Házipatika fórum: Bugát Pál Kórház Egészségügyi Közhasznú Szolgáltató Nonprofit Kft. Gyöngyös (Gyöngyös) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Bugát Pál Kórház Egészségügyi Közhasznú Szolgáltató Nonprofit Kft. Gyöngyös (Gyöngyös)

#41 Brown68 2008. 11. 04. - 15:27:35

Az alabbi eset nemreg tortent. Tanulsagos. Egy hiteles forras alapjan ajanlom figyelmukbe. A forrasportal altal kivant forrasra hivatkozas alul megtalalhato, igy kozolheto. Mr. Brown Akár el is vérezhetett volna, de nem látták el Gyöngyösön |2008. szeptember 23., kedd 12:24 Legrosszabb esetben el is vérezhetett volna egy véralvadásgátló gyógyszert szedő férfi a gyöngyösi Bugát Pál Kórházban, ahol nem látták el orrvérzését. A tavaly december 28-án történt eset most jutott az Index tudomására. A beteget az ugyanebben a kórházban korábban pórul járt halszálkás pácienshez hasonlóan végül az egri Markhot Ferenc Kórházban látták el. Egy orrvérzésbe általában nem hal bele az ember. Viszont aki vérhígítót kap, annak nem alvad a vére, így számára akár egy orrvérzés is lehet veszélyes. A vérzés ilyenkor magától nem áll el, mindenképp orvosi beavatkozás szükséges. Veszélyesen vérző orr Ilyen gyógyszert kap id. Barna Tibor nagyrédei asztalosmester is, ezért amikor tavaly, az év utolsó munkanapján délelőtt vérezni kezdett az orra, azonnal orvoshoz fordult. "A fiam saját autójával vitt el a körzeti orvoshoz", mesélte az Indexnek a beteg. "Az orvos tampont tömött az orromba, és rögtön, sürgősségi beutalóval a gyöngyösi Bugát Pál Kórház fül-orr-gégészetére küldött. A beutalóra ráírta az összes gyógyszer nevét, amit szedek. Köztük például egy vérhígító készítményt, amire azért van szükség, mert tavaly szívinfarktusom volt. Gyöngyösön a kartonozóban azt mondták, hogy nincs ambulancia, menjek fel a fül-orr-gégészetre, de az be volt zárva. Egy táblára az volt kiírva, hogy betegfogadás január első munkanapján. A kartonozóban ezúttal azt tanácsolták, hogy menjek a sebészetre. A nővérek ott közölték, hogy nem tudnak ellátni, fáradjak le a sebészeti ambulanciára. Összesen kétórás várakozás után, és már összevérezett dzsekiben vártam a bebocsátásra. A nővérek végül azt mondták, hogy a főorvos úr azt üzente, menjek Egerbe, mert csak ott tudnak ellátni", fejezi be a Gyöngyösön történteket a beteg. Orvossal nem találkozott Gyöngyösön Három helyen járt tehát Barna Tibor, de egyiken sem találkozott orvossal a gyöngyösi kórházban. Közben próbálta fékezni a vérfolyamot ahogy tudta: zsebkendőkkel. Ezalatt megérkezett a beteg családja is, hogy segítsen. A kórházi dolgozók sehol nem látták el, nem adtak papírt a beteg megjelenéséről, és mentőt sem ajánlottak fel az Egerbe továbbszállításhoz, így fia vitte az édesapját a megyeszékhelyre. Az egri Markhot Ferenc Kórházban a parkolóóra elindításától számítva 30 percen belül ellátták. Az orrában kiégették az eret, és tanácsokkal látták el a következő napokra. Távozáskor éppen kiszóltak a nővérek, hogy kérik a "halszálkás beteget", aki kontrollra érkezett, és akit korábban ugyanúgy a gyöngyösi kórházból küldtek tovább. Az Index kérdéseket tett fel a kórháznak: Miként lehetséges az, hogy három osztályon is járt Barna Tibor a Bugát Pál Kórházban december 28-án, és egy helyen sem tekintette meg orvos, annak ellenére, hogy sürgősségi beutalóval érkezett? Miként lehetséges az, hogy Barna Tibor megjelenéséről nem adott ki papírt a kórház? Miként lehetséges az, hogy nem látta orvos és továbbküldték Egerbe? Papíron ott se járt Barna Tibor beteg nem található meg a Bugát Pál Kórház informatikai rendszerében, nyilvántartásában, válaszolta erre a kórház. Ettől függetlenül a jelzett időben elképzelhető, hogy járt a beteg a kórházban. Hozzátették, hogy ebben az időszakban még ott dolgozott az az orvos, akit több mulasztás miatt az intézményt üzemeltető Hospinvest elbocsátott [1] a kórházból. Az utalás a halszálkás beteget is továbbküldő doktorra vonatkozott. "Az év kórháza" internetes honlap kórházi ranglistáján 226 magyar egészségügyi intézményből a gyöngyösi Bugát Pál Kórház a két évvel ezelőtti 148. helyről a 187. helyre esett vissza tavaly. Az orvosszakmai ellátás tekintetében a 100. helyről a 206. helyre lépett hátrébb a kórház. Az ápoló és szakszemélyzet kategóriában a két évvel ezelőtti 190. hely helyett tavaly a 204. helyet érdemelte ki az egészségügyi intézmény. Heves megyében a második volt 2006-ban, míg 2007-re az utolsó helyre került. A Hospinvest Zrt. tavaly szeptember 1-jén vette át a gyöngyösi kórház üzemeltetését. Január első hetében, munka közben újból megindult Barna Tibor orra vére Gyöngyösön. Egy nyugdíjas, nem szakterületi orvosnő házánál dolgozott, aki elővett egy tampont, amit egy otthoni hűtőből kiemelt sebészeti vérzéscsillapítóval átitatott, majd elállította a vérzést. A vérzés azóta nem fordult elő. Annak is utánanéztünk, hogy van-e ilyen szer a kórházban. Egy nevének elhallgatását kérő dolgozó szerint a sebészeti vérzéscsillapító folyadék megtalálható a gyöngyösi egészségügyi intézményben is. A halszálkás eset Tavaly december 24-én egy hatvani nőnek halszálka akadt a torkán, így a helyi kórházba ment panaszával - nyilatkozta korábban Assani Omar, a Bugát Pál Kórház orvos-igazgatója és Szőke Ferenc ügyvezető igazgató. Ott nincs fül-orr-gégészeti osztály, ezért továbbküldték Gyöngyösre. Itt az orvos nem volt hajlandó foglalkozni vele fáradtságra hivatkozva, és meg sem nézte. Az asszony a fia kocsijával elutazott az egri kórházba, ahol végül ellátták. Forras: Index.hu ( Hegoczki F. Zsolt ) http://index.hu/poli...d/orrverzes092/

#42 peppisimo 2008. 10. 03. - 09:51:18

A kisfiamat 2006.decemberében szültem a gyöngyösi kórházban. Mindennel meg voltam elégedve- szakmailag és emberileg is. Magánrendelésre jártam Hrabár doktor Úrhoz, aki nagyon kedves, aranyos, segítőkész a mai napig és legfőképpen szakmailag is nagyon-nagyon jó.Persze mindenkiről hallani jót és rosszat is és mindenkinek más válik be. Nekünk ő és őt ajánlottam 3 barátnőmnek is, és mindenkinek bevált és a következő babát is nála terevzik szülni. Ha nem lenne jó, akkor nem lennének a rendelésén olyan sokan, hogy órákig ott kell várni. Szülésznők közül pedig Kerekné Marikát tudom nagyon ajánlani. A mai napig hozzá járok, bár már elköltöztem Gyöngyösről egy nagyvárosba- megye székhely. Ebben a városban, utána kérdeztem a nőgyógyászoknak, szülészeknek, mert tervezzük a második babát. Sajnos nincsenek jó tapasztalataim. Végig járatnak a magánrendelésre és utána még csak be sem jönnek a szülésre, nem veszik fel a telefont és előtte kijelentik a "tarifát". Ja és nagyon durván pénzéhesek...még az ismerősökkel is. 1-2 kivétel van itt is, de ha tehetem nem váltok és inkább maradok a megbízható orvosnál! Szóval a második babámat is Gyöngyösön szeretném megszülni ugyanannál az orvosnál és szülésznőnél, akik már egyszer bizonyítottak számomra. Nagyon meg vannak terhelve és nagyon sokat kell ügyelniük, fáradtak, kimerültek az orvosok!

#43 viasztest 2008. 03. 08. - 21:27:22

Sziasztok.Én is a gyöngyösi kórházban dolgozom,de már nem sokáig.Tűrhetetlen a betegek ,és a hozzátartozók viszonya a nővérekhez.Hány bőrt akarnak még lehúzni rólunk?Mindenki aki szidja a nővéreket,gondolkodjon már el,hogy mi lesz ha nem lesz egy nővérke sem,akinek lehet kiabálni este,hogy bepisiltem?mert el fog jönni az az idő,ebben biztos vagyok.46betegre van egy nővér,akinek megállása sincs,és még a beteg is rángatja ész nélkül?Hová fajul ez?Észre kéne venni,hogy nem csak a beteg kiszolgáltatott,hanem az a szerencsétlen ápolónő is,aki ennek a rendszernek az áldozata.Enni nincs időnk egy műszakban,s még azt is el kell viselnünk,hogy egy némelyik beteg úgy beszél velünk,mintha tanyán lenne,és semmibe sem veszi a munkánkat?NEM LESZ ÁPOLÓNŐ aki majd ápolja.Most sincs,mert annyi a papirmunka,hogy külön titkárnő kellene minden ápolónőnek.S ez a kormány hibája,mikor kiadta magánkézbe e kórházakat.Én csak azt szeretném mondani,hogy addig örüljenek a betegek,amig fehér ruhát látnak,mert eljön az idő,mikor csak feketét fognak. :'('

#44 doktorneni 2008. 01. 07. - 13:38:39

Sziasztok! Dr. Hlinka Tibor főorvos betege vagyok. 4éve tartó kálváriámat és más nőgyógyász kollégái baklövéseit ő hozta helyre. De mire megtaláltam már 2007 volt... Tavaly 2007-ben több műtétet is elvégzett nálam a gyöngyösi kórházban.Ennek eredményeként így talán még lehet gyerekem. Sokáig Pesten próbálkoztam, rengeteg orvosnál megfordultam, akinek halvány sejtésük sem volt arról, hogy mi is az én bajom. Elégedett voltam a kórházzal, a nővérekkel,a műtős fiúkkal, akik végig empatikusak voltak velem. És nem utolsó sorban természetesen az orvosommal is, mert ha ő nincsen akkor talán a mai napig sem tudom meg hogy mi a bajom...

#45 lala104 2007. 12. 20. - 23:06:56

Mi lett ebben a kórházban!!! tiszta káosz!! Az ott dolgozók nagyon feszített munkatemponak vannak kitéve és felelőségnek!!! Köszönet ezért Horváth Ágnesnek és a HOSPInvestnek!! Gratulálok ezt szépen helyrehozták!!!Bocsánat a közhelyért de ezt mi birka emberek hogy engedhettük, semmit nem tettük a kórházunkért viszont hőbörögni tudunk(( ha várni kell, vagy valami éppen nem a szájízünk szerint történik). Sajnos ez csak egyre rosszabb lesz!! Itt tárgyi és személyi feltételek hiányában, súlyos irreverzibilis hibák fognak bekövetkezni!! ÉS KI LESZ A HIBÁS!!!!!!!!!Elbocsájtottak nagyon sok dolgozót akik hivatásuknak éltek!! Néhány név akiket tudok DR Hlinka Tibor Szülész- nőgyógyász Főorvos(elismert igen nagy szakmai tudással rendelekező ember) Prof Dr Gál István ( az egyetlen professzor volt a kórházban aki országosan elismert neve volt) Dr Bolgár György Aneszteziológus főorvos( szintén igen elismert ember). Nem is folytatom!!! Felháborító!!!!!!!!! :@

#46 HBC 2007. 12. 03. - 07:42:42

Üdv! Amit nem írtam le,hogy 2004-ben a fiamat,és 2007-ben a lányomat is Hlinka főorvos Úrnál szültem,és nagyon meg voltam elégdeve és hálás is vagyok neki. A fiam császáros lett,mert beszorult aköldökzsinór ahomloka elé,és toxemiás lettem,vizelet fehérje ++++,vérnyomás 180/110.Mivel a kicsi frekvenciája már csak 40 volt,megcsászároztak.Profi munka volt,mindenki nyugodtan,és szakkpzetten végezte a munkáját, A lábadozásom alatt,pedig mind az intenzív osztályon,mind pedig a babás szobában nagyon meg voltam elégedve mindenki munkájával!

#47 HBC 2007. 12. 03. - 07:38:03

Kedve Brigi! Az orvosra van egy tippem,hogy ki volt az.Nyugi,én ott dolgozom,de velem is bunkó volt. Az ultrahangos lányokat pedig megvédeném,mert nem ADHATNAK képet!Igazgatói utasítás.Azt hiszem,hogy ha betartják ezt,az nem az ő hibájuk. Üdv

#48 HBC 2007. 12. 03. - 07:31:30

Kedves gngerti! Én is a gyöngyösi kórházban szültem,és nagyon meg voltam elégedve a csecsemős nővérek segítségével!De a szobatársaim,és a már szült barátnőim is! Ha nem szólsz,hogy nincsen tejed,akkor csak azt látják hogy szopik a kicsi,nincs baj biztosan. Cukros víz,hát igen.Ha lefejt anyatej sincs az osztályon,nem is tudnak adni.Az én kicsim is kapott cukros vizet,és nem csináltam ebből gondot,ez bevett szokás.Csak legfeljebb Pesten nem mondják meg pl. hogy azt adtak bent a picinek.Egyébként ha nem volt tejed,akkor szerintem nem tettél meg érte mindent,hogy legyen,azt gondolom,hogy ez nem a nővérek hibája,hanem a tiéd. És mondok még valamit,ez még csak rosszabb lesz. Az óriási létszámleépítés miatt -a kórház dolgozóinak a felét elküldték-,az osztályon már hivatalosan nincs is csecsemős nővér.Tehát bent is ő van,és ha gond van,csak akkor kellene kimennie osztályra. Köszönjük meg ezt is a HOSPINVEST-nek... Üdv

#49 gngerti 2007. 11. 11. - 21:11:31

Üdv! 2005- ben született a lányom a gyöngyösi kórházban. Maga a szülés, mondhatni, hagyományos úton zajlott, semmi különös, mindenki tette a dolgát, persze nem alternatív szülőszobán. Nekem olyan problémáim voltak, hogy ugyan jól tájékozott kismamaként szoptattam a babám éjjel- nappal, de a helyes módszereket senki nem mutatta meg. A nővérek látták, hogy szopizik a kicsi, mosolyogtak és elmentek. Volt ugyan két nővérke aki segített kézzel kifejni a tejcsit, de később jöttem csak rá, hogy az csak kínzás volt. A babám telenyomták cukros vízzel, mondván, hogy hamarabb elmúlik a picinek mondható sárgasága. Most már tudom, hogy ez nagy butaság, attól nem fog elmúlni semmi, esetleg egy ideig az étvágy. Hulla fáradt voltam mikor végre hazamehettünk, tejem semmi, jótanács semmi, tápszer receptre felírva semmi és hosszú hétvége volt egy ünnep miatt. Utánna sem lett tejem, pedig szoptattam, fejtem ahogy tőlem telt. Úgy érzem, mindent megtettem, de tapasztalatlan újdonsült anyukaként, akinek nem ment a szopiztatás mint a karikacsapás, több segítségre lett volna szükségem. Több hónapnak kellett eltelnie, hogy beletörődjek abba, hogy az én kicsi lányom tápszeren fog felnőni. Ez nagyon mély nyomokat hagyott bennem és ha lesz még egy babám, Gyöngyösre biztos nem fogok menni szülni. Üdvözlet az olvasóknak!

#50 martha27 2007. 11. 10. - 09:11:08

Üdv. Én szinte tökéletesen megvagyok elégedve a gyöngyösi kórházzal, úgy a körülményekkel, mint a dolgozókkal. 2000-ben volt méhszájplasztikám, a nőgyógyászaton feküdtem. Akkortól az orvosom Nadim főorvos úr. Az idén szültem első babánkat. Nem fogadtam meg a doktor urat a szülésre, de szerencsém volt, mert épp ügyeletes volt. Hajnal fél 5-kor értünk be a kórházba, neki 6-ig tart az ügyelet, de ott volt velem végig! A szülésznőm is irtó kedves volt, pedig egyedül volt a szülőszobán és aznap 7-en szültünk. Mikor végeztünk a szüléssel azt mondta Nadim doktor, hogy nagyon sajnálta volna , ha nem tudott volna maradni, mert nagyon rég ismerjük egymást, és örül, hogy ott lehetett velem ! Megpuszilgatott, nagyon kedves volT! Mikor indultunk haza a kórházból akkor is ellátott mindenféle tanácsokkal. Szóval én megvoltam elégedve. A nővérek is sokat segítettek. A tsiztaság is megvolt, aszobákban benn van a fürdőszoba. 6 hét múlva visszakerültünk , mert tejlázam lett. Akkor voltam kicsit mérges, mert mint kiderült nem mutatták meg hogyan kell kézzel fejni. De akkor is nagyon segítőkészek voltak, éjjel is rámnéztek többször, hogy van-e lázam stb. Én úgy gondolom nem az ilyen modern kórházakat kellene tönkretenni ezzel, hogy elküldik az ott dolgozókat! Üdv !

#51 Dotty79 2007. 10. 15. - 09:23:59

Sziasztok! Én ott kezdeném, hogy mindkét gyermekemet a gyöngyösi kórházban szültem dr.Csépány Adrien doktornőnél. Én a mai napig, és valószínűleg örökre hálás maradok neki.Mind szakmailag, mind emberileg maximálisan meg vagyok elégedve.Nekem illetve nekünk nagyon sokat segített.Az első gyerkőcömnél nem volt választott orvosom, csak a doktornő volt az ügyeletes, és akkor is kedves, segítőkész és szakmailag nagyon felkészült volt.A másodiknál nem volt kétséges, hogy biztosra menjek,( nála szülhessek) Őt választottam orvosomnak.Ennél a terhességnél is minden rendben ment, de voltak nekem is rossz eredményeim, ami megijesztett. A doktornő alaposan elmagyarázott mindet, próbáltuk kiküszöbölni a negatív tényezőket.Arról már nem is beszélve, hogy NEM arra utazott, hogy " a kismamákon gazdagodjon meg" Ezért is csak tisztelni tudom. HAllani olyat, hogy az orvos amit csak lehet kisajtol a páciensből, és aztán nem nagyon tesz le érte az asztalra. Meg a fizetésén kívül fizettet azért, ami a kötelessége. Az én doktornőm nem ilyen volt.Csak annyit a végére, hogy minden elismerésem, azért, hogy hivatásnak és nem üzletnek tekinti a munkáját!!!! Aztán a nagyobbik gyermekem bekerült a gyermekosztályra.(2003) Ott orvosilag nem találtam kivetni valót, az akkori nővérkék között pedig látszott a feszültség a munkatempó miatt. Fáradtak, ingerlékenyek voltak.De maximálisan eleget tettek a munkájuknak. Csak szerintem egy gyermekosztályon jobban kéne figyelni arra, hogy a megfelelő mennyiségű személyzet legyen, hogy ki tudják magukat pihenni, és feltöltődni.szeritnem mégjobban hozták volna a minőséget. 2006 ban a lányomnak kivették az orrmanduláját, Balogh főorvosnő. csak a jót tudom mondani, mint ahogyan az előttem szólók is. mind a személyzet, mind az orvosi kar felkészült, jól képzett... Végül, a múlt héten...Hát a káosz szóval jellemzém ami evvel a kórházal lett. Fejetlenség..zűrzavar...Aki jó orvos annak mennie kell??? Ez aztán egy jó kis EÜ reform! Köszönjük meg ott a feljebb ülőknek. Igaz, a személyzet, aki még ott van...kicsit rá is játszik, hogy mégjobban kiélezze a hibákat, de megvetni nem akarom érte, mert csak jobban rávilágít arra, ami kialakult. Hova lett a minőség, hol az a kórház, ami volt...Hozzáteszem, még idén februárban is..Amikor a kisebbik gyermekem szültem. Siralmas! Ne várjunk minőséget, ha nics meg hozzá a megfelelő személyi és tárgyi feltétel... Nem az orvosaink a hibásak...Hanem az ország vezetősége..Aki lefelé terjeszti az igét.. :'(' Köszönöm, hogy végigolvastátok az én magán véleményem átlagemberként, még jó, hogy nem vagyok egészségügyis.

#52 Gyorgyike75 2007. 09. 18. - 10:34:23

Szép Napot! Kedves hatvanhat! Köszönöm hogy válaszoltál.Bár retegtem a gyermekem mandulaműtétjétől,minden rendben lezajlott. Dr.Balogh Mária Főorvosnő műtötte,szeptember.6.án.Most az utóvérzéstől tartok,de pénteken (3 nap múlva) megyünk a kontrollra.Addigra minden veszély elmúlik talán. : :) :)

#53 hatvanhat 2007. 08. 19. - 12:20:05

08 23 -án lesz két éve , hogy az akkor 3 éves kisfiamnak Dr Balogh Mária doktornő kivette a manduláját.Minden szép és jó volt. Csak pozitiv tapasztalataim voltak.

#54 Gyorgyike75 2007. 08. 17. - 13:31:11

Szép napot mindenkinek! Gyermekemet szept.6.án műtik a fül orr gégészeten.Mandula műtétje lesz.Ha valakinek van tapasztalata a műtétről,osztályról stb. kérem írja meg. Előre is köszönöm.

#55 HanDom 2006. 11. 02. - 22:45:05

Mindkét gyermekemet ebben a kórházban szültem. A lányomat hajnalban. Az orvosom jött és velem volt, persze a férjemmel együtt. A szülésznő is nagyon aranyos volt. A fiamat délután szültem. Az orvosom szintén ott volt. Én mindennel meg voltam elégedve. Kedvesek és aranyosak voltak a nőverek, orvosok. A fiam születése előtt kétszer voltam benn három napot, vércukorprofil miatt. Szerencsére a szurkálást :) leszámítva, nem hagyott bennem rossz érzést. Ekkor is kedvesek voltak velem. Csak dícsérni tudom ezt a kórházat! A szülészeti osztály szerintem nagyon jó! A lányom születésénél még csak reggel hattól este kilencig voltak kinn a babák. A fiam születésénel, meg már végig. Nekem mind a két módszer tetszett. A csecsemős nőverek nagyon aranyosak és segítőkészek voltak. Külön köszönet orvosomnak Al Ghaoui Nadim doktor úrnak!

#56 nyusssz 2006. 11. 02. - 08:31:35

Rendszeres "vendége" vagyok a kórháznak. Rég szeretnénk kisbabát, de nem sikerül. A tavalyi évben műtét, idén két vetélés. Nem tudok hogy köszönetet mondani az ott dolgozók emberségéért. A nővérek, és az orvosok egyaránt. Persze itt is, mint az élet bármelyik területén vannak olyan emberek, akik nem szimpatikusak, valami miatt nem tudunk szótérteni. De el lehet őket kerülni. Ügyeleti időben is. Többször töltöttem el ott heteket kipróbáltam. Sőt. Lehet egy vizsgálatra nemet is mondani, míg azzal az orvossal nem lehet beszélni, akiben megbízunk. Azt nem szabad elfelejteni, hogy az egészségügyben dolgozó is ember. Velük is normálisan kell beszélni és nem alapból úgy elindítani a beszélgetést, hogy ordítunk. Persze, amikor fáj, vagy félünk nehezebb magunkat kontrollálni. Azonban szerintem ettől vagyunk emberek. Ha csak azzal segítjük a munkájukat, hogy próbáljuk elmondani mit érzünk, nem azt várjuk, hogy ő találja ki, már fél siker. Az emberséget az egészségügyi dolgozó is elvárja, nem csak mi tőlük. Nem dolgozom egészségügyben, a családomból sem senki de elég időt töltöttem el kórházban ahhoz, hogy lássam néhány nő (és hozzátartozó) mekkora marhaságot képes csinálni és az orvos/nővér lesz a hibás, ha a végén baj van. Végül Hlinka és Hrabár főorvosoknak mondok külön köszönetet és a nővéreknek, akik között nem tudok különbséget tenni sem a szülészeti, sem a nőgyógyászati osztályon.

#57 2006. 01. 15. - 20:33:35

Mentő nem szokott jönni az sztk-ba a fülészetre csak az osztályra te okostojás

#58 2006. 01. 15. - 20:33:35

#59 2006. 01. 15. - 20:33:23

#60 2006. 01. 15. - 20:33:19

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3