Házipatika fórum: mandulagyulladás - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »

mandulagyulladás

#81 2006. 11. 18. - 08:33:35

Sziasztok Mandulások! Nekem az problémám, hogy a manduláimon apró barlangocskák vannak, és ezekben kellemetlen szagú, sárgászöld színű, nem folyékony, kis gömböcskék vannak. Ezeket 2-3 naponta ki szoktam piszkálni, a kellemetlen szájszag elkerülése végett. Légyszi írjatok, ha valakinek volt/van ilyen problémája. köszi: zsu

#82 2006. 11. 16. - 17:12:04

Szia! Nekem tegnap vették ki altatásban a mandulámat (22 vagyok), a szobatársamét pedig helyi érzéstelenítéssel. Az altatás miatt az egyetlen mellékhatás az volt, h zsibbadt a anyelvem éjszaka. Örülök, hogy az altatást választottam, mert műtét közben kiderült, hogy nem sorvadt el az orrmandulám, így azt is kivették. Műtét után nekem viszonylag kevesebbet kellett "köpködnöm", és tudtam rögtön beszélni, ő csak pár órával később. Sok sikert. Rossz érzés, de túl lehet élni :) Fel a fejjel.

#83 ovatos 2006. 11. 11. - 08:43:39

Ne vedd készpénznek, hogy a mandulád kivétele után megszünik a prosztata gyulladásod. Ha a prosztata műtétről faggatom az urológust, - márhogy mi van ha mégsem szünnek meg a panaszaim - akkor azt mondja, hogy "az is benne van a pakliban"! Nem mondom, hogy ne vetesd ki a manduládat, csak felhívom a figyelmedet, hogy tudj mérlegelni. üdv.

#84 2006. 11. 10. - 13:27:13

Hellosztok!! Engem az érdekelne, hogy van-e vki akinek altatásban csinálták a mandulaműtétet. Én 21 éves vagyok, soha semmi bajom nem volt a mandulámmal de most egy hónapja már be van gyulladva, már a sokadik antibiotikumon vagyok túl és a doki mondta, hogy ki kell venni. Nagy nehezen elfogadtam, hogy ez van és most választanom kell, hogy altatásban vagy helyi érzéstelenítéssel. Én mindegyiktől parázok, eddig érzéstelenítve gondoltam, hogy úgy legyen, de elbizonytalanodtam. Írjatok vmit!!! :|

#85 2006. 11. 05. - 00:38:11

Köszönöm a válaszod! Nekem mindenképp ki kell venni,mert krónikus mandulagyulladásom van és ez csak műtéttel gyógyítható. Nagyon sok problémát okoznak a manduláim. A prosztatagyulladás csak az egyik. Alig várom már a műtétet! :d

#86 2006. 11. 01. - 20:06:45

Szia, Bár nem Márton vagyok, de nekem is prosztata problémákat okozott a mandula. Elég hosszú idő alatt derült ki az, hogy a prosztatámba a mandulámól vándorolnak a bacik és az okoz gyulladást. Én jártam rendszeresen urológushoz mert először csak a derakam kezdett fájni és kiderítették, hogy prosztata gyulladástól van. Azt sikeresen kikezelték, elmúlt a hátfájásom , de fél év múlva újra bacik jelentek meg a prosztatámban így hát nem maradt más mint előre, 6 napja kivetták a mandlámat, de ha a mandulám rendbe jön akkor is vissza kell mennem az urológushoz, h antibiotikumokkal kiirtsa a bacikat. Nem kell félni az urológustól,azt nem mondom, hogy kellemes, de nem vészes. Lehet,h Neked nem kell kivenni a manduládat...ha prosztata gyulladásod van azt villám gyorsan kiderítik és antibiutikumokkal kezelik. Hajrá.

#87 2006. 10. 31. - 23:58:57

Marton007,írnál részletesebben is a problémádról? Én 24 éves vagyok és nekem is a prosztatámra ment rá. Illetve nem tudom biztosan,csak sejtem,urulógushoz nem akarok menni... Néha nagyon erős,nyomásszerű fájdalmat érzek,főleg ülés közben. De legtöbbször nincs fájdalmam. Talán valami gyulladás lehet..de már 3 éve tart. Ilyenkor elég a mandulát kivetetni és az megoldja a többi problémát is,amit okozott? Vagy feltétlen urulógushoz is kell menni? Előre is köszönöm a válaszod! Üdv:Jani

#88 2006. 10. 31. - 22:58:31

Köszi a válaszod,agianya. Hogy alakul a hajhullásod? Már 2 és fél hónap telt el a műtéted óta és valahol azt hallottam,hogy 2-3 hónap kell a szervezetnek,amíg műtét után felépül. Szóval kíváncsi lennék a tapasztalataidra...ha lesz időd,majd írj kérlek. Remélem vissza fog nőni a kihullott hajam. Gondolom ez attól függ,hogy mennyire károsodtak a hajhagymák. Érdekes módon mindenhol a foltos hajhullást emlegetik a gócos mandulával kapcsolatban,de nekem meg egyenletesen hullik mindenhol...ilyet is okozhat a mandula,vagy csak foltosat? Szintén érdekelne,hogy a szájszag mennyi idő múlva múlik el a műtét után. Gondolom az nem csak 2-3 hónap elteltével,hanem már hamarabb,hisz a mandulák kivételével a szájszag közvetlen kiváltó oka szűnik meg...

#89 2006. 10. 30. - 17:14:17

hello! 5napja vették ki a manduláimat...már nagyon muszáj volt. 1 éve tüszős, kráteres, heges+hajhullás stbstb hát...a helyzet most elég sz****. műtét előtt egyáltalán nem féltem, közben még pofáztam is a dokival:) merthogy altatást sem kértem...15 perc az egész, nem fáj egyáltalán. az érzéstelenítő hatása műtét után kb 1 órával teljesen kiment, rögtön kaptam is dupladózis szurit. aztán meg nagyon fájni kezdett. műtét után 2 órával el kell kezdeni inni. na az már tényleg rettenetes. de ha nagyon sokat iszol, akkor egy idő után javul a helyzet. nagyon éhes is voltam, mivel utoljára előző nap éjfélkor lehetett enni, inni. aznap este 5 fájdalomcsillapítóval próbálkoztam megenni egy kis fagyit, hát nem jött össze...:Séjszakára kaptam 3 fájdalomcsillt...ezeket már nem szuriban, hanem ilyen lében. másnap reggel hazaengedtek. de az igazán gázos fájdalmak csak 2.nap jöttek. a napi 4 cataflam mellett is azt hittem elhalálozom. enni nem tudtam, csak 3.napon. inni meg muszáj, mert felpuhítja a sebet.aludni se tudtam...hát na mindegy. így az 5. napra lett az, h 5 órát aludtam egyhuzamban, és 3 cataflammal tűrhető a szitu...igaz, hogy a seb is nagyobb az átlagnál, meg a bölcsességfogam is most nő, szal vááá, köszi természet, jó összehoztad... nameg a varratok csikizik a torkom, és köhögésre ingerel, de neeeeeeeeeeeee köhögj! uff az elég rossz tud lenni... inni forrót igyatok, sokkal jobb, mint a hideg... enni meg olyat, ami nem ilyen szálkás, meg porhanyós. pölö a babapiskóta oké, h puha teába áztatva, de szétmálik, és beleragad a sebbe, és az is irritálja. nekem a fornettis mini-natúrpogi jött be. meg a sütőtök. később pedig a tejfölös kenyér.:) hát ennyit kb. tzupp

#90 2006. 10. 20. - 12:21:16

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. 1 hónapjavették ki a garatmanduláimat. A műtétet megelőző vérképemen az AST (ASO) a megengedettnél jóval magasabb, 477 volt. Most -a műtét után 1 hónappal- készült vérképemben ez az érték minimálisan, 417-re csökkent. Kérdéseim a következők lennének: Mennyi idő elteltével kellellene a normális értékre csökkennie ennek az értéknek, ha egyáltalán kell? Volt akinek a műtét után megemelkedett a koleszterin szintje? Előre is köszönöm a válaszokat... :) Gabeszka

#91 2006. 09. 22. - 12:34:45

sziasztok! nekem 4 napja vették ki a mandulámat helyi érzéstelenítéssel. nagyon meg voltam ilyedve, de nem volt semmi baj, a műtét simán ment. utána kicsit rossz volt, meg éjjel nehezen alszom, de egyébként nincs semmi baj. utána nem szabad mozogni nagyon, és óvatosan kell vele bánni. fájdalomcsillapítót minél kevesebbet szabad szedni, mert rontják a vérképet ( és könnyebben fog vérezni). az első napok után rosszabb a helyzet, de túlélhető. szóval bele kell menni, ha ki kell venni: álljon itt példaként, hogy nekem a prosztatámra ment rá. tehát NAGYON VESZÉLYES, HA BENNT MARAD! remélem nekem ez segített, és másoknak is ad egy kis bátorítást!

#92 2006. 09. 16. - 20:49:34

Sziasztok! 31 éves vagyok. Egy hónapja vették ki a mandulámat. Előtte én is olvasgattam a fórumot, próbáltam lelkileg felkészíteni magam a műtétre. Az okok, amik miatt rászántam magam: 3 éve kezdődő hajhullás (minden hajmosásnál maroknyi hajszál)- a hajam több mint fele kihullott, állandó fáradékonyság (sem a multivitamin, sem a kávé nem használt), gyakori mandulagyulladások. A műtét előtt egy hónappal volt tüszős a mandulám elég csúnyán. Mondják, hogy rámegy az izületekre, a szívre, a látásra stb. Hát én is éreztem már a szív tájéki szoritást is, de mikor térd alatt az izmaim is úgy összerándultak, mintha egy tízemeletesen gyakoroltam volna a lépcsőzést- azt mondtam: elég volt. Egyre biztosabban éreztem, hogy a manduláim szépen lassan leépítenek. Rászántam magam a műtétre, már a rémtörténetek sem tudtak eltántorítani. A műtét: ha egy jó orvos csinálja nincs mitől tartani. Nekem is helyi érzéstelenítésben végezték, a Lidokain olyan erős, mint egy lórugás- semmi percen belül elzsibbadtam, a "bátorító injekciótól" is kellően elbódultam. A műtét egyáltalán nem véres, még egy utolsó pillantást vetettem a "nyamvadt-góc" manduláimra is. Gyors volt az egész. Na de utána jön a "fekete leves". A Lidocain hatása hamar kiszünt, estére kaptam Algopiryn injekciót- nekem nem nagyon használt. Egész nap csak vizet ihattam, az is kínszenvedés volt. Reggel még kaptam vmi erősebb szurit, az sem segített sokat. Másnapra már úgy legyengültem, hogy el kellett fogyasztanom vénásan egy liter infúziót. Ez felerősített. A szomszéd ágyon lévő sorstárs javasolta, hogy hozassak be Cataflamot, neki bevált. Csodálkoztam is, mitől bírja úgy falni a zsemléket. Még ebéd előtt bevettem a Cataflamot, fél óra múlva a fájdalmat mintha elfújták volna. Olyan éhes voltam, hogy a szomszédom kórházi kajáját is megettem. TANÁCS: mindenkinek más gyógyszer használ, beszélj te is másokkal, hátha jó tippet kapsz! Az 5-6. nap még nagyon húzós. Olyan fülfájásom volt, hogy 3 óránként vettem be a gyógyszert. A fülemre jó volt a meleg borogatás. A torkomban a manduláim helyén mindig megült az étel, azt kiöblögettem (Phlogosol), és egy hétig hátul nekem is csorgott le a váladék, ami idegesítő volt. Két doboz Cataflam elfogyasztásával túl is éltem a mandulakivétet. A fáradékonyságomat mintha elfújták volna, és szinte könnyűnek érzem magam, hogy a nyakamban a nyirokerek nincsennek a góc miatt túlterhelve. A hajam még hullik, ahogy eddig. De azt mondják hónapok kellenek, míg helyreáll a "rendszer", és a test felépül. Te ne várd meg, míg mindezeket érezni fogod. Gyerekkorom óta rémisztgettek a mandulaműtéttel. Kár volt eddig várnom és hagynom, hogy a manduláim szép lassan tönkretegyenek.

#93 2006. 08. 12. - 10:43:42

Sziasztok,én 25 éves vagyok és évek óta vannak problémáim a manduláimmal. Rengeteg váladék van a torkomon,sűrű zöld,sárga és átlátszó is,ettől mindig fulladok és gyakran fel kell köhögnöm. Apró gömböcskék is szoktak lenni a manduláimon. Borzasztóan büdös a szám,amin nem segít semmilyen szájvíz,a napi 6-8-szori fogmosás sem. Furcsa módon étkezés után sokat szokott javulni a helyzet,de csak 1-2 órára. Nagyon erősen hullik a hajam már évek óta,szerintem vagy 50-70%-a kihullott már. Próbáltam mindenfélét,Nisoral sampont is,hátha gombásodás okozza,de semmi se segített,a Revalid kapszula se. Ezeken kívül pedig mindenféle bőrgyőgyászati panaszom is van,ekcéma,piros dudorok a bőrön,amik leszáradnak,de újra kijönnek,fejbőr korpásodása stb. A hajhullás és a szájszag eléggé kikészít..... Nem tudom,hogy mi bajom van,mert minden orvos mást mond,de én idült mandulagyulladásra tippelek. Az egyik előttem hozzászólóhoz hasonlóan én is arra lennék kíváncsi,hogy a műtét után kinő-e a haj és ha igen,akkor milyen mértékben? Csak egy része nő vissza,vagy újra olyan sűrű lesz,mint régen? Mennyi időt kell rá várni? Teljesen megritkult a hajam,főleg a fejem tetején,de oldalt és hátul is hullik. Családunkban abszolút nem jellemző a fiatalkori kopaszodás,apám 57 éves és még megvan a haja. Szóval csak a mandulákra gyanakszom,meg persze az erős korpásodásra,habár lehet,hogy azt is a mandulák okozzák...mert úgy hallottam bőrpanaszokat is okozhatnak. Szóval,ha valakinek hasonló panaszai voltak,akkor legyen szíves írja meg,hogy a műtét után mi lett a hajhullással és a szájszaggal. Rendeződtek-e és milyen mértékben,mennyi idő alatt. Köszönök minden választ előre is! Üdv.: Zoli

#94 2006. 08. 10. - 08:44:22

Kedves mandula műtétre vállalkozók! Nekem 4 napja vették ki a mandulámat , és már a kórházban elhatároztam, hogy mindenképpen írni fogok itt a fórumban, mert mielőtt bevonultam volna a kórházba bizony én is utánaolvasgattam a dolgoknak, és hát eléggé berezelve mentem a műtétre. Hála istennek nagyon kellemes meglepetés volt az egész, mert csupán 15 percig tartott, és egyáltalán nem fájt, bár nem mondom, hogy nem volt kellemetlen, de abszolút elviselhető! Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy kérdezze meg az orvosát előtte, hogy mi segíthet a műtét alatt, hogy jobban elviselhető legyen a beavatkozás. Én minden tanácsot megfogadtam, és szinte nem is öklendeztem. Nekem azt mondták, hogy folyamatosan kell vennem levegőt, de csak nyugodtan, mintha H betűt akarnék mondani. Így is tettem, és gyorsan túl voltam rajta, pedig nem vagyok egy szuperhős típus! A műtét utáni éjszaka kicsit rossz volt, de azt kell, hogy mondjam, hogy a fájdalom is elviselhető! Olyan, mint egy erős mandulagyulladás, amiben pedig szerintem szinte már mindenkinek volt része aki ilyen műtétre vállalkozik. Szóval fel a fejjel műtét előtt állók, ne hagyjátok el magatokat, és működjetek együtt az orvossal! Üdv!Zsófi

#95 2006. 08. 01. - 12:24:47

Szia.Nekem most vették ki jujius 18.-án,mert már tóbb mint a 70%-a kihullot a hajamnak.De még semmit nem javult azota,mert azt mondta az orvos kb két három hónap amig regenerálódik a szervezetem és megáll a hullás.Nem nagy vigasz addigra alig marad hajam.De a jó hir,hogy visszanő .Ha kérdésed van irj.

#96 2006. 07. 17. - 18:08:05

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, akinek hajhullás miatt szedték ki a manduláját? Nagyon FONTOS lenne! Légyszi írjon, akinek ez a problémája minél hamarabb! Köszi szépen!

#97 2006. 07. 11. - 15:17:21

Tisztelt Doktor Úr! Hasonló problémával fordulok Önhöz, mint az előttem szólók. 22 éves lány vagyok és 1 hete idült tüszős garatmandula gyulladásom volt. Sumamed és Cataflam 3 nap alatt elmulasztott minden fárjdalmat. A tüszök kb. 2 napra rá múltak el. Az orvosom nagyon ajánlja nekem a műtétet, viszont teljesen összezavarodtam, mert más orvosok azt javasolják, hogy ne vetessem ki. Igazság szerint 1,5 év alatt ez volt a hatodik megbetegedésem és egyben az első, hogy ilyen súlyossá vált a helyzet. Kinek van igaza, annak az orvosnak, aki azt mondja ' igen vetesse ki kislány a manduláját' vagy annak, ki azt mondja, hogy ne? Válaszát nagyon köszönöm! Szake

#98 2006. 07. 02. - 14:25:25

Nekem lassan 3 hete vették ki a munadulámat. 25 éves vagxok, és igencsak megviselt a műtét, leginkább lelkileg. kb 10 nap amit át kellett vészelni, mert mindig fájt, de minden nap máshogy. Utána már nem volt különösebb gondom, és fájdalomcsillapítót sem szedek, E tekintetben jól tűrtem a kellemtlenségeket. Viszont van egy olyan problémám, amit nem igazán tudok megmagyarázni. Mióta megműtöttek, azóta másképp érzem az ízeket. Leginkább az édeset, sőt, mintha mindig mindennek valami édes mellékíze lenne. És ezt már akkor is érzem, ha csak beindul a számban a nyáltermelés, pl egy pohár víz után is. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az ember egy tányér süti után próbálna valami sósat enni, mint amikor hamarabb eszi a desszertet, mint a főételt, és van egy kísérő mellékíz, az édesre a sós. Szóval nem tudom mint bütykölt meg a doki, de mindez a műtét után jelentkezett nálam. Érdekelne, hogy egyedi eset vagyok-e ezzel a mandulaműtétesek körében, és el fog-e ez múlni egyátalán?

#99 siposanita 2006. 07. 01. - 08:50:40

Sziasztok ! Nekem 25 évesen vették ki a mandulámat, nagyon megviselt hetekig. Nehezen tudtam enni, inni, nyelni. Szenvedtem nagyon mint ti. Ez 5 éve volt. A kisfiamnak a héten vették ki az orr- és garatmanduláját, plussz felszúrták a fülét. Nagyon pánikba estem, hogy mi lessz a gyerekkel, hogy viseli el a hosszantartó fájdalmat. A mi doktornőnk ellátott néhány jó tanácsal, ami nálunk jól bevált. 1. Sok folyadék, de folyamatosan kortyolgatva, éjszaka is. Meleget ne. 2. Ne ragaszkodjunk a pépeshez a lábadozás időszakában, mert a rágás nagyon jó ilyenkor, több a nyál, nem szárad a torok. 3. A vérzés elkerülése érdekében nincs hajolás, ugrálás, emelés, erölködés.Fontos a pihenés. 4. Ha nagyon meleg van a torokra vizesruhát kell rakni. 5. ( a korházban hallottam, hogy az algopirin és a kalmopirin tartalmú gyógyszerek vérzékenyebbé teszik az embert, van akinél a kalcium sem vált be. ) Mi cataflam cseppeket kaptunk a fájdalomra, nagyon jó, a gyereken nem is látszik min ment keresztül. Persze tudom a gyerekek jobban viselik a mandula műtétet, de bent a felnőttek sem szenvedtek úgy mint mi régebben. Jobbulást mindenkinek, remélem segítettem.

#100 OrSolya 2006. 06. 29. - 07:26:35

szisztok nekem 10 napja vették ki a mandulámat hétfőn kellett kontrollra mennem,akkor még azt mondták h.szép aztán délután lejött az a cucc aminek le kellett jönnie,majd este egyszer csak bevérzett,egyböl mentünk ügyeletre,ahol adtak egy szurit meg írtak fel vérzéscsillapító gyogyszert mondván h.vérzékeny vagyok.hazamentem,probáltam aludni,reggelre megint elkezdett vérezni,ugyhogy mentem vissza a korházba,1 napig bent tartottak,tegnap hazaengedtek,este megint vérzett a torkom csk egy picit de én már nem tudom h.ez normális-e.azt mondták h.már nem fog vérezni,ne szedjek vérzéscsillapítót,fájdalomcsillapítót is csak napi 2 vehetnék be de mit csináljak ha nagyon fáj.most akkor mit csináljak?????

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: