Házipatika fórum: mandulagyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »

mandulagyulladás

#61 2006. 12. 26. - 15:18:45

Helló Persze,várhatsz még 1 hónapot,de azt ne feledd,hogy ez idő alatt több ezer vagy több tízezer hajszálad is kihullhat és ha kiderül,hogy mégse a mandula okozta a hajhullást,akkor ez az 1 hónap elvesztegetett idő lesz. Úgy hallottam valahol,hogy a stressz is okozhat hajhullást,szóval szedhetnél rá valamit,pl. xanaxot,vagy bármit,amit felír az orvos. A stresszre mindenképp kell valami és ki tudja,hosszabb távon a hajhullásra is jó hatással lehet. Mármint közvetve,azáltal,hogy csökkenti a stresszt. Fogalmam sincs mennyi hajszálam hullik ki naponta,nem szoktam számolni,de sok. Amúgy lehet,hogy csak beképzelem,de a műtét óta mintha enyhült volna egy kicsit. Kipróbálhatnál olyan dolgokat,mint pl. Revalid kapszula vagy búzacsíra. Nekem ezek nem értek semmit,de érdemes kipróbálni őket. Meg amúgy se csoda,ha a műtét előtt nem használtak... Állítólag az akupunktúra is jó. Meg a hajszeszek is. Feltétlenül érdemes lenne hajgyógyászhoz elmenned,aki tudna felírni bizonyos készítményeket. De nem igazán tudok mit mondani,mert nálam is még folyamatban van minden. Igazából 1-2 hónap múlva fog kiderülni,hogy megáll-e a hajhullásom és visszanő-e a hajam. Remélem igen. Mindenesetre a műtét mindenképpen szükséges volt,egy csomó pozitív hatása van már most is,szóval nem bántam meg. Üdv: Zoli

#62 2006. 12. 26. - 12:22:41

Gondoltam ,hogy várok még egy hónapot és utána keresem csak fel a bőrgyógyászt. Vérvétel alapján minden negatív volt, szvl az orvos nem igazán tudta, hogy mitől hullik a hajam és a mandulám elég csúnya már egy jó ideje ezért ki lett szedve.Gondolta, hogy hátha a mandula okozza. Azt nem tudom, hogy az idegesség mennyire befolyásolja, majd megpróbálok neten utánakeresni.Sajnos az elmúlt fél évem elég stresszesen telt... Orvos mondta, hogy ez a féle hajhullás ami nekem van ez nem a kopaszság jele, ennek valami kiváltó oka van. Neked kb mennyi hajszáll szokott kihullani ? Remélem ha egyszer helyrejön akkor visszanő a hajam. Nem tudod, hogy hogyan működik ez az újboli haj kinövés? Nekem azt mondták, hogy elméletileg visszanő csak kell egy pár hónap mire regenerálódik a szervezet a műtét után. Előre is köszi!

#63 2006. 12. 23. - 18:29:55

Vera,az orvosok tényleg nagyon máshogy állnak az altatáshoz,de a legtöbben inkább a helyi érzéstelenítést javasolják (felnőtt korban),mert az kevésbé kockázatos és olcsóbb is. Próbáljátok kiharcolni az altatást,ha jók az eredményeitek. A helyi érzéstelenítésről nem tudok mit mondani,mert abban (szerencsére) nem volt részem. Olivér,nekem is a fejtetőmön hullik a legjobban. 1 hónapja volt a műtét és még nincs javulás. De valahol olvastam,hogy 2-3 hónapba is beletelhet,mire megszűnik. Azt meg ne felejtsd el,hogy a mandulán kívül rengeteg dolog okozhat még hajhullást (korpa,hormonális dolgok stb.) szóval nem ártana felkeresned egy bőrgyógyászt pl. A hajmosásonként 300-400 szál az nagyon durva. Ne halogasd az orvost,mert így hamarosan megkopaszodsz. Üdv: Zoli

#64 2006. 12. 23. - 14:26:01

Hellótok! Nekem lassan 2 hónapja, hogy kiszedték a mandulámat és ennek ellenére ugyan úgy hullik a hajam ahogy előtte. Nem foltokban, legfőképpen a fejtetőn vehető észre a hajhullás. Hajmosáskor 300-400 hajszál hullik ki. Remélem előbb utóbb abbamarad a hajhullás és elkezd visszanőni, mertha nem akkor lassan elkezdek befordulni. Hogyha vkinek van tapasztalata ebben a témában akkor az írhatna nekem.Előre is köszönöm.

#65 2006. 12. 19. - 23:46:35

Sziasztok! Szombat óta "döglődöm" először láz, hidegrázás után követte a torokfájás, no hang, vasárnap a fülfájás is elkezdődött... Hétfőre jobban lettem, sok sok tea, karamella, sómelegítés a fülre...Ma viszont elkezdődött megint, hozzátesze, hogy csak este vagyok örületesen szarul, kiszaladnék a világból. :o Szóval nem lazák a fülfájásaim :( A körzetim szabin van a helyettesítő doki meg egy nagy k@ki, nem érdemes hozzá mennem. Nos azt tudom, hogy ameddig be van gyulladva (jelzem most van ilyen nekem először) nem műtik meg. Úgye? Mit adnak rá? Mit csinálnak vele a Fül-orr-gégészeten? Várom a válaszotokat, mielött elmennék elolvasom, hogy fel tudjak készülni ;) sziasztok

#66 v013 2006. 12. 11. - 17:31:25

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nyitottam egy topikot mandulaműtét - felnőtteknek címmel. Itt már iszonyat sok hozzászólás van, szerintem sem én, sem más nem nagyon tud ennyit visszaolvasni annak érdekében, hogy TELJESEN tisztán lásson. Megtennétek, hogy abba a topikba leírjátok, hogy 1. Melyik kórházban, 2. kinél csinálták a műtétet? 3. Illetve azt, hogy altatásban ment-e vagy sem. CSodálkozva olvastam, hogy az altatás orvosonként nagyon eltérő. Egyik nem csinálja, másik vonakodva, a harmadik meg csak altatásban... Fura. Nagoyn köszönöm a segítséget! Üdv: Vera (másfél hónapon belül mandula nélküli csajszi) :s

#67 2006. 12. 04. - 08:36:17

Szia Zoli! Látom te is korán keltél. Én is már elvittem a gyerkőcőket ( 6, 4 év) oviba. Őszintén örülök, hogy sikeres, komplikációmentes és nem utolsó sorban fájdalmak nélküli volt a műtéted. Már aggódtam, hogy nem jelentkezel, bár gondolom, nagyobb gondod is volt, mint a fórum. Remélem vagy olyan szerencsés, hogy a kórházban eltöltött napok után, még van lehetőséged otthon pihenni egy kicsit. A kislányomnak ma volt vérvétel, remélem jók lesznek az eredményei. Kicsit köhög, meg náthás, de remélem ez a jövő hétig elmúlik. Ez olyan hullámzó dolog, a füle miatt van sok váladék az orrában időközönként. Szegény nem győzi fújni. A dokinknak adok pénzt, de nem kényeztetem el. Egyrészt nem nagy műtét, másrészt inkább a karácsony előtti vásárlásra fordítom. Megyek, szólit a kötelesség. Neked meg jó pihit a nap hátralevő részében! Üdv: Zsu

#68 2006. 12. 04. - 06:28:06

Szia Zsu! Nagyon aranyos kislányod van! Remélem jól sikerül majd a műtétje. Még egyszer mondom,ne adj sok pénzt az orvosnak,de 10-15 ezer nem árt,mert akkor legközelebb kedvesebb lesz veled és hát sajnos a kedvességért is fizetni kell manapság. Ha nem is mindig,de sokszor. Biztos,hogy szükséged lesz még rá,hisz vissza kell majd menni kontrollra legalább egyszer,de lehet,hogy többször is. Ha meg nem sikerül a műtét neaggyisten,akkor megint csak. Azt tapasztaltam,ha pénzt adok az orvosnak,akkor simábban mennek a dolgok,legközelebb kedvesebb lesz,kevesebbet kell várni rá (előre vesz) stb... Ez van. A műtétem teljesen jól sikerült,altatásban végezték. Nem volt semmilyen rossz élményem,nem kellett vért felköhögni,nem szakadt fel a seb és az első napokban fájdalmaim is alig voltak. Most már vannak,főleg,amikor kimegy a Cataflam hatása,de akkor veszek be megint és minden rendben van. Gyakorlatilag csak az evés és a nyelés kellemetlen. Szóval elég simán megúsztam a dolgot. Teljesen jó a közérzetem,elmúlt a szájszagom kb. 80%-ban,illetve a váladékozás is teljesen. Nem kell már felköhögnöm a szuttyot naponta 50-szer... Hacsak ennyi hasznom lesz a dolgoból,már megérte:) Az orvos azt mondta,hogy lehet,hogy az ekcémám és a hajhullásom is rendbe jön,de az csak hetek múlva fog kiderülni,ugyanis a mandula teleokádta a szervezetem baktériumokkal és hetekbe telik,amíg ezek kiürülnek. Szóvak tök jó a közérzetem. És teljesen egyetértek az előttem hozzászólóval. Nem kell annyira berezelni,mert nem mindenkinél adódnak komplikációk és nem mindenkinek lesznek nagy fájdalmai. Ez egyénileg változó. Sokan vannak,akik teljesen jól megússzák a dolgot,csak épp nem veszik a fáradtságot,hogy ide beírjanak. Ja,és még egy nagyon fontos dolog: MINDENKINEK AZ ALTATÁST AJÁNLOM! Nem nagyon akarnak majd belemenni,de ki kell harcolni. Mindenki kaphat altatást,akinek jók a vér és egyéb eredményei. Jobb átaludni azt a véres,gusztustalan procedúrát és akkor az ember megússza rossz emlékek nélkül. Üdv: Zoli

#69 2006. 12. 02. - 18:28:45

Sziasztok mandula műtét előtt/után járók, meg mindenki. Nekem 4napja vették ki a manduláimat, most 26éves vagyok. Leírom az én sztorimat, mivel hanyatt-homlok más tapasztalataim vannak, mint amit itt mindenki leírt. Az előtörténet annyi, hogy évek óta tartó tüszős mandulagyulladásban szenvedtem, évi 4 simán megvolt, magas lázzal, ráadásul a vége felé fájtak a füleim is és fizikailag sem voltam jól már. Nagy nehezen rászántam magam a műtétre (lelkileg rossz). Helyi érzéstelenítést kértem, de utólag altatásban csináltattam volna (bár az altatás kockázatos). Kaptam egy lydokain spray a számba, az le is zsibbasztott kb 5perce, aztán jött vagy 8-10 injekció, ami viszont egyáltalán nem hatott nálam, nem tudom miért, szerintem a manduláim már nem éltek, nem tudták felszívni az oldatot és ennyi. A műtét iszonyat rossz volt, éreztem mindet és elfolyt rengeteg vérem is. Az egész kb 30percig tartott, de ahogy vége volt mintha elvágták volna a fájdalmat, beszélni, nyelni simán tudtam. Mondták, hogy szedjek fájdalomcsillapítót, de mivel semmit sem éreztem nem vettem be, azóta egyet sem! Emberek, nekem a műtét óta semmi bajom, teljesen jól vagyok, tudok enni, inni, beszélni, kicsit rossz ugyan, de ez nem fájdalom. Nem tudom egyedi este vagyok vagy másokkal is így volt e, de aki műtét előtt áll az ne könyvelje el magában, hogy rossz lesz vagy jó lesz, mert ez szerintem egyéni dolog. A szervezet és a mandulák állapotától függ, de én nem vagyok orvos. Gondoltam leírom az én esetemet is mivel, más mint másoknak. üdv

#70 2006. 11. 28. - 17:35:53

Egyébként, ő az én kislányom. Remélem sikerül csatolni a fájlt.

#71 2006. 11. 28. - 17:27:52

Sziasztok ! A kérdésemre köszönöm a választ. A kislányom fülét műtik, egy tubust tesznek a dobhártyába, ami segíti az ott kialakult gyulladás megszűnését. A tubus kb. 3 hónap múlva kilökődik, ha minden jól megy. Ha nem, akkor az orvos távolítja el. Egy nagyon profi, de elég morózus doktorbácsi végzi a műtétet, és sajna nem tudom, hogy még lesz-e rá szükségünk. Ezt egyébként kissebb beavatkozásként tartják számon. Más .... Bár, JambuAir-től kaptam az üzit, de vajon Zoli te írtad? Hogy vagy??????? Túlélted a manduláid eltávolítását? Milyen a közérzeted a műtét után? Egyébként én is felkerestem a fül-orr gégészt a már említett problémáimmal. Megnézte a manduláimat, amik szerinte kis vacakok. Ha egyéb panaszt nem okoz, nem kell bántani őket. Üdv: Zsu :)

#72 2006. 11. 28. - 15:34:20

Nem tudom mivel műtik a kislányod,de mandulaműtétnél általában 15000 Ft-ot szokás adni,mivel csak egy rövid,kis műtétről van szó. Nagyobb műtéteknél ennél többet szokás,legalább 20000 Ft-ot. De végül is mindenki annyit ad,amennyit akar,vagy amennyit tud. És vannak,akik nem adnak semmit. Az orvos megkapja a fizetését a munkájáért,nem kell még külön pénzelni is. Gondolj bele,egy műtő orvos a hálapénzekkel együtt havonta simán megkeres 1 milliót! Nehogy már te támogasd őt... De ha mégis akarsz neki adni valamennyit,akkor azt javaslom ne adj többet neki 10-15 ezernél. A műtét után már úgyse tud ártani neked,legfeljebb a kontrollnál kicsit többet kell várnod:)

#73 2006. 11. 28. - 11:09:23

Szia Mindenkinek! Én egy elég kínos témában szeretném a segítségeteket kérni. Kicsi lányomat nemsokára műtik. Mindenki tudja, hogy bár a pokolba kívánjuk, de létezik az orvosnak szánt, fehér borítékos köszönet. Azt szeretném megtudni, kb, mennyi most a tarifa, ki mennyivel fejezte ki az orvosnak háláját. Nagyon megköszönném mielőbbi válaszotokat. Üdvözlettel: Zsu

#74 2006. 11. 24. - 07:08:07

Sziasztok! Nekem most volt műtétem pont egy hete. Így 25 évesen a gyógyulás nem túl gyors tudom, de ązt szeretném megkérdezni ha valaki esetleg tud rá válaszolni hogy normális e hogy olyan érzésem van mintha sájzáram lenne? Azaz nem bírom rendesen kinyitni a számat de úgy hogy olyan mintha a jobb állkapcsom nem engedné. Egyszerűen fáj. Nagyjából fél-1 cm-re bírom kinyitni a számat. Illetve a nyelés nekem már csak éjszaka alvás után mikor felébredek akkor fáj borzalmasan, de amúgy egy iszonyatos feszítő érzés van minden járatomban a fejeben különösen a füleimnél. Köszi a segítséget.

#75 2006. 11. 21. - 11:40:20

Szia Zsu! Jól teszed,hogy elmész fül-orr-gégészhez. Habár legjobb tudásom szerint adtam tanácsot,nyilván az számít,amit az orvos mond. Habár az is igaz,hogy a mandulák kivételének indokoltsága pont egy olyan dolog,amin még az orvosok is gyakran vitatkoznak.... Van,amelyik már egy egyszerű tüszős mandulagyulladás után is kivetetné,más pedig még egy komolyabb krónikus mandulagyulladás esetén is bennt hagyná... Szóval,ha esetleg azt mondja,hogy nem muszáj kivetetni,akkor érdemes felkeresned egy másik fül-orr-gégészt is,csak a biztonság kedvéért. Abból baj nem lehet. Köszi a jókivánságaidat! Én is remélem,hogy minden O.K. lesz. A műtétet felnőtteknél legtöbbször helyi érzéstelenítésben végzik,de ha jól sikerülnek a vér/vizelet/EKG eredményeid,akkor kérhetsz altatást is,ami infúzióval történik. Én azt fogok kérni és mindenkinek azt javaslom. Jobb lesz nem emlékezni arra a véres 15-20 percre... Elég lesz utána szenvedni:) Majd írdd meg nekünk,hogy mit mondott a doki. Üdv: Zoli

#76 2006. 11. 21. - 10:33:35

Szia Zoli! Elolvastam a 08.12-i hozzászólásodat, most már képben vagyok. Megfogadtam, elmegyek fül-orr gégészhez. A hajam nekem is hullik már vagy 3 éve, de nem foltosan és hála az égnek még elég sok van, de ez nem mehet így életem végéig. A nődoki csinált hormonvizsgálatot, és fogorvosnál is jártam, mindenhol negatív lett a lelet. A bőrgyógyász is írt fel a hajamra különböző szereket, de egyik sem segített. Remélem neked a műtét meghozza a várt eredményt, és komplikációmentes lesz. Altatásban, vagy helyi érzéstelenítésben végzik? Üdv: Zsu

#77 2006. 11. 20. - 19:24:35

Szia Zsu! Igen,én is hasonló problémával küzdök,de nálam már sokkal komolyabb a dolog. Már leírtam mindent augusztus 12.-én,keresd vissza. Azóta annyi változás történt,hogy voltam fül-orr-gégésznél és a héten már műtenek is. Sajnos az idült (krónikus) mandulagyulladásra nincs gyógymód,nincs semmilyen gyógyszer vagy gyógynövény,ami segítene. A betegséget csak műtéttel lehet gyógyítani,úgy viszont 100%-osan. Sokáig én se fogadtam el,hogy nincs más gyógymód és kipróbáltam-megvettem mindent,amit csak árultak. Recept nélkül kapható tablettákat és löttyöket,mindent. Persze nem használt semmi se. Feleslegesem dobtam ki egy csomó pénz. És ahogy telik az idő,egyre rosszabb lesz minden. Büdös lesz a szád,elkezd hullani a hajad,ragyás lesz a bőröd,rámegy a vesédre,a szívedre,a szemeidre,az ízületeidre... Javaslom,hogy menj el fül-orr-gégészhez és ha ő azt mondja,hogy ki kell vetetni őket,akkor fogadd meg a tanácsát. Erre tényleg nincs más gyógymód. Zoli

#78 2006. 11. 19. - 10:10:13

Szia Zoli! Köszönöm válaszodat. Nagyon érdekelne, hogy esetleg te is ilyen problémával szenvedtél? Ha igen, kérlek írjál róla! Köszi: Zsu

#79 2006. 11. 18. - 22:10:43

Gabeszka,a kérdéseid inkább egy hozzáértő személynek (orvosnak) tedd fel,tőle szakszerű választ kaphatsz. Laikusként annyit tudok mondani,hogy a műtét után a szervezetnek kell 2-3 hónap ahhoz,hogy magára találjon. Ráadásul nem csak a gócos mandula okozhat magas AST szintet,hanem még sok minden más is. Javaslom,hogy vetess vért 1-2 hónap múlva és ha még akkor is magas az AST szinted,akkor góckutatást kell végezni,mert góc lehet a szervezetedben. Azt meg nem hiszem,hogy a megemelkedett koleszterin szintnek bármi köze is lehet a mandulához.

#80 2006. 11. 18. - 21:58:13

Szia Zsu! A válaszom rövid és egyértelmű lesz: a manduláid ki kell vetetni. Persze piszkálgathatod őket 2 naponta életed végéig,de szerintem egyszerűbb végigszenvedni azt a 2 hetet a műtét után,mint a hátra lévő 30-40 éved. Üdv: Zoli

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: