tibor! Ne félj tőle igazából nincs miért,bár tudom nem egy kellemes élmény és akik ébren voltak sokan mondták,hogy életük legrosszabb élményük. De nem akarlak elijeszteni. Szerintem beszéld meg az orvosoddal,hogy te altatást akarsz minden képpen és ha a leleteid jók és az ekg-d is akkor elvileg szabad útja van az altatásnak. Nekem szó nélkül felajánlották de lehet orvos válogatja. De szerintem mindenképpem beszéld meg. Nekem a helye se volt vmi szépséges nah még a műtét. :D Az altatás fura de jó volt,jót aludtam nem tagadom :D műtét után akkor ébredeztem amikor vittek be a szobámba és szóltak kapaszkodjak a pasi nyakába. Ébredés után elég gyorsan magamhoz tértem de nem volt hányingerem se közbe és nem is hánytam csak sokkal később a sok nagyon keserű erős teátok kb 1,5 litertől és ez kihozta az alvadt vért ami műtétközben lement de ez megszokott és kell is hogy kijöjjön. Tudtam beszélni bár fájt főleg hogy a nyelvcsapot is megbizgerálták és bedagadt és kicsit furán hangzott amit mondtam de akkor már félkómásan beszéltem anyuhoz és telefonon is tudtam kis idő múlva sőt este is csak mindig arra kellett figyelni ne száradjon ki mert felszakadhat a seb de kb 10 percenként fenn voltam így mindig ittam kicsit meg cserélték a kötést amit egyből a műtét után tettek a nyakamra. Kitudtam csak amit írtam nagy volt a szájterpesz és kicsit merev volt de nem volt nagy dolod mindig nyújtottam,hogy regenerálodjon. Hát megviselt főleg,hogy a 5-6-7.-ik napokon fájt a legjobban. 1 hét alatt kb. 6 kilót fogytam. Tudtam nyelni is mivel csak úgy engedtek haza ha kenyeret ettem másnap nehezen de ment. Szúrkálni ha nincs gond csak tesznek a kézfejedbe egy szárnyastűt amit szoktak és ott adják be nekem ott adták az antiibiotikumot mert megint kezdődött a gyulladás de az altatót is ott kapod. A fájdalom csillapító az por volt és vizben kellett feloldani szóval nem gáz. Igazán rossz kb 1-1,5 hét volt de nekem ez lehet elhúzodott a gyulladás miatt ami volt a műtét előtt. Ne aggódj nem olyan borzalmas és tényleg beszéld meg az orvosoddal mindenképpen. A szúrkálástól se tarts csak elvileg azt teszik be és ha kell mindent ott kapsz. Légy bátor ;) és ne aggódj csináltasd minnél gyorsabban mert nagyobb bajt okozhatsz. Remélem írsz és akkor is ha tartasz tőle majd öntöm a lelket és ha megcsinálják utánna is írj. Várom válaszod. Puszi: Szilvi

#52 tibor1 2007. 05. 09. - 08:55:34

Szia Szilvi ! Nekem most csütörtökön akarták ki venni a mandulámat de kértem egy késöbbi idöpontott mert az az igazság nagyon félek pedig nem vagyok már kisgyerek.Engem az orvos nem akar altatni de én ragaszkodom hozzá mert az egész beavatkozást végig aludnám és csak a fájdalom maradna azt meg valahogy kibirom remélem.Mit éreztél az egészböl milyen volt az altatás és az ébredés,volt e hányinger esetleg hányás mert nekem azt mondák hogy sok esetben hánynak.Tudtál e beszélni nyelni és ki tudtad e nyitni a szádat.Hát amit leirtál az elég bruti.Nekem orvos mondta hogy 30 évest jobban megviseli mint egy 5 évest,téged menyire viselt meg és mennyit fogytál?Pedig én hentes vagyok jelenleg felcser vagyok egy szarvasmarha telepen ugyhoyg rengeteg infuziot és injekciot adok de én nagyon félek ha engem szurkálnak.Remélem már másként gondolsz az egészre nem ugy mint én.Meddig volt ugy igazán rossz,most milyen?Remélem irsz valami biztatott! Üdv:Tibor

#53 dudika88 2007. 04. 14. - 14:23:41

Sziasztok! Nekem ezen a héten kedden vették ki a mandulám.Nagyon sokszor volt begyulladva de a gyermek orvosom valahogy mindig hörgőhurutra fogta de anyukám egészségügyis meg én is ott tanulok így nem volt nehéz megállapítani,hogy mandula gyulladásom van de nem is ez a fontos. Az dühít a legjobban,hogy elkezdte fertőzni a szervezetem izületi problémám lett és erről több éven kereszül nem vett tudomást a dokim.A szüleim nagon ki vannak akadva a dokimra azaz a volt dokimra. Nekem altatással vették kis elég furi érzés volt de igazából kellemetlen utánna volt mikor a nővér hozta a 2 liter tök feketére főzött teát és azt mondta nagy kortyot nyeljek,hát mit mondjak majdnem lefordultam a ágyról annyira fájt úgy éreztem ki akar szakadni. Másnap úgy engedtek haza,hogy adtak két szelet kenyeret és vajat és tejeskávét és egyél. Nagynehezen letuszkoltam valamennyit és jött a doki és mondta mehetek.(jah azt hozzá kell tennem előző héten haza küldtek mert nem volt ágy). Kedd óta 4,5 kg-t fogytam alig eszem bár éhes se vagyok. Nehéz a nyelés főleg hogy a nyelvcsapom(a a lógó kis bigyó a torkomban) be van dagadva kb a 5-6-7-8 szorosára meg a puha szájpadom is. Jah és az állkapcsom tök merev mert túl nagy volt a szájterpesz mert volt 3-as és 5-ös és a 4-es elfogyott. Hát ez van. Napi kétszer egy zinnatot szedek és 4 cataflamot. Remélem hamarosan csökkennek a kellmetlen dolgok. Ha valakinek kérdése van írjon. Puszi Szilvi :d

#54 sugus 2007. 03. 13. - 07:59:03

Kedves fórumozók! Engedjétek meg, hogy bemutatkozzam: Varsányi Péter vagyok, pszichológus, természetgyógyász. Felmérést végzek az egészségügyi szolgáltatások területén, a természetgyógyászat iránti nyitottság témájában. A segítságeteket kérem ebben, amennyiben időtök engedi légyszi töltsétek ki erről szóló kérdőívemet a camworks.uni.hu címen. Megköszönöm, ha a címet továbbadjátok ismerőseiteknek is, és kihangsúlyozom, hogy nagyon várom egészségügyi dolgozók (orvosok, ápolónők, asszisztensek, védőnők, gyógytornászok stb.), valamint férfiak kérdőíveit is! A kérdőív kitöltése kb. 10 percet vesz igénybe. Segítségeteket előre is köszönöm: Varsányi Péter

#55 2007. 01. 23. - 14:09:13

Szia Szilva! Nem hiszem, hogy titkolnom kéne, Kecskeméten műtöttek. A nővérkékkel nem volt semmi bajom. Ezt a hányást többen is mondták, úgyhogy biztos van benne valami, gondolom, csak figyelmeztetni akartak, aminek az volt a következménye, hogy nem tudtam elaludni :) Köhögni csak egy párszor kellett volna, de nagy nehezen visszatartottam. Igaz, majd megfulladtam :) Most már nem kell. A fájdalom most fokozódott, ha kimegy a fájdalomcsillapító hatása, az egész fejem lezsibbad, az nagyon kellemetlen. Éjszaka is iszonyú fájdalomra ébredtem, de ha beveszem a gyógyszert, utána jó. 1 nap az azért szerintem kevés idő. Általában mindenhol minimum 2-3 napot benn kell maradni tudtommal.

#56 2007. 01. 22. - 16:18:45

Szia druszám! ;) Köszönöm a gyors választ! Nagyon kedves lehetett az a nővérke,hogy azt mondta biztos hányni fogsz :s Ma pár dologról kikérdeztem a dokit , alatás ügyben azt mondta(jja, egyébként hozáteszem nem Én kértem,ő eleve altatásban csinálja!),hogy mivel viszonylag rövid altatásról van szó(20-30 perc),ritka a hányás,inkább a légcső ingerlése mitt( mivel ugye a tubus bent van) lehet köhögés utána,ezen meg a jóóó mézestea vagy esetleg köhögéscsillapító segít... Megírnád melyik Kh.-ban műtöttek? Elég a rövidítése..Engem a Szt Imi-ben fognak műteni.Jja,és azt mondta 1 nap csak..Dejóóó Gyógyulgass! Szia,Szilva

#57 2007. 01. 22. - 09:44:46

Kedves Szilva! (Én is Szilva vagyok egyébként:) Nem volt hallásvizsgálat, csak fülmosás. Most csütörtökön megyek vissza kontrollra, kíváncsi vagyok, mit fog mondani a doki. Ő azt mondta, felejtsem el, hogy a mandula miatt van. Nem tudom, mert mikor jobban begyulladt, azzal egyidőben kezdődött a zúgás, először szakaszosan, aztán pedig folyamatossá vált. Még arra gondolok, hogy esetleg valami lerakódott egész mélyen, annyira, hogy ő sem látja. Majd megírom, mi volt, engem nagyon aggaszt ez az egész. Másrészt pedig látom, altatást szeretnél. Hát, én csak ajánlani tudom. Előtte ijesztgettek a szobatársak, meg a nővérke is mondta, hogy biztosan hányni fogok, meg hogy nagy az esélye, hogy fölszakad a seb. Nyilván a nővérke nem hasraütésből mondta ezt, de nálam nem volt semmi. Ahogy kihoztak a műtőből, utána visszaszenderültem, és amikor fölébredtem, 3 órát kellett oldalt feküdnöm, közben kendőkkel törölgetni a számat, nem szabadott nyelni sem, mert sűrű váladék jött ki meg egy kis vér - nekem alig jött vér, pedig azt mondták, hogy sok lesz. Akár rögtön ki tudtam volna pattanni az ágyból, csak nem lehetett. Volt fájdalmam, de a Cataflám majdnem teljesen elmúlasztotta. Szobatársnőmet ébren műtötték előttem 20 perccel, neki meg annyira fájt a torka még harmadnap is, hogy beszélni is alig tudott - igaz gyulladásban vették ki neki. Most csak éjszaka, reggel és evés közben fáj, amúgy nem. Lényegében: annyi rosszat hallottam az altatásról, hogy már majdnem én is föladtam. Úgy gondolom, szerencsés vagyok, mert még a doki szerint is nagyon jól bírtam. Szerintem egyéntől függ, hogy ki mennyire bírja, de én csak ajánlani tudom. Nem kell félni, semmi kellemetlenséget nem fogsz érezni :)

#58 2007. 01. 21. - 18:13:16

Walaki2! Történt esetleg hallásvizsgálat is nálad a fülzúgás miatt?Bár lehet,hogy az igen erős mandula panaszaid okozták a fülzúgást is,mert azt tudom,hogy mindenféle gyulladás a garatban pl. a fülbe sugárzik..és a szervezetednek kell még idő talán,hogy helyreálljon... Gratulálok,hogy sikerült a műtét egyébként ;) de jó neked,hogy túlvagy rajta... Üdv: Szilva

#59 2007. 01. 21. - 18:09:16

Sziasztok! 2 hét múlva lesz mandulaműtétem,altatásban.A kérdésem az lenne,hogy altatás után-ébredéskor- nincs-e hányinger?Esetleg hányás?l Mert az ugye a friss műtéti sebnek nem lenne valami jó Milyen jó tanácsaitok vannak altatásos műtéttel kapcsolatban?Mik a tapasztalataitok? Köszönöm szépen: Szilva :)

#60 2007. 01. 21. - 17:41:01

Sziasztok! 3 napja vették ki a garatmanduláimat. Panaszaim eddig: hajhullás, szív, gennyes, fájó torok, valamint pár hónapja egy plusz dolog, hogy a baloldali fülem szünet nélkül zúg. Egyértelmű, hogy ki kellett venni a mandulámat. A műtét után kimosták a fülemet is, de a zúgás az ugyanúgy tart még most is, nem szűnik, és nagyon idegesít. Arra gondoltam, hogy a mandula miatt zúg, de most már nem vagyok benne biztos. Felmerült bennem, hogy lehet, hogy az orrmandulám is ki kellett volna venni. A doki nem látott a fülemben gyulladást sem. Tehát nem zsír, nem a torokmandula és nem is fülgyulladás miatt van. Mi a véleményetek erről?

• 8 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: