Házipatika fórum: Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet (Balassagyarmat) - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet (Balassagyarmat)

#21 papiros 2008. 03. 05. - 09:49:30

bisztos vagyunk sokan akik levannak százalékolva. én legalábbis nagyon szeretném ha vissza tennék gyarmatra a felülvizsgálatot.szerintem vagyunk többen akik eszt szeretnék. nagyon nemjó tarjánba menni,kéremaz illetékeseket hogy igenis tegyenekróla hohgy a betegeknek nekeljen tarjánba menni. itt is vannak tapasztalt orvosok akik eltudják végezni eszt afeladatot. tisztelettel böbi.

#22 bangone 2008. 03. 03. - 17:57:09

Sziasztok! Én csak megszeretném említeni ha már egyszer a kórház orvosairól van szó ,hogy én kb 10 éve járok a nőgyógyászatra Dr. Birtha Andráshoz és nagyon megvagyok elégedve vele.Engem nem az érdekelt hogy neki milyen a stílusa jó persze ez is fontos de elsősorban az a fonos számomra hogy megbízzak benne és a szakmai tudásában.Nála szültem az első gyermekemet is holott Vácon laktam és onnan is inkább felutaztam hozzá mert tudtam hogy jó kezekben vagyunk.Most a második kisbabámmal vagyok terhes kb. még 2 hetem van hátra és most is szeretnék nála szülni. :d :) Az meg ,hogy a kórházban milyen állapotok uralkodnak,lássuk be nem az orvosok tehetnek róla, hanem nem is tudom mi.? A múlt héten a gyerek osztályon feküdtünk a fiammal 1 éjszakát majd megfagytunk mert olyan rések voltak az ablakoknál hogy átfért a kezünk. Ennyit a dologról..................... És mégegyszer köszönöm Dr Birtha Andrásnak az odaadó segítségét és munkáját!!!!!!!!

#23 papiros 2008. 03. 03. - 09:17:42

én egyetértek azzal a kedves levélíróval aki a neurológiai osztájról írt. valóba pálfi dr nő elég durva a betegekhez.ha nincs türelme ne dolgozzon ijen osztályon adja át ahejet annak aki igenis orvos módjára foglalkozik a betegekkel. apszihiátrián például dicséret illeti az orvosokat főleg,dr repka piroskát. nagyon sok betege van mégis mindenkihez nagyon türelmes és kedves, sőt megértő.ijen orvosok kellenének a betegek számára. a sebészetre most került egy új főorvos.nagyon lelki ismeretes, szépen beszél a beteggel,ő valóba elküldi a beteget kivizsgálásra,és utánna ír fel gyógyszert.a jó isten adjon neki erőt egészséget és főleg kitartást a sok beteghez. a belosztájon dr gajdos és dr tallár katalin akikre aszt lehet mondani hogy nagyon rendesek és szépen beszélnek a beteggel.tudom hogy sok türelem kell nekik hozzá de igenis nekik van. én leszázalékolt vagyok dr tallár katalin volt aki a tíz év alatt tisztességesen és ember módjára beszélt és vizsgált engem.jó egészséget és kitartást kívánok a lelki ismeretes orvosoknak.

#24 zs19996 2008. 01. 14. - 19:27:52

Csak azt akarom mondani hogy szinte mindenki szidja a gyarmati kórházat közbe foggalma nincs hogy milyen nehéz egyáltalán kórházba dolgozni!És ezt én onnan tudom hogy az egyik családtagom kórházban dolgozik.Szerintem mindenki gondolkozzon el először azon hogy mit gondol és csak az után írjon.Arról meg nem tehet az egész kóház ha valakinek itt hunyt el az egyik családtagja.Ne az egész kórházat és a dolgozókat hanem csak azt az orvost akit ő bűnösnek tart.:@ :-@

#25 korh.alk 2008. 01. 09. - 11:53:00

Kedves Olvasók! Egészségügyben dolgozom jó pár éve. Sajnos, a Bgy-i kórház érdekes módon áll az ott lévő betegekhez és az ott dolgozókhoz. Elsősorban ténykedik olyan vezető pozicióban lévő személy, akinek a dolga a betegellátás minőségének javítása lenne valamint a dolgozók segítése, támogatása, hogy az előbbi könnyebben megvalósuljon. Természetesen nem ezt teszi, hanem hatalommal visszaélve szórakozik az ott dolgozókkal és a betegek ellátásának a minősége egyáltalán nem érdekli, csak az, hogy Ő jól érezze magát, elsősorban anyagilag. A kórház fővezetője pedig hagyja, hogy komoly döntéseket hozzon, ami nem egyszer galibát okoz. Természetesen ezeknek az embereknek nem kell azon törniük a fejüket, hogy holnap miből fizetik ki a számláikat, miből vesznek a gyerekeknek ruhát stb. Ők azon gondolkoznak, hogy éppen hová menjenek sielni, vagy a wellnes hétvégéjüket hol töltsék. Ez nem is lenne baj, ha a munkájukat jól végeznék. Olvastam egy hozzászólást, ahol valaki azt irta, hogy milyen fontos a diploma. A régebbi kórházvezetésnél sem volt mindenkinek diplomája, mégis működött a kórház, sőt, fontosak voltak a dolgozók és a betegek egyaránt. Tényleg kell a diploma? Szerintem nem. Erre mondják, hogy diplomával nem osztanak észt és emberséget. Igaz is. A következő dolog, amiért rettenetesen szégyellem magam az elkövetők miatt, hogy az emberek szemébe hazudnak, egy pár ember kivételével. Sok esetben etikátlan a viselkedésük, nem őszinték a betegekkel és hozzátartozóikkal. De ez a vezetőséget nem érdekli. Kérdezem én, hogy lehet olyan ember középvezető beosztásban, aki elfelejti, hogy mi a feladata, milyen dolgokra kapott felsőbb utasításokat? Aki, az alá beosztott embereknek nem meri megmondani a véleményét, csak a hátuk mögött beszél. És higgyék el nekem sokan vannak ilyenek. Egy pár nevet szívesen emlitek, akikről - és ez számomra jól eső érzés - a betegeknek jó a véleményük nagy általánosságban és nem utolsósorban kollegának is nagyon jók. (Szakmailag és emberileg is jól felkészültek!) Addiktologia: Dr. Kadosa Ildikó I. Belgyógyászat: Dr. Horthy Richárd, Dr. Somosi Erika II. Belgyógyászat: Dr. Gajdos Barna, dr. Tallár Katalin Szül. - Nőgy: Dr. Szép József, Dr.Pap András Neurologia: Dr. Csúz Lajos Tüdőgyógyászat: Dr. Póczi Magdolna Intenzív osztály: összes orvos Sebészet: Dr. Czelenk Ferenc Psychiatria: Dr. Várallyai Erzsébet Gyerekgyógyászat: Dr. Matúz Anna Urologia: Dr. Kiss Bertalan Trauma: menjenek Vácra: dr. Kurucz László, Dr. Jakab Zoltán Röntgen osztály: Dr. Tornyos Györgyi, Dr. Bogdándy Annamária Hogy a nővérek milyenek egyes osztályokon? Nagyrészt szakmailag jól felkészültek és emberszeretők, de természetesen van egy-két kivétel, akik csak "keresztapaságuk" által jutott oda ill. maradt meg a leépítések során. Egy dolgot említenék meg, ami számomra nagyon fura, hogy leépítések közben is vettek fel embereket pl: a belgyógyászatról elküldtek nővéreket, majd az utcáról a fertőzőre felvettek stb. Ugye vannak érdekes dolgok? Nem könnyű ma az embernek az egészségügyben dolgozni, higgyék el nekem! Mindenkinek kivánok jó egészséget, békességet és szeretetet!

#26 pacs01 2007. 12. 26. - 13:19:31

Nem mondanám középszerűnek! Vidéki, nem kiemelt kórházként egyáltalán nem muzsikál gyengén! Teszi ezt ugy a kórház összes dolgozója: hogy jóval az átlag alatt vannak fizetve! Az önkormányzatban, az iskolákban dolgozók színvonalát mindenképpen elérik az itt dolgozók! Igaz kevesebb bérért! Akkor miról beszélünk? Leszólni könnyű, nem tudom ki csinálná ezt a munkát ennyi bérért!

#27 akos17 2007. 12. 25. - 08:04:45

Középszerű kórház,amit sem az önkormányzat, sem a lakosság nem becsül. Erről a kórház vezetése is tehet. Elöregedő, a szakma fejlődését nem követő orvosi kar. Néhány kivétel: dr. Gajdos belgyógyász, dr. Bors altató, dr. Tiba sebész, dr. Nemes szemész. Az utóbbi kettő már nincs a kórházban. Viszont a nővérgárda sok osztályon nagyon lelkiismeretes.

#28 KAPCSOLATTARTO 2007. 11. 15. - 16:47:57

Szeretnék köszönetet mondani Kórházuk Intenzív Osztály nővér és orvos dolgozóinak, áldozatos munkájuk elismeréseként. Közeli hozzátartozóm feküdt fennt nevezett osztályon, aki súlyos állapotban került be. Az osztályon dolgozók igen magas szakmai színvonalról, empatikus készségről tettek bizonyságot. Nemcsak a beteggel, hanem velünk ( hozzátartozókkal) is emberi hangon, kedvesen viselkedtek, támogatták ha lelkileg is a családot. A nővéri kollektíva összehangolt, egymás szakmai tudását elismerő emberekből tevődik össze. Szeretném ezáltal is megköszönni, és munkájukhoz további sok sikert kívánni, azt , hogy hozzátartozómat meggyógyították, gondosan ápolták.

#29 zsolti1969 2007. 10. 26. - 07:31:34

Én személyszerint arra lennék nagyon de nagyon kiváncsi,hogy egy csődszélén evickélő korház vezetésének honnan van annyi dellája hogy 3 havonta Hawai-on nyaraljanak. névszerint nem emliteném őket ugyis tudják ők, hogy kiröl van szó.Inkább azon kéne törniűk magukat hogy a betegek ne faggyanak meg. Azon kivül azt a nagyon buta főmérnököt nagyon de nagyon messzire elküldeném a korház közeléböl. :'('

#30 2006. 10. 30. - 10:55:49

Neurológia Az orvosok, a nővérek, a takarítók nagyon lelkiismeretes, pontos munkát végeznek. Kívánok nekik jó egészséget, hogy még sokáig gyógyíthassák a beteg embereket. Molnár Jenőné :)

#31 2006. 10. 10. - 06:44:23

Üdvözlök mindenkit! Én személyesen a Pálfi Dr nöt szeretném megemlíteni.Bevitte a mentő az apámat az anyám ment vele,mi őssze szedtük azt ami kell egy kórházba,és kb 1 óra múlva ott voltunk! Milkor közöltem ki vagyok és miér vagyok itt ,azt mondta,hogy tartozik még agyvíz levétellel.Aznap ennyi volt,közölte velem nagy gond nincs!!!!Másnap mentem az apámhoz aki már akkor csak némán feküdt,már beszélni sem tudott! Kb40fokos láza volt én szólltam a nővérnek,hogy mérje meg a lázát.3 nap közölte a DRÁGALÁTOS dr nő,hogy nincs remény!4. nap meghalt az apám .a Dr nő közölte velem lemegy a boncolásra,mert kiváncsi,hogy mi volt a baja.Kérdem én akkor mire kezelte????????????Soha többet nem mennék a gyarmati kórházba!!!!!!!!!!!!

#32 rofi12345 2005. 11. 25. - 11:59:00

HELLÓ! Üdv. mindenkinek. Szerintem ez az a fórum, ahol mindenről lehet beszélni és mindent szóvá lehet enni a nems ügy érdekében, a betegek érdekében és talán a kórházban dolgozók érdekében is ami szerintem marha jó. Eddig szinte kivétel nélkü csak az orvosokról - jó és rossz egyaránt - esett szó. Most bezséljünk azokról, akik azorvosokon, nővéreken kívül nagyon-nbagyon nagy felelőséggel tartoznak értünk - nagyon sok emberért - betegekért és akikről eddig még nem esett szó a KÓRHÁZ - kórházak - VEZETŐIről. Ők azok akik meghatározói egy kórház eredményes és a betegek, a kórház beosztott dolgozók -orvosok, nővérek, és mindenki más - legjobb szintű ellátásáért, a dolgozók jó munkahelyi hangulatáért, ezen keresztül aztán a kiegyensúlyozott és a betegek részéről mérhető eredményes munkavégzésérét, amit aztán végül a betegek nagy-nagy megelégedéssel tudnak elkönyvelni. Tehát a lényeg, a KÓRHÁZ, kórházak VEZETŐ állományának napi munkavégzése, munkateljesítménye meghatározó. Reméyzetesen abban a formában, hogy egy-egy vezető mire képes. Ez csak kifejezetten attól függ, hogy a vezető a beosztásáhjoz szükséges egyetemen - egyetemeken - , főiskolán, - főiskolákon - mit tanult meg és mit sajátított el abból, amit vezetőként alkalmaznia kell. Igen. Azért a többes szám, mert hál istennekegyre több olyan vezető taléálható az intézményekben, aki több felsőfokú végzettséggel - nevezzük diplomának - is rendelkezik. Mert azért az kell, DE LEGALÁBB EGY mindenképpen, mert anélkül nem megy, abból előbb-utóbb nagyon nagy problémák származhatnak. Ők azok, - terméyzetesen az ápolószemélyzettel együtt- akiknek NAPONTA VIZSGÁT KELL TENNI EMBERSÉGBŐL, ALÁZATBÓL, LELKIISMERETESSÉGBŐL azért, hogy a betegek éls a beosztott kórházi dolgozók szinte minden percben azt érezzék, hogy a vezetők értük, a nemes ügyért vannak. Hogy erről a kórházről jó véleménye legyen a betegnek, hogy ebben a kórházban szívesen dolgozzon egy alkalmazaott, hogy naponta mindenki azt érezze, érezhesse, hogy a kórház vezetői értük vannak, érdekükben minden JÓT megtesznek. Bármilyen hihetelen is , a végzettség és az erre épített felkészültség hiányát előbb-utóbb megérzik a betegek is és az ott dolgozók is. Öreg nagyapám mindig azt mondja, hogy a fejétől büdösödik a hal. És ő ezt biztosan tudja is, mert néhány napot, néhány hetet már eltöltött a kórházban. Amennyiben a fenti, elengedhetetlen vezetői végzettségek hiányoznak, a probléma megoldására kettő lehetőség van. Vagy pótolni kell a hiányzó ismeretekte, de nagyon sürgősen, vagy a vezető helyet át kell engednia jól felkészült, DIPLOMÁS, változásokra fogékony, problémákat jól kezelő agilis, a betegekért és az ott dolgozókért felelőséget érző és vállaló fiatalabb generációnak. Tehát nem csak mindíg az orvosokról és nővérekről beszéljünk, meg arról, hogy nincs pénz. Ha valakit a fenti téma bővebben is érdekel, beszéljük meg részletesebben is. Üdv RÖFI

#33 pohi 2005. 11. 24. - 11:04:52

Nekem van jó és rossz tapasztalatom is a kórházzal kapcsolatban. Szerintem nem lehet egy kórházat általánosságban megítélni. Osztályok szerinti megítélés már másabb, pontosabb képet mutatna. Kezdjük az Addiktológiával: Sok alkoholistát és drogost kezelnek ezen az osztályon, olyan embereket akik javarészt nem néznek senkit semmibe. Az itt dolgozók élete a legnehezebb szerintem. A feladatukat jól ellátják. A probléma az osztályal csak az, hogy némely emberek itt élik le alkoholista életüket. Ha meggyógyulnak kicsit és kikerülnek 1-2 nap és már megint visszakerülnek. Egyszerűen ha ők nem akarnak leszokni akkor segítani nem tud rajtuk a jó Isten sem. Na de kérdem én az normálisan belüket is kidolgozó emberek adója erre kell, hogy elmenjen, hogy tróger alkesz emberek a kórházba fetrengjenek egyenek, igyanak, melegen legyenek és a személyzetet idegesítsék? Nem lenne az jó megoldás ha valaki pl: már 3 esetben volt már bent többször nem kezelik ingyen? Pszichiátria: Elnézést kérek előre is de az ott dolgozó orvosok éppenhogycsak eltérnek a betegektől agyműködésükben. Akik ott van kezelésen ki tud lógni. Na most ez miért van így, ha zárva az ajtó? Talán azért mert akivel nem bírnak azt elengedik aztán meg a Rendőrséget hívogatják mert "elszökött" az ápolt. Egy nap amikor már kétszer visszavittek oda valakit és harmadszor is a rendőrséget hívja az orvos az nem sok önök szerint? Trauma: Hát ide volt szerncsém bekerülni kulccsont töréssel egy balest kapcsán. A doki felkötötte a kezemet és szerinte ennyi itt vége a kezelésnek. Kérdezem, hogy műteni nem lehet? Nem kell majd összeforr csak ketté van törve jött a válasz. Elmentem Vácra az ott lévő Kórházba. Megröntgeneztek ott is. A doki nézi és azt mondja ez darabosra van törve 3 nagy darabra és még szilánkok is vannak körülötte. Megműtik kérdezem én? Hát persz ez az életbe nem forrna össze rendesen. Na ennyit a Bgy.Kórházról emberek! Ez az én véleményem személyes tapasztalataim alapján. Ne sértődjön meg senki.

#34 2005. 11. 23. - 10:43:05

A nehéz munka nem mentesít az emberséges viselkedés alól. El kell menni bányásznak, a szénnek nincs lelke, nincsenek elvárásai, nem panaszkodik, nem kritizál.A bányász is elfárad. Ha maradsz változz, meg legyél ember!!! :)

#35 edinka23 2005. 11. 23. - 07:57:55

Tibi74nek üzenem!!! Sajnálom hogy a párodnak és neked rossz véleményetek van a kórházról de hozzáteszem hogy az orvosok is EMBEREK. Tudom sokak szerint ők nem hibázhatnak, szerintem sem, de azért nem kellenne őket elítélni!!! Nekem nemrég született a kislányom és én a doktornőhöz jártam az elejen akivel nagyon megvoltam elégedve, mindenből a maximumot nyujtotta!!! Igaz egy másik orvosnál szültem, de nem azért váltottam orvost mert nem voltam vele megelégedve!!!!!!!! Szóval, szerintem nagyon sokat köszönhetünk a doktornőnek aki nem egy babát segített a világra. Azt a megjegyzést nem értettem hogy mért tette:( Az tényleg nem volt szép tőle!!! CSak ennyit akartam.

#36 ladynn 2005. 11. 22. - 22:20:46

Nagyon könnyű bírálatot mondani az eü-ben dolgozókról. Meg kellene próbálni mindenkinek legalább egy napjukat végig nézni vagy inkább végig dolgozni?! Nem tudom akkor mit mondanának. Biztosan másképpen ítélnék meg helyzetüket.

#37 drin 2005. 11. 21. - 12:17:37

A véleményem a következő:nem csak a balassagyarmati kórházban van ilyen ellátás! Sajnos majdnem minden kórházban így bánnak a betegekkel! Ilyen világot élünk! Eltünt az emberség az emberekből! Legyen az orvos,portás,eladó vagy akármi. :'('

#38 drin 2005. 11. 21. - 12:17:16

A véleményem a következő:nem csak a balassagyarmati kórházban van ilyen ellátás! Sajnos majdnem minden kórházban így bánnak a betegekkel! Ilyen világot élünk! Eltünt az emberség az emberekből! Legyen az orvos,portás,eladó vagy akármi. :'('

#39 Tibi74 2005. 11. 21. - 10:16:02

Erről az intézményről mindent lehet mondani csak azt nem, hogy kórház. Ha csak nem állat kórház, de szerintem ott különbb az ellátás mint itt. Ez 3 izben is volt "szerencsém" megtapasztalni. 1: A párom egy méhszájseb műtétre feküdt be ami - idézem a doktornőt- nem nagy dolog még a portás is megtudja csinálni. Ennek ellenére neki sikerült elrontani.Ezek után teljesen felháborodott, hogy megmerttem kérdezni miért nem a portásnak szólt, hogy operálja meg a kedvesem hátha őneki sikerűlt voln? 2: Az anyósomat bevitte a mentő mert nem tudott felkelni az ágyból mert összeesett voln.A neurologiára került ahol az oszt.vez. főorvos asszony majdhogy nem üvöltve az mondta neki hogy "minek hozzatta ide magát miért nem kért a hzáziorvostól egy fájdalom csillepítot". Igaz nem őnként választotta a kórházat hanem a háziorvos küldte miután megvizsgálta. 3: Engem Pesten műtőttek gerincsérvvel az Amerikai úton. Ott 3 napot kellet feküdnöm. Ha nem lett volna semmi baj onnan haza is engedtek volna. De sajnos begyúladt egy ideggyök ami további kezelést igényelt. Ezért át szállítottak az általam mészárszéknek nevezett balassagyarmati kórházba. Az út maga volt a pokol, de az más téma. 18 óra körül leértünk a kórházba elhelyeztek az általam UTÁLT neurologián az UTÁLATOS oszt.vez főorvos kezeire bizva. Péntek lévén nem sok minden történt. Annyira, hogy még a kötelező gyogyszereket se kaptam meg. Szombaton jött egy tüneményes nővérke aki infuziót akart bekötni, de összekevert eghy tűpárnával mert 14 probálkozásból egyse sikerűlt.azt hajtogatta rossz a vénám. Mire megkérdeztem Pesten miért nem volt rossz a vénám ott mind a 3 infuziót elsőre sikerült bekötni.Rövidre fogva ugy telt a hétvégém, hopgy nem kaptam gyógyszert mert állitólag nincs a kórház felkészülve az ilyen betegek ellátására.Hétfön a főorvosnő közölte a megváltó hirt miszerint kedden hazaenged.

#40 Törölt felhasználó 2005. 08. 29. - 15:14:32

Üdvözöljük a(z) Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet (Balassagyarmat) fórumán! Ha Ön vagy hozzátartozója az adott intézmény betege volt, ebben a topikban értékelheti a kórházról szerzett benyomásait. Írja le véleményét, cserélje ki betegtársaival a tapasztalatait az ott folyó gyógyító munkáról, a kezelés, az ápolás, a betegellátás színvonaláról, az egyéb körülményekről. Reményeink szerint az Ön értékelése is elősegítheti a kórház hatékonyabb, színvonalasabb munkáját. Megjegyzéseit köszönjük, jó egészséget kívánunk!

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: